Skocz do zawartości

Co dalej? czyli na wyboistej drodze do własnego domu


Recommended Posts

Kłaniam się...

Tak się oto rzeczy mają...

Co mamy:

Mamy działkę, nieuzbrojoną. Media bardzo blisko w drodze, do której przylega działka. Prąd, woda i kanalizacja.
Złożyłem wnioski o wydanie warunków technicznych.

Czego jeszcze nie mam:

Nie mam projektu, nie mam mapy projektowej wykonanej przez geodetę, nie mam jeszcze warunków technicznych...

Mam za to zgryz bo gmina chce w tym roku (może druga połowa roku) asfaltować drogę i boję się że to może utrudnić/zwiększyć koszty przyłączy, mam zgryz i trochę wątpliwości.

Chciałbym, mając na względzie to co powyżej napisałem, zrobić tak - ale czy dobrze i zgodnie z przepisami? Proszę o wskazówki

1. Przed kupnem projektu, przed wykonaniem mapy projektowej przez geodetę, wykonam przyłącze wodociągowe i kanalizacyjne (przykanalik), zgłaszając gminie takie roboty

2. Na prąd będę prawdopodobnie długo czekał, więc może zrobi się jakieś przyłącze tymczasowe

3. W miedzy czasie wybieram projekt, kończę przyłącze wod - kanalizacyjne, wchodzi geodeta - robi mapę projektową uwzględniając już przyłącza (jakie będą)

3. Architekt mając mapę i projekt adaptuje go, dostosowuje do warunków lokalnych

4. Składam pozwolenie na budowę


Z tego wywodu wynika kilka zasadniczych pytań:

Czy mogę najpierw zająć się przyłączem wodno - kanalizacyjnym i wprowadzić je w obręb mojej działki? (boję się asfaltowania ulicy i ewentualnych utrudnień)
Czy nie kłóci się to z późniejszą adaptacją projektu?

Kiedy zlecić zrobienie mapy projektowej przez geodetę? Czy mogę to zrobić po wykonaniu przylącza? (Nie wiem czy to dobre myślenie - chcę ograniczyć koszta - i dedukuję w ten sposób: po co teraz mapa, która trzeba będzie póżniej za opłatą aktualizować, najpierw zrobię przyłącze/a, a potem poproszę (przed adaptacją) o zrobienie mapy)

Będę wdzięczny za poradę
Link do komentarza
Wykonanie przyłączy jest odrębnym zadaniem inwestycyjnym i nie wiąże się bezpośrednio z pozwoleniem na budowę domu. Może być jednak problem z lokalizacją wodomierza, który z reguły umieszcza się wewnątrz budynku - tu konieczne będzie wykonanie studzienki wodomierzowej chyba że warunki przyłączenia narzucą inną lokalizację. Przyłącza po zakończeniu robót wymagają wykonania inwentaryzacji powykonawczej i tu mapa geodezyjna będzie niezbędna.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...