Skocz do zawartości

Mieszkanie dla młodych - opinie, komentarze


Recommended Posts

Znalazłem stronę, która w czytelny sposób przekazuje informacje na temat nowego programu "Mieszkanie dla młodych"
http://rodzina.gov.pl/mieszkanie/program-m...nie-dla-mlodych

Z tego co czytałem kilka miesięcy temu, nie wprowadzono programu MdM od początku roku 2013, gdyż promował tylko jedną grupę - deweloperów. Nic się nie zmieniło. W MdM można kupić mieszkanie tylko na rynku pierwotnym. Wnioski: oprócz banków zyskają deweloperzy. Czy przy okazji zwykli zjadacze chleba? Zobaczymy.

Macie refleksje na temat programu wsparcia młodych przez Rząd?

Pozdrawiam
Marcin Szymanik
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Coś drgnęło?

Cytat

Najpewniej w tym tygodniu sejmowa podkomisja zdecyduje o kształcie programu "Mieszkanie dla młodych". Wygląda na to, że obejmie on nie tylko nowe mieszkania, ale także domy jednorodzinne
We wtorek porozumienie w tej sprawie zawarli szefowie klubów: PO - Rafał Grupiński, i PSL - Jan Bury. Przypomnijmy, że rząd w projekcie ustawy "o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych" zaproponował pomoc młodym małżeństwom i osobom samotnym do 35. roku życia w zakupie jedynie pierwszego mieszkania, i to na rynku pierwotnym. Takie rozwiązanie nie podoba się PSL-owi, bo z programu w takim kształcie byliby wykluczeni mieszkańcy wsi i mniejszych miejscowości, gdzie deweloperzy nie budują mieszkań.



Będą dopłaty do domów jednorodzinnych!
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Z mojego punktu widzenia: BUBEL. Wedle tego programu można kupić mieszkanie lub dom deweloperskie. Wszystko ładnie pięknie, ale mieszkam w małym miasteczku i u mnie ani osiedla ani mieszkania ani domy deweloperskie nie powstają. I co mam zrobić? Ja, to ja mi się nie śpieszy do wyprowadzki, ale jeśli ktoś ma pracę w swoim małym miasteczku i też u niego nie działa deweloper to co ma się przeprowadzić tylko po to, aby kupić mieszkanie z dopłatą i potem dojeżdżać do pracy? To się nie opłaca. A przecież wiele młodych rodzin mieszka właśnie na wsiach czy w małych miasteczkach. Chyba zapomnieli o tym pomyśleć.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Z mojego punktu widzenia: BUBEL. Wedle tego programu można kupić mieszkanie lub dom deweloperskie. Wszystko ładnie pięknie, ale mieszkam w małym miasteczku i u mnie ani osiedla ani mieszkania ani domy deweloperskie nie powstają. I co mam zrobić? Ja, to ja mi się nie śpieszy do wyprowadzki, ale jeśli ktoś ma pracę w swoim małym miasteczku i też u niego nie działa deweloper to co ma się przeprowadzić tylko po to, aby kupić mieszkanie z dopłatą i potem dojeżdżać do pracy? To się nie opłaca. A przecież wiele młodych rodzin mieszka właśnie na wsiach czy w małych miasteczkach. Chyba zapomnieli o tym pomyśleć.



Całkowicie zgadzam się z tą opinią. Ten pomysł, zresztą jak większość rządowych pomysłów z pewnością okaże się być niewypałem.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ja uważam że teraz jest dobry czas na inwestycje w nieruchomości w większych miastach. Nie opłaca się kupować mieszkań w małych miejscowościach lub wsiach, bo to nie jest inwestycja. Zakup nieruchomości trzeba traktować jak inwestycje. Dla jednych inwestycja w akcje ma sens, dla innych w nieruchomości. Każda forma jest dobra, ale jeśli już brać kredyt to trzeba wziąć pod uwagę lokalizacje, która może mieć znaczenie przy ewentualnej późniejszej sprzedaży. W razie problemów nie będzie też problemu z wynajmem:) Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

dokładnie. na takim programie zarobi deweloper, zarobi bank, a po tyłku dostanie zwykły człowiek który udupi się z kredytem na 30 lat czyli na większą część życia



No a bez programu to się nie udupi, bo nie musi brać kredytu, żeby ponieść (sumarycznie) większy wydatek icon_eek.gif


Ps. Ten program jest dobrowolny tzn. nie ma przymusu - tak dla informacji. icon_cool.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

warunki są zrobione pod "młodych" zamożnych z zamożnych rodzin...


Młodych do 35 Lat, więc nie tak bardzo młodych . Generalnie moim zdaniem MDM jest słabsze od Rodzina Na Swoim , ale lepsze to niz nic... No i oczywiści zarobią banki i deweloperzy
"Można wstępnie szacować, że program ten będzie miał skalę porównywalną z oddziaływaniem programu Rodzina na Swoim (RnS) w 2012 roku - napisano." Yhm ciekawe.. Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Że niby powyżej 35lat to już człowiek stary???? No wiesz co??? Swoją drogą program powinien się nazywać w stylu: Program promujący młode, wielodzietne rodziny z niezłym przychodem per capita, mieszkające głównie w miastach icon_biggrin.gif


No nie no nie stary ale starszy niż 20 icon_smile.gif a raczej Program 5% więcej promujący młode, wielodzietne rodziny z niezłym przychodem per capita, mieszkające głównie w miastach niż singli ze Wsi ;P
Link do komentarza
Cytat

No nie no nie stary ale starszy niż 20 icon_smile.gif a raczej Program 5% więcej promujący młode, wielodzietne rodziny z niezłym przychodem per capita, mieszkające głównie w miastach niż singli ze Wsi ;P



no niestety, jak każda taka inicjatywa, wszystko jest pod publikę ... niby dla młodych, ale bardzo mała ich część będzie mieć dostęp do takich mieszkań. Zarobią deweloperzy i banki a im zależy tylko na kasie i klientach z kasą !! no ale PR-owo podbuduje to troszzkę poparcie dla rządu i o to też chodzi ...
Link do komentarza
Cytat

no niestety, jak każda taka inicjatywa, wszystko jest pod publikę ... niby dla młodych, ale bardzo mała ich część będzie mieć dostęp do takich mieszkań. Zarobią deweloperzy i banki a im zależy tylko na kasie i klientach z kasą !! no ale PR-owo podbuduje to troszzkę poparcie dla rządu i o to też chodzi ...



No tak... to tak żeby jeszcze bardziej PR rządu podnieść, czy ktoś z Was coś słyszał o planach budowy mieszkań na wynajmy finansowane przez BGK?
Link do komentarza
Cytat

no niestety, jak każda taka inicjatywa, wszystko jest pod publikę ... niby dla młodych, ale bardzo mała ich część będzie mieć dostęp do takich mieszkań. Zarobią deweloperzy i banki a im zależy tylko na kasie i klientach z kasą !! no ale PR-owo podbuduje to troszzkę poparcie dla rządu i o to też chodzi ...


Dodatkowo bardzo dużo zależy od miejsca w którym mieszkasz - i tu kolejna wpadka Kraków ma tylko 5 % mieszkań które spełniają kryteria MDM a Bydgoszcz np 95% i tu mają się skończyć fundusze szybko szybko - pomieszanie z poplątaniem bałagan - NIE WIADOMO NIC !

źródło:
money.pl Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Znalazłem stronę, która w czytelny sposób przekazuje informacje na temat nowego programu "Mieszkanie dla młodych"
http://rodzina.gov.pl/mieszkanie/program-m...nie-dla-mlodych

Z tego co czytałem kilka miesięcy temu, nie wprowadzono programu MdM od początku roku 2013, gdyż promował tylko jedną grupę - deweloperów. Nic się nie zmieniło. W MdM można kupić mieszkanie tylko na rynku pierwotnym. Wnioski: oprócz banków zyskają deweloperzy. Czy przy okazji zwykli zjadacze chleba? Zobaczymy.

Macie refleksje na temat programu wsparcia młodych przez Rząd?

Pozdrawiam
Marcin Szymanik




Mój syn próbuje, ale nie jest to takie proste, formalnosci, formalnosci w zasadzie góra papierów. Osobiscie nie gadzam sie z zalozeniami, co do np. rynku pierwotnego. Syn z checia kupilby mieszkanie do remontu, gdzie jako młody facet mógłby się trochę wykazać, czegoś nauczyć i trochę obnizyć koszty wyposazenia i remontu. Niby chca pomoc, ale zawsze wychodzi na opak.
Link do komentarza
Cytat

Mój syn próbuje, ale nie jest to takie proste, formalnosci, formalnosci w zasadzie góra papierów. Osobiscie nie gadzam sie z zalozeniami, co do np. rynku pierwotnego. Syn z checia kupilby mieszkanie do remontu, gdzie jako młody facet mógłby się trochę wykazać, czegoś nauczyć i trochę obnizyć koszty wyposazenia i remontu. Niby chca pomoc, ale zawsze wychodzi na opak.



Możesz napisać coś więcej o praktycznej stronie kompletowania dokumentów? Czy naprawdę jest tak ciężko? Jakie banki aktualnie udzielają tego rodzaju kredytów?
Link do komentarza
Cytat

Możesz napisać coś więcej o praktycznej stronie kompletowania dokumentów? Czy naprawdę jest tak ciężko? Jakie banki aktualnie udzielają tego rodzaju kredytów?


O praktycznej stronie kompletowania dokumentów jeszcze ci nie napiszę, bo to jeszcze przede mną. Banki/ doradców masz tu. Ja już rozmawiałam z jednym.

czytałam też gdzieś że do oferty kredytowej MDM będą dołączać cały czas nowe banki więc z jednej strony może warto poczekać, nie wiem jak twoje play . Z jakiego miasta jesteś? Ile procent mieszkań załapuje się w nim na MDM ?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Nie znalazłam nigdzie informacji na temat tego czy do programu MdM kwalifikują się również mieszkania bezczynszowe. Czy ktoś z Was zna może odpowiedź na ten temat? Wolałbym właśnie takie mieszkanie, ponieważ wiąże się to z mniejszymi kosztami - Brak kosztów administracyjnych czy remontowych oznacza miesięczne oszczędności w wysokości ok. 500 zł.
Link do komentarza
Picu picu.
A co może mam nie tylko płacić za to, ze ktoś młody, to jeszcze dodatkowo mam ponosić koszty jego remontów icon_evil.gif

Nie ma nic za darmo (tak nawet za komuny nie było).

Co z tego, ze teraz nie płacisz na fundusz remontowy, jak będziesz musiał wziąc kredyt jak dach zacznie przeciekać, to docenisz miesięczną wpłatę na fundusz remontowy.
Za "przeglądy okresowe" też ktoś musi zapłacić.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
nie przesadzaj Rysiu! Fundusz remontowy to wydatek przeważnie rzędu 50zł miesięcznie, nie wyższy.
Koszty utrzymania mieszkania przez administratora + śmieci to również niewielkie kwoty.
Dlatego ja również wolałbym aby program dotyczył mieszkań czynszowych wybudowanych kiedyś, a niekoniecznie nowiutkich
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif przeca to nie ja pisałem o 500zł miesięcznie icon_cool.gif



ale poszczułeś i postraszyłeś icon_biggrin.gif tymi kosztami i przeciekającym dachem! icon_smile.gif
Ja wiem
Teraz jest parcie administratora - bierzcie wspólnoto kredyty - robimy - działmy!
Ne,Ne,Ne!

Ja wiem dlaczego

Nie kredytujmy się
Ile uzbieramy - tyle wydajemy - i mamy święty spokój!
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Budować to możesz nawet 10000m2.
Ale jak chcesz się załapać na "dotację", to przestrzegaj określonych zasad, a nie szukaj, możliwości ich obejścia, bo to jest nasza kasa, wpłacana z naszych podatków i mnie osobiście nie pasi aby opłacać z niej cwaniaczków.

I chyba, zły portal wybrałeś, bo tego typu rady to na portalu złodziej.pl. icon_evil.gif
Link do komentarza
Cytat

Budować to możesz nawet 10000m2.
Ale jak chcesz się załapać na "dotację", to przestrzegaj określonych zasad, a nie szukaj, możliwości ich obejścia, bo to jest nasza kasa, wpłacana z naszych podatków i mnie osobiście nie pasi aby opłacać z niej cwaniaczków.

I chyba, zły portal wybrałeś, bo tego typu rady to na portalu złodziej.pl. icon_evil.gif



Zlodziejami mozesz nazywac rzad okradajacy nas podatkami. Pozatym ja nie licze na dotacje na kredyt tylko chce budowac metoda gospodarcza i uzyskac potem zwrot czesci vat z materialow. a to chyba nic zlego bo w dawniejszych latach kazdy mogl vat odzyskac. nie liczy sie tez powierzchnia schowkow i szaf w scianach i chce to wykozystac zeby moj dom byl o te pare metrow wiekszy ale nie wiem jak one maja wygladac aby nie liczyly sie do powierzchni uzytkowej.
Link do komentarza
Cytat

Zlodziejami mozesz nazywac rzad okradajacy nas podatkami. Pozatym ja nie licze na dotacje na kredyt tylko chce budowac metoda gospodarcza i uzyskac potem zwrot czesci vat z materialow. a to chyba nic zlego bo w dawniejszych latach kazdy mogl vat odzyskac. nie liczy sie tez powierzchnia schowkow i szaf w scianach i chce to wykozystac zeby moj dom byl o te pare metrow wiekszy ale nie wiem jak one maja wygladac aby nie liczyly sie do powierzchni uzytkowej.


Nie denerwuj się. Szanuj też innych. Chcesz odpowiedzi, to napisz pytanie tak, żeby nie musieli co kilka wyrazów wracać i próbować zrozumieć o co Ci chodziło.
Poświęciłem się i przeczytałem.
Krótko. Chcesz pocyganić - idź z tym do projektanta i powiedz mu o swoich rozterkach.

A tak na marginesie, to moim zdaniem programy typu "Mieszkanie dla młodych" najmniej korzyści przynoszą... młodym. A do tego zachęcają młodzież do nieetycznych zachowań, czego właśnie jesteś przykładem.
Pozdrawiam świątecznie! icon_wink.gif
Link do komentarza
nie denerwuje sie. a co do szanowania to ja go mam w przeciwienstwie do tych ktorzy sugeruja ze jestem zlodziejem.
Dalej czekam na jakas pomocna odpowiedz na moje pytania. Jak maja wygladac te szafy w scianie i co jeszcze moge zrobic zeby miec wiecej powierzchni.
Ktos wogole kozysta z programu mdm w celu odzyskania czesci podatku?
Edytowano przez artursam (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Krótko. Chcesz pocyganić - idź z tym do projektanta i powiedz mu o swoich rozterkach.




Cytat

Dalej czekam na jakas pomocna odpowiedz na moje pytania. Jak maja wygladac te szafy w scianie i co jeszcze moge zrobic zeby miec wiecej powierzchni.


Uważam, że rada Leszka aby udać się z tym do projektanta jest najlepsza, bo kto jak to ale projektant czy architekt będzie wiedział jak to zrobić.
Link do komentarza
Chce rady od kogos kto w praktyce kozysta z tego programu i wie cos na ten temat bo projektant moze w teorii wiedziec a w praktyce pracownik urzedu skarbowego zakwestionuje te obliczenia powierzchni. Roznie moze byc. Czy jest mozliwe ze przyjdzie mi potem kontrola z urzedu skarbowego mierzyc dom i sprawdzac czy jego powierzchnia nie przekracza 100m?

A czy tu na forum nie ma projektantow?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...