Skocz do zawartości

Madryt w budowie


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów icon_smile.gif
Na początek pokaże Wam co budujemy icon_smile.gif

DSC01446.jpg


Taki mały zgrabny domek z poddaszem użytkowym, projekt gotowy z kilkoma niewielkimi zmianami, a mianowicie pomieszczenie nad garażem zostanie zaadaptowane jako garderoba, łazienka na dole zostanie powiększona na tyle by zmieścił się do niej prysznic icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


Okolica bardzo cicha, spokojna, ok. 250 m od rzeki z gwarancją iż na działce oddzialajacej nas od rzeki nikt się nie wybuduje icon_smile.gif

DSC01446.jpg


a tu widok na samą działkę, i widok z działki icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


Pozwolenie na budowę już jest, kierownik jest, zgłoszenie rozpoczęcia jest, wiec teraz tylko zacząć icon_smile.gif
Plan na ten rok: wyjść z ziemi:)
Chcemy budować jak najwięcej sami, więc szykuje się długi dziennik w którym pojawi się wiele pytań i mam nadzieję wielę odpowiedzi:)
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów icon_smile.gif

Rzut_parteru_PDF.pdf

DSC01446.jpg

Rzut_parteru_PDF.pdf

Edytowano przez Stah87 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Mam podobny dom od Lipińskich LMP60 budowany w latach 2005-2006. Zmieniłem też kilka rzeczy, tobie proponuję zrobić sobie przejście z garażu do domu. Z WC na dole zrobiłem pełną łazienkę i nie żałuję. Niestety okna w dachu moim zdaniem należy zmniejszyć do niezbędnego minimum bo ja mam 8 szt i niestety to źródło dużych strat ciepła w domu, wszędzie mam rolety zmniejszające ucieczkę ciepła zimą.
Domek tani w budowie i wdzięczny w użytkowaniu. Zrób sobie DGP bo łanie da się ogrzać domek kominkiem.

Powodzenia!
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich forumowiczów icon_smile.gif
Na początek pokaże Wam co budujemy icon_smile.gif
....


Gratuluję, projekt fajny i będe trzymał kciuki icon_wink.gif Ale mam 2 pytania , kiedy planowany "jasny" finał czyli parapetówka i 2 w kontekscie tej rzeki oddalonej o 250 m icon_confused.gif co z powodzią ewentualna lub podtopieniem?
Link do komentarza
kdd o przejściu z domu do garażu też pomyśleliśmy i będzie tylko zapomniałem napisaćicon_smile.gif
Gaweł co do terminu planowanej parapetówki to plan wygląda tak, że w tym roku fundament, rok 2014 SSZ, a 2015 to intensywne prace wykończeniowe, żeby wigilię 2015 urządzić już na swoim:)
Co do Twoich obaw związanych z powodziami i ewentualnym podtopieniem to ok. kilometra wyżej znajduje się zapora wodna która w tamtym roku uratowała Kraków przed zerwaniem mostów na Wiśle, więc jeżeli o to chodzi czuje się bezpiecznie icon_smile.gif Edytowano przez Stah87 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Na pewno technologia 2 W, i o ile jeszcze nie tak dawno byłem pewien, że ceramika to im więcej czytam i im więcej rozmawiam z innymi budującymi domy coraz bliżej mi do BK


taaaak, tez mialam ten dylemat. zaczynajac na ceramice, przez silikaty, na betonie komorkowym skonczywszy icon_smile.gif

zycze udanych decyzji i osiagniecia zamierzonego planu.
Link do komentarza
Jeszcze się nic nie zaczęło a pojawił się pierwszy zgrzyt;/
Mianowicie z zamówionym garażem. A sytuacja wygląda tak, dzwonie pierwszy raz ustalając cenę i czas realizacji pani mówi tydzień. Dzwonie w piątek 14.06 aby złożyć zamówienie pani mówi półtora tygodnia i 3 dni przed dzwonią, żeby ustalić szczegóły, mija tydzień poniedziałek 24.06 cisza więc dzwonie żeby zapytać kiedy będą a tu niespodzianka będą końcem tygodnia piątek/sobota ale jeszcze będą dzwonić w środę. Mija czwartek cisza wiec dzwonie, i kolejna niespodzianka będą początkiem przyszłego tygodnia :/
trochę się zdenerwowałem, a ja spokojny i cierpliwy człowiek jestem, bo tak sobie ułożyłem dni wolne w pracy, żeby załatwić w tym tygodniu:/
a w przyszłym będzie problem, no ale trudno pierwsze koty za płoty jak to mówią icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
U mnie na razie niewiele się dzieje, garaż stoi w środku powoli kładzie się kostka, w przyszłości będzie służył jako składzik/warsztat itd, żeby garaż przy domu był tylko na samochód. ale za to u sąsiada się dzieje w poniedziałek przyjechała ekipa zebrała humus i zaczęli zagęszczać teren

DSC01446.jpg


w czwartek przyjeżdżam a tu u sąsiada takie coś

DSC01446.jpg


Zobaczymy czy faktycznie sąsiad wejdzie do nowego domu za 3 miesiące, tak podobno ma byćicon_smile.gif
Swoją drogą duża atrakcja turystyczna, dom ze styropianu sklejanego pianką icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...