Skocz do zawartości

wycena ławy funadamentowej


Recommended Posts

Czy mogłby ktos pomoc mi przy wycenie robocizny za ławę fundamentowa o szerokosci 60 i długości 90mb i wykonaniu do niej zbrojenia (o wysokości 30cm zbrojenie podłużne 4fi14 i strzemiona fi6 co 30cm)na ławie znajduje sie 16 słupów (4fi 12) wraz z wykonaniem szalunku tego .Budynek znajdowac sie w wojewodztwie kujawsko-pomorskiem .Prosze pilnie o pomoc
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Ale czy aż tak dużo zależy od okolicy?!


Tak, jeśli chodzi o robociznę to największy wpływ na cenę ma lokalizacja.

marzenqe, najlepszym rozwiązaniem byłoby znaleźć kilka ekip budowlanych w lokalnej gazecie ogłoszeń i po prostu spytać.
Jeśli chodzi o wykop za pomocą minikoparki, to u mnie koparkowy bierze 40zł/godzinę. Ile biorą za ręczne kopanie, nie mam bladego pojęcia (nie wiem, czy jeszcze ktoś tak tutaj w ogóle robi). Do tego jeszcze robota za szalowanie, zbrojenie i wylewanie...itd... Pytaj lokalnych ekip. Edytowano przez moniss (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Tak, jeśli chodzi o robociznę to największy wpływ na cenę ma lokalizacja.

marzenqe, najlepszym rozwiązaniem byłoby znaleźć kilka ekip budowlanych w lokalnej gazecie ogłoszeń i po prostu spytać.
Jeśli chodzi o wykop za pomocą minikoparki, to u mnie koparkowy bierze 40zł/godzinę. Ile biorą za ręczne kopanie, nie mam bladego pojęcia (nie wiem, czy jeszcze ktoś tak tutaj w ogóle robi). Do tego jeszcze robota za szalowanie, zbrojenie i wylewanie...itd... Pytaj lokalnych ekip.



Dokładnie, lajlepiej poprosić o wycenę kilka różnych firm z Twojego regionu i wybrać ta najtańszą. Jeśli chodzi o kopanie ręczne to nawet jeśli znajdziesz ekipe to i tak zapłacisz więcej niż za wynajem koparki.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Ja zrobiłem fundamenty sam. Wykopałem łopatą, sam zrobiłem zbrojenie, murarzowi robiłem za pomocnika, ocieplenie zrobiłem sam, ułożyłem kanalizację i zasypałem w środku ręcznie sam. Wszystko zrobiłem sam oprócz zalania ław, które były wylane z gruchy. Ławy 72 mb, 50 cm wys i 60cm szer. Bloczki murowane na na 6 warstw. W tej chwili mam wykonany poziom zero i całkowity, REALNY, PRAWDZIWY koszt tego wszystkiego to 14500zł. Z tym, że wszystko zrobiłem sam. Dodam, że nie byłem i nie jestem żadnym budowlańcem, wystarczy trochę chęci i pojęcia, a oszczędności widać w kieszeni. Piszę to bo nie mogę czytać tych pierdół, gdzie na forum ktoś pyta czy za wykonanie podobnych fundamentów do moich 35tyś to dużo?
Link do komentarza
Cytat

Ja zrobiłem fundamenty sam. Wykopałem łopatą, sam zrobiłem zbrojenie, murarzowi robiłem za pomocnika, ocieplenie zrobiłem sam, ułożyłem kanalizację i zasypałem w środku ręcznie sam. Wszystko zrobiłem sam oprócz zalania ław, które były wylane z gruchy. Ławy 72 mb, 50 cm wys i 60cm szer. Bloczki murowane na na 6 warstw. W tej chwili mam wykonany poziom zero i całkowity, REALNY, PRAWDZIWY koszt tego wszystkiego to 14500zł. Z tym, że wszystko zrobiłem sam. Dodam, że nie byłem i nie jestem żadnym budowlańcem, wystarczy trochę chęci i pojęcia, a oszczędności widać w kieszeni. Piszę to bo nie mogę czytać tych pierdół, gdzie na forum ktoś pyta czy za wykonanie podobnych fundamentów do moich 35tyś to dużo?


Coś za dużo tego sam w Twoim poście icon_biggrin.gif
Nie znam Twoich umiejętności budowlanych wiec nie mam zamiaru krytykować Twojej pracy,ale było już tu kilku to też robili "sam" a potem ściany pękały, obsuwało się coś itp ,wiec nie zawsze można robić coś samemu bo to nie zawsze się opłaca.
Widzisz same chęci to już dużo ale jeszcze trochę tej wiedzy,pojęcia też w tym musi być bo dobrymi chęciami to jest droga do piekła wyłożona icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Szkoda, że ktoś coś komuś doradza, a inni się z tego nabijają. Mthyl jeśli nie potrafisz czegoś sam zrobić to nie znaczy, że inni nie potrafią! Adam 50 bezrobotny nigdy nie byłem i raczej mi to nie grozi. A moja praca pozwala mi na to, żeby brać sobie wolne według mojego uznania i robić z czasem co mi się podoba.
Link do komentarza
Taki omnibus.
Wybacz toldipol jeżeli Ciebie uraziłem, ale ... . Praca na budowie to ciężka fizyczna praca (nie mówię już o wiedzy iwprawie, którą trzeba mieć) i raczej "przy okazji" trudno ją wykonywać. A Ty tutaj opisujesz lekka ręką jak to sobie wszystko, darmo zrobiłeś. Zaczynam mieć wątpliwości, czy TY w ogóle trzymałeś młotek w ręce.
Link do komentarza
OK ja napisałem co miałem do napisania jeśli, ktoś wyciągnie z tego dla siebie coś dobrego to ok jeśli nie to niech się nie naśmiewa. Z mojego postu można wyciągnąć jakieś wnioski, a posty pisane przez ludzi, którzy się ze mnie nabijają nie wnoszą nic do rozwiązania problemu zadanego przez założyciela tego tematu - czyli nie mają nic mądrego do napisania. Więcej w tym temacie nie napiszę - pozdrawiam niedowiarków.
Link do komentarza
Pewnie - zabierasz zabawki z piaskownicy .... icon_mrgreen.gif

Na pytanie ile kosztuje wykonanie wentylacji mechanicznej z rekuperacja, oraz pompy ciepła - odpowiedź brzmi WM około 2.000zł, a pompa ciepła około 10.000zł - za komplet (instalacja i zakup).

I jest to realne - jak samemu się wszystko zrobi (zbuduje, zmontuje).

Ja potrafię, mam czas i wiedzę, ale czy to coś znaczy dla innych ? Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Panowie, spokojnie!
Ja poniekąd mogę zgodzić się z toldipol, bo można zrobić ławy samemu. Ba, nawet cały dom można samemu wybudować (także z pomocą znajomych i rodziny), lecz trzeba mieć dużo czasu.
Co do doświadczenia... Przed budową teoria/woedza innych, a doświadczenie zdobywa się już w jej trakcie.
Tak było u mnie, zwłaszcza przy zbrojeniu ław: najpierw teoria książkowa, forumowa z fotkami w dziennikach tych którzy sami... Ale zbrojenie na dwie pierwsze ławy trzeba było poprawiać - lepiej powiązać, bo podczas przenoszenia wiązania/drutowania się poluzowały. Później szło już coraz szybciej i bardziej gładko icon_smile.gif Edytowano przez moniss (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ja zrobiłem fundamenty sam. Wykopałem łopatą...


Od czasu jak wynaleziono maszyny do tego przeznaczone, nie poszedłbym tą drogą.
Jakoś się nie czuję w obsłudze ładowarki przedsiębierno-zasięrzutnej, co nie znaczy że nie wiem jak się ją obsługuje icon_biggrin.gif

Cytat

Na pytanie ile kosztuje wykonanie wentylacji mechanicznej z rekuperacja, oraz pompy ciepła - odpowiedź brzmi WM około 2.000zł, a pompa ciepła około 10.000zł - za komplet (instalacja i zakup).

I jest to realne - jak samemu się wszystko zrobi (zbuduje, zmontuje).

Ja potrafię, mam czas i wiedzę, ale czy to coś znaczy dla innych ?


Pompę ciepła można złożyć nawet taniej niż za 10000, ale ma się to nijak, jak piszesz, do zakupu gotowców.
Link do komentarza
Cytat

Co to za "porada" ? - przeca od czasów, kiedy Fenicjanie wynaleźli pieniądz, wiadomo, że jak nie chcesz płacić, musisz sam wykonać.




Między tymi dwoma opcjami - kasa lub własne ręce jest jeszcze rodzina ! Pomocna rodzina aby już nie prowokować niepotrzebnej dyskusji icon_smile.gif

W moim przypadku też było kopanie ręczne.
Link do komentarza
Cytat

Coś za dużo tego sam w Twoim poście icon_biggrin.gif
Nie znam Twoich umiejętności budowlanych wiec nie mam zamiaru krytykować Twojej pracy,ale było już tu kilku to też robili "sam" a potem ściany pękały, obsuwało się coś itp ,wiec nie zawsze można robić coś samemu bo to nie zawsze się opłaca.
Widzisz same chęci to już dużo ale jeszcze trochę tej wiedzy,pojęcia też w tym musi być bo dobrymi chęciami to jest droga do piekła wyłożona icon_biggrin.gif




Cytat

Szkoda, że ktoś coś komuś doradza, a inni się z tego nabijają. Mthyl jeśli nie potrafisz czegoś sam zrobić to nie znaczy, że inni nie potrafią!


Jak nie znasz się na humorystycznym pisaniu to uważaj bo z dumy jaka Cie rozpiera pękniesz i kto dom dokończy?
Napisałem,że nie mam zamiaru Cie krytykować, to se daruj "zrób to sam" do mojej osoby bo zapewniam Cie że o wiele więcej umiem zrobić niż Ty .
Link do komentarza
Cytat

Między tymi dwoma opcjami - kasa lub własne ręce jest jeszcze rodzina ! Pomocna rodzina aby już nie prowokować niepotrzebnej dyskusji icon_smile.gif




No a jak ktoś ma własną firmę budowlaną, to w czasie przestoi (technologicznych), postawi całą chałupę - bez kosztów robocizny. To ile kosztuje postawienie domu ?

I dlaczego zakładacie, że pytający to debile, bo nie wpadli na te "prawdy oczywiste" ? Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No a jak ktoś ma własną firmę budowlaną, to w czasie przestoi (technologicznych), postawi całą chałupę - bez kosztów robocizny. To ile kosztuje postawienie domu ?

I dlaczego zakładacie, że pytający to debile, bo nie wpadli na te "prawdy oczywiste" ?




Jak w tej firmie pracuje rodzina i nie bierze kasy za robociznę icon_smile.gif to faktycznie jest bez kosztów ale jak pracują tam niespokrewnieni pracownicy icon_smile.gif to raczej nikt za darmo robić nie będzie , więc nie odpowiem ile kosztuje postawienie domu, bo pytanie nie jest sprecyzowane icon_smile.gif

Ja nigdy nie mierze ludzi tymi kategoriami ale czasami szuka się rozwiązań patrząc za daleko.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...