Skocz do zawartości

krzywa elewacja, a ocieplanie wełną


Recommended Posts

Elewacja mojego domu jest niespecjalnie prosta - krzywizny zamiast plaszczyzn i uskoki konkretnie utrudniaja robote. Ocieplona ma byc 15cm welna i mam pytania nastepujace:

- wieksze plyty, czy mniejsze pasy welny? sklaniam sie ku plytom
- jakos rownac sciane przed ociepleniem, czy pionowac i plaszczyznowac klejem? Domyslam sie, ze raczej nie.
- kleic na całym obwodzie, czy punktowo?
- docinac welne na grubosci i tak rownac sciane? Przypuszczam, ze tak jest prawidlowo.
- jedna warstwa 15cm welny, czy 5cm do rownania cieniujac, a na to juz 10cm rowno?
- kolkowac pierwsza, czy przez druga warstwe?

na to oczywiście klej, siatka i klej, a potem myślę o tynku mineralnym w jakims kolorze typu zlamana biel, ecru, czy bardzo jasny piaskowy.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Płyty lepiej trzymają płaszczyznę moim zdaniem,
nie wiem co masz na mysli przez równanie ściany, jeżeli są tam jakieś elementy np krzywo powylewane to można to delikatnie podkuć jednka najlepiej rozwiązać sprawe tak aby te 15cm było w najcieńszym miejscu a przed tym wyrównasz podkładając 2, 3, 5 cm.
Jeżeli warstwa na spodzie nie przekroczy 5cm to bym kołkował po całości na raz, jeżeli stosujesz wełnę ze względów pożarowych to kołki conajmniej z metalowym trzpieniem, a najlepiej całe metalowe - niestety drogie :/
Klejenie to temat rzeka... ostatnio inspektorzy wymagali po obwodzie (w ramkę) z dwiema 5cm przerwami na górze i dole.
Link do komentarza
Cytat

Płyty lepiej trzymają płaszczyznę moim zdaniem,
nie wiem co masz na mysli przez równanie ściany, jeżeli są tam jakieś elementy np krzywo powylewane to można to delikatnie podkuć jednka najlepiej rozwiązać sprawe tak aby te 15cm było w najcieńszym miejscu a przed tym wyrównasz podkładając 2, 3, 5 cm.
Jeżeli warstwa na spodzie nie przekroczy 5cm to bym kołkował po całości na raz, jeżeli stosujesz wełnę ze względów pożarowych to kołki conajmniej z metalowym trzpieniem, a najlepiej całe metalowe - niestety drogie :/
Klejenie to temat rzeka... ostatnio inspektorzy wymagali po obwodzie (w ramkę) z dwiema 5cm przerwami na górze i dole.


A jaki tynk silikonowy do welny dobrac tak, aby byl to pelen system producenta z aprobata, gwarancja itd.?

Spotkalem sie z informacja, ze tylko STO i Caparol, ale na ich stronach nie widze takiego systemu, a z kolei w hurtowniach polecaja Kreisela i Baumita.
Link do komentarza
Ja robiłem to akurat na baumicie i dryvicie ale nie powiem, że to jedyny rozsądny wybór - jednak na stronie chyba mieli kiedyś opis systemu...może daj jeszcze szanse innym handlującym ;)
Musisz poczytać ale raczej każdy system coś powinien zaoferować.
Sto cenowo wysoko stoi, jednak o samej marce słyszałem dużo dobrego.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...