Skocz do zawartości

wilgotna działka- prośba o pomoc


Recommended Posts

Cześć Baszka.
Ja mam podobny grunt, 4m piasku a potem glina. Poziom wód gruntowych około 1m jak jest sucho, w marcu woda sięga powierzchni ziemi. Zrobiłem płytkie fundamenty wkopane tylko głębokość 60cm, fundamenty wysokie, obsypane ziemią czyli wokół fundamentów obsypka wys.40cm, szer 1m. Dzięki temu fundamenty przez większość czasu są suche. Fundamenty wylewane zbrojone, pomalowane lepikiem z każdej strony. Drenażu nie robiłem bo nie mam gdzie odprowadzić wody. Z powodu wysokiego poziomu wody gruntowej nie mogłem zrobić oczyszczalni działającej na zasadzie rozsączania w gruncie więc zamiast 10tyś wydałem 20tyś za oczyszczalnie.
pozdrawiam

Link do komentarza
Cytat

Namiary na konstruktora poszły na PW icon_smile.gif Płyta fundamentowa jest więcej niż ok icon_biggrin.gif p.s Mam w dalszym ciągu problem z forum na kompie i pisze z fona także dlatego moja opieszałość w odpowiedzi ;)



Arturo,
jeszcze raz dziękuję, napisałam na pw.


Cytat

Cześć Baszka.
Ja mam podobny grunt, 4m piasku a potem glina. Poziom wód gruntowych około 1m jak jest sucho, w marcu woda sięga powierzchni ziemi. Zrobiłem płytkie fundamenty wkopane tylko głębokość 60cm, fundamenty wysokie, obsypane ziemią czyli wokół fundamentów obsypka wys.40cm, szer 1m. Dzięki temu fundamenty przez większość czasu są suche. Fundamenty wylewane zbrojone, pomalowane lepikiem z każdej strony. Drenażu nie robiłem bo nie mam gdzie odprowadzić wody. Z powodu wysokiego poziomu wody gruntowej nie mogłem zrobić oczyszczalni działającej na zasadzie rozsączania w gruncie więc zamiast 10tyś wydałem 20tyś za oczyszczalnie.
pozdrawiam



Dziękuję za info, jeszcze nie wiem, czy fundamenty, czy płyta. Zobaczę,co powie konstruktor.
Link do komentarza
Cytat

eee tam
zwykłe fundamenty, dośćwysoki poziom wód gruntowych, lekkie wyniesienie fundamentów i woda gruntowa nie przeszkadza



SUKCES !
Po dwóch godzinach prób, mogę i czytać, i pisać ( nie wiem, na jak długo ).
Wklejam swoją analizę, może ktoś z Dobrych Ludzi poświęci jej uwagę? icon_biggrin.gif

Cytat

Jako, że problem dotyczy i mnie, pozwól Baszko, że się podepnę pod temat.


Mam wyniki badań mojej działki. Czy znający się na rzeczy mogą ludzkim językiem wytłumaczyć jak bardzo jest źle i czy faktycznie należy posadowić dom na płycie?

[attachment=16897:za__5_Ka...Przyby_a.pdf]
[attachment=16898:za__6_Ka...Przyby_a.pdf]
[attachment=16899:za__3_Ob...Przyby_a.pdf]


Się podpinaj, nie ma sprawy icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...