Skocz do zawartości

Ocieplenie fundamentów


Recommended Posts

Witam Pomalowałem ściany fundamentowe dysperbitem. Teraz mam zamiar obłożyć to styropianem i zaciągnąć klejem i tu moje pytanie. Czy na całej wysokości bloczków należy zaciągnąć klejem i to zasypać ziemią. Czy w takim przypadku klej nie będzie podciągał wilgoci i nie odleci potem jakiś ozdobny tynk, którym będzie wykończony cokół nad ziemią? Nie będę dawał folii kubełkowej ponieważ dom stoi na wzniesieniu, gdzie grunt jest żwirowaty a wody gruntowe, gdzieś dużo poniżej fundamentów.
Link do komentarza
Cytat

Witam Pomalowałem ściany fundamentowe dysperbitem. Teraz mam zamiar obłożyć to styropianem i zaciągnąć klejem i tu moje pytanie. Czy na całej wysokości bloczków należy zaciągnąć klejem i to zasypać ziemią. Czy w takim przypadku klej nie będzie podciągał wilgoci i nie odleci potem jakiś ozdobny tynk, którym będzie wykończony cokół nad ziemią? Nie będę dawał folii kubełkowej ponieważ dom stoi na wzniesieniu, gdzie grunt jest żwirowaty a wody gruntowe, gdzieś dużo poniżej fundamentów.


Coś mi się wydaje,że na ten klej nie będzie się trzymał tego dysperbitu.A jak nie dasz foli kubełkowej to lepiej nic nie dawaj,szkoda Twojej roboty i pieniędzy.Poczytaj sobie po co daje się folię kubełkową.
Link do komentarza
Nakładanie warstwy klejowej na ocieplenie fundamentów jest niepotrzebne - klej i tak popęka po zasypaniu wykopu.

Warstwę zbrojoną pod ewentualny tynk na cokole układa się dopiero nieznacznie pod poziomem gruntu. Warto użyć zamiast zwykłego styropianu płyt z polistyrenu ekstrudowanego XPS o znacznie mniejszej nasiąkliwości.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...