Skocz do zawartości

Ile może leżeć grunt na ścianie bez malowania?


lutek_

Recommended Posts

Witam

Mam może takie banalne pytania a może i nie, jakieś 2 miesiące temu gruntowałem ściany do malowania z racji że nie miałem czasu pomalować to stały tak 2 miesiące. Za jakiś tydzień chce pomalować ściany i teraz pytanie czy muszę gruntować na nowo, czy już nie muszę jeżeli były gruntowane a to że stały 2 miesiące nie ma znaczenia? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam Edytowano przez lutek_ (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

w zasadzie idzie o ilość kurzu
gruntujesz po to by ściana miała powierzchnię wolną od elementów nie związanych ze ścianą trwale.



W zasadzie nie do końca icon_rolleyes.gif icon_confused.gif
Gruntujesz również po to, by chłonność ściany była w miarę równa na całej jej powierzchni - tzn by ściana nie "wypijała" wody z następnej warstwy nakładanej na ścianę - tutaj - farby, żeby ta warstwa równomiernie wysychała...
W tym wypadku tą chłonność załatwia poprzednie gruntowanie. I jeśli nie gipsowałeś i szlifowałeś gdzieś w pobliżu, nie cyklinowałeś parkietów, nie kurzyłeś - to:
Cytat

jeśli przetrzesz ręką i nic ze ściany nie zbierasz maluj
jeśli jednak coś na rękę zbierzesz - gruntuj i maluj


icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam

Mam może takie banalne pytania a może i nie, jakieś 2 miesiące temu gruntowałem ściany do malowania z racji że nie miałem czasu pomalować to stały tak 2 miesiące. Za jakiś tydzień chce pomalować ściany i teraz pytanie czy muszę gruntować na nowo, czy już nie muszę jeżeli były gruntowane a to że stały 2 miesiące nie ma znaczenia? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam



Szanowny Panie,

jeśli przez ten czas na ścianie nie zebrał się kurz i inne zanieczyszczenia, to zasadniczo można przystąpić do malowania bez ponownego gruntowania. Proponuję najpierw na próbę pomalować niewielki fragment ściany i jeśli efekt będzie satysfakcjonujący, powtórzyć zabieg na całej powierzchni.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...