Skocz do zawartości

mój wymarzony domek


Recommended Posts

Cytat

Animusie, super icon_biggrin.gif . Szalenie mnie męczył ten ganek. Nie potrafiłam sobie wyobrazić, jak to powinno wyglądać. Stopień z boku, bomba ( zbieżność z nazwiskiem stolarza przypadkowa i niezamierzona).

Jak spowodować, by to nadlanie z biegiem czasu się nie kruszyło? Do betonu trzeba coś dodać? Jakieś zbrojenie wpakować?


Nawiercasz otwory w starym betonie i wbijasz weń krótkie pręty zbrojeniowe, robisz jeża, zalewasz całość nowym betonem, nic nie widać i jest zakotwione.

Betonu trzeba wylać tyle żeby razem z materiałem obłożeniowym zrównać się z progiem i podłogą wewnątrz budynku.
Link do komentarza
Cytat

Nawiercasz otwory w starym betonie i wbijasz weń krótkie pręty zbrojeniowe, robisz jeża, zalewasz całość nowym betonem, nic nie widać i jest zakotwione.

Betonu trzeba wylać tyle żeby razem z materiałem obłożeniowym zrównać się z progiem i podłogą wewnątrz budynku.


chyba z dołem progu??
lub jeszcze ze dwa centy niżej progu aby wycieraczka się zmieściła pod otwartym skrzydłem drzwi.. Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wpadam na chwilę. Może ktoś doradzi coś w sprawie płytek klinkierowych na cokole? Chodzi mi o fugi, które to wykonawca mi odradza.
Muszę kupić odpowiednie krzyżyki, jakie? Płytka 24x6 , jakoś tak.
Inna sprawa w tym samym temacie. Wykonawca zasugerował kupno narożnych. W Casto, gdzie je oglądałam nawet o takich nie słyszeli. Jak się kładzie klinkier na rogach?

Lesiowi i Busterowi odpiszę potem.

Odradza bo mu się nie chce robić.
Rób fugę bo mróz będzie wyrywać płytki, fuga od 8 mm do 1 cm to takie krzyżyki trza zakupić. Narożnych płytek nie kupuj drogie na sztuki sprzedają, wykonawca na rogu ma szlifować brzegi pod kątem 45* i dosuwać do siebie.
Z jednej strony całą płytkę z drugiej połowę płytki, wyjdzie mu płytka narożna .

Cytat

chyba z dołem progu??
lub jeszcze ze dwa centy niżej progu aby wycieraczka się zmieściła pod otwartym skrzydłem drzwi..

Z dołem.
Ja wycieraczkę np. z gumy wpuściłbym weń czyli zlicował z wierzchem.
Link do komentarza
Cytat

Nawiercasz otwory w starym betonie i wbijasz weń krótkie pręty zbrojeniowe, robisz jeża, zalewasz całość nowym betonem, nic nie widać i jest zakotwione.

Betonu trzeba wylać tyle żeby razem z materiałem obłożeniowym zrównać się z progiem i podłogą wewnątrz budynku.


Tak, to wynikało już z Twojego rysunku.

A pręty? Jak gęsto tego jeża szpikować?
Link do komentarza
Cytat

Tylko po obwodzie? Do środka nic nie pakować? Kupię takie pocięte pręty?
Wylać policzki wyżej , hmm, niby po polsku, a ja ni w ząb nie rozumiem.


Tak po obwodzie, ale nie za blisko brzegu wiercić .Takie odpady prętów przeważnie walają się na budowie.
Możesz jeszcze wtopić siatkę posadzkową z góry.

Link do komentarza
Jeszcze jedno, o czym wczoraj zapomniałem. Jak planujesz rozwiązać kwestię zejścia z tarasu do ogrodu?
Bo zdaje się, że będzie dość wysoko w stosunku do obecnego, a i chyba planowanego poziomu zero terenu.
Poziom tarasu planujesz na poziomie progu drzwi, ziemia gdzieś tam na cokole. Będzie wysoko. Bierzesz to pod uwagę?

Ja u siebie obsypałem ziemią, przedłużając taras o jakieś 55 cm w poziomie, a potem zrobię skarpę (taką co by kosiarą dało rady przejechać, a na części poziomej cosik nasadzimy).

A teraz idę dalej gonić piasek po tarasie. icon_biggrin.gif
A już jestem jakiś wyje*any. Znaczy się akumulatory się wykańczają od tego tańcowania. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Tak po obwodzie, ale nie za blisko brzegu wiercić .


Ależ dawkujesz napięcie. No, nie daj się prosić, napisz ile od brzegu icon_biggrin.gif .

Jest bardzo możliwe, że właśnie jutro będą wylewać ganek. Jak zdążą. Muszą jeszcze położyć rząd płytek i zafugować.
Mam krzywy dom. Czerpiąc z etyymologii łacińskiej, aż się prosi, by napisać scurw...y . Na niektórych ściankach wyszły cztery rzędy, na innych zaś będzie pięć. Na razie wokół dali wszędzie cztery, ale już zapowiedziałam, że mają dołożyć ten piąty.


Cytat

Jeszcze jedno, o czym wczoraj zapomniałem. Jak planujesz rozwiązać kwestię zejścia z tarasu do ogrodu?
Bo zdaje się, że będzie dość wysoko


Tak, jak mówisz, będzie wysoko. Planuję ze dwa schodki. Mistrz tej oferty, która mnie onegdaj rozbawiła, mówił o krawężnikach wysokich na pół metra. Są takie? Jeszcze nie sprawdzałam. Wokół tarasu skarpa z zieleniną .

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Tak, jak mówisz, będzie wysoko. Planuję ze dwa schodki. Mistrz tej oferty, która mnie onegdaj rozbawiła, mówił o krawężnikach wysokich na pół metra. Są takie? Jeszcze nie sprawdzałam. Wokół tarasu skarpa z zieleniną .


Tyle tam nie widzę ale mniejsza z tym,jak zwykle ja,nowy pogląd na rzeczywistość ;)
W moim przypadku różnica miedzy drogą od frontu a zejściem z tarasu była 80cm ale uparłem się,że na równi z tarasem musi być trawka żebym w transie nie złamał nogi ;)
A więc napierdzieliłem tam mega m3 ziemi i z tarasu nawet po pijaku nie złamię sobie nogi bo taras jest na takim samym poziomie jak trawka na ogrodzie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

O jaki z Ciebie "przezornuś" ...


Taaak? To zapytaj go, czy miał to w projekcie budowlanym. Samowolne podniesienie terenu jest odstąpieniem od projektu.

Cytat

Przydałby mi się namiar na taniego dostawcę dobrej ziemi.


Arturek rzucił hasełko o ziemi, a Ty już nóżkami przebierasz. icon_biggrin.gif
Pomału, ziemię urodzajną potrzebujesz tylko na warstwę wierzchnią. Do obsypania tarasu zastosuj wszelki badziew zalegający na budowie (gruz), tudzież pomyśl, czy nie trzeba będzie coś gdzieś wykopać (glina).

Krawężniki 50 cm? Nie spotkałem się, ale musiałyby być albo grubsze, albo zbrojone. A można to zrobić tanio i dobrze, zamiast słuchać tych Twoich pacanów, którzy w doopci mają ponoszone przez Ciebie koszty.
Link do komentarza
Cytat

Arturek rzucił hasełko o ziemi, a Ty już nóżkami przebierasz. icon_biggrin.gif


Hmm, czyżbyś był zazdrosny?Niepotrzebnie, przecież ciągle Was kocham icon_biggrin.gif .

Cytat

Taaak? To zapytaj go, czy miał to w projekcie budowlanym. Samowolne podniesienie terenu jest odstąpieniem od projektu.


Arturek rzucił hasełko o ziemi, a Ty już nóżkami przebierasz. icon_biggrin.gif
Pomału, ziemię urodzajną potrzebujesz tylko na warstwę wierzchnią. Do obsypania tarasu zastosuj wszelki badziew zalegający na budowie (gruz), tudzież pomyśl, czy nie trzeba będzie coś gdzieś wykopać (glina).

Krawężniki 50 cm? Nie spotkałem się, ale musiałyby być albo grubsze, albo zbrojone. A można to zrobić tanio i dobrze, zamiast słuchać tych Twoich pacanów, którzy w doopci mają ponoszone przez Ciebie koszty.


Zdradzaj tę tajemnicę.
Nie słucham "moich" pacanów, nie podnoś mi ciśnienia, bo już mi rano wykonawca podniósł icon_evil.gif .
Link do komentarza
Cytat

Mieszkam w Bytomiu.


Nie wiem czy Ci mówiłem, że w wojsku tam byłem, dokładnie Bytom Radzionków niedaleko stacji PKP.
Teraz jak niedawno zaglądałem przez mapy google to po mojej jednostce ostał się tylko budynek sztabu z oknami pozabijanymi dechami i furtka wejściowa z szachownicą.

Cytat

O jaki z Ciebie "przezornuś" icon_biggrin.gif .


I ci z tego jak i tak girę złamał.
Link do komentarza
Cytat

Ależ dawkujesz napięcie. No, nie daj się prosić, napisz ile od brzegu icon_biggrin.gif .

Jest bardzo możliwe, że właśnie jutro będą wylewać ganek. Jak zdążą. Muszą jeszcze położyć rząd płytek i zafugować.
Na razie wokół dali wszędzie cztery, ale już zapowiedziałam, że mają dołożyć ten piąty.


Jakieś 10-15 cm


"Miszcz glazuniak" niestety położył płytki na grzebień na elewacji. icon_eek.gif

Wyższa od obrzeży trawnikowych
http://www.ogrodniczy-sklep.pl/public/imag...e/1309-6809.jpg
jest palisada .
http://sklep.dombodbis.com.pl/userdata/gfx...8e60029d75e.jpg
http://stone-garden.eu/media/catalog/produ.../palisada_2.jpg
http://www.bruk-bet.pl/public/images/uni-split_.jpg
http://www.bruk-bet.pl/public/images/abakus_3.jpg
Krawężnik jest grubszy.
http://www.libet.pl/wp-content/uploads/201...%99%C5%BCki.jpg Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Wiadomo, "krawężnik" to zawsze jest drogowy (i 120 kg wagi), pozostałe to obrzeża, czy to trawnikowe, czy chodnikowe.

Tam wystarczy o. trawnikowe, ale położone samo "odpłynie" wraz z ławą przy tak wysokim tarasie, bo napór podbudowy będzie b. duży. Tak samo będzie z palisadą. Wprawdzie można to na bieżąco obsypywać ubijaną ziemią/gliną z drugiej strony, ale im wyższy taras, tym większe ryzyko objechania.

Dlatego proponuję zrobienie muru oporowego, taniego, a skutecznego. To mogą być np. płyty chodnikowe 50x50 cm pochodzące z rozbiórki. Trza obskoczyć zakłady komunalne (itp.) czy nie mają takich na bazie i zapytać po ile. Jeszcze lepsze płyty górnicze (Bytom!), tzw. "G" (kładzie się je na kanałach odwadniających wzdłuż kopalnianych chodników), które mają wymiary 50x70 i są zbrojone. To wszystko idzie kupić za parę złociszy, ino transport.

Ja mam płyty pochodzące ze starego ogrodzenia na miejscowym boisku, też zbrojone.
Podaję to jako katalog możliwości, bo potem samo obrzeże trawnikowe to koszt nieduży, ok. 7,50 zł za sztukę, i na taras nic lepszego nie trzeba.

Basiu, nim cokolwiek zaczniesz, najpierw powinnaś mieć na placu konkretny materiał wierzchni.
A te rurki ze złomu mają po około metrze długości i na jakieś 60 cm są wbite w ziemię.
Link do komentarza
Cytat

chyba z dołem progu??
lub jeszcze ze dwa centy niżej progu aby wycieraczka się zmieściła pod otwartym skrzydłem drzwi..



Wycieraczka ma być wpuszczana!


Cytat

To mogą być np. płyty chodnikowe 50x50 cm pochodzące z rozbiórki. Trza obskoczyć zakłady komunalne (itp.) czy nie mają takich na bazie i zapytać po ile.



Taniocha, po 1 PLN +VAT, ale jest sakramencka kolejka. No, chyba że się ma żonę w administracji jak ja, to przywożą na drugi dzień. Transport, niestety, trza se zapłacić.
Link do komentarza
Cytat

Wystarczy ustabilizować betonem, kopie się koryto w ziemi,sypie podbudowę z kruszywa, wlewa beton wstawia obrzeża .


Dobra, podaj wysokość "a", porównaj ją z tym u Basi i wskaż materiał w tym miejscu. wink.gif

Cytat

Taniocha, po 1 PLN +VAT, ale jest sakramencka kolejka. No, chyba że się ma żonę w administracji jak ja, to przywożą na drugi dzień. Transport, niestety, trza se zapłacić.


No, to tak jak u mnie. Ino bez kolejek. Teraz w każdej gminie tego pełno, bo radni przychlebiają się elektoratowi i budują/wymieniają chodniczki na potęgę. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Zazdrosny? No oczywiście! Mam was tylko dwie! icon_mrgreen.gif


To kwestia czasu. Jak dalej będziesz się tak" starał", zostanie Ci tylko jedna icon_razz.gif .

Cytat

601413862,Gliwice przy Oplu,humusik super był i i tani icon_smile.gif
lub:

To jest to samo i również możesz się powołać na nazwisko ;)


Arturku, dziękuję icon_biggrin.gif . Na pewno zadzwonię, jak będzie ten etap. I tak nie dorównam do poziomu sąsiadów, ale troszkę przyzwoitej ziemi przyda się nawieźć na warstwę wierzchnią.

Lesiu, obszar przyszłego tarasu raczej nie jest stabilny. Wczoraj jak wyrywałam trawy spod okien, znów wyjęłam trochę śmieci. Między innymi opakowanie po ketchupie. O takich drobiazgach jak pampersy, nie wspominam, aczkolwiek diabli mnie biorą icon_evil.gif .
Link do komentarza
Cytat

"Miszcz glazuniak" niestety położył płytki na grzebień na elewacji. icon_eek.gif


A jak powinno być?
Miszczów jest dwóch. Poszerzyłam współpracę o wykonawców zagranicznych. Zdążyli mnie już zirytować. Czym? O tym później, być może.

Animusie, te palisady mają jedną zasadniczą wadę, są drogie. Wiem, bo znajomi tak wykończyli. Wolałabym jakieś tańsze rozwiązanie. Może pomysł Lesia, by ganiać po zlomowcu i śmietniskach, jest dobrym rozwiązaniem?

Cytat

Basiu, nim cokolwiek zaczniesz, najpierw powinnaś mieć na placu konkretny materiał wierzchni.


Wiem Lesiu, już pisałeś. W poniedziałek po pracy jadę oglądać płyty do Gliwic. Teraz, kiedy zaczęły się wakacje, będę miała w końcu więcej czasu na budowę.

Cytat

Wycieraczka ma być wpuszczana!


Wpuszczana? Jak? Czy dobrze rozumiem, że w miejscu wycieraczki mają iść płytki niżej? I tam niby wycieraczka? A jak będę piach wytrzepywać? Odkurzaczem?

Cytat

No, chyba że się ma żonę w administracji jak ja, to przywożą na drugi dzień. Transport, niestety, trza se zapłacić.


Szczęściarz z Ciebie. Niestety nie mam żony w administracji icon_mrgreen.gif .

Cytat

A po kiego jej taki uskok 50 cm ?


Taką mam mniej więcej wysokość między gruntem a poziomem przyszłego tarasu.
Link do komentarza

Teraz czas na wątpliwości.
1.Jak pisałam już wcześniej nie mam równego poziomu budynku. Skutkuje to tym, że na niektórych ścianach będą płytki w czterech rzędach, na innych zaś w pięciu. W poście nr 2110 są fotki.
Co zrobić z takimi miejscami, gdzie odległość między płytką a folią kubełkową wynosi ze dwa centymetry? Jak to zabezpieczyć? Nie ma sensu dawać kolejną płytkę, jak by to miało być zasypane. Z kolei nie wiem teraz, na jaką wysokość to zasypane będzie.
Dołożyć pasek takiej folii?
2. Wyrywając trawę spod okien zauważyłam, że pomiędzy folię a ścianą budynku są jakieś kamienie, piach. Jak to wydłubać? Czy może się nie przejmować?


Znajomi mają tak, że ta czarna folia u nich dochodzi aż do ocieplenia i jakoś pod się kończy. Zatem budynek jest rzeczywiście nią "otulony" i zabezpieczony.

Ta sama kwestia wyjdzie przy tarasach. Czy dobrze myślę, że trzeba będzie tam dołożyć tę folię, tak do poziomu progu?
Link do komentarza
A teraz, trochę o kolejnych wykonawcach, czyli zaczynamy" bicie piany".

Na dobry początek, bo króciutko, idzie pan od obróbek blacharskich. Myślałam sobie, że takie obróbki to nic skomplikowanego, a już wycena tychże powinna być banałem. Byłam w błędzie. Pan przyjechał, wszedł na balkon i upewnił się, że wymiary balkonu, które mu podałam, są zgodne ze stanem faktycznym, czyli 1,70 x 2,98.
Zapytałam o cenę. I , trudno mi samej w to uwierzyć, pan stwierdził, że musi policzyć. Wycenę ( sic! ) dostanę w poniedziałek. Rozumiem, że policzyć trzeba taki taras, ale takie pstro? Chyba, że gostek ma zamiar wyskoczyć z taką ceną, że padnę, a nie chcąc ćwiczyć w praktyce udzielania pierwszej pomocy, postanowił to zrobić przez sms icon_biggrin.gif .

Znam cenę takich elementów systemowych z Casto, ale uważam, że są drogie i chyba nie jest konieczne przeinwestowywanie balkonu. Jak się mylę, proszę o uwagi.
W poniedziałek też jadę w miejsce, gdzie takie blachy można kupić bezpośrednio. Będę więc mieć więcej danych do tej wyceny, hi,hi.

Nasuwa mi się takie pytanie. Czy jeśli pod wylewką mam papę, to jest konieczność smarowania tą gumą, o której pisał Animus, czy wystarczy sam klej i płytki?
Link do komentarza
Cytat

Lesiu, obszar przyszłego tarasu raczej nie jest stabilny. Wczoraj jak wyrywałam trawy spod okien, znów wyjęłam trochę śmieci. Między innymi opakowanie po ketchupie. O takich drobiazgach jak pampersy, nie wspominam, aczkolwiek diabli mnie biorą icon_evil.gif .


Jak nie osiada, to już jest stabilny. Gdyby na wierzchu była jednak czarna ziemia, to ją zdejmij - przykryjesz nią później nasyp przy tarasie.

Cytat

A zapłacisz za nie? wink.gif
Po kiego jej beton architektoniczny? Dyć to całe ma być w ziemi. Lepiej zaoszczędzić pieniądze, a kupić sobie standardowe obrzeża 6x20x100 po 7 zł lub dołożyć złotek i kupić barwione pod kolor okładziny wierzchniej.

Wysokość tarasu na dzisiaj to 50 cm + 33% trza wkopać do ziemi. Wysokość obrzeża musiałby wynosić 75 cm.
Przy grubości 6 cm pęknie, jak zapałka przy włączeniu ubijarki (a tam trza maszynę konkretną).
Z całym szacunkiem Animusie, ale drogie i liche to rozwiązanie. Pomijam już te obkładanie folią i drenaże na tym rysunku, bo to akurat jest tam Basi zupełnie niepotrzebne.

Basia, w moim rozwiązaniu nie robiłem ławy betonowej (szkoda kasy!) pod mur oporowy, stare płyty, tylko osadziłem je w rowku i zasztrabowałem rurami z odzysku. Obsypałem od razu ziemią, gruzem, gliną (mieszaniną) z zewnętrznej strony i ubiłem (co nawet widać na fotce).
Masz tu fotkę i dobrze licz pieniądze, bo taki taras może wyjść bardzo drogo. U mnie nie wyszedł i nawet nie powiem ile kosztował, bo zaczęłaby się poboczna dyskusja. icon_biggrin.gif



Dopisałem: Beton, ława jest dopiero na styku obrzeża z murkiem oporowym.
Zakładka (obrzeże na murek oporowy) wynosi ok. 10 cm. Widać to na mojej poprzedniej fotce.
Edytowano przez Leszek4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

dobrze licz pieniądze, bo taki taras może wyjść bardzo drogo.


Liczę, liczę. I może się okazać, że jak znajdę kogoś, kto mi postruga drewniany, że to jednak będzie tańsze rozwiązanie.

Lesiu, jak będę robić taras, taki z kostki, to będziemy mieć gorącą linię, możesz już się zacząć cieszyć icon_mrgreen.gif .

A teraz schodzimy z tarasu, bo mam pilniejsze pytania.

Co z tą folią na ścianie? I z tym dokładaniem płytek?
Link do komentarza
Cytat

A teraz, trochę o kolejnych wykonawcach, czyli zaczynamy" bicie piany".
W poniedziałek też jadę w miejsce, gdzie takie blachy można kupić bezpośrednio. Będę więc mieć więcej danych do tej wyceny, hi,hi.



Może w poniedziałek jedziesz w to miejsce które Ci doradzę ale piszę.
Jedź tam gdzie sprzedają blachodachówkę. Tam zapłacisz za arkusz blachy plus robociznę pracownika który szwenda się po placu w wolnych chwilach.
Ja rok temu zapłaciłem za arkusz 60 zł a za robociznę 30 zł za obróbki na odrobinę mniejszy balkon niż Twój.

Oczywiście do takiego punktu gdzie mają czym ciąć i zaginać

edit:dopisałem Edytowano przez Buster (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Może w poniedziałek jedziesz w to miejsce które Ci doradzę ale piszę.
Jedź tam gdzie sprzedają blachodachówkę. Tam zapłacisz za arkusz blachy plus robociznę pracownika który szwenda się po placu w wolnych chwilach.
Ja rok temu zapłaciłem za arkusz 60 zł a za robociznę 30 zł za obróbki na odrobinę mniejszy balkon niż Twój.

Oczywiście do takiego punktu gdzie mają czym ciąć i zaginać


Jakieś miejsce z blachą w roli głównej. A co tam robią, okaże się jutro. Piszesz zaginać. To wnioskuję, że to ma być w jednym kawałku? Jak ja to przewiozę? Te z Casto są łączone specjalnymi złączkami. Będę musiała coś wykombinować.
Już wiem. Przełożę przez tylne szyby i zawiążę kokardki na końcach, taka będę sprytna :th_0girl_impossible: .
Link do komentarza
Cytat

A teraz schodzimy z tarasu, bo mam pilniejsze pytania.



Na chwilę wrócimy na taras icon_smile.gif
Trudno mi znaleźć teraz tak na szybko dane dotyczące tarasu,jaka jest jego wielkość i czy ten sposób wykonania nie był już rozpatrywany.
U córki zrobiłem na całości wokoło szerokie na 40 cm stopnie Obrzeże trawnikowe ma 20 cm wysokości,w suchym betonie zagłębiłem 8 cm ( w tym wysokość kostki) więc stopień ma 12 cm wysokości.Trzy stopnie dają 36 cm.Więc z tarasu można zejść w każdym miejscu,już nie trzeba robić schodków bo są.Resztę,bo różnica wysokości między wyjściem na taras a poziomem ziemi wynosiła ponad 50 cm,podsypałem ziemią.
U Ciebie to 50 cm może nie być mocno widoczne po wykonaniu tarasu i podsypaniu ziemią.To zginie i będziesz mieć np 20-30 cm nawet jeśli nie zrobisz stopniowania tak jak ja.

Cytat

Jakieś miejsce z blachą w roli głównej. A co tam robią, okaże się jutro. Piszesz zaginać. To wnioskuję, że to ma być w jednym kawałku? Jak ja to przewiozę?



Typowa blacha ma 2mx1.2m więc obróbki przewieziesz w środku,chyba że masz bardzo krótki samochód.

lub 2mx1.25,juz zapomniałem

edit:dopisałem Edytowano przez Buster (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Na chwilę wrócimy na taras icon_smile.gif


Typowa blacha ma 2mx1.2m więc obróbki przewieziesz w środku,chyba że masz bardzo krótki samochód.


Oszaleję z tym tarasem, już nie tylko Lesiu, ale i ja mam go dość icon_biggrin.gif .

Podajesz mi wymiar blachy, a z wcześniejszego wpisu zrozumiałam, że mi przytną , wygną , połączą to w jeden kawałek, taki w kształcie litery C, tylko pod kątem prostym. Jak to powinno wyglądać, w jednym kawałku, w trzech łączonych już na balkonie?
Link do komentarza
[quote name='Baszka' date='26.06.2016, 09:14 ' post='512090']
Teraz czas na wątpliwości.
1.Jak pisałam już wcześniej nie mam równego poziomu budynku. Skutkuje to tym, że na niektórych ścianach będą płytki w czterech rzędach, na innych zaś w pięciu. W poście nr 2110 są fotki.
Co zrobić z takimi miejscami, gdzie odległość między płytką a folią kubełkową wynosi ze dwa centymetry? Jak to zabezpieczyć? Nie ma sensu dawać kolejną płytkę, jak by to miało być zasypane. Z kolei nie wiem teraz, na jaką wysokość to zasypane będzie.
Dołożyć pasek takiej folii?


chyba będzie najekonomicznie dołożyć folii
uciąć paski po 20 cm na żądaną długość i po robocie
Link do komentarza
Cytat

Oszaleję z tym tarasem, już nie tylko Lesiu, ale i ja mam go dość icon_biggrin.gif .

Podajesz mi wymiar blachy, a z wcześniejszego wpisu zrozumiałam, że mi przytną , wygną , połączą to w jeden kawałek, taki w kształcie litery C, tylko pod kątem prostym. Jak to powinno wyglądać, w jednym kawałku, w trzech łączonych już na balkonie?



Potną,wygną ale będziesz to miała w co najmniej 4 kawałkach jeśli dobrze myślę.Blacharz,ten co ma podać wycenę też zrobiłby w kilku kawałkach,przywiózł i montował/łączył już na balkonie.
Łączników o których piszesz że są w casto nie znam bo ich nie szukałem,może da się je kupić luzem,bez zakupu obróbek.
Link do komentarza
Cytat

Oszaleję z tym tarasem, już nie tylko Lesiu, ale i ja mam go dość icon_biggrin.gif .

Podajesz mi wymiar blachy, a z wcześniejszego wpisu zrozumiałam, że mi przytną , wygną , połączą to w jeden kawałek, taki w kształcie litery C, tylko pod kątem prostym. Jak to powinno wyglądać, w jednym kawałku, w trzech łączonych już na balkonie?


to wszystko powinien zrobić ten gościu co będzie Ci to montował
Link do komentarza
Cytat

...że tak wtrącę trzy grosze .

Wszystkie obróbki blacharskie montowałem sobie sam , a wykonywali je zgodnie z moim rysunkiem


O super, dzięki, to już drugi namiar. Wtrancaj się somsiedzie, wtrancaj icon_biggrin.gif .
Z rysunkiem? Coś Ty im rysował? Myślałam , że wystarczy podać wymiar balkonu.

Tak przypomnę, mieliśta w sezonie odwiedzić mnie na rowerach. Chyba, że znowu byłam pijana :scratching: .

Cytat

Nie wiem co ten misio będzie liczył


Też nie wiem. Może dodatkowo taniec na rurze, co to ją Arturek założy ( ale dopiero po akcji stolarek ).
Myślałam, że jak wpadnie, to od razu powie, ale nie. Musi wyliczyć. Kurna, co tu do liczenia?
Czyli tak, 100 materiał, ile może chcieć za montaż?
Link do komentarza
Cytat

O super, dzięki, to już drugi namiar. Wtrancaj się somsiedzie, wtrancaj icon_biggrin.gif .
Z rysunkiem? Coś Ty im rysował? Myślałam , że wystarczy podać wymiar balkonu.

Tak przypomnę, mieliśta w sezonie odwiedzić mnie na rowerach. Chyba, że znowu byłam pijana :scratching: .


Też nie wiem. Może dodatkowo taniec na rurze, co to ją Arturek założy ( ale dopiero po akcji stolarek ).
Myślałam, że jak wpadnie, to od razu powie, ale nie. Musi wyliczyć. Kurna, co tu do liczenia?
Czyli tak, 100 materiał, ile może chcieć za montaż?


jeżeli powie powyżej 150 zł z dojazdem to zasadź mu kopa

to jest pół godziny roboty
Link do komentarza
Cena zależy jeszcze od szerokości obróbki.
Dwa miechy temu miałem wycenę za obróbki blacharskie do blachy trapezowej T18 i tak u jednego gościa mb to koszt 11,5 zł (cena brutto) u drugiego 7 zł (cena netto) cena taka sama za wiatrownice jak i za obróbkę przyścienną czy pas nadrynnowy obróbki były wyceniane w kolorze.

Albo kopić profile specjalne przeznaczone do takich rzeczy z aluminium (nie pamiętam nazwy systemu) jest to ustrojstwo drogie ale spełnia się w praktyce, jest to wraz z rynienka odprowadzającą wodę + wszelakie opierzenia i uszczelnienia.

Cytat

O super, dzięki, to już drugi namiar. Wtrancaj się somsiedzie, wtrancaj icon_biggrin.gif .
Z rysunkiem? Coś Ty im rysował? Myślałam , że wystarczy podać wymiar balkonu.


Baszka, nie chce być prorokiem ale ten fachman to też chyba będzie nie lepszy od poprzednich.
Zanim zacznie Ci grzebać coś na tym balkonie to niech Ci wytłumaczy, narysuje itd jak to będzie robił a Ty zanim podejmiesz decyzję skonsultuj to z nami, może ustrzeżesz się od kolejnej fuszery.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...