Skocz do zawartości

mój wymarzony domek


Recommended Posts

Cytat

Heniu, to jest Ixus 40.


https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&am...124272578,d.bGs

Naciskanie przycisku migawki str 23
Fotografowanie str 24-25
Dokładniejsze informacje str 42-45
Zmiana trybu Ramka AF str 82-83
Fotografowanie z użyciem blokowania AF str 84- 86

Te działy które podałem uważam, że po ich przeczytaniu będziesz już widziała jak ustawić ostrość w niesprzyjających warunkach.
Link do komentarza
Cytat

Wczoraj po tej "ofercie" napisałam do pana, by wyszczególnił. Oto, co dziś napisał:

witam pania pod pierwszy taras to 10 ton kamienia 5 ton podsypki oraz 10 ton piasku oraz 20 workow cementu drugi taras 5 ton kamienia oraz podsypki 5 ton piasku 3 tony oraz 15 workowvcementu trzeci taras ten sam materiał co do drugiego druki 10 ton podsypki piasek 10 ton oraz 25 worków cemntu a pod azóry to kamienia 5 ton odsypi też tyle oraz ziemi 8 ton pozdrawiam



Okropnie to chaotyczne. Zamiast operować liczbami konkretnymi, wynikającymi z obmiarów, to facet Ci pisze 1,2,3 taras. A który jest który? Ale niech będzie, spróbujemy. O ile pamiętam, to pierwszy podany przez Ciebie taras ma ok. 27 m2.
I do niego 1,5 raza więcej piachu niż kamienia na podbudowę. Żart? No i po co pod kamień dodatkowy piach skoro grunt masz piaszczysty?
Po co 20 worków cementu?! Dyć tam trzeba tylko do ławy pod krawężniki. Na oko ok. 8 worków x 10 za worek = 80 zł.
No ale dobra, nich jest nawet te 20 worków, po 10 zł = 200 zł.
Za materiały chciał 2000. Odejmujemy cement i mamy 1800 zł.

Policzmy teraz średnią cenę za piach i kamień: 1800 zł : 25 ton = 72 zł/tona.

Piach kosztuje nieco ponad 30 zł/tonę loco budowa. Kliniec dolomitowy max. 65 zł loco budowa. Więc powinno być:
cement - 20 x 10 = 200 zł,
kliniec - 10 x 65 = 650 zł,
piach - 15 x 30 = 450,
RAZEM: 1300 zł.

W powyższym pominąłem fakt, że ilości materiałów zostały znacznie zawyżone.

Co dalej? Niech Ci poślą wycenę w takim układzie (przepisz to do swojego sms-a):
Dziękuję Panu bardzo! Pozostanie nam jeszcze ustalić termin realizacji.
Ale przed tym niech Pan koniecznie poda mi po kolei grubości poszczególnych warstw piasku i kamienia (co to będzie za kamień?) oraz ich powierzchnię w metrach kwadratowych. No i gdzie pójdzie ten cement, bo rozumiem, że na krawężniki i do podsypki (czy jak to się nazywa). Ile tu, a ile tam.
Muszę to wiedzieć bo planuję coś jeszcze, a muszę dobrze sobie policzyć pieniążki.
Edytowano przez Leszek4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

... Ale niech będzie, spróbujemy.
...
Co dalej?
(przepisz to do swojego sms-a):
Dziękuję Panu bardzo! Pozostanie nam jeszcze ustalić termin realizacji.
Ale przed tym niech Pan koniecznie poda mi po kolei grubości poszczególnych warstw piasku i kamienia (co to będzie za kamień?) oraz ich powierzchnię w metrach kwadratowych. No i gdzie pójdzie ten cement, bo rozumiem, że na krawężniki i do podsypki (czy jak to się nazywa). Ile tu, a ile tam.
Muszę to wiedzieć bo planuję coś jeszcze, a muszę dobrze sobie policzyć pieniążki.


Leszek, tobie pomnik się należy. Stanie obok pomnika Bajbagi
i Janiego_63
i Animusa
Link do komentarza
Cytat

Leszek, tobie pomnik się należy. Stanie obok pomnika Bajbagi
i Janiego_63
i Animusa


icon_mrgreen.gif
Ja to im mogę co najwyżej colsztok na budowie nosić. icon_lol.gif
Ale dzięki. wink.gif

Cytat

Oj tam,oj tam icon_smile.gif
A ja myślałem,że ja takowy posiadam ;)
A tu ani widu ani słychu icon_biggrin.gif

Usprawiedliwieniem niech będzie,że wiem już gdzie podążać a to na facecie spoczywa walka o kobietę icon_biggrin.gif


A Ty ciupasie zamiast amorów wziąłbyś się za te Twoją ulubioną matematykę i policzył Basi, jak ją w łosia robią. Ja mam do obsłużenia własną budowę, a Ty się nudzisz, walisz po nocach te piwsko i wkoorwiasz ludzi. Czasem jesteś też OK (żeby nie było, żem stronniczy icon_biggrin.gif).

Byłeś już u stolarza, założyłeś rury spustowe na rynny, czy wydygałeś? icon_mrgreen.gif Edytowano przez Leszek4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję Panu bardzo! Pozostanie nam jeszcze ustalić termin realizacji.
Ale przed tym niech Pan koniecznie poda mi po kolei grubości poszczególnych warstw piasku i kamienia (co to będzie za kamień?) oraz ich powierzchnię w metrach kwadratowych. No i gdzie pójdzie ten cement, bo rozumiem, że na krawężniki i do podsypki (czy jak to się nazywa). Ile tu, a ile tam.
Muszę to wiedzieć bo planuję coś jeszcze, a muszę dobrze sobie policzyć pieniążki.[/i]


Lesiu, po tym co napisałeś w tym poście, a w szczególności w końcowej jego części, nie pozostaje mi już nic innego, jak kochać Was z całych sił icon_biggrin.gif .
Przeanalizuję to ...i tu moje ulubione ostatnio słówko, jutro.
Facet robił te wyliczenia nie wiedząc, czy się zdecyduję z jego materiałem czy z moim. Sąsiad, który robił wiatę ( 30 m) dał pod nią 4,5 tony klińca. Warstwa ma między 10 a 25 cm wysokości. To taka wielkość jak mojego tarasu. Natomiast taras mam na pewno wyżej niż poziom wysokości tej wiaty. Zatem trzeba by wsypać więcej. Ile? I czy dobrze myślę, że najpierw niekoniecznie kliniec, tylko coś innego? Muszę to w miarę precyzyjnie powyliczać, by porównać koszty tarasu z kamienia (jakiegokolwiek) z tarasem z drewna ( modrzew syberyjski)

Cytat

Leszek, tobie pomnik się należy. Stanie obok pomnika Bajbagi
i Janiego_63
i Animusa


Tak jest , trzech muszkieterów i d, Artagnan icon_biggrin.gif . Towarzysze moich zmagań od początku. Tylko Jani się gdzieś okopał i nie chce się ujawnić. Jani, gdzie jesteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeś?
Link do komentarza
Baszka, 4,5 tony klińca to jest mała "kupka" na 30 m2 powierzchni to ta warstwa klińca mogła mieć 7 - 8 cm grubości (2 tony - 1 m3 klińca) w ubiegłą sobotę kupiłem 4 tony klińca do wysypania pomiędzy wjazd z kostki a drogę gminną, naprawdę to niewiele jest (mnie tyle było potrzebne)
Z fachowcami umawiaj się tylko za robociznę, z ich materiałem to mało, że już Cię kroją, jak Leszek Ci pisze, to będą jeszcze oszczędzać na każdym kroku, aby cieniej, aby mniej

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Z fachowcami umawiaj się tylko za robociznę,


W zasadzie tak się umawiam. Całą budowę kupowałam materiały sama. Gostek powiedział, że może to zrobić z materiałem moim lub jego, to sobie pomyślałam, że coś powylicza i da mi to pewną orientację. Pewną, bo już doświadczenie mam takie, że jak materiał zamawia inwestor, to jest on" przewymiarowany" ( w myśl zasady: niech jeleń, łoś -niepotrzebne skreślić-płaci). Tym systemem, prócz wszystkiego innego, mam w ogrodzie elementy więźby, z których myślałam, że ktoś mi wystruga domek ogrodowy. Mieli górale, ale nie wyszło i tak leży. Mój sąsiad sobie sam wystrugał, ale to chłop z talentem.

Co do tarasu, to ma wpaść jeszcze gostek z innej firmy, takiej dużej , brukarskiej. Jednak wpada już tydzień i wpaść nie może. Jego wycena, mówi mi przeczucie, wyglądałaby nieco inaczej.

Cieszę się Tinku, że piszesz o tej ilości, bo daje to pewne wyobrażenie.
Link do komentarza
właściwie, oprócz hydraulika i elekktryka, których "wziąłem" z materiałem, to do reszty robót materiał kupowalem sam, ale ja to jakieś szczęście miałem, bo fachowcy tak liczyli materiał, że prawie nic nie zostawało, teraz w maju podwórko brukowalem, zostało pół palety kostki, pomimo, że ja kupowałem (ale majster liczył) to zaproponował, że odkupi ode mnie te pół palety, w porządku gość, bo co ja bym z tym robił, on gdzieś ją zużyje
Link do komentarza
Cytat

Facet, z którym rozmawiałam , wycenił to na 350 od metra. Pomijając cenę, Lesiu napisał, że to będzie kosz na liście. Ma rację. Przy metalowej barierce zmiotę po prostu na dół. W projekcie tez metalowa, choć autorzy mają w ofercie rezydencje z takimi balkonami tralkowymi.
W ościennej wsi jest Pałac Kawalera. Pewnie wiesz, że mi się podoba ( skąd wiesz???) i chcesz mi domek upodobnić icon_biggrin.gif .
O fotkach pamiętam.

Nie da się zrobić szczelnej balustrady z betonu, woda musi mieć gdzieś odpływ, albo tralki mocowane do posadzki dołem, albo tak:

Te liście jak zamieciesz na dół to tam będą gnić, czy potem na dole będziesz drugi raz z nimi walczyć. icon_smile.gif
Z metalem raczej ryzykowne to będzie. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

2 tony - 1 m3 klińca


1,7 tony = 1 m3 klińca
Cytat

Facet robił te wyliczenia nie wiedząc, czy się zdecyduję z jego materiałem czy z moim.


Wiedział, wiedział. Kiedy taki cwaniak rozmawia z łosiem icon_mrgreen.gif , który nawet nie wie jaki materiał ma być użyty, już tam dobrze wie komu ten łosiek zleci zamawianie tych materiałów.

Cytat

Natomiast taras mam na pewno wyżej niż poziom wysokości tej wiaty. Zatem trzeba by wsypać więcej. Ile?



Zmierz ile masz teraz od poziomu zero (w tym przypadku to na jakiej wysokości ma się znaleźć płytka, kostka czy ten Twój ażór) do ziemi i zamelduj.

I wyślij w końcu mu tego smsa, bo ja tu uprawiam beletrystykę, a Ty w c*** grasz! Jak odpowie, to może czegoś dowiemy się nt. wysokości. Edytowano przez Leszek4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Cytat


.....2 tony - 1 m3 klińca .....



1,7 tony = 1 m3 klińca





A w moich stronach, 2.65 tony, albo i 2.9 tony = 1m3 klińca icon_lol.gif
bo to zależy z czego ten kliniec/kruszywo.

kruszywa ceglane 1000kg/m3
kruszywa mineralne łamane 1800kg/m3
kruszywa mineralne łamane z wapieni lekkich 1300kg/m3
kruszywa mineralne łamane z wapieni zbitych 1900kg/m3
kruszywa melafirowe 2650kg/m3
kruszywa gabrowe 2900kg/m3

Ps. suchego kruszywa icon_cool.gif
Link do komentarza

Znalazłam jeszcze jedną starą fotkę. Widać, że balkon był czymś pacykowany.

Cytat

Zmierz ile masz teraz od poziomu zero (w tym przypadku to na jakiej wysokości ma się znaleźć płytka, kostka czy ten Twój ażór) do ziemi i zamelduj.


Melduję.
Przy samym oknie dużego tarasu tu prawie 50 cm. Przy tym mniejszym z 46 cm.

Cytat

I wyślij w końcu mu tego smsa, bo ja tu uprawiam beletrystykę,


I bardzo dobrze. W końcu przyda Ci się jakaś odmiana po epigramatach dla Iguni icon_mrgreen.gif .
Facet milczy. Może potrzebuje więcej czasu na przetrawienie treści?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

A Ty ciupasie zamiast amorów wziąłbyś się za te Twoją ulubioną matematykę i policzył Basi, jak ją w łosia robią. Ja mam do obsłużenia własną budowę, a Ty się nudzisz, walisz po nocach te piwsko i wkoorwiasz ludzi. Czasem jesteś też OK (żeby nie było, żem stronniczy icon_biggrin.gif).

Byłeś już u stolarza, założyłeś rury spustowe na rynny, czy wydygałeś? icon_mrgreen.gif


Tydzień miałem napięty,że nawet nie w głowie mi było forumowanie i wk...innych ;)
Ale jak coś to prędzej coś z colą a nie piwska icon_smile.gif

Basiu,w miarę tanie kruszywo masz na Grzybowicach,stosunkowo niedaleko siebie.
Link do komentarza
Cytat

I jeszcze jedna do kompletu.


Ty się chwalisz, czy żalisz? bo całkiem już nie rozumiem. icon_eek.gif Mam Basia pytanie po co to bicie piany i opisywanie Twoich perypetii z wykonawcami, których dawno trzeba wywalić i większość Tobie kibicujących już dawno to co najmniej raz albo i kilka razy napisała?

To było pytanie retoryczne. icon_confused.gif

Po prostu to Ty na to pozwalasz i masz to na co zasługujesz przez swoją niekonsekwencję. Widocznie to sprawia Ci jakąś przyjemność (!) to jest budowlany sadomasochizm icon_eek.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Ty się chwalisz, czy żalisz? bo całkiem już nie rozumiem. icon_eek.gif Mam Basia pytanie po co to bicie piany i opisywanie Twoich perypetii z wykonawcami, których dawno trzeba wywalić i większość Tobie kibicujących już dawno to co najmniej raz albo i kilka razy napisała?


To nie takie proste,ja to rozumiem,jak się coś tam już zapłacilo a nie ma się siły przebicia w postaci mordy a nie tylko wdziekow,bo nie na każdego to działa jak na mnie to kobieta budująca dom ma jednym słowem przerabane jak dokładnie nie opanuje budowy na długo przed.


Nie wymagaj od kobiety,żeby opanowała budowę od wynajęcia koparki przy fundamentach do izolacji balkonu,to robota faceta z jajami.
Jedyną kobieta z jajami ale też z wdziękiem jest dla mnie Elfir icon_smile.gif
Jedyna kobieta która ma na mnie wpływ,ale tylko dlatego że ma nade mną władzę,jako Mod ;)
Ale mam też szacun do tego jak budowla swój dom. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

W tej sprawie to trzeba zasięgnąć opinii u Twojej małżonki icon_biggrin.gif .
Arturku, co Ty palisz o tej porze? Bo chyba nie te miętowe LM-y? :scratching:
To ma być walka o drzwi, dwa skrzydła, że przypomnę icon_biggrin.gif .


Jak zawsze LM miętowe a co do żony to nie to forum w zasięganiu opinii ;)

P.S.
Nadrabiam straty ;) Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jedyną kobieta z jajami ale też z wdziękiem jest dla mnie Elfir icon_smile.gif
Jedyna kobieta która ma na mnie wpływ,ale tylko dlatego że ma nade mną władzę,jako Mod ;)
Ale mam też szacun do tego jak budowla swój dom.


Chyba po raz kolejny pomyliłeś forum.
Takie wazeliniarstwo to chyba normalka na tamtym forum,no nie?
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Dziękuję Ci, będę dzwonić.


http://zurawski-gliwice.pl/
A możesz powołąć się na nazwisko zapodane zaraz na PW ;)


Cytat

Chyba po raz kolejny pomyliłeś forum.
Takie wazeliniarstwo to chyba normalka na tamtym forum,no nie?


Obiektywny jestem,jak zawsze zresztą ale słaba płeć ma u mnie fory ;)
Mody ale męskiej odmienności mają tam u mnie prze...bo jeden od okien,drugi od syfu węglowego a Elfir jako jedyna kuma bazę bo wybudowała dom z niskim zapotrzebowaniem na ciepło ;)
A FBD ? Nijak nie pomaga inwestorom budującym nowe domy bo nie ma przykladów w postaci takowych inwestorów i daleko a bawet bardzo daleko jest FBD pod tym wzgledem do wiodącego forum budowlanego tak pomocnego dla inwestorów...
Co widać nawet po oficjalnych doradcach icon_biggrin.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ty się chwalisz, czy żalisz? bo całkiem już nie rozumiem. icon_eek.gif Mam Basia pytanie po co to bicie piany i opisywanie Twoich perypetii z wykonawcami, których dawno trzeba wywalić i większość Tobie kibicujących już dawno to co najmniej raz albo i kilka razy napisała?

To było pytanie retoryczne. icon_confused.gif

Po prostu to Ty na to pozwalasz i masz to na co zasługujesz przez swoją niekonsekwencję. Widocznie to sprawia Ci jakąś przyjemność (!) to jest budowlany sadomasochizm icon_eek.gif


Ani się nie żalę, ani się nie chwalę. Napisał Animus, żeby wkleić fotki balkonu. Wkleiłam. Jedna mi się na pulpicie zawieruszyła, to ją wkleiłam później. Ot i wszystko.

Bicie piany, powiadasz. No cóż, nie pomyślałam o tym w ten sposób. Ale dziękuję za uwagę. Postaram się sobie wziąć ją do serca i ograniczę wpisy do minimum związanego z wątpliwościami merytorycznymi.
I nie mam zamiaru robić tu wiwisekcji pod tytułem co i dlaczego.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Bicie piany, powiadasz. No cóż, nie pomyślałam o tym w ten sposób. Ale dziękuję za uwagę. Postaram się sobie wziąć ją do serca i ograniczę wpisy do minimum związanego z wątpliwościami merytorycznymi.
I nie mam zamiaru robić tu wiwisekcji pod tytułem co i dlaczego.


Pisz wszytko jak leci,ze szczegółami dot.nawet koloru farb na ścianę np.malachitowy błękit ;)
Link do komentarza
Cytat

Ani się nie żalę, ani się nie chwalę. Napisał Animus, żeby wkleić fotki balkonu. Wkleiłam. Jedna mi się na pulpicie zawieruszyła, to ją wkleiłam później. Ot i wszystko.

Bicie piany, powiadasz. No cóż, nie pomyślałam o tym w ten sposób. Ale dziękuję za uwagę. Postaram się sobie wziąć ją do serca i ograniczę wpisy do minimum związanego z wątpliwościami merytorycznymi.
I nie mam zamiaru robić tu wiwisekcji pod tytułem co i dlaczego.


To nie chodzi o obszerność wpisów tylko o wywalenie partaczy icon_confused.gif
Link do komentarza
Cytat

To nie chodzi o obszerność wpisów tylko o wywalenie partaczy icon_confused.gif


W sumie rację posiadasz tylko
z Jej talentem może trafić jeszcze gorzej.

Baszka weź zrób systemową rozpiskę wymiary tarasu , jego wysokość nad ziemią i sugerowane zapotrzebowanie materiałowe ( z wyceny bo to nie kosztorys ) -policzone w/g wag podanych przez Rysia da odpowiedź ile zapasu sobie panowie zabezpieczyli lub nie
Link do komentarza
Cytat

Bicie piany, powiadasz. No cóż, nie pomyślałam o tym w ten sposób. Ale dziękuję za uwagę. Postaram się sobie wziąć ją do serca i ograniczę wpisy do minimum związanego z wątpliwościami merytorycznymi.


Mnie się bardzo podoba jak piszesz tak ładnie o wszystkim z właściwym sobie dystansem i humorem.
Więc pisz jak najwięcej, niewiele pomogę ale czytać będę. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Melduję.
Przy samym oknie dużego tarasu tu prawie 50 cm. Przy tym mniejszym z 46 cm.


Odkopałem zdjęcie. Na fotce widać, że ktoś już powyciągał sznurki, więc OK. Na taras będzie stopień. No i dobrze, bo to mniejsze koszty podbudowy.

Na rysunku zaznaczyłem Ci po kolei co i jak bym zrobił w pierwszej fazie, do której nie potrzeba żadnej koparki ino jednego gostka, który zrobi to za 4-pak byle jakiego piwa. Cyfry (1-4) oznaczają kolejność. Pod taras pozbieraj wszelki badziew (gruz, zanieczyszczony piach itp.), to se przy okazji posprzątasz na budowie i za pół roku nie będziesz pytać, co z tym zrobić.

Obrys kopania wyznaczają rozciągnięte sznurki. Jeśli wyznaczają one obrys tarasu, to trzeba po 20 cm dołożyć z każdego boku, bo trza będzie zrobić ławę pod krawężniki.



Cytat

I bardzo dobrze. W końcu przyda Ci się jakaś odmiana po epigramatach dla Iguni icon_mrgreen.gif .



Och, dziękuję, że mi o niej przypomniałaś. W piątek Ci ją przyprowadzę. icon_mrgreen.gif


Cytat

Facet milczy. Może potrzebuje więcej czasu na przetrawienie treści?


A może zdał sobie z czegoś sprawę... wink.gif Edytowano przez Leszek4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A FBD ? Nijak nie pomaga inwestorom budującym nowe domy bo nie ma przykladów w postaci takowych inwestorów i daleko a bawet bardzo daleko jest FBD pod tym wzgledem do wiodącego forum budowlanego tak pomocnego dla inwestorów...
Co widać nawet po oficjalnych doradcach icon_biggrin.gif


Dzięki Bogu, że ty tu jesteś i uświadamiasz wszystkich przyszłych i obecnych inwestorów, tylko że twoje porady więcej szkody niż pożytku przynoszą, a szkoda.

Cytat

W sumie rację posiadasz tylko
z Jej talentem może trafić jeszcze gorzej.


Mogła zatrudnić taką osobę jak Kierownik Nadzoru Inwestorskiego (chyba dobrze nazwałem to stanowisko) i wtedy nie musiała by się martwić o prawidłowo wykonane usługi i uganiać za tymi fachowcami.
Link do komentarza
Cytat

Na fotce widać, że ktoś już powyciągał sznurki, więc OK. Na taras będzie stopień.


Ktoś? Ja, ja osobiście. Taras ma być na poziomie salonu. Tak wygląda, jakby miał być stopień, bo miałam do dyspozycji krótkie pręty. Stopnie wyjdą ze dwa, do ogrodu.
Skoro jesteśmy przy tarasie.
W piątek będą układane płytki na cokole. Rozważam klinkier taki jak parapety, w ceglanym kolorze. Ekipa wymyśliła, by nie robić fug. To samo sugerował sąsiad, który też położył bezfugowo. Jest to dobry pomysł? Wstępnie oprotestowałam.
Pytania, które mi się nasuwają w związku z tym:
1. jaka grubość fugi?
2. tam , gdzie będzie taras chcę tylko rozłożyć folię, jakby przedłużyć do góry tę dolną część. Nie widzę sensu wklejania płytek. Czy to dobrze kombinuję?

Pięknie to Lesiu wyrysowałeś, łopatologicznie icon_biggrin.gif .





Kolejne wątpliwości dotyczą ganku.
Muszę go jakoś nadlać, żeby doprowadzić do stanu właściwego, niniejszym zlikwidować ten wysoki próg wejściowy i w efekcie obłożyć płytkami.
Jak to powinno być prawidłowo zrobione? Wklejam zdjęcia z różnych perspektyw.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Basiu, niezależnie od tego, gdzie będzie poziom zero tarasu, trzeba wykonać to, co napisałem na obrazku. Potem to ubić i zacząć mierzyć warstwy.
Być może to, co masz pod gruzem, nie jest czarną ziemią, lecz mieszanką ziemi, gruzu, gliny i wsjego. Jeśli jest to stabilne (długo leżało i już nie siada), to wystarczy wyrównać z góry sztychówką (nie pogłębiać, bo w tę dziurę będziesz musiała potem wsypać drogi materiał) i na to sypać to, co napisałem wcześniej.

Cokoły? Nie wiem jaką masz koncepcję. Mają być na ociepleniu, czy poniżej? Gdzie będzie poziom zero otaczającego terenu?
A tak w ogóle, to nie wiem czy odpowiem, bo jestem okropnie zajęty własnymi sprawami. No ale staram się. icon_smile.gif
Link do komentarza

Animusie, super icon_biggrin.gif . Szalenie mnie męczył ten ganek. Nie potrafiłam sobie wyobrazić, jak to powinno wyglądać. Stopień z boku, bomba ( zbieżność z nazwiskiem stolarza przypadkowa i niezamierzona).

Jak spowodować, by to nadlanie z biegiem czasu się nie kruszyło? Do betonu trzeba coś dodać? Jakieś zbrojenie wpakować?
Link do komentarza
Cytat

Cokoły? Nie wiem jaką masz koncepcję. Mają być na ociepleniu, czy poniżej? Gdzie będzie poziom zero otaczającego terenu?


Cokoły mają być poniżej ocieplenia. Poziom zero terenu , żeby uzyskać nieco spadu od budynku wyjdzie tak na granicy cokołu. Może trochę zasłoni ten cokół.

Decyzję co do tarasu podejmę, jak będę mieć wszystkie dane, by policzyć całość, zarówno wersji drewnianej jaki kostkowej.
W każdym razie wczoraj oglądałam te betony. Płyta, która mi się podoba i koncepcyjnie nie będzie" straszyć" bryły domku to Bradstone Old Town,firma Semmelrock. Cena mnie trochę zaskoczyła. In minus, żeby nie było, 140 zł za m.
Znalazłam płyty granitowe tańsze od tego betonowego badziewia. Tyle tylko, że mają grubość 2 cm. Nie wiem, czy nie są za cienkie. Czy nie popękają. Wymiar takiej płyty to 30x60.
Inna zagwozdka dotyczy kostki granitowej, którą bym chciała obramować te płyty. Nie zgadzają się grubości.
Jest jakiś sposób, by to zrealizować przy różnych grubościach?
Wklejam fotkę rozwiązania, które mi się podoba. Już kiedyś wkleiłam, ale znalezienie czegoś w moim dzienniku, jest niesłychanie trudne.

Cytat

nie wiem czy odpowiem, bo jestem okropnie zajęty własnymi sprawami.


Wiem, wiem :
!. firanką
2. Igusią
3. Igusią w firance icon_mrgreen.gif




Cytat

No ale staram się. icon_smile.gif


I to jest cenne, dziękuję :hug: .

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Baszka,cieszę się bo widzę że odżyłaś.Za radą któregoś z forumowiczów porzuciłaś na razie trudne tematy i zajęłaś się czymś innym. I widzę że to idzie,z pomocą kolegów.
I że raczej już nie myślisz o rzuceniu tego cyrku/katastrofy jak to określiłaś w którymś z wcześniejszych postów icon_smile.gif
Tak trzymać icon_smile.gif
Link do komentarza
Basiu, tak naprawdę to trzeba było zacząć od wybrania materiału na okładzinę wierzchnią. Chodzi o jej wymiary (zarówno grubościowe, jak i powierzchniowe). Krawężniki osadzałbym dopiero, kiedy kostka (cy cóś) byłaby u mnie na placu. Bo wtedy poukładam sobie ją na "sucho" od domu do planowanego końca tarasu (taki prowizoryczny jeden pas, który wyznaczy mi, gdzie ma być krawężnik). Dzięki temu zminimalizujesz ilość docinek, z korzyścią także dla końcowego wyglądu.

Jeśli chodzi o płyty granitowe (te co mają 2 cm grubości), to są to płyty do układania na kleju, na przygotowanej uprzednio posadzce betonowej. One są w miarę elastyczne latem, ale zimą pękają, stają się bardzo kruche. Dlatego pod nie potrzebne jest bardzo stabilne podłoże. Jak w domu, wylewki miksokretem pod ceramikę. Najlepiej te 7 cm i zazbrojone siatką. Przy Twoich piździkach nie trza nawet dylatacji.

Można byłoby się też poważyć na ułożeniu ich na suchym betonie (piasek z cementem), ale przy tych Twoich lokalnych specach chyba nie poważyłbym się. No bo podłoże musi być wyjątkowo stabilne. Masz duże i cienkie płyty z kruchego materiału. Wszystko musiałoby być tak zagęszczone (ubite), że nie powstanie najmniejsza szczelina pod nimi. Inaczej do wiosny pęknie wiele z nich.
A jeśli chcesz jeszcze dookoła nich osadzić kostkę granitową, to każdą sztukę trzeba byłoby ciąć na tę grubość. Ochłoń.

Trochę się mądruję, ale w tych sprawach "coś tam wiem"... icon_biggrin.gif

PS. Wnerwia mnie już ten Twój taras, bo masz 100 pomysłów w 10 postach i biegasz jak Żyd po pustym sklepem, a reszta forum za Tobą. Litości, nogi bolą!

... i tak Cię kocham, więc biegaj po tym sklepie dalej... icon_mrgreen.gif


Acha, jak chodzi o spoiny pomiędzy płytami granitowymi, to na cmentarzach robią je samym cementem z wodą... icon_biggrin.gif Edytowano przez Leszek4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Wpadam na chwilę. Może ktoś doradzi coś w sprawie płytek klinkierowych na cokole? Chodzi mi o fugi, które to wykonawca mi odradza.
Muszę kupić odpowiednie krzyżyki, jakie? Płytka 24x6 , jakoś tak.
Inna sprawa w tym samym temacie. Wykonawca zasugerował kupno narożnych. W Casto, gdzie je oglądałam nawet o takich nie słyszeli. Jak się kładzie klinkier na rogach?

Lesiowi i Busterowi odpiszę potem.

Link do komentarza
Pierd*ol te krzyżyki! Wykonawca ma zrobić porządnie. A czy zrobi to za pomocą sztachet czy wykałaczek, to chooj Cię to obchodzi!
No faktycznie, jak Ty się obarczasz takimi głupotami, to jak tu znaleźć czas na myślenie o rzeczach ważnych?

A jak Ci wykonawca odradza fugi, a Tobie to przypada do gustu, to niech robi bezfugowo.
Link do komentarza
klinker jak kto lubi , ja zazwyczaj kładę na krzyżyk od czwórki do szóstki , idzie wtedy od groma spoiny i trochę przechlapane jest fugowanie tak szerokiej fugi , ale jeżeli zrobi się to dobrze to wtedy ma wygląd , i o to chyba w tym chodzi , zresztą ja nigdy nie dyktuję klientowi jak ma mieć zrobione tylko robię tak jak klient każe , no chyba że chce na własne życzenie wstawić se w chacie jakiegoś babola to wtedy rozmawiamy czy to jest to o czym on marzy ..
Link do komentarza
Cytat

Pierd*ol te krzyżyki! Wykonawca ma zrobić porządnie. A czy zrobi to za pomocą sztachet czy wykałaczek, to chooj Cię to obchodzi!
No faktycznie, jak Ty się obarczasz takimi głupotami, to jak tu znaleźć czas na myślenie o rzeczach ważnych?

A jak Ci wykonawca odradza fugi, a Tobie to przypada do gustu, to niech robi bezfugowo.


Podpisuję się pod tym wszystkimi konczynami. Wykonawca powinien dobrać odpowiednią szerokość fugi, pytając uprzednio w jakim zakresie ma się poruszać, by Tobie odpowiadało.
Link do komentarza
Cytat

Lesiowi i Busterowi odpiszę potem.


"Potem" nastąpi zaraz, bo jednak zrezygnowałam z wycieczki po klinkier. Pojadę rano , przed pracą.
N

Cytat

Baszka,cieszę się bo widzę że odżyłaś.


Też się cieszę, więc jest nas już dwoje icon_biggrin.gif . Co prawda odżyciem bym tego nie nazwała, ale powiedzmy lekką mobilizacją.
Jak zwał, tak zwał.
To Lesiu doradził zajęcie się innymi tematami. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Cytat

Trochę się mądruję, ale w tych sprawach "coś tam wiem"... icon_biggrin.gif


... i tak Cię kocham, więc biegaj po tym sklepie dalej... icon_mrgreen.gif


Dobrze ,że mądrujesz, będzie mi łatwiej, jak już dojdę do tego etapu. Jest faktem, że nie wiem jeszcze, z czego będzie taras. I kto go wystruga. Może w weekend pojadę zobaczyć te płyty firmy Semerlock. Widziałam je tylko w katalogu.
Co do tych granitowych. Nie jest wykluczone, że skorzystam z Twojej rady i ochłonę. Kleić ich nie chcę , układanie na sucho jest ryzykowne.
To dobrze, że mnie kochasz, bo jeszcze niejeden bieg przede mną . Pamiętasz o karniszach? icon_mrgreen.gif

Cytat

dla Twojego wykonawcy lepiej jest zrobić bez fugi bądź z minimalną bo to jest mniej roboty
on ma zrobić jak Ty każesz a nie tak jak jemu wygodnie..


Zgadza się, problem w tym, że nie wiem, jaka wielkość fugi będzie dobrze wyglądać. W Casto na ekspozytorze między tymi płytkami były 4 mm odległości. Wyglądało to dobrze, ale nie miało fugi, tylko same szpary.

A co z układaniem w narożach?

Jeszcze odnośnie ganku, który tak sprytnie dla mojej wyobraźni obrobił Animus. Czy powinno się tam wpakować zbrojenie? Jakie, ile?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...