Skocz do zawartości

mój wymarzony domek


Recommended Posts

Cytat

Heniu, Ty chyba sobie nie zdajesz sprawy, w jakiej formie jestem obecnie. Mam tak dość, że rozważam opuszczenie tej karuzeli. A Ty o płytkach albo o drzwiach w projekcie. Chyba ich nie było, nie pamiętam, pozmieniałam sobie ten projekt , jak wiesz.

Taras nie ma być w płytkach. Najchętniej kostka, może kamień. Pisałam wcześniej. Czekam wprawdzie na wycenę drewnianego, ale nie uśmiecha mi się impregnowanie . Kompozyt w systemie jest koszmarnie drogi i podobno się odbarwia.


Barierki z nierdzewki, malowane proszkowo. Ten gość wiele nie umiał powiedzieć, a syna nie było.


Baszka, nikt nie obiecywał że będzie miło, lekko i przyjemnie icon_biggrin.gif Porzucenie teraz to tylko było by świadectwo Twojej słabości a Ty przecież słaba nie jesteś.

Deski kompozytowe nie są aż tak drogie i się nie odbarwiają (wyjątki bywają oczywiście ale jest na to gwarancja), ale jak już decyzje podjęłaś.

Jak dla mnie to jakieś nieporozumienie aby nierdzewkę malować proszkowo.
Link do komentarza
Cytat

jełop Cię dyma bez znieczulenia, gry wstępnej i bez lubrykatora - powiedz zdecydowanie NIE


Doszłam już do tego wniosku i zakończyłam działania erotyczne. Poza tym razem w środę , kiedy to byłam z nim umówiona, nie dzwonię i nie mam takiego zamiaru, ba w ogóle o nim nie myślę.
Doszłam do tego, że nawet te dwa skrzydła mam w tym miejscu, gdzie onegdaj Heniu jakieś wypowiedzi Arturka . Jak nabiorę sił, pomyślę o skrzydłach.

Cytat

Bodajże w 2013 roku były ostrzeżenia ze nie zawsze będzie łatwo, a czasami również nieprzyjemnie.
zaciśnij zęby


Ano były takie ostrzeżenia. Może się przeliczyłam z możliwościami ?
Poza tym , ile mogę zaciskać zęby? W końcu je zetrę. Wiesz , ile gibis kosztuje? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

ofiara przestępstwa może mieć wpływ na:
1) powzięcie zamiaru przestępczego,
2) realizację zamiaru przestępczego."

Może przestępczy stolarz rozpracował naszą Baśkę i ...
[/font]


No to pięknie, wychodzi na to, że sprowokowałam biednego stolarza i tych innych też . Nie zachwyca mnie ta myśl.

Cytat

gdybym nie był tak obłożony robotą przyjechałbym i dokończył Ci wszystko w tej chacie
wszystko to drobiazgi , ale wiem jak mogą takie drobiazgi zorać psychę


Joksiu , bardzo mi miło, że tak napisałeś, nawet jeśli nie masz czasu :hug: .
Mój berecik tak zryty w ostatnim czasie, że się zastanawiam, czy jeszcze jest.

Cytat

Basiu, Ty musisz po prostu odpocząć od tego stolarza, elektryka i kafelkarza. Psychicznie.
Zostaw więc to. Zajmij się np. tarasem, a potem ogrodem.
Te prace nie kolidują z ww. patałachami, a i tak trzeba je zrobić.


Tak Leszku, trafiłeś w dziesiątkę. Muszę odpocząć.
Dlatego staram się zająć czym innym, nie mam z tym problemu, bo zaległości wszelakie, a i na budowie dłubię ciągle coś.
Myślę o kształcie tarasu i ogrodzie, dlatego napisałam do Elfir. I na tym chcę się teraz skupić.


Cytat

Bla bla bla, walc wiosenny dogorywającego suchotnika...

Tego posłuchaj!!!


Też posłuchałam icon_biggrin.gif .

Cytat

Yhym, w tak podłym nastroju nic jej lepiej nie zrobi, jak kolejna porcja błyskawic i grzmotów... icon_razz.gif
Tego się słucha na fali wznoszącej, a nie kiedy ma się wszystkiego dość.


Nie uwierzycie, co mi poprawiło nastrój, a mianowicie wątek o domu 80 m. Śmiałam się głośno, jak dawno nie.

Cytat

Baszka, nikt nie obiecywał że będzie miło, lekko i przyjemnie icon_biggrin.gif Porzucenie teraz to tylko było by świadectwo Twojej słabości a Ty przecież słaba nie jesteś.

Deski kompozytowe nie są aż tak drogie i się nie odbarwiają (wyjątki bywają oczywiście ale jest na to gwarancja), ale jak już decyzje podjęłaś.

Jak dla mnie to jakieś nieporozumienie aby nierdzewkę malować proszkowo.


Heniu, jawię się sobie obecnie, parafrazując nieco określenie Soli, które onegdaj mnie bardzo rozbawiło, jako głupka miejska.

Co do nierdzewki, wszyscy wykonawcy , z którymi rozmawiałam mówili o cynkowaniu i malowaniu proszkowym.

Wczoraj odebrałam wycenę tarasu. Idę jej poszukać.
Link do komentarza
Cytat

Co do nierdzewki, wszyscy wykonawcy , z którymi rozmawiałam mówili o cynkowaniu i malowaniu proszkowym.



Nie daj sobie wmówić że masz zapłacić furę pieniędzy za barierki bo a to nierdzewka a to ocynk i malowanie proszkowe.To technicznie chyba możliwe,może tak się robi ale nie słyszałem o takiej technologii.
Cynkuje się i maluje proszkowo zwykłą stal konstrukcyjną która kosztuje dużo dużo mniej.Można też tylko pomalować proszkowo bez cynkowania i to też wytrzyma sporo lat (jeśli jest dobrze wykonane)
Link do komentarza
Co to znaczy nie daj sobie wmówić? Wykonawcy, z którymi rozmawiałam mają w zasadzie jedną stawkę od 300 zł za metr.
Wszyscy cynkują i malują proszkowo. Ta kwota to w zasadzie najniższa. Jak dowiadywałam się o drewniane, to ta sama cena, może parę groszy mniej. Napisz proszę konkretniej, bo na 15 jestem umówiona z potencjalnym wykonawcą. Mocuje do boków, widziałam jakąś jego realizację. O co pytać i na co zwrócić uwagę z kwestii technicznych?
Link do komentarza
Cytat

Co to znaczy nie daj sobie wmówić? Wykonawcy, z którymi rozmawiałam mają w zasadzie jedną stawkę od 300 zł za metr.
Wszyscy cynkują i malują proszkowo. Ta kwota to w zasadzie najniższa. Jak dowiadywałam się o drewniane, to ta sama cena, może parę groszy mniej. Napisz proszę konkretniej, bo na 15 jestem umówiona z potencjalnym wykonawcą. Mocuje do boków, widziałam jakąś jego realizację. O co pytać i na co zwrócić uwagę z kwestii technicznych?



Jeśli jest ,tak jak piszesz,wszędzie podobna cena no to trudno będzie coś z tego "urwać"
Mnie zastanowiło to że mówią iż nierdzewkę cynkują i malują proszkowo.Raczej spodziewałbym się zwykłej stali ocynkowanej i malowanej proszkowo.
Bo cynkować nierdzewkę to bezsens.
Może robią za te 300 zł ze zwykłej stali.Plus cynkowanie i malowanie proszkowe.
Link do komentarza
Mam w ręku wycenę tego tarasu w całości, to jest dwóch tarasów:
6,7x 4,0 i 2,6x5,5
deska i legar bangkirai olejowane jednokrotnie 19, 116. Przygotowanie podłoża przez inwestora.
deska kompozytowa tyleż samo.
Modrzew syberyjski 14644. To ceny z vatem 8%.
Nie mam innej wyceny, ale ta mnie powaliła.
Najwyżej zrobię tylko jeden taras, ten od zachodu, a od południa schodki i placyk z rozszerzonej ścieżki. I nie ten materiał.

Link do komentarza
Cytat

Napisz proszę konkretniej, bo na 15 jestem umówiona z potencjalnym wykonawcą.


No i już czuję, że hura, na pniu dobijesz targu, no nie?!

Ściśnij pośladki i zacznij żądać, a nie prosić. icon_evil.gif
Po pierwsze - szkic, rysunek tych barierek, łącznie ze średnicami tego orurowania czy co tam będziesz mieć. I masz go wrzucić tutaj.
Po drugie, zażądaj przejażdżki tam, gdzie już takie zrobił,
Po trzecie, jeśli po tym wszystkim będzie OK., to absolutnie nie zgadzaj się z pierwszą wyceną, bo te Twoje lokalne fachmany wyczuwają łosia z kilometra, a Ciebie to na pewno z dwóch. icon_mrgreen.gif
Po czwarte, przyjdź z tą wyceną tu, na forum, a facetowi powiedz, że musisz się namyśleć, bo cena jest jednak zaporowa i musisz jeszcze zapytać gdzie indziej, że oddzwonisz itp.

Kapujesz? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mam w ręku wycenę tego tarasu w całości, to jest dwóch tarasów:
6,7x 4,0 i 2,6x5,5
deska i legar bangkirai olejowane jednokrotnie 19, 116. Przygotowanie podłoża przez inwestora.
deska kompozytowa tyleż samo.
Modrzew syberyjski 14644. To ceny z vatem 8%.
Nie mam innej wyceny, ale ta mnie powaliła.
Najwyżej zrobię tylko jeden taras, ten od zachodu, a od południa schodki i placyk z rozszerzonej ścieżki. I nie ten materiał.


41,1 m2 tarasu. Taki piździk. Modrzew wychodzi po jakieś 357 zł/m2 i masz se jeszcze zrobić podłoże...

Przyjedź Ty lepiej do mnie na piwo, a odpocznij od tego inwestowania, przez duże "I". icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

No i już czuję, że hura, na pniu dobijesz targu, no nie?!


Tak, skąd wiedziałeś icon_biggrin.gif ? Chociaż będę mieć barierki.
Tego faceta znalazłam właśnie po realizacji, którą widziałam osobiście. Zadałam sobie trud i do niego dotarłam. Powiedział, że zrobi, co zechcę. Co do rur. Już wiem, że podobają mi się te grubsze, fi 14. Nie wiem natomiast, czy ma znaczenie, pręt pełny i pusty profil.

Cytat

Jeśli jest ,tak jak piszesz,wszędzie podobna cena no to trudno będzie coś z tego "urwać"
Mnie zastanowiło to że mówią iż nierdzewkę cynkują i malują proszkowo.Raczej spodziewałbym się zwykłej stali ocynkowanej i malowanej proszkowo.
Bo cynkować nierdzewkę to bezsens.
Może robią za te 300 zł ze zwykłej stali.Plus cynkowanie i malowanie proszkowe.


Może ja coś poknociłam? Dopytam tego gostka. Wiem tylko, że cena za ocynk zależy od wagi tego badziewia. Czyli teoretycznie im więcej nabzdyczeń, tym droższe i odwrotnie. Pokazałam już gościowi wzory, zobaczę, co powie.
Muszę mieć pomalowane, bo domek tego wymaga. Nie jest nowoczesny. To dobrze myślę, że przed malowaniem ocynkowanie jest konieczne?
Bo chyba się nierdzewki nie maluje?

Cytat

41,1 m2 tarasu. Taki piździk. Modrzew wychodzi po jakieś 357 zł/m2 i masz se jeszcze zrobić podłoże...

Przyjedź Ty lepiej do mnie na piwo, a odpocznij od tego inwestowania, przez duże "I". icon_biggrin.gif


Ty nie bądź taki Rockefeller, no i odtenteguj się uprzejmie od wielkości mojego tarasu.

Było już kiedyś zaproszenie na kawę, teraz na piwo, czekam , co będzie dalej icon_mrgreen.gif.

W ramach odstresu i poprawy humoru przyjechałabym do Ciebie nawet Twoje ulubione fotki Iguni oglądać, ale nie mam czym. Poruszam się tylko na budowę i z powrotem. A i tak sporo ryzykuję .

Link do komentarza
Cytat

Tak, skąd wiedziałeś icon_biggrin.gif ? Chociaż będę mieć barierki.


Święte słowa wypowiedział ten, kto kiedyś rzekł "Siła byka i rozum baby do dzisiaj nie zostały zbadane". icon_mrgreen.gif

Cytat

Co do rur. Już wiem, że podobają mi się te grubsze, fi 14.


Fi 14 mm to są niby grubsze? Wiesz co ja mam grubszego?
Np. przy łóżku mam z kwasówki fi 32 mm, a jest nieco niżej od Twojego balkonu... icon_mrgreen.gif

Cytat

Ty nie bądź taki Rockefeller, no i odtenteguj się uprzejmie od wielkości mojego tarasu.


Ja i tak złożyłem te Twoje tarsiki do kupy, żeby dobrze wyglądało, a faktycznie jest tak:

1) tarasik o wymiarach 6,7x4,0=26,8 m2,
2) mikrotarasik o wymiarach 2,6x5,5=14,3 m2.

No i dobrze, bo jak wraz z "dobrą zmianą" przyjdą opłaty za odprowadzanie wód deszczowych, to Ty z tego tytułu dopłacisz do 500+ kilka dych, a np. ja kilka stów.
Ino ta cena inwestycji podchodząca pod 4 stówy za meter... icon_eek.gif

Cytat

W ramach odstresu i poprawy humoru przyjechałabym do Ciebie nawet Twoje ulubione fotki Iguni oglądać, ale nie mam czym.


Obiecaj, że mi umyjesz podłogi w całym domu, no i może jeszcze auto, to przywiozę... może nawet potem odwiozę. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Obiecaj, że mi umyjesz podłogi w całym domu, no i może jeszcze auto, to przywiozę... może nawet potem odwiozę. icon_mrgreen.gif


Oczywiście, jeszcze ugotuję zupę, ulepię pierogi i zrobię bezę Pavlovej z bitą śmietaną, mascarpone i truskawkami,
ach i uskutecznię konfiturę z truskawek i rabarbaru, jeszcze coś sobie życzysz? icon_mrgreen.gif
Jadę na kolejne zmagania.
Link do komentarza
Cytat

Może ja coś poknociłam? Dopytam tego gostka. Wiem tylko, że cena za ocynk zależy od wagi tego badziewia. Czyli teoretycznie im więcej nabzdyczeń, tym droższe i odwrotnie. Pokazałam już gościowi wzory, zobaczę, co powie.
Muszę mieć pomalowane, bo domek tego wymaga. Nie jest nowoczesny. To dobrze myślę, że przed malowaniem ocynkowanie jest konieczne?
Bo chyba się nierdzewki nie maluje?



Tak,nierdzewki nie maluje się.

Barierek ze stali tzw zwykłej czyli konstrukcyjnej nie trzeba cynkować.można pomalować dobrą farbą,najpierw podkładową potem nawierzchniową ale ocynk i potem malowanie proszkowe daje gwarancję że balustrada przez długie lata,a nawet dziesiątki lat nie będzie rdzewieć.

Ale teraz,po szesnastej decyzja może już podjęta icon_smile.gif
Link do komentarza
Nierdzewki technicznie nie da się ocynkować.
Natomiast co do ceny barierek to zależy z czego jest wykonana czy z pełnej stali czy z profili.
Co do cynkowania nie każdy producent cynkuje bo jest to dość kosztowny zabieg i nie wszyscy mogą to wykonać ze względu na gabaryty.
Link do komentarza
Cytat

Nierdzewki technicznie nie da się ocynkować.
Natomiast co do ceny barierek to zależy z czego jest wykonana czy z pełnej stali czy z profili.
Co do cynkowania nie każdy producent cynkuje bo jest to dość kosztowny zabieg i nie wszyscy mogą to wykonać ze względu na gabaryty.


Cynkowanie można robić bodaj na 4 sposoby.Na ocynku niewiele farb się trzyma .
Link do komentarza
Cytat

Może ja coś poknociłam? Dopytam tego gostka. Wiem tylko, że cena za ocynk zależy od wagi tego badziewia. Czyli teoretycznie im więcej nabzdyczeń, tym droższe i odwrotnie. Pokazałam już gościowi wzory, zobaczę, co powie.
Muszę mieć pomalowane, bo domek tego wymaga. Nie jest nowoczesny. To dobrze myślę, że przed malowaniem ocynkowanie jest konieczne?


Cynkowanie nie liczy się od wagi tylko od powierzchni.
Niech przy wycenie poda Ci z jakiego materiału będzie robiona ta balustrada znaczy się z pełnego materiału czy z profili oraz nie poda dokładne wymiary, bo znam niektórych co pręty pionowe dawają tak rzadko ja słupy telefoniczne a wołają tyle co inny wykonawca robi w rozstawie 8- 10 cm.

Cytat

Cynkowanie można robić bodaj na 4 sposoby.Na ocynku niewiele farb się trzyma .


Proszkowa na pewno (jest najlepsza i najtrwalsza, tylko musi być dobrze położona) i inne też ale jest jeden warunek, przed malowanie trzeba dobrze odtłuścić powierzchnię.
Link do komentarza
Już po spotkaniu. Wprawdzie nie odbyło się o 15 , lecz o 19, ale co tam. Nie będę się szczegółów czepiać.
Gostek to dłubie z profili. Te pionowe zrobi, jakie zechcę . Mogą być pełne pręty. Podoba mi się jeden model z Castoramy.

Teraz muszę wybrać wzór. Podoba mi się ten, który na samym początku Jani wrzucił w mój dziennik, ale... On świetnie się prezentuje na tym francuskim balkonie a nie do końca sobie umiem wyobrazić, jak by wyglądał na zwykłym. Może jutro poszukam tę fotkę wklejoną przez Janiego.
Balkon zwykły jest spory 1,60 x 3. Jest nad gankiem, z boku dwa słupy. I tak się zastanawiam, czy wizualnie lepiej całkiem prosty wzór, czy takie delikatnie wygięte "brzuszki", jak na fotce, którą wklejam.
Zresztą możecie się wysilić i wrzucić swoje pomysły barierkowe.

Jeszcze jedno mi się nasunęło.Co przepisy mówią na temat wysokości barierki? Gostek twierdzi, że 110 cm.
Podoba mi się też barierka, która stoi w mieście rodzinnym przy dworcu. Tyle, że zdaniem fachmana jej wygląd robią te elementy pionowe, których u mnie nie będzie. Poza tym , nie jestem pewna, czy by pasowała do bryły domu.

Dodaję fotkę, bo się zbiesiła i zniknęła

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Pamiętaj że takie z metalu to tylko dla bezpieczeństwa zero intymności. icon_smile.gif

Ostrzegam,bo tam dookoła Ciebie jest wylęgarnia cwaniaków, szczególnie działasz na nich jak magnes.
Te wszystkie elementy z profili jak słupki itd...to potrafią cwaniaki wspawywać o cienkiej grubości ścianki, tego nie zobaczysz tylko wagowo a po wspawaniu trudno ustalić co gdzie jak. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Jeszcze jedno mi się nasunęło.Co przepisy mówią na temat wysokości barierki? Gostek twierdzi, że 110 cm.


Barierki to bywają jedynie w domach w których nie liczy się kasy i gdzie inwestorom zbywa kasy także i z tym się nie szczyp i niech zrobią tak jak powinno być icon_smile.gif
Masz kasę to rzadaj bo gdybyś nie miała nie byłoby barierek icon_biggrin.gif
O poprawności niech kierbud decyduje a nie ludzie na forum... Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Już po spotkaniu. Wprawdzie nie odbyło się o 15 , lecz o 19, ale co tam. Nie będę się szczegółów czepiać.
Gostek to dłubie z profili. Te pionowe zrobi, jakie zechcę . Mogą być pełne pręty. Podoba mi się jeden model z Castoramy.

Teraz muszę wybrać wzór. Podoba mi się ten, który na samym początku Jani wrzucił w mój dziennik, ale... On świetnie się prezentuje na tym francuskim balkonie a nie do końca sobie umiem wyobrazić, jak by wyglądał na zwykłym. Może jutro poszukam tę fotkę wklejoną przez Janiego.
Balkon zwykły jest spory 1,60 x 3. Jest nad gankiem, z boku dwa słupy. I tak się zastanawiam, czy wizualnie lepiej całkiem prosty wzór, czy takie delikatnie wygięte "brzuszki", jak na fotce, którą wklejam.
Zresztą możecie się wysilić i wrzucić swoje pomysły barierkowe.


Baszka, rozumiem że u Ciebie barierka będzie taka jak na tej fotce, tak?
Ja za taką prostotę i to jeszcze z profili to cenę ma wygórowaną.
Znajomy robi w zasadzie ogrodzenia ale z barierkami od potrzeby też się para. On robi ze stali pełnej, elementy ozdobne , pręty wyginane, skręcane, ocynkowane i malowane proszkowo. Ceny za płot zaczynają się u niego od 350 zł za metr bieżący ogrodzenia.
Jeżeli chcesz to podam Ci nr tele do gościa i z nim porozmawiasz. U nie go nie ma problemów z odległością bo ostatnio nawet do Niemiec robił ogrodzenie i jakieś schody z barierkami. nawet może pokazać Ci swoje realizacje a ma się czym pochwalić. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Baszka, rozumiem że u Ciebie barierka będzie taka jak na tej fotce, tak?


Heniu, podoba mi się to, co na fotce, ale facio mówi, że na balkonie to nie będzie atrakcyjne.
Rozważam, to co na fotce obok w poście, w którym są fotki, tyle że z tego elementu z Casto, co też jest na zdjęciu. Powiedzmy proste pręty i co trzeci ten z Casto.
Podoba mi się tez i właśnie odnalazłam to, co kiedyś Jani mi wkleił. Jeszcze jak o balkonach wróble nie ćwierkały.
https://forum.budujemydom.pl/moj-wymarzony-...=570&st=580

I tak sobie myślę, która opcja lepsza dla bryły budynku. Propozycja Janiego mi się bardzo podoba ( Jani, gdzie jesteś???), ale na tych francuskich. Nie umiem sobie wyobrazić, jak to by wyglądało na zwykłym balkonie. No i tu jest lekko wypukłe, a balkon mój jest prostokątny.

Mądrale, nie kłóćcie się u mnie, tylko proszę , doradźcie.
Link do komentarza
Cytat

A co sugerujesz? Płacz czy rozdarcie szat? :scratching:


Nie mam nic na drobne byki, ale takie kardynalne kulfony to aż w oczy szczypie. A już z tą barierką tylko w bogatych domach, to chłopisko całkiem odleciał.
Jakąś tam okolicznością łagodzącą jest to że pisze o trzeciej w nocy. blink.gif
On jest chyba jakiś zombi albo pracuje w burdelu. icon_razz.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Barierki to bywają jedynie w domach w których nie liczy się kasy i gdzie inwestorom zbywa kasy
Masz kasę bo gdybyś nie miała nie byłoby barierek icon_biggrin.gif


Nie na wszystko mam. Mam dwa kominy, będzie koza, za to nie mam pompki icon_biggrin.gif .
I nie przeznaczam 4000 na LM miętowe? Dobrze zapamiętałam? icon_biggrin.gif

A jak mam zrobić bez barierek? Masz pomysł? To wpadnij i ustrugaj coś tańszego. Przy okazji pojedziemy do stolarza i mu natrzaskasz po mordzie, co mu się słusznie należy ( a trudno żebym ja mu podskakując trzaskała) i odbiorę drzwi. icon_biggrin.gif .

Cytat

Baszka , barierki mają się podobać TOBIE a nie fachofcu... icon_biggrin.gif


Pewnie, tylko nie chcę spaprać bryły, dlatego proszę o radę.

Cytat

A z drewienka to nie mogą być?


Stolarze , z którymi rozmawiałam podali tę samą cenę. Jeden chyba z 500 zł mniej na całości.
Z drewna zrezygnowałam z uwagi na konserwację. Balkon nie jest osłonięty, te francuskie są od zachodu.
Link do komentarza
Cytat

Olej te barierki. Raz płaczesz o fundusze, a drugim razem rzucasz się na coś, co jest Ci teraz potrzebne mniej więcej tak, jak zapalniczka w piekle.


Uważam inaczej. Nie mam rynien spustowych, więc jak pada, leje mi pod dom. Rynny założę po tynkach. Do tynków mają być barierki. Tynkarze mieli się zgłosić wiosną, ale milczą. Ja dyplomatycznie też, bo myślałam , że pchnę środek.

Poza tym będę mieć choć jedną rzecz skończoną.
Mogę Cię prosić, byś popatrzył na barierki pod kątem bryły i tego , co wcześniej wkleiłam do wyboru?

Cytat

Barierki muszą być:
- bo bez nich nie zamknie budowy,
- bo pomijając pierwsze, to sprawa bezpieczeństwa (obecnego i przyszłego).


I wszystko w temacie.

Rysiu, a wysokość, ale już nie z przepisów, a z życia, by wyglądało? Na francuskich, jak jest za wysoko, to straszy, z kolei na zwykłym będzie straszyć, jak będzie zbyt mało. Ile by było optymalnie Twoim zdaniem?


Cytat

Jakbyś swoje rozdzierała to... chętnie popatrzę.


Nie te walory i nie ten rocznik co Igusia , co Cię tam będę rozczarowywać icon_mrgreen.gif .

Cytat

Nie mam nic na drobne byki, ale takie kardynalne kulfony to aż w oczy szczypie. A już z tą barierką tylko w bogatych domach, to chłopisko całkiem odleciał.
Jakąś tam okolicznością łagodzącą jest to że pisze o trzeciej w nocy. blink.gif
On jest chyba jakiś zombi albo pracuje w burdelu. icon_razz.gif


Nie pisz tak, bo ktoś gotów pomyśleć, że zazdrość przez Ciebie przemawia icon_mrgreen.gif .
Link do komentarza
Dom do odbioru zgłosisz pewnie za rok lub później. Pilnuj funduszy. Zapytaj kierbuda czy nadzór przyjeżdża na odbiory. U mnie nie. Zamykasz balkon i wciągasz klamkę. Bez balkonu można mieszkać. Zostanie kasa, zrobisz barierki.

Nie wydaje mi się też, aby istniała kolizja między tynkowaniem a balkonem.
Kształtu nie doradzę. No chyba że Ci pomoże, że ja bym ten balkon obciął kątówką. icon_mrgreen.gif

Do rynien podłącz elastyczne rury drenażowe (takie żółte harmonijki). Kupisz za parę złotych, a odprowadzisz deszczówkę.
Link do komentarza
Ano mam, ale ich już kwestia barierek nie dotyczy.

Cytat

Do rynien podłącz elastyczne rury drenażowe (takie żółte harmonijki). Kupisz za parę złotych, a odprowadzisz deszczówkę.


Ty to jednak jesteś spryciarz icon_biggrin.gif . Super pomysł. Prawie wszystko Ci wybaczam ( tak, tak, teraz myślałam o tym nieco wątpliwym elemencie dekoracyjnym Twojego tarasu ). icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Cytat

Rysiu, a wysokość, ale już nie z przepisów, a z życia, by wyglądało? Na francuskich, jak jest za wysoko, to straszy, z kolei na zwykłym będzie straszyć, jak będzie zbyt mało. Ile by było optymalnie Twoim zdaniem?



Teoretycznie, zależy to od układu "tralek" - przy poziomym optycznie zaniża, a przy pionowym zawyża.
Teoretycznie, odstęp między "tralkami" też ma znaczenie "wizualne"
Teoretycznie, siedząc na krześle/fotelu, wzrok powinien być ponad poręcz.
Teoretycznie, wykonawca powinien zapodać rysunek poglądowy (w skali) - wtedy będzie można ocenić i zdecydować.

Praktycznie - nie pomogłem icon_redface.gif
Link do komentarza
Cytat

Teoretycznie, zależy to od układu "tralek" - przy poziomym optycznie zaniża, a przy pionowym zawyża.
Teoretycznie, odstęp między "tralkami" też ma znaczenie "wizualne"
Teoretycznie, siedząc na krześle/fotelu, wzrok powinien być ponad poręcz.
Teoretycznie, wykonawca powinien zapodać rysunek poglądowy (w skali) - wtedy będzie można ocenić i zdecydować.

Praktycznie - nie pomogłem icon_redface.gif


Przeciwnie, to cenne uwagi. O trzeciej z kolei w ogóle nie pomyślałam.
Rysiu, a co do kształtu, z tych które podałam, możesz się wypowiedzieć?
Link do komentarza
Cytat

Teoretycznie, odstęp między "tralkami" też ma znaczenie "wizualne"


A nie jest przypadkiem na odstęp tralek jakiegoś przepisu. Kiedyś czytałem o minimalnej odległości jednej tralki od drugiej ale nie pamiętam czy chodziło o barierkę na tarasie czy o schody.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

A jak mam zrobić bez barierek? Masz pomysł? To wpadnij i ustrugaj coś tańszego. Przy okazji pojedziemy do stolarza i mu natrzaskasz po mordzie, co mu się słusznie należy ( a trudno żebym ja mu podskakując trzaskała) i odbiorę drzwi. icon_biggrin.gif .


Gadaj gdzie to podjadę icon_smile.gif

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...