Skocz do zawartości

mój wymarzony domek


Recommended Posts

Cytat

Taaaaaaa, Panowie chyba zapomnieli, że ta kuchnia jest maluśka i spokojnie jedno duże okno ją doświetli. Ja stawiam na względy praktyczne; w tak małej kuchni każda szafka i miejsce do przechowywania, jest na wagę złota. Ja bym zamurowała.




panowie mają zbójecki plan


przyjechać i pooglądać :P przez niezamurowane okno
Link do komentarza
Cytat

Wredna, nie wredna, jest pożądana. W okolicy są studnie i jak do tej pory z H2o nie było problemów.
Rysiu nie wieszcz i życz mi proszę dobrze icon_biggrin.gif .



Całkiem poważnie.
Jeśli to możliwe, to zlokalizuj studnie sąsiadów i zaznacz na mapie. Połącz je liniami.
Woda w 99% będzie w linii między studniami, a jak Twoja działka ostatnia, to na przedłużeniu linii miedzy sąsiednimi studniami - bo jak (powszechnie) wiadomo, woda wredną suka jest, ale gupia to nie jest. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

jutro już może być tylko gorzej


Gorzej może być zawsze icon_biggrin.gif .
A Ty się przejmować nie musisz. Wszak orłom poziomy się nie zaniżają n nawet po sobotnich gorączkach icon_biggrin.gif.

Cytat

Jeśli to możliwe, to zlokalizuj studnie sąsiadów i zaznacz na mapie.


Co będę w stanie, to zlokalizuję. 100% sukcesu nie jest możliwe. Póki co pan od studni zapomniał, gdzie położył telefon icon_evil.gif .
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Póki co pan od studni zapomniał, gdzie położył telefon icon_evil.gif .


A skąd to wiesz, że nie wie gdzie ma telefon? icon_biggrin.gif

Cytat

coś mnie się słup źle poukładał i ruszać się nie mogę


To polecam na tę dolegliwość specyfik- "maść dębową", bardzo skuteczna i praktycznie za darmo icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

oj mylisz się i to bardzo
moje loty dzisiejsze są przypodłogowe
coś mnie się słup źle poukładał i ruszać się nie mogę


To współczuję. Szalałeś już w piątek icon_biggrin.gif ?
Są takie pacykadła końskie chłodzące i rozgrzewające. Tu bym się skłaniała ku tym drugim.

Cytat

To polecam na tę dolegliwość specyfik- "maść dębową", bardzo skuteczna i praktycznie za darmo icon_biggrin.gif


Heniu co to za cudo? Miażdżone żołędzie icon_biggrin.gif ?

Cytat

A skąd to wiesz, że nie wie gdzie ma telefon? icon_biggrin.gif


Już znalazł, odebrał icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Cytat

ta kuchnia jest maluśka i spokojnie jedno duże okno ją doświetli. Ja stawiam na względy praktyczne; w tak małej kuchni każda szafka i miejsce do przechowywania, jest na wagę złota. Ja bym zamurowała.


No właśnie. Z tym oknem to czuję się jak żaba w starym kawale. Król zwierząt zarządził: mądre idą na prawo, piękne na lewo.
Żaba stoi na środku i mówi: przecież się nie rozdwoję icon_biggrin.gif .

Ewo, cyferkowa woda na Twój młyn icon_biggrin.gif

światło szyby tego okna to 36,6 cm
cena 1200 z montażem, ale bez rolety.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Heniu co to za cudo? Miażdżone żołędzie icon_biggrin.gif ?


Już kiedyś tu podawałem przepis na :maść dębową" icon_biggrin.gif ale dla Ciebie powtórz.
Musisz udać się do lasu, wyciąć kawałek grubszej gałęzi z dębu (taka porządna knaga), wrodzić do domu, dać ta knagę teściowej i niech przypierd.... porządnie w plery (a żeby efekt był lepszy to można wcześniej teściową wnerwić icon_biggrin.gif ), i tak kilka razy i to się nazywa "maść dębowa" icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Widzę że się nie doczekam korekty wymiarów kuchni.
W takim razie wklejam wizualizacje poglądową na podstawie tych które podałaś.


Jani, to najpiękniejsza wizualizacja jaką kiedykolwiek na forum widziałam. Stworzyłeś cudo icon_biggrin.gif .
Jesteś wielki, wiemy od dawna icon_biggrin.gif .
Kolejną korektę wymiarów zrobię dzisiaj. Wyszło mi, że obydwie ściany przeciwległe mają 2,30.
Popatrzę dziś na kuchnię przez pryzmat Twojego projektu (mój jest trochę inny). Jak wrócę z budowy,
napiszę więcej o kuchni.
Link do komentarza
Cytat

Taaaaaaa, Panowie chyba zapomnieli, że ta kuchnia jest maluśka i spokojnie jedno duże okno ją doświetli. Ja stawiam na względy praktyczne; w tak małej kuchni każda szafka i miejsce do przechowywania, jest na wagę złota. Ja bym zamurowała.


Nie zapomnieli, nie zapomnieli.
Tak małą przestrzeń bardzo łatwo zagracić, a wtedy oprócz tego że mała to będzie jeszcze przytłaczająca.
Miedzy innymi dlatego rząd szafek na ścianie przy drzwiach proponuję zrobić o głębokości 30cm... góra 40cm.
Wtedy komunikacja między szafkami nie będzie szersza niż 120cm, a to zapewni pełen komfort dla jednej osoby, a i dwie nie będą się mijać bokiem.

Dodatkowo całą wnękę nad lodówką można zabudować kontenerem do przechowywania rzeczy rzadko używanych.
Taki kontener może być bardzo pojemny ze względu na głębokość wnęki, ale żeby był funkcjonalny będzie musiał mięć wysuwane półki - taka namiastka cargo na prowadnicach.
Prowadnice o nośności 25-40kg bez problemu podołają zadaniu. icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Nie zapomnieli, nie zapomnieli.
Tak małą przestrzeń bardzo łatwo zagracić, a wtedy oprócz tego że mała to będzie jeszcze przytłaczająca.
Miedzy innymi dlatego rząd szafek na ścianie przy drzwiach proponuję zrobić o głębokości 30cm... góra 40cm.
Wtedy komunikacja między szafkami nie będzie szersza niż 120cm, a to zapewni pełen komfort dla jednej osoby, a i dwie nie będą się mijać bokiem.

Dodatkowo całą wnękę nad lodówką można zabudować kontenerem do przechowywania rzeczy rzadko używanych.
Taki kontener może być bardzo pojemny ze względu na głębokość wnęki, ale żeby był funkcjonalny będzie musiał mięć wysuwane półki - taka namiastka cargo na prowadnicach.
Prowadnice o nośności 25-40kg bez problemu podołają zadaniu. icon_biggrin.gif

[attachment=21578:Baszka__...chnia_08.png]


Jani, czytasz w moich myślach icon_biggrin.gif . Zabudowę tego kąta od początku brałam pod uwagę.

Właśnie zauważyłam coś,co mi wcześniej umknęło. Aż się boję napisać.
Albo źle podałam, albo źle zrozumiałeś. Będę dzielna, napiszę.
Ta zabudowa ściany naprzeciw drzwi powinna być na odwrót. Ty ją zrobiłeś patrząc od prawej, a ja podawałam wymiary idąc kolejno od drzwi w lewo. Czyli po ściance z dużym oknem jest najpierw 1,68 potem okienko, potem te 0,88.
Uff...

Znikam teraz na budowę, jeszcze nim Jani się zdenerwuje , złapie luksusowy argument Rysia i ... icon_biggrin.gif .

A Ty Leszku nie bądź taki pragmatyk icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Przesadziłam trzy. I nic z tego nie wyszło. Niestety.

A Ewa ma rację. Dobre rady, że ho, ho icon_biggrin.gif . Tylko teraz mądrze wybrać.

Po powrocie z budowy niemalże trzęsę się ze złości. Już mi trochę popuściło, bo byłam na spacerze
i odreagowałam. Napiszę o tym jutro, prześpię problem i nabędę dystansu.

Wymiary tej nieszczęsnej ściany z oknem to 45, potem okno 123 i 62 do rogu. Skąd wzięłam 120 okna?
Nie mam pojęcia.
Link do komentarza
Cytat

Albo źle podałam, albo źle zrozumiałeś. Będę dzielna, napiszę.
Ta zabudowa ściany naprzeciw drzwi powinna być na odwrót. Ty ją zrobiłeś patrząc od prawej, a ja podawałam wymiary idąc kolejno od drzwi w lewo. Czyli po ściance z dużym oknem jest najpierw 1,68 potem okienko, potem te 0,88.
Uff...


Dzielna dziewczyna icon_biggrin.gif

Mówisz - masz.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



W takim układzie będziesz musiała podjąć decyzję - albo okno i indukcja,
albo płyta gazowa i w miejsce okna fototapeta.

Osobiście, obojętnie co postanowisz w sprawie okna - stawiam na indukcję. icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Za bardzo się nie przyzwyczajaj do tego rozpieszczania icon_lol.gif


Ty mnie Heniu nie denerwuj, bo właśnie dla równowagi komp mi wywala posty i nie mogę nic dodać.
Uwaga kolejna próba.

Cytat

W takim układzie będziesz musiała podjąć decyzję - albo okno i indukcja,
albo płyta gazowa i w miejsce okna fototapeta.


Próba zakończona sukcesem.

Pozostaje jeszcze jedna opcja, o której onegdaj pisałeś, stałe szklenie.
O indukcji na razie nie myślę, mam czas do prowadzenia instalacji gazowej.
Link do komentarza
Jak mam się nie czuć rozpieszczana, skoro nawet Animus się postarał icon_biggrin.gif . Nie wiem, jak to Animusie zrobiłeś, zerżnąłeś od Janiego i obrobiłeś po swojemu, ale mam pełny podgląd sytuacji.

Cuda chłopaki potraficie robić.
Skoro o cudach, to kawał mi się przypomniał.
Wraca mąż do domu. Zastaje żonę "w sytuacji" z facetem i mówi.- Kochanie co on tutaj robi?
-Cuda, cuda prawdziwe-odpowiada żona icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ty mnie Heniu nie denerwuj, bo właśnie dla równowagi komp mi wywala posty i nie mogę nic dodać.


Spoko Baśka, ty sie niedenerwuj! icon_biggrin.gif
Nie weim czy ktoś wspominał ale ja bym zaproponował dać piekarnik w słupek między blatem a wiszącymi szafkami. Zyskasz więcej miejsca pod płytą choć na gary, a po drugie piekarnik masz na wysokości bioder, lepsza kontrola i wkładanie/wyciąganie potraw.
Link do komentarza
Cytat

ja jak budowałem, to takiego fajnego do pomocy kumatego i uczciwego towarzycha nie miałem, niestety.....


Miałeś pecha, ja mam szczęście icon_biggrin.gif , żeby nie było, że zawsze, przedstawię sytuację z wczoraj.

Wczoraj działał na budowie murarz. Miał obrobić ościeża okien z trzech stron pod montaż, przymurować też nieco okna w garażu i kotłowni oraz zmniejszyć światło drzwi tej drugiej garderoby. Wszystko było ustalone wcześniej. Przyjeżdżam po południu i oniemiałam. Okna obrobione z dwóch stron (nie wszystkie i niedokładnie, ale to już szczegół) "bo tak się robi". Argument, że się umawialiśmy na trzy strony do pana nie trafiał. Nie miałam siły dyskutować.Z autorytetami się nie dyskutuje icon_lol.gif .Zadzwoniłam do pana od okien w sprawie ustalenia kompromisu (dwie strony). Pan od okien chciał rozmawiać z drugim panem, oddałam słuchawkę. Niczego nowego ta rozmowa nie wniosła. Może poza podniesieniem ciśnienia u obu panów. Podmurowań pan murarz nie zrobił z braku czasu. Zakończyliśmy współpracę, ale problem pozostał, ech.
Link do komentarza
Cytat

nie wiem jak tam z kominami u Ciebie
ale przeniesienie gazówki na ścianę z drzwiami też byłoby jakąś opcją


Z kominami du...o. Poprzeczny kanał do łazienki. Jani z Rysiem to już dawno obśmiali, ale tak jest. Raczej kuchenka na tej ścianie i wylot z okapu na zewnątrz. Poza tym z uwagi na wymiary na tej ścianie jest stosowna głębokość pod kuchenkę, na tej przeciwległej będzie mniej.
Link do komentarza
Cytat

Od czego Ty dzisiaj zacząłeś dzień icon_lol.gif ?
Butla z gazem jak mam gaz w domu? Chyba, że myślisz o opcji zmylenia przeciwnika przy odbiorze domu, a potem podłączam gaz .


Myślałem o dywersyfikacji dostaw gazu ...

Cytat

Niezależnie.


Możesz to trochę rozwinąć?
Dlaczego?
Przecież mogę mieć okno, którego nie otwieram?
Link do komentarza
Cytat

Nie weim czy ktoś wspominał ale ja bym zaproponował dać piekarnik w słupek między blatem a wiszącymi szafkami. Zyskasz więcej miejsca pod płytą choć na gary, a po drugie piekarnik masz na wysokości bioder, lepsza kontrola i wkładanie/wyciąganie potraw.


A marzyło mi się kiedyś posiadanie piekarnika na wysokości w słupku. Myślałam, że go wpakuję do tej wnęki, albo zamiennie z lodówką do kąta po prawej stronie. Z oknem czy bez ( ciągle nie wiem) zmieściłby się w w tym kącie.On albo lodówka też. Tak chytrze kazałam okno podmurować, by zmieścić któreś ustrojstwo. A teraz myślę nad zamurowaniem okna. Paranoja.

A swoją drogą, jak widzę wyniki głosowania za oknem przedstawiają się następująco. Panowie za, panie ( Ewa, moja córka, żona kumpla) przeciw. Co ja zrobię? :scratching:

Cytat

Nie wiem icon_redface.gif , czy ktoś pisał i czy Baszka o tym wie.

Kuchnia gazowa musi być tak postawiona, aby jej odległość od okna nigdy nie była mniejsza jak 0,5m.


Ps. No i tradycyjnie, przypominam o "magicznym trójkącie" icon_cool.gif


Wiem Rysiu, sama pisałam.
W tej kuchni jakbyś się nie ustawił, to magiczne trójkąty masz wszędzie icon_biggrin.gif , ergonomiczna jest.

Cytat

Rysiu, napisz o jaki "trójkąt" chodzi bo znając Baśkę pomyśli nie o tym co trzeba icon_mrgreen.gif


Bermudzki icon_razz.gif ,

gaz ziemny.

Cytat

Myślałem o dywersyfikacji dostaw gazu ...


Widzę, że jesteś optymistą , jak ja icon_biggrin.gif . Jeśli będzie taka okoliczność, to butlę wpakuję wszędzie, albo wtedy prąd.

Możesz napisać, co Ci nie pasuje w Twojej kuchni? Doświadczenie rzecz bezcenna.
Link do komentarza
Cytat

A marzyło mi się kiedyś posiadanie piekarnika na wysokości w słupku.


Nie ma teraz na tyle czasu żeby rozpoczynać zabawę z rysowaniem, ale wieczorem postaram się podrzucić wizualizację ze słupkiem, płytą gazową i bez okna



Cytat

Cuda chłopaki potraficie robić.


A żebyś wiedziała, żebyś wiedziała icon_mrgreen.gif
I powiem całkowicie szczerze - zdecydowanie bym wolał w tej chwili dokonywać tych cudów w takiej sytuacji jak w przytoczonym kawale...


ale obiad muszę robić dla córki. A że sam i przy okazji zjem... życie takie zna przypadki icon_mrgreen.gif



Cytat

Nie wiem icon_redface.gif , czy ktoś pisał i czy Baszka o tym wie.

Kuchnia gazowa musi być tak postawiona, aby jej odległość od okna nigdy nie była mniejsza jak 0,5m.


Wie, wie - to mądra dziewczyna. icon_wink.gif

PS.
Dlatego w drugiej wersji (tej prawidłowej - zdecydowanie mniej ustawnej) zamieniłem płytę gazową na indukcyjną, bo odległości nie zostałyby zachowane.
Link do komentarza
Cytat

Możesz to trochę rozwinąć?
Dlaczego?
Przecież mogę mieć okno, którego nie otwieram?



Rozporządzenie w sprawie WT ...... § 173. 1.3. reguluje to zagadnienie - bez podania czy dotyczy okna uchylnego (rozwiernego) czy stałego (fix).

Cytat

PS.
Dlatego w drugiej wersji (tej prawidłowej - zdecydowanie mniej ustawnej) zamieniłem płytę gazową na indukcyjną, bo odległości nie zostałyby zachowane.



Zauważyłem icon_mrgreen.gif

Tak się zastanawiam, czy płyta gazowa (ceramiczna), to kuchenka gazowa ?
Ale zapewne dla "gazowników" jest to równoznaczne - a jeśli weźmie się pod uwagę, że cena płyty gazowej jest podobna do płyty indukcyjnej ............... :scratching: Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...