Skocz do zawartości

mój wymarzony domek


Recommended Posts

Gość mhtyl
Cytat

1.Rura z wodą będzie dopiero, jak zrobię studnię.


Heniu, o pani Bożenie nie dziś, może jutro.


Czyli z tą wodą to nie z rurociągu będziesz ją miała.

Co do reportażu o Pani Bożenie to polecam abyś sobie oglądnęła, bo trochę podobieństw się dopatrzyłem u P.Bożeny i u Ciebie.

I kolejną stronkę u Ciebie w dzienniku ustrzeliłem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

4.już odpuściłam wszelkie kombinacje wysokościowe. Oglądałam dziś kolejne okna, tym razem z oknoplusa, też mają maksymalną wysokość 2,30


Przy takiej wysokości okna otwór na stolarkę na parterze:
30cm do stanu 0 (ocieplenie i posadzka z wykończeniem)
2,5cm szczelina montażowa
4cm listwa progowa
230cm okno
-+20cm roleta
ok.15cm nadproże
----------------------------
Razem ponad 300cm od góry podkładu betonowego na gruncie
Podsypka z piasku i podkład ok. 40cm!!!
Link do komentarza
Tak to mniej więcej wygląda.


Cytat

Ależ pisz, "kto jeśli nie Ty" icon_biggrin.gif .


Przeceniasz mnie icon_biggrin.gif



Cytat

Przy czym znaczące zwiększenie kosztów ogrzewania w zamian za wysokie pomieszczenia - można między bajki włożyć.


Tak, ale muszą być spełnione pewne warunki:
- dom jest piętrowy,
- ogrzewanie jest płaszczyznowe (podłogówka),
- wentylacja jest pod kontrolą, a nie WG puszczona na fray.

Przy ogrzewaniu konwencjonalnym i konwekcyjnym (wysokotemperaturowym) najwięcej ciepła będzie zalegało (w wysokim pomieszczeniu) pod sufitem.
Link do komentarza
Cytat

Co do reportażu o Pani Bożenie to polecam abyś sobie oglądnęła, bo trochę podobieństw się dopatrzyłem u P.Bożeny i u Ciebie.

I kolejną stronkę u Ciebie w dzienniku ustrzeliłem icon_biggrin.gif



Zobaczyłam ten reportaż. Heniu nie kopie się leżącego icon_biggrin.gif . No cóż, gdyby to nie było wręcz tragiczne dla tej pani, można by rzec z uśmiechem i dystansem Zorby:" jaka piękna katastrofa".

Gratki za stronkę icon_biggrin.gif .

Cytat

Razem ponad 300cm od góry podkładu betonowego na gruncie
Podsypka z piasku i podkład ok. 40cm!!!


Irbisie, dziękuję za konkretne wyliczenia.

Cytat

Wysokość okna nijak ma się do wysokości pomieszczenia. U mnie nad oknem jest jeszcze 58cm ściany do sufitu.
Chodzi o to, by głową nie zawadzać o żyrandol.
Przy czym znaczące zwiększenie kosztów ogrzewania w zamian za wysokie pomieszczenia - można między bajki włożyć.


Obecnie mam 40 cm od okna do sufitu przy wysokości 3,10. Podoba mi się , jak jest "dużo"okna. Zawadzanie głową o żyrandol raczej mi nie grozi, nawet z podskakiwaniem icon_biggrin.gif .


Cytat

Przeceniasz mnie icon_biggrin.gif


Ufam, że nie icon_biggrin.gif .

Cytat

Przy ogrzewaniu konwencjonalnym i konwekcyjnym (wysokotemperaturowym) najwięcej ciepła będzie zalegało (w wysokim pomieszczeniu) pod sufitem.


W pełni się z Tobą zgadzam, obserwuję to u siebie. Kiedy palę w kominku, pod sufitem jest bardzo gorąco. Cały czas twierdzę, że funduję sąsiadom z góry podłogówkę icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Zobaczyłam ten reportaż. Heniu nie kopie się leżącego icon_biggrin.gif . No cóż, gdyby to nie było wręcz tragiczne dla tej pani, można by rzec z uśmiechem i dystansem Zorby:" jaka piękna katastrofa".

Gratki za stronkę icon_biggrin.gif .


Ten reportaż to tylko po to zapodałem aby uzmysłowić co może (a nie musi) być, no to jeszcze Ci zapodam coś pod tekst Zorby (też autentyczne)


A za stronkę to gacie się należą icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

A za stronkę to gacie się należą icon_mrgreen.gif


No przeca tu gatek nie wkleję, uruchom wyobraźnię icon_lol.gif .
I nie wyciągaj już proszę z czeluści archiwów tych okropieństw budowlanych i tak mam masę stresu.

Pytanie przed poniedziałkiem. Na parterze będzie sporo drzwi.Wejściowe zrobiłam 2,10 jako najbardziej typowy wymiar.
Wątpliwości dotyczą wewnętrznych. Wejście do salonu jest zwieńczone łukiem bez drzwi. Z uwagi na moich dwóch facetów
( tych kudłatych) chcę je zamknąć drzwiami. Wymiary tego otworu to 2,20+30. Wymiary pozostałych drzwi 2,0. Nie wiem, jaką zrobić wysokość tych do salonu.Wysokości tych z wiatrołapu też nie przemyślałam jeszcze. Te salonowe chcę przeszklone. Z założenia wydaje mi się, że jest dobrze jak drzwi mają jedną wysokość. Mylę się? Z kolei te salonowe będące w osi z tymi z wiatrołapu mogłyby być wyższe. Korci mnie ten łuk jako doświetlenie. Z łuku wejściowego zrezygnowałam.
Link do komentarza
Cytat

Drzwi wewnętrzne mają około 203cm.
Trzymaj jeden wymiar żeby nie wyglądało że już na pierwszy rzut oka że dom w pijanym zwidzie był projektowany.
No chyba że chcesz później pokazywać światu jaki ten Twój adapter to oryginał icon_lol.gif


Czyli tak, jak myślałam, jedna wysokość.

I tak świat cały zna,
mego adapteraaaaa icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Czyli tak, jak myślałam, jedna wysokość.

I tak świat cały zna,
mego adapteraaaaa icon_biggrin.gif .


Baska , ja tak teraz się zastanawiam czy Ty w ogóle masz projekt tego domu, bo o takie rzeczy pytać to wstyd (nie dla Ciebie oczywiście) a to jeszcze nie koniec budowy wiec włos się jeży czego tam jeszcze nie masz w tym projekcie icon_biggrin.gif
Nie chcę też za bardzo krakać ale jak tak dalej będzie szło to kto Ci ten dom odbierze? jeżeli inny jest projekt a inne wykonanie a kto wie co ten jeszcze super,hiper adapter narysuje icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Baska , ja tak teraz się zastanawiam czy Ty w ogóle masz projekt tego domu, bo o takie rzeczy pytać to wstyd (nie dla Ciebie oczywiście) a to jeszcze nie koniec budowy wiec włos się jeży czego tam jeszcze nie masz w tym projekcie icon_biggrin.gif
Nie chcę też za bardzo krakać ale jak tak dalej będzie szło to kto Ci ten dom odbierze? jeżeli inny jest projekt a inne wykonanie a kto wie co ten jeszcze super,hiper adapter narysuje icon_biggrin.gif


Heniu, czemu wstyd? Przecież napisałam wcześniej te wysokości, jakie są w projekcie. Wysokość drzwi to zmiana nieistotna, to o co chodzi? Więcej omawiam projekt z mistrzem, niż z adapterem. Nie kto inny, a mistrz zwrócił uwagę na wysokość drzwi wejściowych, że się w żadnych standardach nie mieszczą. I jak sprawdziłam, miał rację. Nie analizowałam aż tak szczegółowo projektu przed zakupem. Ważna była zwarta bryła i parę innych zagadnień typu układ pomieszczeń, wszak wybierałam go pod konkretną działkę.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Heniu, czemu wstyd? Przecież napisałam wcześniej te wysokości, jakie są w projekcie. Wysokość drzwi to zmiana nieistotna, to o co chodzi? Więcej omawiam projekt z mistrzem, niż z adapterem. Nie kto inny, a mistrz zwrócił uwagę na wysokość drzwi wejściowych, że się w żadnych standardach nie mieszczą. I jak sprawdziłam, miał rację. Nie analizowałam aż tak szczegółowo projektu przed zakupem. Ważna była zwarta bryła i parę innych zagadnień typu układ pomieszczeń, wszak wybierałam go pod konkretną działkę.


No widzisz ,jak adapter nie wie jaki powinien być otwór drzwiowy czy okienny to strach pomyśleć o bardziej ważnych rzeczach. A nadproża ten adapter jaki Ci wyliczył? oby nie za krótkie bo wtedy to Ty poniesiesz dodatkowe koszty i czas.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dawno nie pisałam, zatem uzupełniam, co się dzieje.
Jest ułożony strop nad garażem i schody przygotowane do wylania.

Z dylematów bieżących mam pytanie odnośnie bramy garażowej normstahla. Wiem, że do tego etapu daleka droga, ale do końca maja na te bramy jest promocja. Nie do końca wierzę w promocje, ale napisali że automatyczna jest w cenie ręcznej.
Mogę oczywiście zadatkować i brama może czekać. Uważacie, że warto tak zrobić? Cenę bramy Wiśniowskiego wyliczyli mi w tej samej wysokości, a nawet ciut drożej.
Link do komentarza
Cytat

Dawno nie pisałam, zatem uzupełniam, co się dzieje.
Jest ułożony strop nad garażem i schody przygotowane do wylania.

Z dylematów bieżących mam pytanie odnośnie bramy garażowej normstahla. Wiem, że do tego etapu daleka droga, ale do końca maja na te bramy jest promocja. Nie do końca wierzę w promocje, ale napisali że automatyczna jest w cenie ręcznej.
Mogę oczywiście zadatkować i brama może czekać. Uważacie, że warto tak zrobić? Cenę bramy Wiśniowskiego wyliczyli mi w tej samej wysokości, a nawet ciut drożej.


A ocieplana jest czy sama blacha .
Link do komentarza
Firma dobra, ale sam wymiar i napęd to nie wszystko.
Porównaj:
- profile
- wypełnienie (ocieplenie)
- uszczelki (szczelność deklarowaną).
W napędzie sprawdź jaka szybkość i moment (udźwig) żeby nie wyszło na styk.
Sprawdź do jakiej wysokości nadproża są dostosowane żeby później nie było kuku.
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Wysokość nadproży zrobiłam pod tę bramę właśnie.
Cała reszta, o której piszesz do sprawdzenia. Nie wiem tylko, jak ten napęd sprawdzić. Sprzedawca udzieli mi odpowiedzi telefonicznie, czy też to trzeba zobaczyć na własne oczy?



ja masz zrobiony wymiar pod bramę, to połowa sukcesu. Są duże dopłaty za niestandardowe wymiary.
A jak tej bramy w najbliższym czasie nie będziesz robić, to odpuść temat. Nie podpalaj się....

Cytat

Chyba nie wiem. Pomijając kwestię ocieplenia ( jutro zapytam), to warto brać tę bramę teraz? Tania nie jest.



pewnie chodzi ci o to??

http://www.normstahl.pl/pl/nowosci/aktualn...939320dc622b5e2

a czy tania czy droga to kwestia dyskusyjna....ty masz mały garaż, to brama tania...
jak rzuciłem okiem na cennik, to jednak przez ten okres te bramy sporo poszły do góry (też mam normstahla, tyle że 5500x2250)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Czas leci szybko, budowa nieco wolniej.
Wracam do kwestii bramy.
Ta promocja, o której piszę, to ta sama, do której link zamieścił Adiqq.
Nie miałam na razie możliwości pojechania do stosownej hurtowni, tylko rozmawiałam telefonicznie.
Dowiedziałam się, że brama jest ocieplona i oddzielona na każdym panelu. Ma możliwość zrobienia przy montażu jakiejś dolnej uszczelki, żeby zapachy uciekały. Napęd jest nie ten najlepszy, o którym pisał Jani, tylko jakowyś ich własny. Gwarancja na dwa lata z możliwością przedłużenia na dziesięć, liczona od dnia montażu. Generalnie sprzedawca porównywał tę bramę do bramy Wiśniowskiego na korzyść Normstahla. Promocja jest przedłużona do końca czerwca. Nie potrafię określić, kiedy de facto będzie mi ta brama potrzebna. Jednakowoż w końcu kiedyś będzie. Nie umiem ocenić, czy ta oferta to okazja niemal życiowa icon_biggrin.gif .

Wraz z postępem budowy, rosną dylematy. Kolejny dotyczy okien na poddaszu. W projekcie są balkonowe, bez balkonów, które wyrzuciłam. Został jeden nad wejściem. Te, o których teraz piszę są usytuowane na zachód. Zaczęłam się zastanawiać, czy nie lepiej zrobić zwykłe okna zamiast balkonowych. Nie wiem tylko, czy nie będzie wtedy w tych pokojach za ciemno, a nie chcę dawać okien dachowych. Mam pisemną zgodę autorów na zmianę otworów. Bryła też na tym nie straci, bo zachowałabym symetrię. Wykonawca mówi, że będzie zimniej, dojdą koszty większych okien, barierek. Mnie jeszcze chodzą po głowie takie aspekty jak ustawność tych pokojów i kwestia ogrzewania. Niby chciałam na górze też robić podłogówkę, ale dwóch potencjalnych wykonawców , odradza takie rozwiązanie ze względów praktycznych. Zatem nie wiem, jak to się skończy, a ewentualny kaloryfer pod oknem to niegłupie rozwiązanie Czy Koleżeństwo Szanowne podziela powyższe opinie?
Link do komentarza
Zacznę od końca i na końcu poprzestanę - podłogówka na poddaszu jest TAK SAMO praktyczna jak na parterze. To jakiś niepojęty przesąd, że podłogówka na poddaszu jest be.

Okna balkonowe bez balkonu - mam.
Podzielam twój dylemat i dylemat doradców i nie znajduję rozwiązania. Choć skłaniałbym się do pozostawienia dużego okna balkonowego + montaż barierek. Zawsze w przyszłości możesz dostawić balkon drzewienny.
Tylko pamiętaj o montażu barierek przed ocieplaniem - ja o tym nie pomyślałem i teraz zachodzę w głowę jak to zrobić bez demolki ocieplenia.
Howgh
Link do komentarza
Cytat

Tylko pamiętaj o montażu barierek przed ocieplaniem - ja o tym nie pomyślałem i teraz zachodzę w głowę jak to zrobić bez demolki ocieplenia.
Howgh


Niezwykle cenna uwaga. Jeśli zdecyduję się ostatecznie na okna balkonowe, z pewnością z niej skorzystam.
Balkonu kolejnego nie planuję. Do scen z udziałem Romea wystarczy mi ten wejściowy icon_mrgreen.gif .
O ogrzewaniu jeszcze nie myślę, ale jak robiłam wstępne rozeznanie ofertowe, to tak mi radzono, nie dociekałam na razie, dlaczego. Dylemat ogrzewania dopiero przede mną. Juto będzie robiona ściana szczytowa, zatem okna najpilniejsze. Ustaliłam, by robić balkonowe, wychodząc z założenia, że mogę je podmurować do stosownej wysokości. W drugą stronę kosztowniej.
Link do komentarza
Plusik dla Soli... sama prawda.


Cytat

Zacznę od końca i na końcu poprzestanę - podłogówka na poddaszu jest TAK SAMO praktyczna jak na parterze. To jakiś niepojęty przesąd, że podłogówka na poddaszu jest be.

Okna balkonowe bez balkonu - mam.
Podzielam twój dylemat i dylemat doradców i nie znajduję rozwiązania. Choć skłaniałbym się do pozostawienia dużego okna balkonowego + montaż barierek. Zawsze w przyszłości możesz dostawić balkon drzewienny.
Tylko pamiętaj o montażu barierek przed ocieplaniem - ja o tym nie pomyślałem i teraz zachodzę w głowę jak to zrobić bez demolki ocieplenia.
Howgh


Kolejna sama prawda.
Wykonawcy z poprzedniej epoki jeśli ględzą o ogrzewaniu mieszanym przytaczając jakieś fikcyjne atuty.
Przy oknach dachowych taki pogląd może jeszcze mieć sens ze względu na większy strumień ciepła bijący do góry pod takim oknem, ale przecież Ty z nich rezygnujesz.

PS.
Zaczynam odnosić wrażenie że coś słabo czytasz to forum, skoro "brzęknięcie" wykonawcy jest wstanie zaburzyć ogólnospołeczny osąd... to w kwestii ogrzewania, ale i nie tylko.
My na prawdę dobrze Ci życzymy dobrze icon_biggrin.gif



Cytat

Niezwykle cenna uwaga. Jeśli zdecyduję się ostatecznie na okna balkonowe, z pewnością z niej skorzystam.
Balkonu kolejnego nie planuję. Do scen z udziałem Romea wystarczy mi ten wejściowy icon_mrgreen.gif .


I słusznie... co Ci się będzie jakiś lovelas po ogrodzie szwendał... pod drzwiami niech stoi icon_mrgreen.gif



Cytat

Która??? icon_biggrin.gif
Ta, by robić balkonowe, czy by je podmurować?


Ta by zostawić sobie możliwość podmurowania,... choć ja bym się poważnie zastanowił... podłogówka i balkon francuski.
Link do komentarza
Cytat

My na prawdę dobrze Ci życzymy dobrze icon_biggrin.gif


Nigdy nie miałam co do tego wątpliwości icon_biggrin.gif , a że się dzielę z Wami różnościami, które mi wpadną w ucho, to inna sprawa icon_biggrin.gif .

Ten francuski balkon miałam pierwotnie w zamyśle, teraz trochę zwątpiłam. Przy mojej bryle domku nie wyobrażam sobie innych barierek jak kute. Boję się trochę kosztów. Nie orientowałam się jeszcze w cenach takowych, ale jak widzę, ceny raczej zaskakują in minus, nie w drugą stronę icon_mrgreen.gif .
Link do komentarza
Cytat

Która??? icon_biggrin.gif
Ta, by robić balkonowe, czy by je podmurować?


By balkonowe robić, do tego, jak powiedział Jani, balkonik francuski icon_biggrin.gif
Podłogówka na poddaszu świetnie się sprawdza...koleżanka posiada od kilku lat, i jest z tego faktu mega zadowolona icon_wink.gif
A tym, którzy nie podzielają tej opinii, podziękuj za współpracę. Na bank coś spier...lą przy robocie. Pewnie to dla nich nowość, pociągnąć przewody w pionie, a nie w poziomie.
Link do komentarza
Cytat

Lubisz aniołki/amorki?... nie wiedziałem.


Owszem, jako detale architektoniczne też mi się podobają, dużo rzeczy mi się podoba, skrajnie różnych i nie dziwota, że
nie wiesz, bo i skąd.


Cytat

By balkonowe robić, do tego, jak powiedział Jani, balkonik francuski icon_biggrin.gif
Podłogówka na poddaszu świetnie się sprawdza...koleżanka posiada od kilku lat, i jest z tego faktu mega zadowolona icon_wink.gif


Na razie zostawiłam balkonowe. Jeśli coś będę strugać, to tylko ten francuski. Trochę mnie zraża perspektywa mycia tych powierzchni, ale z drugiej strony cieszy perspektywa światła.
Rozważam też sobie kwestię, czy nie będzie za zimno od tak wielkich okien.
Z podłogówką mam marne, bo krótkie doświadczenie "gościnne". Nie mam pojęcia, jak się będzie sprawdzać w sypialni.Generalnie sypiam w lodówce, a jak chcę złamać temperaturę, mogę otworzyć drzwi z kominkowego lub na chwilę włączyć ogrzewanie. Trochę się boję inercji tego ogrzewania w praktyce, nie wiem, czy to obawy słuszne.

Cytat

Pamietaj tylko że jaki balkon - taki Romeo!!! icon_biggrin.gif


No właśnie, znaczy muszę się postarać icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Z uporem maniaka wracam do bramy garażowej. Czy można przyjąć jakiś rozsądny czas, kiedy powinna być montowana?
Pytam, bo promocja Normstahla trwa do końca czerwca, zatem czasu zostało niewiele.

No i kolejny dylemat.
Podniosłam ściankę kolankową, jeszcze na etapie adaptacji. Rozmawiałam z adapterem/kierbudem na temat ewentualnych zmian proporcji domu. Kierbud nie widzi problemu, a ja naczytałam się o tych ściankach i teraz nie wiem, czy rzeczywiście przy tym projekcie nie uzyskam jakiegoś architektonicznego cudaka. Wiem, że dla złagodzenia efektu wizualnego należy wydłużyć krokwie. O ile pojęcia nie mam. Co jeszcze bym mogła zrobić?

Cytat

robić, do tego, jak powiedział Jani, balkonik francuski icon_biggrin.gif


Balkonik Heniu, balkonik icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Cytat

Nie mam pojęcia, jak się będzie sprawdzać w sypialni.Generalnie sypiam w lodówce, a jak chcę złamać temperaturę, mogę otworzyć drzwi z kominkowego lub na chwilę włączyć ogrzewanie. Trochę się boję inercji tego ogrzewania w praktyce, nie wiem, czy to obawy słuszne.



Baszko,
zapewniam cię, że podłogówka w sypialni będzie się sprawdzać bardzo dobrze. Nawet, jeśli będziesz spać na materacu położonym na posadzce. Podłogówka to naprawdę cud. Cud natury, a przede wszystkim cud fizyki. Ona grzeje tam, gdzie trzeba - dla przykładu, bardzo upraszczając, pod rzeczonym materacem nie będzie "grzać", tak jak i przy palącym się kominku nie będzie "grzać".

Inercji nie bój się. "Bezwładność podłogówki" - brzmi strasznie, ale oznacza tylko tyle, że nie czujesz od razu fali ciepła, jaka poszłaby od kominka czy kaloryfera. A czas rozgrzewania chaty jest niewiele dłuższy albo i taki sam jak kaloryferami - znowu cud i paradoks - bo dom z podłogówką wolniej stygnie, więc mniej jest do "odbudowania".

Bo podłogówka to cud = fizyka i uwierz tym co piszą o niej językiem bardziej fachowym niż mój.
Link do komentarza
Cytat

Bo podłogówka to cud = fizyka i uwierz tym co piszą o niej językiem bardziej fachowym niż mój.


Pewnie będę miała okoliczność poznać ten cud w praktyce, bo ten typ ogrzewania od początku mi chodził po głowie. A że się pewnych rzeczy niesprawdzonych osobiście nieco obawiam to inny temat. Skoro piszesz PeZecie, ze inercja nie jest problemem, to przyjmuję to jako aksjomat i nie dyskutuję. Howk.



Cytat

z z budowaniem rzecz jasna icon_lol.gif


To dobrze icon_biggrin.gif .

Skoro o budowaniu, polecasz coś poza wydłużeniem krokwi, w związku z podniesieniem ścianki kolankowej?
Link do komentarza
Cytat

To dobrze icon_biggrin.gif .

Skoro o budowaniu, polecasz coś poza wydłużeniem krokwi, w związku z podniesieniem ścianki kolankowej?


Jeżeli podnosisz ściankę kolankowa to na bang winiec kolankowy.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Sporo czasu upłynęło od ostatniego wpisu, zatem wypada nieco zaktualizować dziennik.
Wieniec, o którym pisał Heniu, dawno wylany.
Miałam trochę zamieszania z zakupem więźby. Trudno mi się było zdecydować na konkretny tartak i warunki sprzedaży, męczyłam kolegów ( ukłon za cierpliwość dla Janiego i PeZeta), ale jakoś w końcu poszło. Kupiłam idąc za sugestią Szanownego Koleżeństwa impregnowane ciśnieniowo, wsparte wszelką dokumentacją. Drewno jechało z dość daleka, co nie zostało doliczone do rachunku. Dziwne, ale z różnymi " dziwnościami" się spotykam przy okazji budowania.
Teraz jest stawiana więźba, a ja męczę się z wyborem dachówek.
Najbardziej by mi się podobała naturalna, ale z uwagi na bliskość lasu i moją brzozę w zasadzie opartą gałęziami o dom, nie wybiorę takiej. Zdecydowałam się na zwykłą angobę, szlachetna jest znacznie ciemniejsza i błyszczy się niemiłosiernie.
Brałam pod uwagę różne firmy, ale ostatecznie jestem zdecydowana na firmę Koramik., model L15. Podoba mi się madura, ale jest droższa i ma złą opinię. A może gorszy PR?
Może macie jakieś sugestie? Jeszcze nie zamówiłam, jest zatem czas.
Link do komentarza
Cytat

Sporo czasu upłynęło od ostatniego wpisu, zatem wypada nieco zaktualizować dziennik.
Wieniec, o którym pisał Heniu, dawno wylany.
Miałam trochę zamieszania z zakupem więźby. Trudno mi się było zdecydować na konkretny tartak i warunki sprzedaży, męczyłam kolegów ( ukłon za cierpliwość dla Janiego i PeZeta), ale jakoś w końcu poszło. Kupiłam idąc za sugestią Szanownego Koleżeństwa impregnowane ciśnieniowo, wsparte wszelką dokumentacją. Drewno jechało z dość daleka, co nie zostało doliczone do rachunku. Dziwne, ale z różnymi " dziwnościami" się spotykam przy okazji budowania.
Teraz jest stawiana więźba, a ja męczę się z wyborem dachówek.
Najbardziej by mi się podobała naturalna, ale z uwagi na bliskość lasu i moją brzozę w zasadzie opartą gałęziami o dom, nie wybiorę takiej. Zdecydowałam się na zwykłą angobę, szlachetna jest znacznie ciemniejsza i błyszczy się niemiłosiernie.
Brałam pod uwagę różne firmy, ale ostatecznie jestem zdecydowana na firmę Koramik., model L15. Podoba mi się madura, ale jest droższa i ma złą opinię. A może gorszy PR?
Może macie jakieś sugestie? Jeszcze nie zamówiłam, jest zatem czas.


Tylko te importowane z Niemiec Koramika. Polska produkcja taka sobie . model L-15. produkowana w Polsce.
Link do komentarza
Cytat

Tylko te importowane z Niemiec Koramika. Polska produkcja taka sobie . model L-15. produkowana w Polsce.


No nie mieszaj mi w głowie. Ta ma dwa zamki, jest stosunkowo zgrabna i co najważniejsze ma gładką powierzchnię. Porównywałam ją z Bornholmem Robena, który jest w podobnej cenie, ale powierzchnię angoby ma dużo bardziej szorstką.Mam w tej samej cenie ofertę Nelskampa Nibrę H 10, ale jej kolor jest ciemniejszy i kobieca natura zwycięża, nie podoba mi się.
Link do komentarza
Cytat

No nie mieszaj mi w głowie. Ta ma dwa zamki, jest stosunkowo zgrabna i co najważniejsze ma gładką powierzchnię. Porównywałam ją z Bornholmem Robena, który jest w podobnej cenie, ale powierzchnię angoby ma dużo bardziej szorstką.Mam w tej samej cenie ofertę Nelskampa Nibrę H 10, ale ljej kolor jest ciemniejszy i kobieca natura zwycięża, nie podoba mi się.


Kup dachówkę Jacobi angoba wybieraj z tych J11, J12 lub J13.

http://www.dachlux.pl/oferta/pokrycia_dach...amiczne/jacobi/
http://www.artbud.pl/pl/c/Dachowki-Jacobi/318
http://allegro.pl/dachowka-jacobi-j11-crea...4416406393.html
Link do komentarza
I dobrze przestrzegano.
U sąsiada leży cała paleta pięknej dachówki.
Ale za mało na dach nad miejscem biesiadnym w ogrodzie, a dokupić nie można, bo jej już nie produkują.
Jakiś model sezonowy był.
W związku z powyższym zwrócić też się nie da.

Bierz więc to co jest w stałej produkcji, bardziej uniwersalne i z możliwością zwrotu nadwyżki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...