Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Historia edycji

aaaa

aaaa

9 godzin temu, Baszka napisał:

Adrian , jak będzie mógł, podzieli się uwagami.

IMG_4486.JPG

IMG_4489.JPG

W rzeczywistości jest lepiej niż myślałem że będzie - tyle że robota nie skończona - nie podłączone czujnik pokojowe do siłowników i kocioł na domyślnych ustawieniach - przeciwzamrożeniowych. Instalacja częściowo odpowietrzona, z resztą Baszka powinna dać już sobie radę...mnie osobiście irytuje brak jakichkolwiek opisów na rozdzielaczu, bo nie wiadomo która rurka do którego pomieszczenia idzie. Gdyby były te opisy, to można by się pokusić o podlączenie tych sterowników (zakładając że te kabelki i sterowniki co wiszą na ścianie są dobrze połączone) Ciepłej wody też nie było, bo nie było ustawione grzanie CWU na kotle. Obłsuga kotła też mało intuicyjna (jak dla mnie) - ale te wszystkie niedogodności by nie było, gdyby instalacja była skończona...

Basia obserwuj temperatury w pomieszczeniach, odpowietrz to do końca i daj znać...

Aha, nie wiem dlaczego, ale jak kręciłem rotametrami, to w ogóle zero reakcji. Maksymalnie skręciłem, maksymalnie odkręciłem - zero różnicy. Kręciłem prawie wszystkimi - i wszędzie tak samo. U mnie to zupełnie inaczej wygląda....

 

aaaa

aaaa

9 godzin temu, Baszka napisał:

Adrian , jak będzie mógł, podzieli się uwagami.

IMG_4486.JPG

IMG_4489.JPG

W rzeczywistości jest lepiej niż myślałem że będzie - tyle że robota nie skończona - nie podłączone czujnik pokojowe do siłowników i kocioł na domyślnych ustawieniach - przeciwzamrożeniowych. Instalacja częściowo odpowietrzona, z resztą Baszka powinna dać już sobie radę...mnie osobiście irytuje brak jakichkolwiek opisów na rozdzielaczu, bo nie wiadomo która rurka do którego pomieszczenia idzie. Gdyby były te opisy, to można by się pokusić o podlączenie tych sterowników (zakładając że te kabelki i sterowniki co wiszą na ścianie są dobrze połączone) Ciepłej wody też nie było, bo nie było ustawione grzanie CWU na kotle.

Basia obserwuj temperatury w pomieszczeniach, odpowietrz to do końca i daj znać...

Aha, nie wiem dlaczego, ale jak kręciłem rotametrami, to w ogóle zero reakcji. Maksymalnie skręciłem, maksymalnie odkręciłem - zero różnicy. Kręciłem prawie wszystkimi - i wszędzie tak samo. U mnie to zupełnie inaczej wygląda....

 

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Prąd owszem, możesz ogrzewać klimatyzatorem/inwerterrem (czyli to w sumie powietzrzna pompa ciepła powietrze-powietrze) a do cwu również możesz kupić pompę ciepła - tu koszty już nie są tak wysokie lub przy niskim zapotrzebowaniu na cwu - podgrzewacz elektryczny - taniej wyjdzie kilka razy od pompy do cwu. Oczywiście przy zasilaniu na prąd przyda się niezależne źródło energii i jakaś alternatywa w razie braku dostaw energii - kominek z płaszczem wodnym.
  • Kuchnia w takim kolorze rzeczywiście na początku może zaskoczyć. Jeżeli jednak zgłębimy się w temat...    ... jak jednak idzie zauważyć, próbowałbym to łączyć z bielą. Słusznie mnóstwo osób zauważyło, że przy samych ciemnych frontach, blatach, odciski, paprochy i wszelakie inne pyłki psychicznie Cie wykończą. 
  • Technologia produkcji tapet do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności poszła w ostatnich latach mocno do przodu. Teraz mamy do wyboru tapety winylowe, z włókna szklanego, z włóknami drzewnymi (te należałoby pokryć jeszcze farbą o wodoodpornych parametrach). Niemniej mnogość wzorów, kolorów, faktur sprawia, że warto przemyśleć koncepcję jej użycia. Przeglądając co poniektóre aranżacje, mi osobiście ciężko oderwać wzrok. Kilka przykładów jakie znalazłem w temacie Myślę, że efekt jaki jest do osiągnięcia, warty jest podjętego wysiłku. Przy okazji warto zauważyć, że koszt pokrycia tapetą, jest znacznie niższy niż w przypadku płytki. Szczególnie gdy myślimy o jakimś ekskluzywnym produkcie płytki ceramicznej. Z drugiej jednak strony, mamy trwałość płytki, która bądź co bądź, jest wielokrotnie wyższa nawet od najlepszych tapet dostępnych na rynku. 
  • Z tego co wiem, to jest problem z metalowymi kotwami łączącymi płyty. Ale wg konstruktorów - do rekonstrukcji. Brak izolacji i szczeliny bywały takie, że sciany przemarzały, mimo gorących kaloryferów. Wiem, bo jako student, robiłem spis powszechny na nowym osiedlu - i mieszkańcy mi to pokazali, gdy poczułem, jak ciągnęło chłodem od ściany. Sam mieszkałem w bloku z cegły - tam ściany były typowe 38 cm. Ale na odmianę były piece pokojowe albo tzw ogrzewanie etażowe indywidualne. Potem zaczęto ocieplać styropianem ściany (a może od razu?) - najpierw 5 cm, potem więcej.  Na mieszance kleju z cementem i piaskiem.  Trzeba pamiętać że energia była stosunkowo tania, czy to węgiel, koks, więc grzejniki parzyły dłonie, a kotłownie były państwowe lub spóldzielcze. Windy typowo nadal są raczej od 4 czy piątego piętra - w niższych chyba nadal nie ma.    
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...