Skocz do zawartości

Jaki filtr do wody?


Recommended Posts

też to rozważałam, konsultowałam z hydraulikiem. Twierdził że da się, jeśli jednak woda ma płynąć pod górę do tej spłuczki to wymagana jest pompka w zbiorniku. Nadmiar do kanalizacji (załatwia to czujnik poziomu cieczy).

Nie rozumiem jednak po co filtr węglowy do takiej wody, przecież z wodociągu do WC byś nie filtrował chyba..?
Nie wiem też dlaczego jest to nieekonomiczne - dużo wody idzie do kanalizacji przy osmozie, a taka instalacja (zbiornik+pompka+czujnik) to nie tak duży koszt..? (o ekologii nie wspomnę...;)

Link do komentarza

Właśnie o takie komentarze mi chodzi :-)

Filtr węglowy - żeby w toalecie była w miarę czysta woda, bo teraz puszczam wodę do zbiornika zewnętrznego, z którego codziennie wylewam do WC (wiem, żmudna praca, ale mieszkam na razie w wynajmowanym, więc nie mogę wprowadzać żadnych udogodnień) i woda ta ma duży osad i widać na muszli zmianę koloru z białego na ciemny... Więc w swoim domu wstawiłbym filtr na drodze brudnej wody do spłuczki/spłuczek.
 

Birąc pod uwagę ceny wody butelkowej ze sklepu a wody osmotycznej to nawet może i opłaca się puszczać brudną wodę do ścieku bez jej dalszego wykorzystania.

Ale skoro można oszczędnie i ekologicznie podejść do tematu to czemu nie spróbować?

 

Ma ktoś może jakieś schematy hydrauliczne przykładowe jak to można zrealizować przy budowie nowego domu i nowej instalacji?

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Dnia 3.04.2020 o 08:37, Artur00 napisał:

Właśnie o takie komentarze mi chodzi :-)

Filtr węglowy - żeby w toalecie była w miarę czysta woda, bo teraz puszczam wodę do zbiornika zewnętrznego, z którego codziennie wylewam do WC (wiem, żmudna praca, ale mieszkam na razie w wynajmowanym, więc nie mogę wprowadzać żadnych udogodnień) i woda ta ma duży osad i widać na muszli zmianę koloru z białego na ciemny... Więc w swoim domu wstawiłbym filtr na drodze brudnej wody do spłuczki/spłuczek.
 

Birąc pod uwagę ceny wody butelkowej ze sklepu a wody osmotycznej to nawet może i opłaca się puszczać brudną wodę do ścieku bez jej dalszego wykorzystania.

Ale skoro można oszczędnie i ekologicznie podejść do tematu to czemu nie spróbować?

 

Ma ktoś może jakieś schematy hydrauliczne przykładowe jak to można zrealizować przy budowie nowego domu i nowej instalacji?

Ty chcesz zrobić sobie oczyszczalnię ścieków, czy zmienić smak wody z kranu?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...