Skocz do zawartości

Ledy jaka barwa?Zimna czy ciepła?


Recommended Posts

Witam.Niedługo czeka mnie wybór barwy ledów( żarówek i taśm) do całego domu jednak nie mam pojęcia którą wybrać do jakiego pomieszczenia.Cały dom będzie oświetlony punktowo+taśmy led ,może taśma inna barwa a punkty inna barwa?Proszę o opinie osób które mają u siebie ledy , jakie macie barwy i czy jesteście z nich zadowoleni?Ewentualnie jakieś fotki lub linki z ciekawymi aranżacjami. Z góry dzięki.
Link do komentarza
Cytat

Witam.Niedługo czeka mnie wybór barwy ledów( żarówek i taśm) do całego domu jednak nie mam pojęcia którą wybrać do jakiego pomieszczenia.Cały dom będzie oświetlony punktowo+taśmy led ,może taśma inna barwa a punkty inna barwa?Proszę o opinie osób które mają u siebie ledy , jakie macie barwy i czy jesteście z nich zadowoleni?Ewentualnie jakieś fotki lub linki z ciekawymi aranżacjami. Z góry dzięki.



Zależy do jakiego pomieszczenia. W kuchni proponuję pod szafki ciepłą barwę a np. przedpokój salon zimną
Link do komentarza
Witam
ja do kuchni bym uzył Światła białego zimnego (powyżej 5300K) z tego co czytałem to bardziej pobudza organizm do wydajniejszej pracy a kolor Światło białe ciepłe (temp. barwowa do 3300K) musisz sie zastanowić co najlepiej będzie pasowało czy w całym domu barwa zimna biała czy odwrotnie
Podam kilka stron może sie przydadzą a może i nie ale zawsze warto co nie co przeczytać

http://muratordom.pl/wnetrza/oswietlenie/b...we,79_9716.html
http://ledix24.pl/jakabarwa.html
http://www.ledownia.pl/index.php/coldorwarm.html

Pozdrawiam

Link do komentarza
Cytat

Chyba zrobię tak przedpokój ,schody barwa zimna , kuchnia , salon , łazienki punkty barwa ciepła a taśmy led zimna(czy może odwrotnie punkty barwa zimna a taśma barwa ciepła?), natomiast sypialnia pokoje dzieci ciepła.Może ktoś wrzuci fotki swojego oświetlenia led?


zrobisz jak zrobisz ,to Ty tam będziesz mieszkał.jeżeli wiesz a raczej jeżeli widziałeś na własne oczy jak świeca ledy barwa zimną i barwa ciepłą to sam sobie odpowiedz jakie chcesz.
Ja doradzałbym Ci abyś dał wszędzie barwę ciepłą ,dom to nie sklep czy prosektorium icon_biggrin.gif
Zresztą ledy o barwie ciepłej wydają się świecić jaśniej w porównaniu z takimi samymi (o takiej samej mocy)ledami o barwie zimnej.
Link do komentarza
Cytat

Ciepłą barwę owszem widziałem w realu , niestety zimnej nie dlatego napisałem na forum aby posiadacze takowego oświetlenia napisali czy to był trafny wybór czy nie.


To jaki problem udać się do pierwszego lepszego sklepu elektrycznego i sprawdzić jak świeca ledy o barwie zimnej,tam też powinieneś zapytać sprzedawcy co o tym myśli i co by doradził.
Link do komentarza
Cytat

Wiesz co innego sklep w dzień a co innego salon czy kuchnia wieczorem.


Nawet w dobrym sklepie jak kupisz dziś to jutro możesz oddać,w supermarketach masz na oddanie (zwrot) miesiąc wraz z paragonem.Wtedy w domu sobie przetestujesz jaka barwa Ci będzie odpowiadała.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam serdecznie

Polecam do ogólnego oświetlenia żarówki LED do standardowych trzonków E14, E27 w barwie neutralnej lub ciepłej. Na przykładzie żarówki w temp. barwowej 2800-3000K.

Mam te LED'y w pokoju i przyznam szczerze, że jest różnica między ciepłą świetlówką kompaktową a żarówką LED do ogólnego oświetlenia - LED'y dają jaśniejsze światło mimo innych parametrów świetlnych.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...