Skocz do zawartości

Telewizor w sypialnie - gdzie i jak?


majpmaj

Recommended Posts

Cytat

Z tym kinem domowym to już lekka przesada,no chyba ze ktoś faktycznie chce w swojej sypialni mieć prawdziwe kino,wtedy ma szansę sie wykazac. W innym przypadku uczyńmy sypialnię miejscem ciszy i spokoju:)


Zgadzam się z tym zdaniem, niestety czytając niektóre posty zacząłem się zastanawiać czy wy chcecie wstawić TV do sypialni, czy łóżko z sypialni do pokoju telewizyjnego. A moje rozwiązanie wygląda następująco, TV na linii wzroku jak siedzę na łóżku , pochylenie około 10 st. TV 26 cali - boczna prawa ściana. Dlaczego? Bo nie umiem oglądać TV leżąc na wznak (w ciągu 5 minut usypiam). TV w sypialni oglądam leżąc na boku (przyzwyczajenie od lat, gdzie o własnej sypialni jako osoba mieszkająca z rodzicami, mogłem tylko pomarzyć, szczytem luksusu (nie tylko u mnie) był własny pokój z własnym TV (co wiele dla wielu osób było powodem zazdrości) O TV na suficie można było pomarzyć, standardem były TV 21-25 cali, a 28 cali uważano za prawie projektor kinowy. Lata minęły, sprzęt się pozmieniał, ale przyzwyczajenie, że TV ogląda się leżąc na prawym boku pozostało. A tak przy okazji. Piszecie o łączności wifi z TV w sypialni itd. Zadam prost pytanie, na które proszę sobie samemu odpowiedzieć. Cześć z TV z WiFi ma zarówno kamerkę, jak i mikrofon (cześto w oprogramowaniu również możliwość rozmawiania np poprzez Skype. Wcale nie musicie mieć takiego TV faktycznie podłączonego do internetu, wystarczy że włączycie w nim WIFI. I wystarczy mieć ambitnego sąsiada. Włamanie do TV z WiFi (na zasadzie punktu dostępu) naprawdę nie jest problemem, mam znajomego, który dla zabawy pokazał mi jak sie włamać do TV w salonie, gdzie my siedzieliśmy w innym pokoju, a nasze panie rozprawiały w salonie o wszelkich babskich sprawach. Były bardzo zdziwione jak pokazaliśmy im już wypalony na DVD 10 minutowy film z ich rozmowy....... (TV oczywiście nawet się nie włączył) Pomyślcie teraz że macie takiego sąsiada, a jego dodatkowym hobby jest sprzedaż domowych filmików erotycznych w sieci..... Życzę powodzenia z wszelkimi TV z WiFi i internetem w sypialni....
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
czaicie powiesić sobie coś takiego na suficie (84 calowy byk LG) ?

"Włamanie do TV z WiFi (na zasadzie punktu dostępu) naprawdę nie jest problemem"

swojego czasu gościu shackował Samsunga bo ten miał jakąś lukę i mógł przez to dostać się do zasobów innych urządzeń w sieci. Ale to jako ciekawostka. Kamerkę zawsze możesz odłączyć.

Do Sypialni moim zdaniem 32" jest zupełnie wystarczające np. LG 32LA620S ze Smart TV (smart tv może się przydać jak chce się obejrzeć jakiś film w łóżku).
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Co myślicie o pomyśle oglądania telewizji w sypialni? Gdzie umieścić telewizor, żeby wygodnie oglądało sie z łóżka? Boję się, że jak postawię go przed łóżkiem to i tak będę oglądał prawie na siedząco, z toną poduszek pod głową.
Macie jakieś własne posmysły, rozwiązania?
Dziękuję z a sugestie.


Ja byłem przeciwnikiem takich pomysłów. Kiedyś byłem zaciekłym wrogiem telewizji. Ale przy trzech dzieciakach powoli zmieniam zdanie. Stałem się bardziej liberalny icon_smile.gif. Co do miejsca to powinno ono być wybrane tak, aby ten odbiornik nie stawał się najważniejszy i jednocześnie był wygodny dla każdego. Tylko plazma przykręcona wysoko na ścianie i maksymalnie 30/40 cali (nie pamiętam dokładnie, jakie są rozmiary)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ja posiadam, ale bez żadnych bajerów. Z racji tego, że nie był to "główny" telewizor do domu to poszedłem w koszta i kupiłem coś takiego, co prawda z innej aukcji nieco drożej, ale model ten sam, Haier 29". Zależało mi w sumie tylko na wbudowanych tunerach, hdmi i usb, reszta była mi całkowicie obojętna, nei chciałem żadnych smartów, wifi, kamerek itp :P rozglądałem się wcześniej za czymś z ambilightem, ale ostatecznie telewizor stoi, a nie wisi, więc już całkowicie postanowiłem przyoszczędzić icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Po pierwsze każde urządzenie jest dla ludzi i to Ty decydujesz, jak je wykorzystasz. Mam telewizor i oglądam TV naprawdę rzadko, wybrane programy, głównie służy do oglądania filmów na dvd. W dodatku mam telewizor w sypialni bo tylko tam się zmieścił. Po drugie rzutnik, owszem, super ale to bardzo drogie urządzenie. Szczególnie jak nie ma się gołej białej ściany i trzeba zainwestować w ekran.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Oczywiście co kto lubi , ja osobiście sam bym się nie zdecydował na takie rozwiązanie ale jeśli ktoś chce mieć TV w sypialni to proszę bardzo.


Toszto najlepsze miejsce dla telewizora - sypialnia. Nie ma lepszego usypiacza gdy ogląda się ciekawy film i nastąpi przerwa reklamowa icon_lol.gif
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

Nie ma lepszego usypiacza gdy ogląda się ciekawy film i nastąpi przerwa reklamowa Array="" style="vertical-align:middle" Array alt="icon_lol.gif" border="0">



Też tak sądzę . Resztką świadomości włączam nagrywanie, gaszę TV, a potem się dziwię skąd na dysku tyle takich różnych filmów i ich kawałków ...
Link do komentarza
  • 6 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...