Skocz do zawartości

Remontuje pokój i chce położyć gładź


Recommended Posts

Witam
Remontuje pokój i chce położyć gładź, starą farbę zdrapałem (ależ to była męka). Ściany jak to w bloku są trochę popękane i krzywe wiec chce je wyrównać. Myślałem o tym żeby położyć siatkę ( żeby nie było pęknięć) na siatkę gips szpachlowy ( żeby wyrównać) a potem na koniec gotową masę szpachlową cekol a 45 ( gładź) oczywiście najpierw zagruntować. Moje pytanie brzmi czy jak położę to w takiej kolejności to będzie dobrze czy coś jeszcze trzeba położyć?
Link do komentarza
witam
oczyszczeniu i gruntowaniu)ja zrobił bym tak : siatka 15cm z włókna szklanego wtopiona w knauf uniflott (moze byc cekol c-40, obydwa mieszasz tylko recznie zachowujac zalecane proporcje z wodą), przy czym dokładnie w szczelinę wcisnąłem uniflott o nieco rzadszej konsystencji niż zalecana ale to z wiadomych względów *żeby weszła jak najgłębiej), na to gładź FAST G1, farba GRUNT ŚNIEŻKA i potem jakis dulux lub inna firma moze byc beckers
Link do komentarza
Cytat

witam
oczyszczeniu i gruntowaniu)ja zrobił bym tak : siatka 15cm z włókna szklanego wtopiona w knauf uniflott (moze byc cekol c-40, obydwa mieszasz tylko recznie zachowujac zalecane proporcje z wodą), przy czym dokładnie w szczelinę wcisnąłem uniflott o nieco rzadszej konsystencji niż zalecana ale to z wiadomych względów *żeby weszła jak najgłębiej), na to gładź FAST G1, farba GRUNT ŚNIEŻKA i potem jakis dulux lub inna firma moze byc beckers


Co Ty za bzdury piszesz!
Po co siatka ,a za Uniflota to wyda majątek a po drugie on do czego innego służy.
Link do komentarza
Cytat

Ja myslałem o takiej siatce co się ją kładzie jak ocieplają budynki.


Ale po co? Jak chcesz zrobić mocny tynk to dorzuć do zaprawy włókna PP ,jeszcze lepiej zwiążą aniżeli siatka.Ale dalej twierdzę po co? Daj normalny tynk ten co pisałem wyżej i będziesz zadowolony bo zrobisz dobrze i tanio.
Link do komentarza
Cytat

Ale po co? Jak chcesz zrobić mocny tynk to dorzuć do zaprawy włókna PP ,jeszcze lepiej zwiążą aniżeli siatka.Ale dalej twierdzę po co? Daj normalny tynk ten co pisałem wyżej i będziesz zadowolony bo zrobisz dobrze i tanio.



Jeśli stary tynk się nie sypie ani nie odpada, to siatka jest absolutnie zbędna.


Jesli odparzony, to skuć do gołej ściany i tynkować ręcznie tynkiem maszynowym gipsowym.
Link do komentarza
Cytat

Ale po co? Jak chcesz zrobić mocny tynk to dorzuć do zaprawy włókna PP ,jeszcze lepiej zwiążą aniżeli siatka.Ale dalej twierdzę po co? Daj normalny tynk ten co pisałem wyżej i będziesz zadowolony bo zrobisz dobrze i tanio.




Siatka po to bo sciany pękaja. Jesli położe bez siatki to jak będzie pękać to popęka i gładź?
Link do komentarza
Cytat

Siatka po to bo sciany pękaja. Jesli położe bez siatki to jak będzie pękać to popęka i gładź?


Ściany popękały dawno temu na pewno, a jeżeli dalej pękają to zgłaszaj to gdzie trzeba bo szkoda Twojego i najbliższych zdrowia i bezpieczeństwa.
Przecież Ci pisałem wyżej,ale widzę że nie czytasz i jesteś uparty jak stary osioł na ta gładź. Daj ten tynk maszynowy gipsowy i jak go dobrze zatrzesz to będziesz miał powierzchnię ściany jakbyś położył gładź.
Link do komentarza
Cytat

Ściany popękały dawno temu na pewno, a jeżeli dalej pękają to zgłaszaj to gdzie trzeba bo szkoda Twojego i najbliższych zdrowia i bezpieczeństwa.
Przecież Ci pisałem wyżej,ale widzę że nie czytasz i jesteś uparty jak stary osioł na ta gładź. Daj ten tynk maszynowy gipsowy i jak go dobrze zatrzesz to będziesz miał powierzchnię ściany jakbyś położył gładź.



Uparty nie jestem tylko odpowadałem na pytanie Po co? icon_smile.gif Czyli jak dobrze zrozumiałem to zagruntować, wymieszac tynk maszynowy z włóknami PP, zatrzeć i malować?
Link do komentarza
Cytat

Uparty nie jestem tylko odpowadałem na pytanie Po co? icon_smile.gif Czyli jak dobrze zrozumiałem to zagruntować, wymieszac tynk maszynowy z włóknami PP, zatrzeć i malować?


Ja nawet tych włókien bym nie dawał ,tylko tak napisałem co jest lepsze od siatki.
Co do zatarcia tego tynku to nie wydaje mi się abyś to kiedyś robił,więc jeżeli nie miałeś z tym styczności to zleć to fachowcowi.
Link do komentarza
Cytat

Teraz też jestem w trakcie remontu pokoju synka. Póki co ściany zdarte do gołego betonu, zagruntowane i jutro Mp75 wchodzi na ścianę. Zobaczymy jakie potem będą efekty a robię to po raz pierwszy w życiu.


To pamiętaj abyś po zatarciu na gładko po kilkunastu minutach skropił tynk wodą ,jak wyjdzie mleczko wtedy zatrzyj go na gładko,będzie tak jakbyś gładź położył.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam
Remontuje pokój i chce położyć gładź, starą farbę zdrapałem (ależ to była męka). Ściany jak to w bloku są trochę popękane i krzywe wiec chce je wyrównać. Myślałem o tym żeby położyć siatkę ( żeby nie było pęknięć) na siatkę gips szpachlowy ( żeby wyrównać) a potem na koniec gotową masę szpachlową cekol a 45 ( gładź) oczywiście najpierw zagruntować. Moje pytanie brzmi czy jak położę to w takiej kolejności to będzie dobrze czy coś jeszcze trzeba położyć?



W opisanym przez Pana przypadku nie ma konieczności stosowania siatki wzmacniającej. Żeby ułatwić i przyspieszyć pracę a jednocześnie uzyskać w pełni satysfakcjonujący efekt końcowy, proponuję wykorzystać masę szpachlową ACRYL-PUTZ® ST 10 START http://www.acrylputz.pl/34/acryl-putz-st-10-start Jest to nowoczesny wyrób typu "2 w 1" - służy do wyrównywania podłoża i może być stosowany jako warstwa wierzchnia bez konieczności użycia gotowych gładzi wykończeniowych. Ściany i sufity po zastosowaniu masy ACRYL-PUTZ® ST 10 START uzyskują idealnie gładką powierzchnię. Do zagruntowania ścian przed aplikacją masy polecam natomiast zastosowanie Gruntu Polimerowego Uniwersalnego ACRYL-PUTZ® http://www.acrylputz.pl/74/grunt-polimerowy-uniwersalny
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...