Skocz do zawartości

Koszty wykończeń


Recommended Posts

Witam. Od pewnego czasu moja głowę zaprząta pewien problem. Jeżeli obdarzycie mnie szczypta wyrozumiałości (laik) i dobrą radą będę niezwykle wdzięczna.

Mam możliwość wykończenia mieszkania przy domu jednorodzinnym o powierzchni 100m^2. W tym, że jest to piętro ze ściętym dachem (powierzchnia ok. 20m^m). Kalkulowałam koszty i chciałabym je skonsultować z kimś kto 'siedzi' w branży.
Aby przedstawić swoją sytuację posłużę się schematem znalezionym w innym temacie.

1. Okna i drzwi - okna są, drzwi zewnętrzne równiez. brak framug wewnątrz
2. Instalacje (elektryczna, wentylacyjna, Wod-Kan, C.O. gaz) - elektryka, wod-kan i ogrzewanie podciągnięte (partet domu jest mieszkalny), brakuje jednak kaloryferów i podłączeń lazienkowych
2a. W między czasie izolacja poddasza (wełna, płyty GK) - i tupodstawowy problem, o ile ściany zewnętrzne są ocieplone (budowane na 2 pustaki, pomiedzy którymi jest warstwa styropianu), to na skosie dachu nie ma ocieplenia + ocieplenie sufitu. Ocieplany był mieszkalny parter.
3. Wylewki - są
4. Tynki - brak, czyli tzw gołe pustaki.

Z moich dosc ograniczonych szacunków opierających się na wertowaniu stron internetowych wyszło, że ocieplenie skosu + sufitu to koszt ok. 4 tysięcy. Następnie tynki- tu licząc powierzchnie wszystkich scian to ok. 250-300 m^2 (szacunek przybliżony), myslałam o karton-gipsie, czyli też ok. 3-4 tysięcy. Czy to jakoś przekłada się na koszty realne? Czy zupełnie się pomyliłam. Nie liczę robocizny- to co by się dało zrobić, planuje we własnym zakresie

Albo zapytam inaczej: czy z funduszem ok 20 tysięcy mam szansę ekonomicznie wyprowadzić mieszkanie- z zalożniem takim, że np. malować sciany mogę póżniej i stopniowo, jakoś tam zrocić łazienkę i jakoś tam kuchnię (czyli w niezbędnym miejscu kładę glazurę, kupuję toalete i przysznic, za kuchenkę jakaś płyta itd, itd).

Z góry dziękuję za rady, cierpliwość i wyrozumiałośc (;
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...