Skocz do zawartości

Drzwi wewnętrzne czy rodzaj drewna ma jakieś znacznie?


Recommended Posts

Przy drzwiach zewnętrznych rodzaj zastosowanego drewna na pewno ma znacznienie.


A w przypadku drzwi wewnętrznych?????

Producent drzwi z klejonki sosnowej twierdzi że różnica między drzwiami sosnowymi fornirowanymi a dębowymi jest taka
że inwestor ma dobre samopoczucie bo wie że w środku jest drewno dębowe icon_smile.gif

Mówimy tutaj o drzwiach wykonanych z klejonki sosnowej lub dębowej a potem odłogowanych lub fornirowanych.
Link do komentarza
Cytat

Moim zdaniem bardziej od rodzaju drewna liczy się jego wysuszenie.

Gdy drewno nie będzie dobrze wysuszone to niestety drzwi "rozejdą" sie w czasie użytkowania.




Ale w Polsce podobno nie można kupić dobrego drewna albo kosztuje krocie tak przynajmniej twierdzą producenci:)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Myslę, że jeśli kupisz porządne drzwi, dobrze zrobione to rodzaj drewna z jakiego były zrobione nie ma różnicy. Dobra jakość zawsze sie obroni. Miałem drzwi zrobione na zamówienie przez stolarza i po roku wypaczyły się, nie szło ich zamknąć. Dodam ze drzewo było dębowe, ładnie wysuszone no niby dobre, a drzwi się okazały kiepskie. Teraz byłem mądrzejszy i kupiłem gotowe drzwi też dębowe, antywłamaniowe. Kosztowały mnie prawie 5 tys, ale są porządne, pewnie będą mi latami służyć.
Link do komentarza
Cytat

Teraz byłem mądrzejszy i kupiłem gotowe drzwi też dębowe, antywłamaniowe. Kosztowały mnie prawie 5 tys, ale są porządne, pewnie będą mi latami służyć.


Co/kogo Ty trzymasz w tym pokoju za tymi drzwiami, że zamocowałeś do niego drzwi antywłamaniowe? icon_lol.gif
Bo przecież mowa cały czas o drzwiach wewnętrznych w tym wątku.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...