Skocz do zawartości

Projekt kuchni. Który? Proszę o porady


Recommended Posts

Cytat

Wg mnie zdjęcie nr 2 a ta szafka 30cm to może być otwarta półka z zaokrąglonym rogiem. optycznie będzie się komponować.

Edycja: pomyliłem nr zdjęć chodziło mi o 2



Jest taka szafka narożna otwarta ale biała i niestety nie ma w kolorze mebli



Cytat

Bo masz za duże stopy. Kobietom w tym względzie zdecydowanie łatwiej icon_biggrin.gif


Podobnie jak mieszkanie pod skosami, ale nomen omen się da.



Ja do skosów nic nie mam lubię takie małe ciasne mieszkanka icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Jest taka szafka narożna otwarta ale biała i niestety nie ma w kolorze mebli


Zleć zrobienie w jakiejś hurtowni z akcesoriami/frontami meblowymi - dużo nie zabulisz a zrobią Ci piknie i tak, że spasujesz z resztą. A co do praktyczności to owszem kurzy się ale idealnie komponuje się tam ozdobny słoik z cukierkami a półkę nizej obrotowe ustrojstwo na przyprawy icon_smile.gif
Link do komentarza
Trochę filozoficznie - często jest tak, że niby się nie da czegoś "upchać".

W zeszłym roku robiłem remont mieszkania. Łazienka maleńka 1,7 x 1,5.

Drzwi pośrodku tej dłuższej ściany. Na jednej (krótszej) ścianie mam 2 szafki stojące (takie nierówne słupy) + umywalka z szafka. Na drugiej (też 1,5m) mam kabinę pralkę a miedzy nimi brudnik - nic nie było robione na zamówienie, wszystko "gotowce".
Link do komentarza
Cytat

Zleć zrobienie w jakiejś hurtowni z akcesoriami/frontami meblowymi - dużo nie zabulisz a zrobią Ci piknie i tak, że spasujesz z resztą. A co do praktyczności to owszem kurzy się ale idealnie komponuje się tam ozdobny słoik z cukierkami a półkę nizej obrotowe ustrojstwo na przyprawy icon_smile.gif




Tak na szybko

Link do komentarza
Cytat

Tak na szybko pozmieniane. Kurde ta lodówka za blisko zlewu troszkę...



Ty już te (takie) szafki masz, czy dopiero w planie ?

Bo moim zdaniem wszystko gra, ale ja przesunąłbym lodówkę w stronę drzwi (tam jest około 20cm "luzu") to zlew byłby OK, a góra miałbyś półeczki na wino i inne duperele.
Link do komentarza
Cytat

Ty już te (takie) szafki masz, czy dopiero w planie ?

Bo moim zdaniem wszystko gra, ale ja przesunąłbym lodówkę w stronę drzwi (tam jest około 20cm "luzu") to zlew byłby OK, a góra miałbyś półeczki na wino i inne duperele.



Rysiu jeszcze nie zamówione meble.

Postaram się cyknać fotki to zobaczysz jaki ten tunel jest przy tym wejściu.
Link do komentarza
Cytat

Ta wizualizacja z postu 56 (za dużo tych "tak na szybko") Mnie się podoba. Ale to nie moja kuchnia.

Bajbaga - podejrzewam, że tam ma miejsce na włącznik światła.



Włącznik światła jest zaraz po wejściu do kuchni po lewej na ścianie tunelu. On nie przeszkadza w niczym



na czerwono zaznaczony Edytowano przez coolibeer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Mnie bardzo pasi ta wersja z lodówka przy drzwiach. icon_lol.gif

I moim zdaniem lodówka równo z drzwiami (ścianą od drzwi), zwiększy nie tylko funkcjonalność, ale i "postrzeganie" tej kuchni.
Używając żargonu projektantów - nie będzie biła po oczach już od wejścia. Wzrok nie będzie brutalnie zatrzymany na jednorodnej bryle (która dodatkowo wchodzi w okno), ale postrzępi się na "schodkowym" zakończeniu "perspektywy spojrzenia".
Link do komentarza
Cytat

Mnie bardzo pasi ta wersja z lodówka przy drzwiach. icon_lol.gif

I moim zdaniem lodówka równo z drzwiami (ścianą od drzwi), zwiększy nie tylko funkcjonalność, ale i "postrzeganie" tej kuchni.
Używając żargonu projektantów - nie będzie biła po oczach już od wejścia. Wzrok nie będzie brutalnie zatrzymany na jednorodnej bryle (która dodatkowo wchodzi w okno), ale postrzępi się na "schodkowym" zakończeniu "perspektywy spojrzenia".



tam nie ma drzwi icon_smile.gif drzwi są na samej górze gdzie zaczynają się niebieskie ścianki icon_smile.gif



od wejścia jest tak... tunel 80cm i 60 cm lodówki nie za duży korytarz w kuchni? Edytowano przez coolibeer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Postaram się cyknać fotki to zobaczysz jaki ten tunel jest przy tym wejściu.



Mam wyobraźnie przestrzenną i "widzę" ten tunel.

Tunel nie jest zły - nie należy tylko podążać w stronę światła icon_mrgreen.gif

Z punktu postrzegania "optycznego" ten tunel z każdej strony będzie wyglądał fajnie, a już na pewno, w niczym nie będzie przeszkadzał.

Cytat

od wejścia jest tak... tunel 80cm i 60 cm lodówki nie za duży korytarz w kuchni?



Ale czy tam jest lodówka, czy jej nie ma to tunel (korytarz) jako taki dalej istnieje - to jest "martwy" element powierzchni.
Link do komentarza
Cytat

Jak jedynym "przeciw" lodówce w tym miejscu, jest "przedłużenie" istniejącego już tunelu, to go "odetnij" półką poziomą w kuchni, na wysokości futryny drzwi i równo z lodówką i postaw tam kwiatka, lub inne duperele.
Albo "odetnij" półka pionową z zamontowanym (od strony kuchni) np. zegarem.



Tunelem w kuchni jest jedna ściana łazienki icon_smile.gif Niestety nie da się odciąć icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

ale fajnie. gratulacje :hug:

ja ostatnio zostawilam w ikei 2000 dkk i nikt mi nie chcial dac rabaciku, ani karty upominkowej icon_cry.gif




uuuuu to dziwne bo mnie tydzień temu obsypali prezentami...

przy zakupie kuchni za 1 zł otrzymałem zestaw obiadowy icon_smile.gif

Młody dostał masę lizaków, maskotkę i coś jeszcze :P

więc trzeba dobrze zagadać i widzisz ;)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Strasznie wkręciły mi się panele szklane, a obawiam się trochę problemów z utrzymaniem czystości. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

coolibeer, czekam na zdjęcia icon_smile.gif




Mnie też wkręciły ale chwilowo jeszcze nie ogarniam tematu bo czasowo nie wyrabiam. Skończyłem ubikację i przedpokój i teraz dopiero mogę się zabrać za szukanie. Co do czystości to faktycznie z opinii innych dowiedziałem się, że najbardziej brudzą się w okolicy kuchenki. |Co do czyszczenia to nie ma problemów więc na 100% jesteśmy zdecydowani na panele szklane. Postaram się jak najszybciej pochwalić się postępami prac.

Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Dnia 11.06.2013 o 10:03, coolibeer napisał:

Do środy muszę zdecydować się na kuchnię i ciężko się zdecydować. Kuchnia nie jest duża. Kilka projektów sobie zrobiłem i zastanawiam się który byłby ten wyjątkowy aby wszystko sie pomieściło i mam odwieczny problem z szafkami :icon_smile:

Może coś doradzicie?


1.jpg

2.jpg

3.jpg

Pomocy

Zastanawiam się nad 1 i drugim zdjęciem. Metlik mam z szafką 30cm czy na końcu tych białych czy zaraz za narożną szafką dać tą 30cm?

 

2 :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...