Skocz do zawartości

Projekt kuchni. Który? Proszę o porady


Recommended Posts

Do środy muszę zdecydować się na kuchnię i ciężko się zdecydować. Kuchnia nie jest duża. Kilka projektów sobie zrobiłem i zastanawiam się który byłby ten wyjątkowy aby wszystko sie pomieściło i mam odwieczny problem z szafkami icon_smile.gif

Może coś doradzicie?








Pomocy

Zastanawiam się nad 1 i drugim zdjęciem. Metlik mam z szafką 30cm czy na końcu tych białych czy zaraz za narożną szafką dać tą 30cm? Edytowano przez coolibeer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Mnie żadna wersja nie odpowiada. Bo nie widzę blatu roboczego. Takiego do uskuteczniania przygotowań posiłków. Bo chyba to nie ten w winklu?

Daj plan pomieszczenia.




retro mówię, że mała kuchnia jest. Aby zrobiło się miejsce dla blatu musiałbym zlew przesunąć na szafkę narożną. Ale wtedy likwiduje kosze obrotowe na garnki.





od okna musi być odstęp bo idą kijowo rurki od kaloryfera i okno jest tak oprawione w tych mieszkaniach że i tak zajdzie lekko na zabudowę...

Edytowano przez coolibeer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

też uważam, że za mało blatu. poza tym zlikwidowałabym te 5 małych otwartych półek dolnych na końcu zabudowy.. z doświadczenia wiem, że są strasznie niepraktyczne i tylko kurz gromadzą icon_rolleyes.gif chyba, że dostosować je do przechowywania butelek, np. z alko.


molytek no właśnie one są pod wino. I musi być ta 20 cm półka bo się z górą nie równa bez półki. Muszę z tym zlewem coś pokombinować aby zyskać tego blatu

Link do komentarza
Cytat

A gdyby, 7 przenieść na miejsce 8 (i częściowo 9 ) ?

W miejsce 7 kuchenka, albo zlew - wyjdzie prawie idealny trójkąt kuchenny.

Do okna też będzie łatwiejszy dostęp.

Kuchnia się optycznie powiększy.

Tak sądzę.



Rysiu był też taki projekt ale ta kuchnia jest specyficzna. Od wejścia do kuchni masz z lewej ściankę 90 cm prawie czyli taki mini korytarz i jeśli postawię jeszcze zaraz za tym korytarzykiem 60 cm słupek z lodówką to zrobi mi się mega tunel w kuchni.

Co do odpływu i rurek z wodą. Problem jest po tej stronie, że musiał bym wszystko ciągnąc na drugą ścianę a kuchnia już jest wymalowana i gipsowana

poniżej plan tego tunelu icon_smile.gif



na zielono zabudowa meblowa

Edytowano przez coolibeer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

wtedy miałbyś dłuższy blat roboczy i okno nie byłoby zasłonięte.



dokładnie a najlepsze jest to że okno jest na takiej wysokości, że jak bym teraz robił blat to parapet był by poniżej parapetu czyli wysokości szafek stojących icon_smile.gif

I zrób ty sobie w takim mieszkaniu kuchnie marzeń.



Cytat

Ten (taki) "tunel" fizycznie jest tak, czy siak - to tylko kwestia "postrzegania".

Dodatkowym argumentem jest to, że lodówka będzie żarła mniej prądu, bo będzie w "zimniejszym" miejscu.

Ale to tak jak w "przyrodzie" - zawsze jest coś, za coś.




Czyli kombinować z przeniesieniem lodówki na końcu tunelu? icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

Ps. Zakładając, że nad kuchenka jest pochłaniacz, a nie wyciąg (bo nie sądzę aby były 2 kanały wentylacyjne), to można kuchenkę umieścić przy "drzwiach". Niczym to nie skomplikuje już wykonanych "przyłączy".



nad kuchenką jest pochłaniacz oraz kratka wentylacyjna ale bez możliwości jej podpięcia bo to tylko jeden kanał wentylacyjny

zapomniałem dodać, że pod 2 jest zmywarka

do niej już mam zapięte gniazdo 230V przy odpływie i przyłączach wody. szit!

zaraz to przemebluje


"Uwaga:
Zaleca się, aby płyta grzewcza/kuchenka była oddalona o co najmniej 80 cm od zlewu."
kolejny babol

Edytowano przez coolibeer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
więc płyta indukcyjna i kuchenka muszą zostać w tym miejscu co na projekcie :(

czuję, że nic tu się nie da już zrobić :( aby zyskać tego blatu



Cytat

Są jakieś przeciwwskazania żeby zlew (1 lub 1,5 komorowy) umieścić w narożniku?



jedynie taki, że straci się kosze obrotowe które żona sobie zażyczyła do ułożenia garnków. Fajnie są wkomponowane w ten rodzaj szafki narożnej z łamanymi drzwiami

Link do komentarza
Cytat

a mieliście lub macie coś takiego, że się upiera? ja miałam w poprzednim mieszkaniu i strasznie psioczyłam na to. teraz mam gary w zwykłej szafce, z wysuwaną szyną i jestem bardziej zadowolona.



Mieliśmy. W sumie to układ taki sam co mielismy kiedyś tylko teraz meble 92cm a były te małe 73 chyba cm

Garnki były w narożnej. Blat był wystarczający ale nie powiem, że przydał by się większy. No dużej możliwości zmian nie ma :(
Link do komentarza
Ewa też o takim rozwiązaniu myśleliśmy ale brak miejsca nawet na taką szafkę. Ja mam miejsce jak patrzysz na projekt od wejścia 20cm na wina, zmywarka 50 cm, zlew 50cm, szafka narozna 120, kuchnia 60cm, szuflady 60cm lodówka 60cm. i tyle co mogę w kuchni zrobic

Zrezygnowałem też z mikrofali w zabudowie.

Szafkę zastąpiła też zmywarka 45cm bo na inną nie ma miejsca

Edytowano przez coolibeer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ja bym przeniósł lodówkę - tylko ją.

Kuchnia się optycznie "otworzy" i zyskasz jeden ciąg długiego blatu.



No chciałbym ją Rysiu przenieść ale wtedy zmywarka nie ma miejsca. Zlewu nie mogę przesunąć do okna bo media są tam gdzie teraz jest zlew. I wszystkie gniazda i kable są już powypuszczane.



I zlew by był zaraz przy lodówce. Może to i dobrze bo sterty naczyń po imprezie by nie było widać ;)

Link do komentarza
Cytat

I zlew by był zaraz przy lodówce. Może to i dobrze bo sterty naczyń po imprezie by nie było widać ;)



Tego specjalnie nie pisałem, bo mógłby ktoś odebrać niewłaściwie. icon_mrgreen.gif

Nie wiem dokładnie, ale gdyby tak "pomieszać" z szafami dolnymi, to zmywarka wejdzie obok zlewu.
Wszak masz na dole 20cm "rezerwę".


Dodatkowy argument - ten blat zamiast lodówki "powiększa" powierzchnię stołu - taki pomocnik przy posiłkach.
Link do komentarza
Cytat

Tego specjalnie nie pisałem, bo mógłby ktoś odebrać niewłaściwie. icon_mrgreen.gif

Nie wiem dokładnie, ale gdyby tak "pomieszać" z szafami dolnymi, to zmywarka wejdzie obok zlewu.
Wszak masz na dole 20cm "rezerwę".



na zmywarkę muszę liczyć 50 cm z listwami maskującymi z boku. Szafka narożna jest już nie do ruszenia. Jedynie wywalić zew gdzie indziej ale gdzie?



Ewa a co sądzisz o tych dwóch szafkach 30cm przytwierdzone po dwóch stronach narożnej. Mogą być czy zbędne?



Link do komentarza
Cytat

Ewa a co sądzisz o tych dwóch szafkach 30cm przytwierdzone po dwóch stronach narożnej. Mogą być czy zbędne?


szafek nigdy dość icon_wink.gif

poważnie, to zależy od preferencji użytkowników kuchni. ja wolę mieć więcej mniejszych szafek, bo łatwiej jest mi rozplanować, przechowywać i utrzymać porządek.

Cytat

witam i na dzień dobry się wtrącam icon_cool.gif
zmywarkę w miejsce szuflad
szuflady na miejscu lodówki
a lodówkę tak jak radzi Rysiu


nowa i już się wtrąca.... masz to po mnie? icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

witam i na dzień dobry się wtrącam icon_cool.gif
zmywarkę w miejsce szuflad
szuflady na miejscu lodówki
a lodówkę tak jak radzi Rysiu



A odpływ przez całą kuchnie do zmywarki?

Ciężko do zrobienia. Ale pomyślimy

Cytat

szafek nigdy dość icon_wink.gif

poważnie, to zależy od preferencji użytkowników kuchni. ja wolę mieć więcej mniejszych szafek, bo łatwiej jest mi rozplanować, przechowywać i utrzymać porządek.


nowa i już się wtrąca.... masz to po mnie? icon_lol.gif




Nie wtrąca się tylko pomaga :P

Z tymi mniejszymi szafkami Ewa pomogłaś. Zostają 2 x 30cm icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

retro mówię, że mała kuchnia jest.



Guzik prawda! Jest wielka! Ty nie widziałeś małej...
Tylko powiedz mi dlaczego nie chcesz wykorzystać ściany z oknem? Tam się full szafek może zmieścić. I cały blat.
Fakt, że trzeba by resztę trochę przeprojektować, żeby komunikacja się nie pętliła, ale to wszystko jest do zrobienia.

A mediami się nie zasłaniaj. Są teraz syfony poziome, giętkie rurki do wody, a gniazdka to jeszcze nie raz zmienisz. Ja czasami robię ludziom już w kuchni z meblami, więc żadna filozofia. Wieczor dam Ci fotki z mojej kuchni.
Link do komentarza
Cytat

Guzik prawda! Jest wielka! Ty nie widziałeś małej...
Tylko powiedz mi dlaczego nie chcesz wykorzystać ściany z oknem? Tam się full szafek może zmieścić. I cały blat.
Fakt, że trzeba by resztę trochę przeprojektować, żeby komunikacja się nie pętliła, ale to wszystko jest do zrobienia.

A mediami się nie zasłaniaj. Są teraz syfony poziome, giętkie rurki do wody, a gniazdka to jeszcze nie raz zmienisz. Ja czasami robię ludziom już w kuchni z meblami, więc żadna filozofia. Wieczor dam Ci fotki z mojej kuchni.




od okna do ściany na prawo jest skos na którym szafek się nie zrobi. Okno jest niżej niż wysokość szafek. kuchnia ma wymiary 3x3

Może nie jest mała ale ten tunel i uskok niszczą tą kuchnie.



Cytat

Są. Źle się przy tym stoi.


To samo mi już wiele osób powiedziało. Dobra rada
Link do komentarza
Cytat

Ta "nowa" odległość nie przekracza 4m, czyli można odprowadzić "normalnym" wężem od zmywarki - większość producentów taka odległość podaje jako graniczną.



tam będzie koło 2 m może 2,5 m

Kurde muszę o jeszcze przemyśleć i skonsultować z Betiną

A co z noszeniem naczyń przez pół kuchni aby je zapakować do zmywarki lub po opłuknięciu w zlewie zanieść do zmywarki?

Troszkę nieporęcznie Edytowano przez coolibeer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Pomocy

Zastanawiam się nad 1 i drugim zdjęciem. Metlik mam z szafką 30cm czy na końcu tych białych czy zaraz za narożną szafką dać tą 30cm?


Wg mnie zdjęcie nr 2 a ta szafka 30cm to może być otwarta półka z zaokrąglonym rogiem. optycznie będzie się komponować.

Edycja: pomyliłem nr zdjęć chodziło mi o 2 Edytowano przez Qubacen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

tam będzie koło 2 m może 2,5 m

Kurde muszę o jeszcze przemyśleć i skonsultować z Betiną

A co z noszeniem naczyń przez pół kuchni aby je zapakować do zmywarki lub po opłuknięciu w zlewie zanieść do zmywarki?

Troszkę nieporęcznie



to fakt mało poręczne ale zyskujecie BLAT icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

A co z noszeniem naczyń przez pół kuchni aby je zapakować do zmywarki lub po opłuknięciu w zlewie zanieść do zmywarki?

Troszkę nieporęcznie


ale te Twoje pół kuchni, to dwa kroki icon_twisted.gif

ja nie płuczę naczyń (lub bardzo rzadko), bardziej niż zlew przydaje mi się śmietnik przy zmywarce, a te można wystawiać i podstawiać, gdzie się chce icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...