Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Kto wybierał projekt domu?


Recommended Posts

Cytat

Zastanawiam się, kto decydował o wyborze projektu w Waszym domu i dlaczego? Może to był wynik większej wyobraźni przestrzennej jednego z Was, a może tak wygląda podział ról i tylko jedna ze stron decyduje?

Pozdrawiam
Marcin


glosowałem na On ale nie widzę .oki,nie tu nacisnąłem Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oddałem głos wspólnie bo założenia były w 50% moje i w 50% żony. Ale tak naprawdę to już gdzieś tu na forum pisałem, że zobaczyliśmy dom taki jaki mamy projekt na żywo w SSO, spełniał warunki niezbędne i spodobał się nam.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filutek z Ciebie icon_cool.gif

Taki "wybór" wynikał z zupełnego braku wyobraźni przestrzennej mojej Pani.
Choć z drugiej strony, jedyny wybór który jest mój, to wybór mojego samochodu, choć też nie w 100% icon_mrgreen.gif
Niby jestem głową rodziny, ale jest też szyja. icon_cool.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaznaczyłem On ale prawda taka,że faktycznie to ja wybierałem po uprzednim zapoznaniu się z gustem małżonki a potem krew mnie zalewała jak każdy projekt małżonka odrzucała i w końcu z braku cierpliwości namalowałem na kartce szkic domku i tak już zostało.Czyli większa połowa wyboru po mojej stronie icon_razz.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...
 • 2 tygodnie temu...
Spotkaliśmy się z architektem. Ja przedstawiłam swoją wizję i priorytety, druga połowa swoją wizję i priorytety...a że wizje były całkiem odmienne architekt połączył to w całość. Gdy pierwszy raz zobaczyliśmy projekt oboje zapytaliśmy "co to ma być?!", a potem usiedliśmy, przeanalizowaliśmy, stwierdziliśmy po małych poprawkach,że projekt jest świetny...i zbudowaliśmy icon_smile.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dołóż do tego 800 kg mokrego śniegu. Na metr kwadratowy. Tak jak wspomniałem, nie twierdzę, że to się od razu zawali. Ale trzeba uwzględniać takie obciążenia i mieć na uwadze, że spadek jest minimalny, a powierzchni brak gładkości. Wiec o zsuwaniu się śniegu nie ma mowy. Musi roztajać. Ale wszystko można zaplanować. 
  • Temu zapytałem z czego toto będzie ....Po roku będzie mógł PeZet posadzić dodatkowo na środku tego dachu kaczeńce.
  • Takie rzeczy planuje się  przez budową konstrukcji, zielone dachy "zaczynają" swój ciężar od 50kg/m2 a po kilku latach mogą już ważyć dwa razy więcej ich ciężar ciągle może się zwiększać nawet powyżej 130kg/m2   Co do opadów to nawet deszcz, czy podlewanie skutecznie zwiększa ciężar, odśnieżanie jest trudne, ale możliwe, trzeba jednak ciągle mieć to na uwadze, drewno  na dachu domu jest osłonięte od czynników atmosferycznych, zadaszone nad tarasem  już nie, wilgotność drewna będzie rosła w okresie jesienno-zimowym wraz ze wzrostem obciążenia dachu, degradacja drewna również.     
  • W tym, że przed lotem do Smoleńska też nikt nie widział w niczym problemu.
  • Warstwy dachu zielonego ekstensywnego - idąc od dołu w górę:   1. Hydroizolacja o parametrach antykorzennych. Jeśli taka nie jest, to..   1a Inna bariera korzeniowa (folia przeciwkorzenna, papa wzmocniona przeciwkorzenna) 2. Geowłóknina chłonno-ochronna - zakład 10 cm 3. Mata drenażowa - zakład kilka cm 4. Włóknina fitracyjna - zakład 10 cm 5. Substrat ekstensywny na dach zielony (ma spełniać wymagania wytycznych dla dachów zielonych FLL) - kupowany w workach, rozgrabić na grubość 6 - 8 cm. 6. Roślinność: rozrzucić albo posadzić pędy rozchodników, albo to i to, albo rozłożyć prekultywowaną matę rozchodnikową.   Podlewać przez pierwsze 3 tygodnie, potem tylko w czasie przeciągającej się suszy.      
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...