Skocz do zawartości

Projekt Z273


Recommended Posts

Tak, front centralnie od południa
To, że kuchnia od południa to wiem, że może być ciężko, rozmawiałem z kilkoma osobami z takim samym przypadkiem i ponoć jest ok, poza tym są różne rozwiązania, żaluzje, rolety choć mi to akurat nie przeszkadza. Bardziej zależy mi na salonie i tarasie
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Moim zdaniem ten dom nie za bardzo pasuje na działkę z wjazdem od południa. Z tego co się dowiadywałam i czytałam to pokój dzienny powinien być od południa lub zachodu, bo wtedy jest w nim najwięcej światła naturalnego, pokój jest wtedy jasny i straty ciepła najmniejsze. Też mam działkę z wjazdem od południa, dlatego szukam projektów, które mają salon od frontu. Najbardziej podoba mi się projekt Beverly, ale czekam jeszcze na warunki zabudowy, bo nie wiem czy przyjmą mi projekt z kątem dachu 30 stopni. U nas na południu preferują bardziej strome dachy a mi się najbardziej podobają niskie domy.

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/...everly,843.html


Link do komentarza
Cytat

Moim zdaniem ten dom nie za bardzo pasuje na działkę z wjazdem od południa. Z tego co się dowiadywałam i czytałam to pokój dzienny powinien być od południa lub zachodu, bo wtedy jest w nim najwięcej światła naturalnego, pokój jest wtedy jasny i straty ciepła najmniejsze. Też mam działkę z wjazdem od południa, dlatego szukam projektów, które mają salon od frontu. Najbardziej podoba mi się projekt Beverly, ale czekam jeszcze na warunki zabudowy, bo nie wiem czy przyjmą mi projekt z kątem dachu 30 stopni. U nas na południu preferują bardziej strome dachy a mi się najbardziej podobają niskie domy.

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/...everly,843.html



a moim zdaniem projekt z z500 jest lepszy na dzialke, z wjazdem od poludnia. wpada do niego swiatlo z 3 stron swiata i tylko 1 pokoj ma okno wylacznie od polnocy.
w domu ze studia atrium pokoje dzieciece to beda ciemne jamy.
Link do komentarza
Dzięki za opinię Solange63, ale dla mnie to Beverly jest lepszy na działkę z wjazdem od południa. Przemawiają do mnie poniższe argumenty:
1. W Beverly salon od południa i zachodu natomiast w Z273 – od północy i zachodu.
2. W Beverly taras od południa i zachodu natomiast w Z273 - od północy i zachodu.
3. W Beverly dwa pokoje od północy a jeden od zachodu, natomiast w Z273 dwa pokoje od północy a jeden od południa.
4. W Beverly kuchnia od południa, ale zadaszenie wejścia ogranicza nasłonecznienie, natomiast w Z273 kuchnia jest centralnie od południa, więc konieczne będą jakieś rolety, a ja nie przepadam za roletami. Najlepsza byłaby kuchnia od północy, teraz mam taką i bardzo jestem zadowolona, ale trudno pogodzić wszystko w jednym projekcie.
Mamy jedno dziecko i wstępnie planowaliśmy, że jego pokój będzie od zachodu a z pokoi 5 i 6 zrobimy naszą sypialnię z garderobą. Wydaje mi się, że sypialnia od północy to całkiem dobre rozwiązanie bo nie będzie nagrzana. W pokoju dla dziecka musi być więcej światła, żeby panowała dobra atmosfera do nauki. Mam nadzieję, że ten zachód będzie ok.
Link do komentarza
Cytat

a moim zdaniem projekt z z500 jest lepszy na dzialke, z wjazdem od poludnia. wpada do niego swiatlo z 3 stron swiata i tylko 1 pokoj ma okno wylacznie od polnocy.
w domu ze studia atrium pokoje dzieciece to beda ciemne jamy.



Też wydaje mi się, że Z273 będzie lepszy na działkę południową.
Salon i taras jest na północ ale to akurat ma też swoje plusy, a do tego salon częściowo jest także zachodni.
Mi pasuje
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...