Skocz do zawartości

renowacja starej podłogi, czy nowe panele???


solange63

Recommended Posts

Cytat

Mój problem polega na tym, że mam w mieszkaniu około 40m2 zniszczonego parkietu. zastanawiam się, czy bawić się w cyklinowanie i lakierowanie, czy położyć panele podłogowe :scratching:

dodam, że mam 2 małych dzieci i dużego psa. co będzie trwalsze; panele AC5, czy lakierowane deski sosnowe?




Trochę tych metrów jest. Bardzo zniszczone masz te podłogi? Ja w blokach mam w 3 pokojach parkiety też już kwalifikujące się do cyklinowania i malowania ale się też zastanawiam nad położeniem paneli. Poczekamy na opinie innych. Podpinam się też pod twój temat.

Link do komentarza
Jak wg mojego widzi mi się icon_biggrin.gif to bym wycyklinował i pomalował dobrym lakierem poliuretanowym ,ale z drugiej strony to masz dwójkę małych pociech a po pomalowaniu trochę śmierdzi ten lakier i może okazać się,że dzieci będą źle się czuły.
I jeszcze jedno pytanko - jak długo tam zamierzasz pomieszkać ,mam na myśli to mieszkanie gdzie chcesz odnowić podłogę.
Link do komentarza
Cytat

myślę, że pomieszkam jeszcze z 5 lat.

co do dobrego lakieru, to czytałam, że nic on nie zdziała, jeśli ma się miękką podłogę (a ja mam najtańsze dechy).
tak na mój chłopski rozum, to szkoda całej roboty, jak za rok podłoga będzie wyglądać tak samo.


Nie przesadzaj,że parkiet nie wytrzyma(no chyba że chodzicie po nim we wszystkim co się nosi od szpilek po gumioki), teraz tylko policz sobie ile zapłacisz za cyklinowanie wraz z lakierowaniem i z materiałem oraz ile by kosztowały panele (AC5 musisz skromnie liczyć 50 zł za m2).
Link do komentarza
Cytat

Nie przesadzaj,że parkiet nie wytrzyma(no chyba że chodzicie po nim we wszystkim co się nosi od szpilek po gumioki), teraz tylko policz sobie ile zapłacisz za cyklinowanie wraz z lakierowaniem i z materiałem oraz ile by kosztowały panele (AC5 musisz skromnie liczyć 50 zł za m2).


to nieistotne w czym my po tym chodzimy. najwieksze szkody robi pies i dzieci (narazie jedno, niedlugo dwa).

przeraza mnie tez syf przy cyklinowaniu.

panele moglibysmy polozyc sami.

na allegro ceny AC5 zaczynaja sie od 30 zl za m2
Link do komentarza
Cytat

to nieistotne w czym my po tym chodzimy. najwieksze szkody robi pies i dzieci (narazie jedno, niedlugo dwa).

przeraza mnie tez syf przy cyklinowaniu.

panele moglibysmy polozyc sami.

na allegro ceny AC5 zaczynaja sie od 30 zl za m2


Tylko ,że te za 30 zł to nie masz za dużego wyboru w kolorze a po drugie coś jest nie tak skoro AC4 dobrej firmy kosztują tyle a nawet więcej.
Przy cyklinowaniu to niestety ale zawsze trochę kurzu jest ,jak dobra ekipa ,a jak byle jaka to jeden syf.
Co do paneli to do kosztów musisz doliczyć listwy wraz z narożnikami,łącznikami i końcówkami,folię i piankę.
A na pazury psa to panele by musiały być ze stali aby nie porysował icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

o ekipie nie ma mowy, maz chce robic wszystko sam... czyli burdel murowany icon_rolleyes.gif
chyba nie pozostaje mi nic innego, jak nauczyc psa chodzic w skarpetach icon_biggrin.gif


Cykliniarkę można wypożyczyć,ale czy podoła wyzwaniu icon_biggrin.gif
A pieskowi jakbyś manicure zafundowała to lepsze od zakładania skarpetek icon_lol.gif
Link do komentarza
Drewno (parkiet/dechy) zawsze daje efekt szlachetniejszej podłogi, choć wcale nie przekreśla walorów estetycznych paneli.
Inna sprawa z jakiego/jak twardego drewna ta podłoga wykonana.
Pokrycie powierzchni twardym lakierem powinno w wystarczającym stopniu zabezpieczyć przed psimi łapami, ale tańczenia Pogo w szpilkach może już nie wytrzymać.
Link do komentarza
Twardy lakier "wozidupkom" się oprze... przynajmniej powinien.
Piszę powinien, bo chodziki Fischer Price też miały nigdy się nie wywracać, co nie znaczy że mojej Smarkatej się nie udało tego wykonać.
Miękkie drewno może nie poradzić sobie z naciskiem punktowym ciężkich mebli (kanapa na ten przykład), i wtedy po jakimś czasie pozostają brzydkie odciski w miejscu nóżek. A tego nie ma już jak zamaskować inaczej niż kładąc jakiś dywan.
Fakt że Belgia dywanami stoi i masz blisko, ale czy o to by Ci chodziło... wątpię.
Oczywiście rozwiązaniem są meble mające dużą powierzchnię styku z podłożem.
Link do komentarza
Dywany odpadają...

No kurcze ciągnie mnie do tych paneli... i łatwiej się czyści niż dechy (przynajmniej te, które mam teraz są tragiczne w utrzymaniu).

dobra, to podam konkretne przykłady. nie chcę wydawać dużo. czy te panele wytrzymają 5 lat (i będą po tym czasie w miarę wyglądać, żebym przed sprzedarzą mieszkania nie musiała znowu wymieniać)

http://allegro.pl/panele-podlogowe-brend-a...3310813418.html
http://allegro.pl/panele-podlogowe-orzech-...3285545797.html
http://allegro.pl/panele-podlogowe-szary-g...3271460947.html
http://allegro.pl/panele-podlogowe-orzech-...3304606561.html

które z wymienionych są najlepsze (najtrwalsze)?
Link do komentarza
Cytat

dobra, to podam konkretne przykłady. nie chcę wydawać dużo. czy te panele wytrzymają 5 lat (i będą po tym czasie w miarę wyglądać, żebym przed sprzedarzą mieszkania nie musiała znowu wymieniać)


http://allegro.pl/panele-podlogowe-orzech-...3285545797.html


które z wymienionych są najlepsze (najtrwalsze)?


Ja bym te panele kupił, maja V fugę i co uważam za najważniejsze system łączenia 1clic2go,co oznacza że jedna osoba da radę je położyć bez pomocy drugiej czy trzeciej osoby.
Link do komentarza
Dobra, zdecydowaliśmy się na panele, ale mam problem. układ pomieszczeń jak na rysunku, panele mają być na całości (oprócz łazienki). w instrukcji montażu jest napisane, że jeżeli długość powierzchni jest większa niż 8m należy wykonać dylatację... czy w moim przypadku mogę ją sobie darować, czy koniecznie musi być? a jeśli musi, to w którym miejscu? :scratching:
Link do komentarza
Cytat

Dobra, zdecydowaliśmy się na panele, ale mam problem. układ pomieszczeń jak na rysunku, panele mają być na całości (oprócz łazienki). w instrukcji montażu jest napisane, że jeżeli długość powierzchni jest większa niż 8m należy wykonać dylatację... czy w moim przypadku mogę ją sobie darować, czy koniecznie musi być? a jeśli musi, to w którym miejscu? :scratching:


A jakbyś jeszcze pokazała gdzie masz otwory okienne icon_biggrin.gif to by było już całkiem dobrze.
Tak po mojemu to ja bym kładł panele wzdłuż krótszego boku 5.8m ze względu na łatwiejsze układanie to pomieszczenie w aneksie kuchennym, za ta małą ścianką pomieszczenie to ile ma szerokości bo może być problem z przewiązaniem łączeń paneli,a jeżeli chcesz kłaść wzdłuż dłuższego to dylatacje ale nie koniecznie to zrobiłbym na styku salonu i aneksu kuchennego na wysokości ściany od łazienki.
Link do komentarza
Cytat

mówisz i masz icon_lol.gif


poprawione i z wymiarami. jak coś niejasne to pytać icon_smile.gif


Powinno kłaść wzdłuż dłuższego boku do okien ,ale patrząc na wymiary to uważam ,że lepiej by było położyć wzdłuż krótszego.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 9.06.2013 o 13:49, solange63 napisał:

co do dobrego lakieru, to czytałam, że nic on nie zdziała, jeśli ma się miękką podłogę (a ja mam najtańsze dechy).

jeśli masz parkiet - to parkietu nie robi się zmiękkiego  drzewa. ja bym cyklinował. potem zalakierował -ktoś radził poliuretanowy - mam taki, Bondexu, b. ładnie wygląda, na deskach sosnowych, niestety miękkich - lakier szybko przestał śmierdzieć i ten smrodek nie był dotkliwy, ale tam nie spałem 2 tygodnie. Natomiast twardy nie jest (przynajmnij moj) ale elastyczny. Ta  twardość raczej zależy od podłoża. 

Panele kurzą się, ściągaja kurz. elektryzują się. Ale ładnie wyglądają. Można też nakleić klepkę na stary parkiet (czy położyć)--ale to podniesie poziom podłogi (panele też , ale mniej)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...