Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Odkurzacz centralny - nie dajmy się naciągnąć na dodatkowe gniazda


Recommended Posts

Radzimy nie przesadzać z ilością gniazd! Wykonawcy często po prostu naciągają inwestorów. Zamiast dodatkowych gniazd, lepiej kupić dłuższy wąż - mówi Wiktor, Czytelnik Budujemy Dom.Pełna treść artykułu pod adresem:

https://budujemydom.pl/instalacje/centralne-odkurzanie/a/16347-odkurzacz-centralny-nie-dajmy-sie-naciagnac-na-dodatkowe-gniazda
Link to postu
Gość rafał
A ja mam zupełnie inne zdanie, lepiej więcej gniazd niż bujać się z plączącą się długą rurą. & metrów to wg mnie jest absolutny max. Zapłacisz raz za więcej gniazd, a jak zaoszczędzisz, to do końca eksploatacji domu wkurzasz się, że poskąpiłeś kasy.
Link to postu
Cytat

A ja mam zupełnie inne zdanie, lepiej więcej gniazd niż bujać się z plączącą się długą rurą. & metrów to wg mnie jest absolutny max. Zapłacisz raz za więcej gniazd, a jak zaoszczędzisz, to do końca eksploatacji domu wkurzasz się, że poskąpiłeś kasy.Ja niestety nie zgadzam się z tym co napisałeś. Mam wąż 9m. Jestem zadowolony z odkurzania i ja osobiście spokojnie 4 gniazdka mógłbym zlikwidować bo tyle jest nie potrzebne. Jak planowałem ładowałem 6 gniazd na dole i 4 na górze. A korzystam z 3 na dole i 2 u góry.Link to postu
Gość K-BOLBUD
Jestem monterem i serwisantem. Owszem mniejsza ilość gniazd = oszczędności a szufelki meblowe nie są aż takie dobre (trzeba mieć zmiotkę pod ręką) ale wiele rzeczy jest takich z którymi się nie zgodzę.
Po pierwsze to instalator ma przedstawić za i przeciw każdej instalacji a klient ma zawsze ostatnie zdanie.
Wąż 9m ma spory zasięg (tu pojawia się problem wyboru między ilością gniazd a wygodą odkurzania) ale i też wadę bo nie jest wygodne szarpanie się z takim wężem w przypadku gdy jest wiele mebli typu fotele krzesła.
Wąż z włącznikiem jest o tyle wygodny że aby przerwać odkurzanie choćby na chwilę nie trzeba lecieć do gniazda w w/w wypadku to aż 9m :) żeby go wyłączyć co ułatwia znacznie sprzątanie np na drabinie w trudno dostępnych miejscach.
Link to postu
no właśnie jak rozmawiałem z instalatorami to twierdzą, że lepiej mieć nawet więcej gniazd a krótszego węża. ja się wachałem między wężem 7 a 9 metrowym. różnica na domku 150 m kw pomiędzy jednym a drugim wężem to tak naprawdę kwestia 2 gniazd, więc nie ma co za bardzo panikować. poza tym to jest inwestycja na lata, i po jakimś czasie na pewno przeważy komfort użytkowania krótszego węża nad dłuższym. jest on na pewno lżejszy i łatwiej się go zwinie icon_biggrin.gif
Link to postu
  • 1 rok temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość 567rtyhjk
Idąc dalej tym tokiem myślenia należało zamontować tylko 1 gniazdo i kupić bardzo długi wąż . Było by najtaniej. Niestety takie skąpstwo nie popłaca ,wygoda ,komfort i....wąż ma znacznie mniejszy przekrój a więc opory są znacznie większe i siła ssąca znacząco spada .I zamiast "ameryki " mamy zaścianek "ruski"
Link to postu
  • 4 miesiące temu...
Dla mnie to jest rozwiązanie po prostu genialne. Nie muszę już biegać z odkurzaczem po całym domu, dodatkowo powietrze jest wyraźnie czystsze, a alergia córki zamieniła się z ostrej w łagodną. Świetna sprawa, zawsze wszystkim zniechęconym zachwalam takie rozwiązanie. Jeżeli jeszcze zajmie się tym porządna firma, to nic tylko cieszyć się z inteligentnego domu.
Link to postu
  • 5 miesiące temu...
Gość Visitor
Wszystko jest fajnie dopóki się mieszka na dużej działce, w domu jednorodzinnym i odkurza we własnym zakresie.Odgłos odkurzacza centralnego sąsiadów z drugiej połówki bliźniaka doprowadza mnie do szału.
Link to postu
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Montaż instalacji i gniazd na etapie budowy to pestka, dlatego gdy się samemu to robi, to nie bolą wydatki. Za 500 złotych załatwiam wszystko, a mam 5 gniazd i krótki wąż. Są pomieszczenia, które stoją prawie puste, więc po cóż odkurzać często i długim wężem? Jeśli kogoś szum odkurzacza doprowadza do szału, to ma problem z własną osobowością. Ten szum jest niższy i krócej trwa niż np. koszenie trawnika spalinówką czy ciągle ujadanie psa u sąsiada. Poza tym na wyjściu odkurzacza montuje się tłumik za 30 - 50 złotych. Szufelka jest faktycznie mało wygodna, bo trzeba jednak trzymać w pobliżu zmiotkę. Ja mam w kuchni i przedpokoju wallyflexa i to dobre rozwiązanie. Nie należy przesadzać z długością ni krótkością węza. 7 metrów jest OK.
Link to postu
  • 8 miesiące temu...

O co chodzi z tymi gniazdami? Coraz więcej znajomych decyduje się na odkurzacze centralne, ale nie wiem w końcu jaka ilość gniazdek będzie ok. Dom jest piętrowy, ma 5 pokoi, metraż 153 m2.

I czy odkurzacze centralne są głośniejsze od tradycyjnych? Mam malutkie dziecko i drugie w drodze, wolałabym wiedzieć :D

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 30.12.2015 o 10:43, Gość Visitor napisał:

Wszystko jest fajnie dopóki się mieszka na dużej działce, w domu jednorodzinnym i odkurza we własnym zakresie.Odgłos odkurzacza centralnego sąsiadów z drugiej połówki bliźniaka doprowadza mnie do szału.

Może warto sąsiadów poprosić o zamontowanie wydajnego tłumika za jednostką centralną ? W przypadku zabudowy bliźniaczej dobrym pomysłem jest wyprowadzanie przewodów wydechowych tuż nad ziemią i na ścianach przeciwległych, tak aby nie słyszeć powietrza wydmuchiwanego przez jednostkę centralną. 

Pozdr.
aeroVac.pl

 

Gniazda ssawne powinny być tak zaplanowane, aby było wygodnie sprzątać. Ważne jest aby dosięgnąć do każdego zakamarka domu, ale również aby najczęściej sprzątane powierzchnie można było sprzątnąć z jednego gniazda. Dlatego polecamy lokalizacje gniazda w części centralnej parteru, z której często można dosięgnąć i przedsionek i kuchnie i salon. Dot. to oczywiście małych i średnich domów. 

Inaczej przedstawia się sprawa w przypadku długości węży chowanych w ścianie. Te mogą być nawet 15 m bez obawy o komfort użytkowania, gdyż takiego węża nie przenosi się z gniazda do gniazda, a tylko wyciąga na czas sprzątania, a odkurzacz chowa go z powrotem do instalacji ukrytej za gniazdem. 

http://aerovac.pl/produkty/retraflex-waz-chowany-w-scianie

Pozdrawiamy

aeroVac.pl

Edytowano przez Eksperci aeroVac (zobacz historię edycji)
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...