Skocz do zawartości

Dodatkowy strop w stodole


Recommended Posts

Witam,

Obecnie mam do dyspozycji sporą poniemiecką stodołę (móry są z kamienia, grube jak w zamku icon_smile.gif). Chciałbym wydzielić jej część o szerokości równej szerokości samej szopy (~12m) oraz długości około 20m. Wydzieloną część chcaiłbym wyizlować (np styropianem) i jeśli to możliwe dostawić strop. I tu jest właśnie moje pytanie, czy do takiego budynku da się dostawić stropna wysokości 2,5-3m, tak aby utworzyć kolejne piętro? Sam strop musiłby wytrzymywać obciążenia około 70kg na m2. Poszę o opinie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Obecnie mam do dyspozycji sporą poniemiecką stodołę (móry są z kamienia, grube jak w zamku icon_smile.gif). Chciałbym wydzielić jej część o szerokości równej szerokości samej szopy (~12m) oraz długości około 20m. Wydzieloną część chcaiłbym wyizlować (np styropianem) i jeśli to możliwe dostawić strop. I tu jest właśnie moje pytanie, czy do takiego budynku da się dostawić stropna wysokości 2,5-3m, tak aby utworzyć kolejne piętro? Sam strop musiłby wytrzymywać obciążenia około 70kg na m2. Poszę o opinie.

Pozdrawiam



Jest to możliwe.. ale tak samemu?
Będzie to wymagało projektu.


Pozdrawiam,
Eko-m2
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję za odpowiedź. Naturalnie - będzie to wymagało projektu. A czy da się jakoś ogólnie określić koszt postawienia takiego stropu?



Koszt zależy przede wszystkim od rodzaju stropu.
12 m ( + oparcia na elementach konstrukcyjnych) to duża rozpiętość i to ona będzie generowała koszty.


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...