Skocz do zawartości

Odkurzacz z funkcją prania


Recommended Posts

Już kiedyś gdzieś na tym forum wspominałam, że przymierzam się do zakupu odkurzacza piorącego.

Czy wśród odwiedzających to forum jest ktoś kto używa takie "cóś"

Chętnie bym poznała opinie czy warto zakupić.
Bo nie wiem czy odkurzanie nie będzie gorsze, a pranie dywanów/ tapicerek tylko po łebkach.

Bo jak coś jest do wszystkiego, to może okazać się, że jest do niczego icon_mrgreen.gif

Link do komentarza
Heh, a co mi tam - najwyżej znowu dostanę reprymendę icon_smile.gif

Myślę, że wszystko zależy od tego co kupisz. Ja mam jakieś 20 lat Philipsa Triathlon 2000 (dziś to już chyba nie ta sama jakość ...) i jestem zadowolony zarówno z jego funkcji prania (kwestia tylko nie dopuścić do zbytniego zabrudzenia przedmiotu pranego, bo wtedy po prostu trzeba pranie powtórzyć kilka razy - u mnie dwa razy w roku w zupełności wystarcza), jak i normalnego odkurzania (dość mocna turbina i solidnie skonstruowana), które trzeba wykonywać ssawką z włoskiem, bo inaczej trudno oderwać ją od podłogi, a turbina dostaje popalić bez potrzeby. Bardzo przydatny bajer w razie przypadkowego zaplamienia dywanu jak i do np. prania tapicerki samochodowej.

Przez 20 lat dwa razy dokupowałem ssawkę do podłóg kamiennych (sztywną bez włosków - zużywa się najprędzej właśnie z uwagi na sporą siłę ssania) i raz wąż (nie wytrzymał i pękł po chyba 15 latach, ale od tamtej pory nie ciągnę odkurzacza wężem ;) Problem jest z workami i filtrami, bo w lokalnym sklepie muszę zamawiać i czekać ok. 1 tygodnia. Poza tym jak najbardziej polecam jeśli chcesz utrzymać porządek w średniej wielkości domu. Do mieszkania to chyba za duży klamot - z całym osprzętem zajmuje trochę miejsca...
Link do komentarza
Cytat

Ha, tu mnie zdemaskowałaś!
Nowym sprzętem domowym bawię się przez tydzień, a jak już rozpracuję, służę jedynie jako operator prowadzący ;)
Wiem, że płyn na pewno nisko pieniący - specjalny do odkurzaczy, Tex... coś tam, ale nie pomnę dokładnej nazwy.






Równiez w domu posiadam odkurzacz piorący Philipsa Trathlon.Wybralam go tylko ze wzgledu na to,że miał turboszczotkę i miał z tego co pamietam jak go kupowałam większą moc niż inne piorące.Z perspektywy czasu nie wiem czy bym go na nowo zakupiła,jednak nauczyłam się jednego,zeby idealnie doprać dywany potrzeba nie tyle odkurzacza,ale dobry środek do prania.Zdecydowanie mogę polecic proszek Karchera RM760.Jest idealny i poradzi sobie z najwiekszymi plamami i przede wszystkim dywany po wypraniu są mieciutkie i puszyste. Edytowano przez gośiówa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 4 tygodnie temu...
od znajomej, która zna się na tej branży wiem, że te wszelkie mniejsze odkurzacze piorące to taki właściwie pic na wodę i nic szczególnego nie potrafią zdziałać, także jeśli szukacie dobrego odkurzacza to niestety tylko ratuje Was duży, ciężki sprzęt typu karcher i inne wręcz "przemysłowe" pozostałe nie poradzą sobie z większymi i poważnymi zabrudzeniami więc szkoda dodatkowo wydawanej kasy na takie funkcje ;/
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...