Skocz do zawartości

Mokry nalot w kominie


Krzychu

Recommended Posts

Chciałbym się poradzić państwa ponieważ pojaeił się u mnie na kominie mokry nalot,a w zasadzie błoto,a na dodatek na ścianie kominowej pojawił się brązowy zaciek,zresztą jak i na kominie.nie mam pojęcia czym może być to spowodowane?piec jast "miałowy".natomiast palę węglem brunatnym i w zeszłym roku nie miałem podobnych problemów,na dodatek ,gdy przymknę dopływ powietrza na ściankach pieca pojawia się czarny nalot w postaci smoły.jestem w kropce i nie wiam o co chodzi,czy będę musiał wyburzać cały komin i wstawiać wkłady.może mieli państwo do czynienia z czymś podobnym?bardzo proszę o kontakt,wkrótce przyjdą mrozy i może mia rozsadzić komin przez tą wilgoć w komnie.
Link do komentarza
Mokre osady spowodowane są prawdopodobnie zbyt niską temperaturą spalin (praca kotła na małej mocy, wychładzanie się spalin na nieocieplonym kominie) lub użyciem wilgotnego paliwa.
Problem może rozwiązać zmiana paliwa i sposobu palenia, ewentualnie wymiana kotła na mniejszy (istniejący może być znacznie "przewymiarowany") jak też wstawienie wkładu kominowego. Wkład stalowy można wprowadzić bez konieczności rozbierania komina wykorzystując rury sztywne lub elastyczne.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...