Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jestem w trakcie kupna domu, od dewelopera, ogladajac dom napotkałam sąsiada który twiedrzi , że z kotłowni jest komin wyłącznie do ogrzewania gazem , a z salonu do opału spalinowego (kominek) . Mam zamiar w kotłowni zamontować piec na paliwo stałe, jak rozróżnic te kominy i czy faktycznie ma racje? Czy można podłączyć piec gazowy i spalinowy pod jeden komin? Z Góry dziękuję za odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość jeżeli chodzi o słownictwo budowlane
Link do komentarza
Cytat

Przepisy zabraniają łączenia kilku urządzeń do jednego ciągu spalinowego (komina), o urządzeniach na różne media grzewcze nie wspominając.
Wszystko o co pytasz jest bardzo łatwe do znalezienia w necie, wystarczy trochę dobrej woli i cierpliwości. icon_wink.gif



Mało tego.
Przepisy zabraniają umieszczenia w jednym pomieszczeniu dwóch kotłów na różne paliwa. To gdyby przyszło Ci do głowy wyprowadzenie przez ścianę komina kotła gazowego.
Poza tym, masz dostatecznie dużą kotłownię, aby umieścić w niej kocioł na paliwo stałe, jeśli projektowana była pod kocioł gazowy? Pomieszczenie do składowania tegoż paliwa?
Nawiasem mówiąc, to po co Ci dwie kotłownie na paliwo stałe w jednym w domu /kominek + kocioł/?
Link do komentarza
Witam, już rozwiewam wątpliwości, zapytałam o dwa kotły czy piece poniewaz nie wiem jak to sie ma w zimie , np. trzeba będzie palić drewnem żeby była ciepła woda i od razu sie dom nagrzeje wiec pomyslałam o czymś takim żeby latem palić gazem a zimą drewnem . Z kotłowni wychodzi tylko jeden komin . Jest drugi ktory wychodzi z kominka z salonu ale jeżeli tam bym zamontowała kominek z płaszczem wodnym to byloby przeciez brudno jezeli bym na okrągło palila tam w zimie drewnem, wiec sie zastanawialam poprostu czy dalobt się zrobić piec na drewno i osobny na gaz z jednego komina a w salonie rekreacyjny tylko . JAT TO JEST?
Link do komentarza
Cytat

Witam, już rozwiewam wątpliwości, zapytałam o dwa kotły czy piece poniewaz nie wiem jak to sie ma w zimie , np. trzeba będzie palić drewnem żeby była ciepła woda i od razu sie dom nagrzeje wiec pomyslałam o czymś takim żeby latem palić gazem a zimą drewnem . Z kotłowni wychodzi tylko jeden komin . Jest drugi ktory wychodzi z kominka z salonu ale jeżeli tam bym zamontowała kominek z płaszczem wodnym to byloby przeciez brudno jezeli bym na okrągło palila tam w zimie drewnem, wiec sie zastanawialam poprostu czy dalobt się zrobić piec na drewno i osobny na gaz z jednego komina a w salonie rekreacyjny tylko . JAT TO JEST?

Na to pytanie była odp. w poprzednich postach
Link do komentarza
1. Instalując kocioł na paliwa stałe + kominek amelka będzie palaczem w kotłowni i w salonie.
2. Mój wpis nt. dwóch kotłów w jednej kotłowni poszerza tylko komentarz Jani.
3. Upraszczając odpowiedzi: o to co można podłączyć do istniejącego komina najlepiej zapytać dewelopera, a nie sąsiada.

pozdr. Edytowano przez Centrumgaz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...