Skocz do zawartości

pomysl na kuchnie


Recommended Posts

witam:)
jestem poczatkujaca na forum, wiec prosze o wybaczenie bledow i pomylek:) zamierzamy kupic dom, gdzie istnieje szansa na zrobienie mojej wymarzonej kuchni:) wiekszosc prac chcielibysmy wykonac sami w zwiazku z ograniczonymi funduszami:) ponizej zalaczam zdjecia pomieszczenia w ktorym miala by sie znajdowac i kuchnia i stol, salon/pokoj z tv bylby osobno. czy ktos ma jakies pomysly jak wykorzystac optymalnie ta przestrzen?
z gory dziekuje za konstruktywne pomysly;)
wymiary pomieszczen: 4.05m x 3.71m (L 2.03x2.98m)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

witam:)
jestem poczatkujaca na forum, wiec prosze o wybaczenie bledow i pomylek:) zamierzamy kupic dom, gdzie istnieje szansa na zrobienie mojej wymarzonej kuchni:) wiekszosc prac chcielibysmy wykonac sami w zwiazku z ograniczonymi funduszami:) ponizej zalaczam zdjecia pomieszczenia w ktorym miala by sie znajdowac i kuchnia i stol, salon/pokoj z tv bylby osobno. czy ktos ma jakies pomysly jak wykorzystac optymalnie ta przestrzen?
z gory dziekuje za konstruktywne pomysly;)
wymiary pomieszczen: 4.05m x 3.71m (L 2.03x2.98m)




Witam,
Zdjęcia są zbyt małe aby je obejrzeć.

Link do komentarza
Napisano (edytowany)
dziekuje za odp:) postaram sie wkleic nowe, mam nadzieje ze bedzie cos widac, ewentualnie link do strony gdzie dom na sprzedaz: http://www.zoopla.co.uk/for-sale/details/18469241

niestety nie jestem w stanie umiescic lepszych zdjec niz te, gdyz dom jescze nie jest nasza wlasnoscia i nie mam dostepu. w ramach oczekiwania na decyzje roznych instytucji pomyslalam ze dobrze bedzie zaczac myslec o jakichs pomyslach:)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez apiernik (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Może błędnie sugeruję się tapetą, bo możliwe że pójdzie do wymiany. Jednak przez nią wyobraziłem sobie w tym pomieszczeniu rustykalne meble.. ale do rzeczy.

Jeśli zamówicie meble na wymiar u stolarza - wyjdzie drogo ale ładnie, jesli jednak chcecie mieć swój wkład i zaoszczędzić nieco pieniędzy, polecam zamówić jakąś typówkę do samodzielnego montażu. W którym miejscu (jakie wymiary) będzie miała zabudowa kuchenna? Najtaniej wyjdzie wstawić typówkę 2,80 cm na ścianie która ma 2,98.
Link do komentarza
Cytat

Może błędnie sugeruję się tapetą, bo możliwe że pójdzie do wymiany. Jednak przez nią wyobraziłem sobie w tym pomieszczeniu rustykalne meble.. ale do rzeczy.



W stylu rustykalnym dominują bielone ściany (w ostateczności pastelowe), ale nie wzorzyste, i nie tapety.
Biel ścian podkreśla naturalne piękno drewna w takim wnętrzu. Meble raczej niewielkie, o prostych formach, często przecierane, ługowane czy bejcowane na kolor nieco różniący się od naturalnego zabarwienia.

Nie widzę motywu na tej tapecie, ale na pewno bliższe jest jej wnętrze w stylu art. deco lub w stylu retro.
Art. deco czyli lata 20-te i 30-te.

Pozdrawiam,
Eko-m2



Cytat

ponizej zalaczam zdjecia pomieszczenia w ktorym miala by sie znajdowac i kuchnia i stol, salon/pokoj z tv bylby osobno. czy ktos ma jakies pomysly jak wykorzystac optymalnie ta przestrzen?
z gory dziekuje za konstruktywne pomysly;)
wymiary pomieszczen: 4.05m x 3.71m (L 2.03x2.98m)



Żeby zaprojektować odpowiedni układ funkcjonalny wnętrza, potrzebujemy więcej informacji o jego mieszkańcach, mile widziane zdjęcia icon_smile.gif
np. ile osób będzie w nim mieszkać, czy z dziećmi, jeśli tak to w jakim wieku?, i wszelkie inne, indywidualne wytyczne.

Pozdrawiam,
Eko-m2
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jeśli to mieszkanie, z którym wiążecie swoją przyszłość (tj. nie macie zamiaru się za szybko wyprowadzać), to ja bym wolał robić wszystko powoli i na 100% tak jak mi się podoba. nawet jeśli miałoby to zająć znacznie więcej czasu. Jeśli natomiast chcecie to wynająć za jakiś czas , to nie ma wg. mnie dużego sensu ładować w to dużych pieniędzy.
Link do komentarza
a jaki styl preferujecie? jakie kolory? kuchnia moim zdaniem powinna komponować się ze stylem pozostałych pomieszczeń. I tak jak ktoś już wspomniał: czy to mieszkanie na chwilę czy na lata?
Co do pomysłów to zawsze warto zrobić sobie szkic na kartce, projekt w jakimś programie lub iść zapytać się jakiegoś projektanta, teraz w wielu sklepach czy salonach kuchennych mają darmowe dyżury. A nóż coś podpowie.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

witam:)
jestem poczatkujaca na forum, wiec prosze o wybaczenie bledow i pomylek:) zamierzamy kupic dom, gdzie istnieje szansa na zrobienie mojej wymarzonej kuchni:) wiekszosc prac chcielibysmy wykonac sami w zwiazku z ograniczonymi funduszami:) ponizej zalaczam zdjecia pomieszczenia w ktorym miala by sie znajdowac i kuchnia i stol, salon/pokoj z tv bylby osobno. czy ktos ma jakies pomysly jak wykorzystac optymalnie ta przestrzen?
z gory dziekuje za konstruktywne pomysly;)
wymiary pomieszczen: 4.05m x 3.71m (L 2.03x2.98m)


ogólnie bardzo ładna, jasna i duża... dużo możliwości daje to
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Cytat

Też nie lubię myć, ale aranżacja kuchni mi się podoba i ta na zdjęciach w temacie wątku wygląda na słoneczną, tak samo jak ta, na fotografii, którą wrzuciłam icon_smile.gif Tylko tym się kierowałam/




Ładna ta kuchnia, bardzo jasna icon_smile.gif Takie właśnie są w moim stylu icon_smile.gif Podobają mi się też kuchnie w nowoczesnym stylu, np. takie:

Link do komentarza
Polecam jasne płytki Opoczno z kolekcji Salisa, małe z dekorem na ścianę i duże na podłogę. W skład tej samej kolekcji wchodzą również małe, granatowe płytki na jedną ze ścian. Pasują do nich białe, minimalistyczne szafki i nowoczesny srebrny stół jadalniany oraz komplet czterech prostych krzeseł. Do tego duża, pojemna, drewniana szafa.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Pomieszczenie jest ładne i nawet fajne wymiarowo, można zrobić ładną kuchnię z małą jadalnią. Na wolnej ścianie meble kuchenne i gdzieś na środku można jakieś krzesełka ze stolikiem. Bardzo mi się podoba kuchnia z elementami czerwieni lub soczystej pomarańczy, podobno te kolory dodają apetytu. Mogłabyś pomalować jedną ścianę w jakimś intensywnym kolorze i jakieś małe dodatki w tym kolorze, a resztę w np jasnym beżu, będzie wyglądała na jeszcze większą. Najlepiej pooglądaj różne fotki na stronach internetowych i znajdź coś co ci się spodoba. Nie będziesz mieć dużych problemów, żeby cokolwiek przerzucić na twoje wnętrze icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

A może nutka Skandynawii??icon_smile.gif



Ten rodzaj kuchni jest moim ulubionym. Po pierwsze są jasne a to jest bardzo ważne ponieważ w kuchni spędzamy mnóstwo czasu.
Po drugie są w jakiś sposób uporządkowane i działają na mnie uspakajając, więc kiedy przychodzę z pracy to chciałabym aby gotowanie odbywało się właśnie w takiej kuchni icon_smile.gif

Coraz więcej moich Klientów się do nich przekonuje icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

dziekuje za odp:) postaram sie wkleic nowe, mam nadzieje ze bedzie cos widac, ewentualnie link do strony gdzie dom na sprzedaz: http://www.zoopla.co.uk/for-sale/details/18469241

niestety nie jestem w stanie umiescic lepszych zdjec niz te, gdyz dom jescze nie jest nasza wlasnoscia i nie mam dostepu. w ramach oczekiwania na decyzje roznych instytucji pomyslalam ze dobrze bedzie zaczac myslec o jakichs pomyslach:)




na ścianie (miedzy wnęką kuchenną i drzwiami - barek icon_smile.gif
Stół w rogu po prawej (pierwsze foto). Chyba nie ma tam wiecej okien? Dlatego najlepiej dać przy kaciku jadalnianym segment szklany + oświetlenie punktowe w tym miejscu.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

na ścianie (miedzy wnęką kuchenną i drzwiami - barek icon_smile.gif
Stół w rogu po prawej (pierwsze foto). Chyba nie ma tam wiecej okien? Dlatego najlepiej dać przy kaciku jadalnianym segment szklany + oświetlenie punktowe w tym miejscu.




oświetlenie punktowe bardzo dobrze się sprawdza jako element dekoracyjny



ale przede wszystkich na wyspach kuchennych i przy blatach roboczych przy kuchence. Trzeba tylko dobrze dobrać żarówki, dobre luminacja, a jednocześnie energooszczędne, żeby nie płacić jak za zboże za światło.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Proponuję zakup mebli kuchennych w kolorze metalik, pomalowanie ścian na kremowo, a na podłodze położenie szarych płyt gresowych. Żeby ożywić te łagodne barwy proponuję naklejenie obrazu na alupanelu dibond, który przedstawia pole pełne kwitnących, żółtych słoneczników. Wykonywane przez nas obrazy na tym panelu montować można za pomocą kleju montażowego bezpośrednio do ściany lub na dystansach.



DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Proponuję zakup mebli kuchennych w kolorze metalik, pomalowanie ścian na kremowo, a na podłodze położenie szarych płyt gresowych. Żeby ożywić te łagodne barwy proponuję naklejenie obrazu na alupanelu dibond, który przedstawia pole pełne kwitnących, żółtych słoneczników. Wykonywane przez nas obrazy na tym panelu montować można za pomocą kleju montażowego bezpośrednio do ściany lub na dystansach.


blink.gif

dramat, dramat, Dramat przez wielkie D!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dla każde to, co lubi. Bardziej naturalne oznacza chropowato-drewniano-używane? Wiadomo - połysk działa super jak jest, ale szybko znika, nie mówiąc już, że każdą ryskę widać na kilometr. Ja też wolę raczej "naturalne", a nie "ikeowskie" wnętrza, bo harmonię można zbudować na wiele sposobów i nie musi to być wszystko pod linijkę. Inspiracje zwykle łapię na fourm - http://forum.leroymerlin.pl/forum/kuchnia-...alnia,2,99.html bo tam jest bardzo dużo fajnych pomysłów ludzi z głową.

Cytat

Ja chyba jestem tradycjonalistą i nie przemawiają do mnie te meble na wysoki połysk - wolę takie bardziej naturalne wykończenie.


Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Większość osób sugeruje się albo ceną, albo upatrzoną grupą materiałów. W pełni zgadzam się z przedmówcami, że szybkość mało kiedy oznacza dokładność. Ze swojego doświadczenia mogę dodać, że materiał powinien być wybierany bardzo cierpliwie i z uwzględnieniem więcej niż jednego czynnika, którym z reguły jest cena.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

A może kuchnia w stylu angielskim? Przeszklone witrynki , jasne, kremowo-białe fronty drewnianych szafek, pełne prześwitów i ażurów... W tej stylizacji zabudowa kuchenna to ciąg wypełniony szafkami, przegródkami, szufladami i półkami. Ważny jest każdy drobiazg: okap stylizowany na angielską oprawę kominkową, emaliowany zlew i porcelanowe kurki w kształcie kwiatów. Idealnym dopełnieniem wytwornego stylu będzie uchwyt MARSALA - esencja angielskiego wyrafinowania zamknięta w magicznej formie uchwytu typu „muszelka”, który kształtem odzwierciedla tradycyjne wzornictwo rodem z Wysp Brytyjskich.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mi sie podoba.  I wydaje mi się,ze w Polsce coraz więcej osób decyduje się właśnie na kuchnię w stylu angielskim. Jeszcze kilka lat temu modne były nowoczesne kuchnie na wysoki połysk. Aktualnie widzę,że połowa osob wybiera rozwiązanie tradycyjne, połowa nowoczesne.

 

Zamiast szkła na scianę proponowałbym zastanowic się nad... mozaiką. Która może być tańsza ale daje również bardzo efektowny wygląd.Ciekawe mozaiki ma na przykład Tubądzin:

majolika-avignon_0_1_1_2_3_1_1_1.jpg

Plytki_patchworkowe_na_scianie_w_kuchni_

 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Klasyczne wnętrza są ponadczasowe, więc urządzając dom na wiele lat warto sięgać po stare sprawdzone przez pokolenia rozwiązania i inspirować się nimi. Dotyczy to form i kolorystyki pomieszczeń, które w kuchni łączą się z nowoczesnym sprzętem AGD ubranym niejednokrotnie w styl retro. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule: https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/kuchnia-w-stylu-klasycznym-podpowiadamy-jak-dokonac-odpowiedniej-aranzacji

 

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

A może zainteresuje Was wykorzystanie kamienia naturalnego w kuchni: http://www.stegu.pl/produkty/kamien-naturalny/ Kamień można stosować we wnętrzach narażonych na działanie wilgoci oraz podwyższonych temperatur :)

Warto także pamiętać, że w kuchni pomiędzy blatem a szafkami świetnie prezentują się płytki cegłopodobne: http://www.stegu.pl/produkty/plytki-ceglopodobne/ Niemniej najlepiej zabezpieczyć je dodatkowo taflami szkła, które w łatwy sposób pozwalają utrzymać płytki w czystości (szczególnie przy blacie roboczym albo niedaleko kuchenki, gdzie pryska tłuszcz itd.)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...