Skocz do zawartości

burzenie ścianki działowej


Recommended Posts

Gość Guest_Marcin Górnik_*
Cytat

CZY KTOŚ BURZYŁ ŚCIANKE DZIAŁOWĄ MNIĘDZY KUCHNIA I SYPIALNIA ORIENTUJE SIĘ ILE TO MOŻE KOSZTOWAĆ I JAK DŁUGO TO TRAWA, I CZY MOŻE POLECIC KOGOŚ ZORIĘTOWANEGO W TYM TEMACIE ZE SZCZECINA.DZIĘKI Z GÓRY ZA WSZYSTKIE RADY.


Ja i to 2X w 2 mieszkaniach. jeśli to ścianka działowa to proste. ROZWALASZ I SPRZĄTASZ. Jak to nośna to też można, ale najlepiej przez firmę budowlaną.
Ścianka 20m2 (ROZWALANIE) to koszt jakie około 200zł ale dojdzie usuwanie i wyniesienie gruzu. Wywóz tez kosztuje. Warto połączyć tą operację z jakimiś płytkami itd, aby ekipa mogła trochę popracować i trochę zarobić.
Link do komentarza
Cytat

Ja i to 2X w 2 mieszkaniach. jeśli to ścianka działowa to proste. ROZWALASZ I SPRZĄTASZ. Jak to nośna to też można, ale najlepiej przez firmę budowlaną.
Ścianka 20m2 (ROZWALANIE) to koszt jakie około 200zł ale dojdzie usuwanie i wyniesienie gruzu. Wywóz tez kosztuje. Warto połączyć tą operację z jakimiś płytkami itd, aby ekipa mogła trochę popracować i trochę zarobić.


a Tobie kolego ceny się nie pomyliły przypadkiem o wymiarach ścianek działowych nie wspomnę nawet icon_confused.gif??: 20 m2 w mieszkaniu ? a które mieszkanie ma tyle żelbetowych ścianek działowych? jest co najwyżej 7-8 m2 do wywalenia jednorazowo i wątpie aby zainteresowana znalazła kogoś za 200zł jak to wyliczyłeś. Żelbet 5 cm to jednak żelbet i młotkiem to najwyżej możesz tynk obtłuc a żadna firma dysponująca piłami z odsysaniem pyłu nie przyjdzie do takiej roboty za takie pieniądze. A wywalać i ciąć żelbet bez odsysania pyłu to ja chiałbym to zobaczyć chociaż i tak niczego bym nie widział w takiej zadymie icon_biggrin.gif Pozatym mowiz lepiej wziąśc do wywalania ściany nośnej firmę ? i to jescze z uprawnieniami bo naruszasz kosntrukcję statyczna budynku i trzeba wyliczyć zamienniki.
Link do komentarza
Gość Guest_Marcin Górnik_*
Cześć,
Może ja nie rozumiem co to jest ścianka działowa. Ale moje scianki działowe NIE BYŁY ŻELBETONOWE. Były po prostu z gipsu i tyle. Gdzie jest napisane, że pytającemu chodzi o ściankę żelbetonową?
No i co do wymiarów. Proszę bardzo:

Ścianka dzieląca: długość (m) wysokość (m) razem m2

kuchnia/pokój 3 2,3 6,9
pokój/przedpokój 3 2,3 6,9
łazienka (cała- bo 2,7 2,3 6,21
bud nową w innym
miejscu)

Łącznie 8,7 2,3 [b]20,01[/b]

Co do kosztów: 2 chłopaków po kilku godzinach (jednego dnia) zarobiło po 100zł. Taka prawda.

Nośne ściany powinny być zabezpieczone przed wyburzaniem. Najlepiej zrobić to zamawiając ekspertyzę u jakiegoś kierownika budowy. On też podpowie czy w ogóle w danym przypadku można, a jak tak to jakim sposobem je usunąć. Z mojej wiedzy - czasem wystarczy zostawić "belkę z tej nie do końca skutej ściany" o grubości 30zm od sufitu. W ścianach nośnych ważne jest WSZYSTKO. Lepiej zrobić to tak, co by się potem problem "nie zwalił na głowę" ;-p)

Co do kurzu powstającego jak opisałeś - masz 100% racji. Coś o tym wiem.
Marcin
www.odkurzacze.pl
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...