Skocz do zawartości

Gdzie biblioteczka?


Recommended Posts

Cytat

Witam,

Szukam ciekawych pomysłów na miejsce dla domowej biblioteczki- głównie na czasopisma
(głębokość biblioteczki ok. 25-30cm).
Myślałam nad tym, żeby urządzić ją na klatce schodowej- zabrać 30cm ze spocznika. To dobry pomysł?


Pozdrawiam,
Eko-m2



a chcesz, by biblioteczka taka była widoczna? klatkę schodową można fajnie wykorzystać na skrytki i półki, jednak jeśli pomieszczenie jest niewielkie, to może stać się zbyt ciasne. w internecie jest dużo pomysłów wkomponowania biblioteczki w nowoczesną meblościankę. albo w taki fotel , choć na nim aż tak dużo się nie zmieści icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

a chcesz, by biblioteczka taka była widoczna? klatkę schodową można fajnie wykorzystać na skrytki i półki, jednak jeśli pomieszczenie jest niewielkie, to może stać się zbyt ciasne. w internecie jest dużo pomysłów wkomponowania biblioteczki w nowoczesną meblościankę. albo w taki fotel , choć na nim aż tak dużo się nie zmieści icon_wink.gif



Bardzo ciekawe rozwiązanie, gdzie to jest do kupienia?

Pozdrawiam,
Eko-m2
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Bardzo ciekawe rozwiązanie, gdzie to jest do kupienia?

Pozdrawiam,
Eko-m2




Większość takich rozwiązań to designerskie pomysły, które są raczej do patrzenia niż kupowania, ewentualnie mogą posłużyć jako inspiracje dla złotych rączek, które potrafią same coś wystrugać. Jakbyś szukała takich inspiracji, to tu możesz sporo znaleźć:
http://trendland.com/15-amazing-bookshelf

Znalazłam też dosyć rozległy opis, jak wykonać coś takiego samemu, nie wiem jak sobie radzisz z angielskim, ale może się przyda icon_smile.gif Niestety nie dodali zdjęcia, więc ciężko określić czy efekt daje satysfakcję i czy warto się męczyć.
http://www.ehow.com/how_12160617_build-bookshelf-chair.html
Zawsze można zaprosić znajome na wieczorek z wykwintną kuchnią, winem i ploteczkami, a pod koniec pogłówkować nad konstrukcją krzesła - nawet, jeśli nic nie zbudujecie, to i tak będzie miło icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Marzy mi się pomieszczenie będące połączeniem łazienki i biblioteki. icon_biggrin.gif Chyba nietypowe. icon_smile.gif


A moje marzenie to mieć dwa w jednym ,biblioteczkę wraz z barkiem, to jedyne słuszne rozwiązanie, można poczytać np. Pana Tadeusza (i to kilka razy) wraz z kolegami icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Czyli typowe rozwiązanie ze szlacheckiego, szczególnie angielskiego domu.
Do tego widok z okna na wypielęgnowany angielski trawnik ... trochę czasu Ci to zajmie zważywszy na przepis na trawnik.
Ale tak trzymać icon_wink.gif

Cytat

Marzy mi się pomieszczenie będące połączeniem łazienki i biblioteki. icon_biggrin.gif Chyba nietypowe. icon_smile.gif


Nietypowe to będzie dopiero jak wannę na suficie umieścisz.
Dużo ludzi korzysta z łazienki w formie czytelni lub przynajmniej kącika prasowego,... a stąd to już blisko do biblioteki icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam,

Szukam ciekawych pomysłów na miejsce dla domowej biblioteczki- głównie na czasopisma
(głębokość biblioteczki ok. 25-30cm).
Myślałam nad tym, żeby urządzić ją na klatce schodowej- zabrać 30cm ze spocznika. To dobry pomysł?


Pozdrawiam,
Eko-m2



Wszystko zależy od konkretnego domu / mieszkania. Ja swoją zrobiłam w Cellaio i jestem bardzo zadowolona, bo oni właśnie doradzili mi jak i co najlepiej będzie wyglądać. Nie wiem jak sie tu wkleja fotki bo pokazałabym Ci jakiś przykład ale jakby co to na pewno znajdziesz ich w sieci ;) pozdrawiam. Marta


Wcześniej nie widziałam tego okna do zamieszczania fotek icon_smile.gif Teraz więc załączam zdjęcie podobnej półki/ biblioteczki do mojej icon_smile.gif Ja mam tylko trochę mniejszą i ciemniejszą icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Mniejszą?
To się już kwalifikują do kategorii półek a nie biblioteczki.
Ty to do domku dla lalek zamawiałaś? icon_biggrin.gif



icon_smile.gif no rzeczywiście ja domem nie dysponuję, więc i mój kącik na książki jakoś specjalnie rozległy nie jest, ale polecałam ich jako firmę bo wiem, że się w takich meblach specjalizują. Robią też różne duże biblioteczki - nie dla lalek icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...