Skocz do zawartości

Czy prawdę piszą? Kocioł konwencjonalny czy kondensacyjny?


Recommended Posts

Witam.

Przyszedł mi czas na kupno nowego kotła z zamkniętą komorą spalania, 2 funkcyjny. Do tej pory używałem starego (rok prod 1991). Okropna rakieta! :(
Zastanawiam się czy kondensacyjny czy konwencjonalny. Szukałem w internecie i trafiłem na stronkę
http://www.tanie-ogrzewanie.pl/poradniki-a...tujesz-098.html
Co o tym sądzicie? Prawdę piszą?
Interesuje mnie ten temat ponieważ mam do ogrzania 86m2 w nowym budownictwie (dom ocieplony 12cm styropianu), jedno piętro. Instalacja przygotowana do niskotemp. ogrzewania (powiększona ilość grzejników).
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam.

Przyszedł mi czas na kupno nowego kotła z zamkniętą komorą spalania, 2 funkcyjny. Do tej pory używałem starego (rok prod 1991). Okropna rakieta! :(
Zastanawiam się czy kondensacyjny czy konwencjonalny. Szukałem w internecie i trafiłem na stronkę
http://www.tanie-ogrzewanie.pl/poradniki-a...tujesz-098.html
Co o tym sądzicie? Prawdę piszą?
Interesuje mnie ten temat ponieważ mam do ogrzania 86m2 w nowym budownictwie (dom ocieplony 12cm styropianu), jedno piętro. Instalacja przygotowana do niskotemp. ogrzewania (powiększona ilość grzejników).



Dołączam się do pytania. Sam muszę wymienić u siebie za niedługo :|
Link do komentarza
Cytat

Witam.

Przyszedł mi czas na kupno nowego kotła z zamkniętą komorą spalania, 2 funkcyjny. Do tej pory używałem starego (rok prod 1991). Okropna rakieta! :(
Zastanawiam się czy kondensacyjny czy konwencjonalny. Szukałem w internecie i trafiłem na stronkę
http://www.tanie-ogrzewanie.pl/poradniki-a...tujesz-098.html
Co o tym sądzicie? Prawdę piszą?
Interesuje mnie ten temat ponieważ mam do ogrzania 86m2 w nowym budownictwie (dom ocieplony 12cm styropianu), jedno piętro. Instalacja przygotowana do niskotemp. ogrzewania (powiększona ilość grzejników).



Witam,
W przypadku Pana instalacji zdecydowanie polecam kocioł kondensacyjny. Ma on znacznie wyższą sprawnością w porównaniu do tradycyjnego kotła gazowego, przy pracy w parametrach niskotemperaturowych. Różnica ta może wynosić nawet do 21% więcej w przypadku kotła kondensacyjnego. Polecam kocioł dwufunkcyjny Cerapur Smart model ZWB 28-3 C marki Junkers.

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,

Rafał Cichocki
________________________________
Konsultant Junkers
Link do komentarza
Cytat

Różnica ta może wynosić nawet do 21% więcej w przypadku kotła kondensacyjnego.

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,

Rafał Cichocki
________________________________
Konsultant Junkers


Przyzna pan że powoływanie się na wyniki laboratoryjne i ubezpieczanie się jednocześnie określeniem "może nawet" ma mało co wspólnego rzeczywistością eksploatacyjną w domu przeciętnego Kowalskiego vel Smitha.
Nie będę tu przywoływał żadnych analogii, bo doskonale zdaje pan sobie sprawę z tego o czym mówię.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Przyzna pan że powoływanie się na wyniki laboratoryjne i ubezpieczanie się jednocześnie określeniem "może nawet" ma mało co wspólnego rzeczywistością eksploatacyjną w domu przeciętnego Kowalskiego vel Smitha.
Nie będę tu przywoływał żadnych analogii, bo doskonale zdaje pan sobie sprawę z tego o czym mówię.



Ja w końcu kupiłem taki IMMERGAS VICTRIX ZEUS SUPERIOR 26 kW z zasobnikiem 54 L
i powiem szczerze chodzi pięknie (ale to 3 tygodnie dopiero więc absolutna nówka.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Temat kotłow kondensacyjnych jest bardzo aktualny, zwłaszcza teraz po wprowadzeniu ERP, kiedy innych na rynku właściwie już nie ma. Sam zacząłem zglębiac ten temat. Zacząłem od różnych artów, jak na przykład ten http://blog.dedietrich.pl/co-nalezy-wiedzi...ondensacyjnych/. . Teraz przenoszę się na fora;) jestem na etapie wybierania typu ogrzewania dla domu jednorodzinnego. Czy ktoś może coś podpowiedzieć?
Link do komentarza
Cytat

Temat kotłow kondensacyjnych jest bardzo aktualny, zwłaszcza teraz po wprowadzeniu ERP, kiedy innych na rynku właściwie już nie ma. Sam zacząłem zglębiac ten temat. Zacząłem od różnych artów, jak na przykład ten http://blog.dedietrich.pl/co-nalezy-wiedzi...ondensacyjnych/. . Teraz przenoszę się na fora;) jestem na etapie wybierania typu ogrzewania dla domu jednorodzinnego. Czy ktoś może coś podpowiedzieć?


W porównaniu ze zwykłym kotłem gazowym i kotłem kondensacyjnym zdecydowanie polecam kocioł kondensacyjny - argumentów padło już dużo (polecam rodzinę kotłów Vitodens - nasi specjaliści z pewnością pomogą wybrać) Co do etykiet jednak - one są i są wymagane już od września 2015, ale czy inwestorzy wiedzą, co to oznacza? Co mówią te etykiety?
Jak porównywać wedle nich urządzenia?

Już kilkakrotnie pisałem o tym na forum, ale mysle, że trzeba o tym mówić szeroko - klasy efektywności posiadają duże widełki obowiązywania, np. klasa A+ posiada zakres sezonowej efektywności ogrzewania pomieszczeń o 98% do 124%. Oznacza to, że użytkownik porównując dwa produkty tej samej o klasie efektywności energetycznej A+, nie zauważa, że mogą się one różnić między sobą nawet o 25%. W praktyce oznacza to ogromną różnicę w zakresie wykorzystania energii, która ma znaczenie zarówno na ekonomię jak i ekologię pracy.
Określenie klas od G do A++ może również wprowadzać kupującego w błąd, wskazując że kocioł kondensacyjny o klasie efektywności energetycznej A jest urządzeniem o wysokiej efektywności. Nie skłania do szukania rozwiązań klasy A+ oraz A++.

Do tego dochodzą etykiety zestawów.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Przyzna pan że powoływanie się na wyniki laboratoryjne i ubezpieczanie się jednocześnie określeniem "może nawet" ma mało co wspólnego rzeczywistością eksploatacyjną w domu przeciętnego Kowalskiego vel Smitha.
Nie będę tu przywoływał żadnych analogii, bo doskonale zdaje pan sobie sprawę z tego o czym mówię.



Jani 63,

Oczywiście każdy z producentów podaje sprawność swoich urządzeń na podstawie badań laboratoryjnych. Jednakże badania te przeprowadzane są w warunkach zbliżonych do warunków eksploatacyjnych w budynku klienta. Na rzeczywistą sprawność urządzenia ma wpływ stan instalacji w budynku, wartość opałowa paliwa oraz zmiana zapotrzebowania na ciepło instalacji. Powyższe parametry są inne w przypadku każdego budynku, więc podawane wartości sprawności urządzenia są uśrednione...
Ponadto jednym z najważniejszych elementów wpływających na sprawność urządzenia, jest jego stan techniczny. Urządzenie niekonserwowane i ni czyszczone, w których wymienniki ciepła pokryte są zanieczyszczeniami zassanymi z powietrza, lub w których w wymiennikach osadził się kamień kotłowy z wody o dużej twardości dolewanej do układu centralnego ogrzewania, tracą swoją sprawność, powodując większe zużycie gazu, a co się z tym wiąże, generują wyższe rachunki za ogrzewanie.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Link do komentarza
Cytat

Dołączam się do pytania. Sam muszę wymienić u siebie za niedługo :|


Ja postawiłbym zdecydowanie na kondensacyjny!
Mamy akurat w naszej ofercie nowości na rok 2016!
Polecam zapoznać się z takimi urządzeniami. Jeśli chodzi o dwufunkcyjne to polecam uniwersalne kotły kondensacyjne dla maksymalnie oszczędnego ogrzewania gazem - wiszące Vitodens 200-W, wiszące z zabudowanym zasobnikiem c.w.u. Vitodesn 222-W, oraz stojące kotły kompaktowe: Vitodens 222-F ze zbiornikiem warstwowym c.w.u. lub wyposażonym w wężownicę grzewczą; Vitodens 242-F z możliwością podłączenia instalacji kolektorów słonecznych.

Łatwa sterowanie i pełna kontrola To co od razu rzuca się w oczy, to nowe regulatory kotłów. A, przyglądając się im dokładniej zauważymy, że ich obsługa jest jeszcze łatwiejsza i daje nowe możliwości użytkownikom. Kotły wiszące i kompaktowe wyposażone są w regulator z dużym kolorowym wyświetlaczem dotykowym, o przekątnej niemal 13 cm..

Dodatkowa funkcja, Menadżer energii, pozwala w pełni kontrolować pracę instalacji, np:: zużycie gazu, zużycie energii elektrycznej; aktualna moc z jaką pracuje kocioł; rozkład temperatury w zbiorniku c.w.u.; uzyski energii z instalacji kolektorów słonecznych. Również poza domem użytkownik jak i serwisant można w pełni kontrolować pracę kotła i instalacji, za pomocą urządzeń mobilnych.

Wyjątkowo oszczędne ogrzewanie
Nowe kotły jeszcze lepiej dopasowują się do zapotrzebowania na ciepło budynku - w jeszcze większym stopniu oszczędzając paliwo. System kontroli i optymalizacji dostarczania ciepła, system kontroli jakości gazu i bardzo szeroki zakres modulacji mocy grzewczej, maksymalnie 1:19, pozwalają na wyjątkowo oszczędne ogrzewanie nowych budynków i modernizowanych. Możliwość podłączenia w domu do sieci i Internetu
Urządzenia już w stanie fabrycznym są dostosowane do podłączenia do Internetu.

Za pomocą sieci WLAN można nimi sterować z dowolnego miejsca poprzez aplikację Vitotrol w smartfonie lub tablecie. Ponadto urządzenie posiada interfejs sieciowy, dzięki czemu Vitodens można połączyć bezpośrednio z routerem DSL za pomocą kabla ethernetowego.

W razie pytań - służę pomocą
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...