Skocz do zawartości

Częściowa rozbiórka


Recommended Posts

Cześć wszystkim nazywam się Darek i jest to mój pierwszy post na tym forum.

Chciałem zapytać czy jest możliwość wyburzenie/rozebrania części budynku i potem jego przebudowa. Już tłumaczę o co mi chodzi.... Posiadam działkę na której stoi budynek w stanie surowym otwartym który zaczął budować mój ojciec jakiś czas temu. Niestety w życiu układa się różnie i tato kończyć tego budynku już chce, dom miał byc pokoleniowy ale nie wyszło. Dom jest duży bo to ok 403 m2 powierzchni użytkowej. Parter, piętro i wysokie poddasze z 7 pokojami. Mnie nie stać na wykończenie tak dużego obiektu i potem jego utrzymanie to raz a dwa nigdy nie chciałem tak dużego domu.
I teraz pytanie czy jest możliwa rozbiórka dachu i piętra tak żeby został tylko parter ze stropem i potem dobudowa na tym parterze poddasz użytkowego?
Link do komentarza
Cytat

Cześć wszystkim nazywam się Darek i jest to mój pierwszy post na tym forum.

Chciałem zapytać czy jest możliwość wyburzenie/rozebrania części budynku i potem jego przebudowa. Już tłumaczę o co mi chodzi.... Posiadam działkę na której stoi budynek w stanie surowym otwartym który zaczął budować mój ojciec jakiś czas temu. Niestety w życiu układa się różnie i tato kończyć tego budynku już chce, dom miał byc pokoleniowy ale nie wyszło. Dom jest duży bo to ok 403 m2 powierzchni użytkowej. Parter, piętro i wysokie poddasze z 7 pokojami. Mnie nie stać na wykończenie tak dużego obiektu i potem jego utrzymanie to raz a dwa nigdy nie chciałem tak dużego domu.
I teraz pytanie czy jest możliwa rozbiórka dachu i piętra tak żeby został tylko parter ze stropem i potem dobudowa na tym parterze poddasz użytkowego?




Potrzebny będzie projekt budowlany zamienny.


Link do komentarza
Cytat

nie max 3 a 2 lata
a wpis może uzupełnić w zasadzie tylko szeryf, który wtedy prowadził budowę

nowy projekt, nowe pozwolenie na budowę wraz z częściową rozbiórką starego
sprawdź pierw MPZP, a jak brak, co jest w studium


pozwolenie na budowę jest chyba teraz ważne przez 3 lata wydłużono okres ale nie pamiętam od którego roku ,bo może obowiązywać go jeden i drugi okres stare pozwolenie .Jak uzupełni wpisy w określonych latach ,a ten kier.bud. co prowadził może już nie żyje ,ale jak żyje i był ubezpieczony w nadzorze jeszcze w 2010 roku może jest szansa .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...