Skocz do zawartości

Lacobel zamiast płytek do zabudowy stelaża wc ?


Recommended Posts

Przerabiał Ktoś zabudowę stelaża wc szkłem tzw. lacobel ?
Czyli zamiast płytek tafla szkła malowanego od wewnętrznej strony ?
Przy montażu 30minut....silikon.
W porównaniu do płytek wychodzi drożej bo za metr około 150zł ale szybciej,prościej w używaniu bo bez fug,łatwy montaż,(prawdopodobnie) da się zdemontować wycinając sylikon lub może traktując zmywaczem do silikonu hmmm ale czy to wytrzyma nacisk muszli klozetowej ?? Edytowano przez ocieplacz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Przerabiał Ktoś zabudowę stelaża wc szkłem tzw. lacobel ?
Czyli zamiast płytek tafla szkła malowanego od wewnętrznej strony ?
Przy montażu 30minut....silikon.
W porównaniu do płytek wychodzi drożej bo za metr około 150zł ale szybciej,prościej w używaniu bo bez fug,łatwy montaż,(prawdopodobnie) da się zdemontować wycinając sylikon lub może traktując zmywaczem do silikonu hmmm ale czy to wytrzyma nacisk muszli klozetowej ??





Oj pomysł to nie jest za dobry.Jak już wczesniej pisałam posiadam szkło malowane w kuchni(lacobel) z którego jestem bardzo niezadowolona i nie z powodu wyglądu,bo wygląda super,ale z powodu funkcjonalności.Jak już wczesniej pisałam,stłukłam je w pierwszym dniu uzytkowania.Cena jaką podajesz czyli 150 zł to jest to zwykłe szklo malowane o grubości zapewne 4 mm które przy mocniejszym uderzeniu zwyczajnie się potłucze.Jak kłade cokolowiek na blat boje się,żebym przypadkiem mocniej nie trąciła tym w szkło.Poza tym na tym szkle jest wszystko widać,każdy odcisk palca,kropke z wody.W łazience tym bardziej bym się bała dawać szkło,bo idąc siku ciagle musialabym uwazac,zeby mocniej się nie oprzec czy czymś stuknąć.W ten sposob nie tylko mozna zniszczyć szklo,ale również sie pokaleczyc.Ja osobiscie jako uzytkownik takiego szkła za 150 zł za metr proponuje prawdziwy lacobel ktory kosztuje ok 500 zł ,ale jest bezpieczny i trwały.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Przerabiał Ktoś zabudowę stelaża wc szkłem tzw. lacobel ?
Czyli zamiast płytek tafla szkła malowanego od wewnętrznej strony ?
Przy montażu 30minut....silikon.
W porównaniu do płytek wychodzi drożej bo za metr około 150zł ale szybciej,prościej w używaniu bo bez fug,łatwy montaż,(prawdopodobnie) da się zdemontować wycinając sylikon lub może traktując zmywaczem do silikonu hmmm ale czy to wytrzyma nacisk muszli klozetowej ??



Nie zgodzę się z wypowiedzią poprzedniczki. Mam lacobel na ścianach w kuchni od ponad dwóch lat i jestem bardzo zadowolony. Wygląda bardzo elegancko i jest stanowczo bardziej praktyczne niż płytki. Gotuję niemal codziennie i nie mam większych problemów z czyszczeniem. Co do Twojego pomysłu to myślę, że mogłoby to na prawdę interesująco wyglądać icon_smile.gif Daj znać czy się zdecydowałeś.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...