Skocz do zawartości

Czy warto kupować bramę garażową ocieploną?


Recommended Posts

Gość Andrej
mam garaz w bryle domu i w ubieglym roku wymienilem brame nieocieplona na segmentowa. nie uwierzylbym wczesniej gdyby mi ktos powiedzial jak bardzo odczuje to w ogolnym rozrachunku. u mnie garaz przylega bezposrednio do glownego pokoju ktory byl zawsze niedogrzany. a poza tym wchodzenie zima do takiego garazu nie nalezalo do przyjemnosci auto bylo wyziebione na maksa. takie rozwiazanie polecam wsystkim po dlugiej zimie
Link do komentarza
Cytat

jasne, ze mozna, ale sam garaz pozostanie zimny w dalszym ciagu. a samochodu przeciez nie bede ocieplal icon_biggrin.gif



Uwaga tyczyła się niedogrzanego pokoju. Nawet przy docieplonej bramie, w garażu raczej nie będzie utrzymywana temp. +20 st. C, tylko około +8 st. C.
Jedynie docieplenie ściany może rozwiązać problem niedogrzanego pokoju.

A jeśli chodzi o docieploną bramę, to zależy jakich konkretnie efektów oczekujemy. Wiadomo, że ma lepszy współczynnik przenikania ciepła niż niedocieplona (trzeba je porównać) Musi być odpowiednio osadzona, aby nie tworzyły się mostki cieplne- bo jeśli będzie nieodpowiednio osadzona to i docieplenie niewiele pomoże.


Pozdrawiam,
Eko-m2
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

mam garaz w bryle domu i w ubieglym roku wymienilem brame nieocieplona na segmentowa. nie uwierzylbym wczesniej gdyby mi ktos powiedzial jak bardzo odczuje to w ogolnym rozrachunku. u mnie garaz przylega bezposrednio do glownego pokoju ktory byl zawsze niedogrzany. a poza tym wchodzenie zima do takiego garazu nie nalezalo do przyjemnosci auto bylo wyziebione na maksa. takie rozwiazanie polecam wsystkim po dlugiej zimie


Dokładnie mam tak samo taka brama wbrew pozorom duzo daje a koszt czy ja wiem z Wiśniowskiego sa tanie bramy uchylne mam taka i chodzi 10 rok nic sie z nia nie dzieje
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość zmarzlak
jasne, ze warto, a nawet trzeba. w naszym klimacie. bramy ocieplane, kiedy garaz mamy w bryle budynku - to podstawa. i warto zainwestowac w porzadną o grubosci paneli 40 mm.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

jasne, ze warto, a nawet trzeba. w naszym klimacie. bramy ocieplane, kiedy garaz mamy w bryle budynku - to podstawa.


Bzdura,garaż w bryle budynku powinien być dobrze odizolowany od części mieszkalnej i nie jest potrzeba dodatkowo izolowanej bramy garazowej.Wszak garaż to garaż,tam stoją jedynie auta i im nie szkodzi jak w garażu będzie zimno. Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Bzdura,garaż w bryle budynku powinien być dobrze odizolowany od części mieszkalnej i nie jest potrzeba dodatkowo izolowanej bramy garazowej.Wszak garaż to garaż,tam stoją jedynie auta i im nie szkodzi jak w garażu będzie zimno.


Tak oczywiście, daj bramę z samej blachy to mróz sam wejdzie do środka prędzej niż kichniesz.
A ty tu takie knoty walisz po raz kolejny. Nie wiem czy specjalnie ludziom chcesz krzywdę zrobić czy faktycznie jesteś na tyle nie kumaty, że takie dyrdymały piszesz.
To, że garaż nie musi być ogrzewany to prawda, ale żeby brama była nie izolowana to już przegięcie.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Tak oczywiście, daj bramę z samej blachy to mróz sam wejdzie do środka prędzej niż kichniesz.
A ty tu takie knoty walisz po raz kolejny. Nie wiem czy specjalnie ludziom chcesz krzywdę zrobić czy faktycznie jesteś na tyle nie kumaty, że takie dyrdymały piszesz.
To, że garaż nie musi być ogrzewany to prawda, ale żeby brama była nie izolowana to już przegięcie.


Mam bramę krispola segmentowa jakoś tam ocieplana miedzy segmentami ale nie ... się nad hiper super ocieplana bo to jest bzdura.

Nie ma chyba dobrych firmowo bram nie ocieplanych,ja wybrałem najzwyklejsza standardowa pod tym względem.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Mam bramę krispola segmentowa jakoś tam ocieplana miedzy segmentami ale nie ... się nad hiper super ocieplana bo to jest bzdura.

Nie ma chyba dobrych firmowo bram nie ocieplanych,ja wybrałem najzwyklejsza standardowa pod tym względem.


Nie wiem czy ci płacą czy tym się nakręcasz, że innym doradzasz kupować nie ocieploną bramę garażową a sam taką posiadasz.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Nie wiem czy ci płacą czy tym się nakręcasz, że innym doradzasz kupować nie ocieploną bramę garażową a sam taką posiadasz.


Posiadam zwykłą,najzwyklejszą bramę garażową na pilota z somfy a nie chiński badziew,podobnie jak nie posiadam średniowiecznego wegla w nowym domu.
Może jestem dziwny ale tak mi życie i logika podpowiadały że ani chińszczyzna ani amatorszczyzna rodem ze średniowiecza nie pasuje do nowego domu tym bardziej przy wyprowadzce z dużego miasta na wieś icon_biggrin.gif
Za cholerę nie pasują mi otwierane ręcznie wrota garażowe i w dodatku wegiel w srodku i to w nowym domu ;) Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Co masz a czego nie masz to mnie najmniej obchodzi.
od tego twojego nie wiem jak już to nazwać, zboczenie, urojenie obchodzi mnie dobro innych tu przychodzących po porady i porady słuszne a nie głupie i w dodatku z epitetami o węglu.
Załóż kółko węglowe jak tak bardzo uwielbisz ten węgiel i go promujesz w każdym temacie.
Patrząc na godziny jakie posty dzisiaj napisałeś to żonka pociechy z ciebie nie miała. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
oj zdecydowanie warto - mówię z własnego doswiadczenia. kupliśmy stary dom i przez pierwszych kilka lat uzywalismy brame garażowa zwykłą nieocieplaną. Remont robilismy etapami i kiedy przyszedł wreszcie czas na brame, zainwestowalismy w ocieplaną segmentową.
Roznicę odczulismy juz pierwszej zimy. Koło garazu bezposrednio mamy pralnie, susarznie, ogólnie pomieszczenie gospodarcze i od razu przekonaliśmy sie jaka jest różnica zimą w temperaturze w tym pomieszczeniu. Nigdy więcej nieocieplanej bramy :)
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

W sumie to logiczne, że nawet cienka warstwa pianki, którą wypełnione są panele, stanowi barierę dla strumienia powietrza. Próbą dla słusznych decyzji jest dopiero mroźna zima. Brama garażowa to jednak dość duża powierzchnia, porównywalna z oknami tarasowymi. Wyobraźmy sobie teraz, że nie przywiązujemy wagi do wyboru pakietu szybowego i zamiast 1.1 kupimy 1.5. itd. itp.

To tak przez analogię :icon_cool:

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

W sytuacji gdy garaż jest bezpośrednio połączony z domem, zawsze zaleca się montaż dobrze ocieplonej bramy garażowej. Segmenty bramy o grubości 42 mm z wypełnieniem z pianki poliuretanowej charakteryzują się efektywną izolacyjnością cieplną. Dodatkowo zastosowanie ciepłej ościeżnicy, która zapewnia termiczne oddzielenie od ściany budynku polepsza parametry cieplne bramy nawet o 15%. Dobra izolacja termiczna w krótkim czasie przełoży się na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku.

Link do komentarza
  • 4 lata temu...

Zaciekawił mnie ten temat. Mam bramę Hormanna i mam wątpliwości dotyczące sposobu jaki została uszczelniona względem framugi. Nie mam wątpliwości co do firmy Hormann, ale montażysty, który już dał popis swojej niekompetencji, montując odwrotnie uszczelki, nie przykręcając ramy na dole, dlatego wolę zapytać u źródła.

Między bramą segmentową, a ramą występuje uszczelka. W miejscach łączenia segmentów bramy a uszczelką jest szpara. (wynika to budowy segmentów i ich łączenia). Wykonując termowizję; wszelkie dziury są większymi mostkami termicznymi niż kawałek metalu. Jakie są sposoby doszczelnienia takiej bramy?

Garaż jest w bryle, dwustanowiskowy, stanowi 50% kondygnacji, dlatego jest bardzo ważne, aby brama była szczelna, bardzo szczelna. Nie mówiąc już, że ocieplana.  

PS Pomysły na ocieplanie wnętrza nie są dobre bo, drzwi, bo strop i inne duże powierzchnie. Lepiej 2,5x2m zabezpieczyć przed chłodem niż ocieplać 60m2 ścian

Link do komentarza

Temat, który pan poruszył jest bardzo istotny z uwagi na rosnące ceny nośników energii i standardy domów energooszczędnych oraz pasywnych. O WT2021 nie wspomnę :).

Na szczęście garaż można ocieplić od środka na styku przegród garaż/budynek - cześć mieszkalna.

Myślę, że można zaczerpnąć kilka wskazówek z filmu o ciepłym montażu bramy lub/i dodatkowo zastanowić się nad doszczelnieniem połączeń na styku segmentów bramy.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...