Skocz do zawartości

mieszkanie do kapitalnego remontu


Recommended Posts

Jak dla mnie, to wszystkie panele superaśne są. Za to z oferty 411/2013:
silikon 16zł. W leroju jest po 8.
element montażowy - 54zł - ki czort?
folia 3zł z metra. Myślę, że można znaleźć tańszą. ALBO kupić folię Alu do podłogówki. rolka 50m za ok 60pln. z przesyłką około 80. albo czarną folię typ t200 w casto - 100m2 za 50zł
I za transport 230? Coś dużo. Sama zapakujesz i przewieziesz za pół ceny... co prawda nie wiem skąd dokąd... hm.
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Ja bym wzięła AC4. masz zwierzaki ze szponami icon_wink.gif


Reklama dźwignią handlu , wystarczy regularnie odkurzać podłogę i każdy panel wytrzyma, tarasu nie ma więc nikt nie będzie się kręcił i piachu nie naniesie
Link do komentarza
Dostałam wycenę paneli classena "dąb winny" - 1931,74zł ... cholera , drogo icon_rolleyes.gif .
Czyli spłynęły mi zasadniczo wszystkie wyceny.... trza coś zdecydować , bo terminy są w firmach napięte, się za chwilę okaże że montaż na wrzesień icon_confused.gif .

Cytat

dąb oxford z Egger - 1768zł

fajnie połozony w poprzek
ale wyjdzie dosyć dużo docinania



Też mi się podoba. Boję się czy nie będzie zbyt ciemny , chociaż tapety przewiduję w jasnym beżu tudzież kremie , tylko jedna ściana będzie ciemna i wzorzysta.


Cytat

A inne- skośne ułożenie może zwiększyć atrakcyjność panelu (wprowadzać przy wizualizacji w błąd).



Skosów nie będzie ... będą położone tradycyjnie wzdłuż najdłuższej ściany.


Cytat

Jak dla mnie, to wszystkie panele superaśne są. Za to z oferty 411/2013:
silikon 16zł. W leroju jest po 8.
element montażowy - 54zł - ki czort?
folia 3zł z metra. Myślę, że można znaleźć tańszą. ALBO kupić folię Alu do podłogówki. rolka 50m za ok 60pln. z przesyłką około 80. albo czarną folię typ t200 w casto - 100m2 za 50zł
I za transport 230? Coś dużo. Sama zapakujesz i przewieziesz za pół ceny... co prawda nie wiem skąd dokąd... hm.



No też mi się jakaś dziwna ta wycena wydała - niby w ogólnym rozrachunku dość korzystna, ale jak się przyjrzeć to jakieś zaniżone ilości materiałów podali w porównaniu do innych wycen (czytaj : doliczą na koniec bo jakimś cudem "wyszło więcej" icon_wink.gif - i ten transport faktycznie sporo. Inne wyceny lokalizacyjnie podobnie, a transport dużo tańszy.
Natomiast - wszystkie te firmy maja gratisowy montaż , więc robią kompleksowo. Czyli - płacę za towar i transport , i za nic innego. Pewnie odbijają sobie to w jakiś sposób , bo wiadomo że w tych czasach nic nie jest za darmo - ale cóż - coś za coś icon_wink.gif . Gdybym chciała sama materiał kupować - to pewnie byłoby taniej ale musiałabym zapłacić komuś za ułożenie , bo nie sądzę żebym sama miała czas i umiejętności żeby to zrobić. No i nauczona doświadczeniem - uważam, że lepiej żeby robiła to jednak firma - w razie reklamacji często producent zrzuca winę na nieprawidłowy montaż ... wtedy wiadomo do kogo zapukać icon_wink.gif .


Cytat

Ja bym wzięła AC4. masz zwierzaki ze szponami icon_wink.gif



Masz rację , tak też postanowiłam.

Ten dąb oxford bardzo mi się spodobał. Poczytałam specyfikację:
PRODUCENT: EGGER
KOLEKCJA: SOLUTION
WYMIARY: 1292x192x7mm
KLASA ŚCIERALNOŚCI: AC4
GRUBOŚĆ: 7mm
OP. 10szt. = 2,48m2
STRUKTURA: RUSTYKALNA (EFEKT SZCZOTKOWANEGO DREWNA)

Doczytałam też co to jest to "szczotkowane drewno" , i znalazłam że struktura jest głębsza i bardziej wyrazista - czyli ewentualne zarysowania przez pazury zwierzaków będą mniej widoczne.
Zastanawiam się tylko czy firma Egger produkuje dobre panele. Nie miałam dotąd z nią do czynienia - w domu mam panele Classena i Kronopola. Jeśli ktoś wie czy się na tym nie przejadę to proszę o info icon_smile.gif

Znalazłam jeszcze jeden obrazek paneli dąb oxford - kurcze, świetnie wyglądają icon_smile.gif




Cytat

Reklama dźwignią handlu , wystarczy regularnie odkurzać podłogę i każdy panel wytrzyma, tarasu nie ma więc nikt nie będzie się kręcił i piachu nie naniesie



Jeśli AC4 jest trwalsze , a różnica niewielka to jednak się skuszę.
Tarasu nie ma , ale zwierzaki na łapach przynoszą ze spacerów piasek , ponadto mają pazury icon_wink.gif ... dobrze, że mieszkam na parterze - przynajmniej sąsiadów pode mną szlag nie trafi z powodu stukotu pazurów na panelach icon_lol.gif .

Siedzę nad wizualizacją kuchni - szlag mnie trafia , nieustawna cholera. Dwa wejścia , do tego wymiary niewielkie , tylko 290/230 . Ciężko poupychać meble i AGD.


Link do komentarza
Gość gawel
Taka "cena łączna" to jest robienie kiślu z mózgu kupującego. Ile jest za m2 paneli ???? transport oddziel od robocizny albo niech odlicza milusiem dowieziesz i to jest parter na litośc boska sama wniesiesz spoko. i nie bierz jakichś drogich pianek wygłuszających bo to gówno. Mnie przekonywali co sąsiad z dołu sobie pomyśli powiedziałem że sąsiad z dołu zmarł (ale wynieśli zwłoki) i nie protestuje marketowi sprzedawcy niestety to debile sory jeżeli kogoś uraziłem ale nie trafiłem na takiego co miałby iQ na poziomie powyżej 60 icon_cry.gif

Z reszta ponieważ jestem w trakcie "małego" remontu zauważyłem dziwną rzecz icon_eek.gif (choć mówiłem powoli i zdaniami niezłożonymi) a obsługa miała oczy jakby zaatakował je od tyłu co najmniej koń nie czekali i personel sam dzwonił po kierownika (ostatnio po kierownika mega market lereloy marlin icon_eek.gif ) i byłem obsłużony super. Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Taka "cena łączna" to jest robienie kiślu z mózgu kupującego. Ile jest za m2 paneli ???? transport oddziel od robocizny albo niech odlicza milusiem dowieziesz i to jest parter na litośc boska sama wniesiesz spoko. i nie bierz jakichś drogich pianek wygłuszających bo to gówno. Mnie przekonywali co sąsiad z dołu sobie pomyśli powiedziałem że sąsiad z dołu zmarł (ale wynieśli zwłoki) i nie protestuje marketowi sprzedawcy niestety to debile sory jeżeli kogoś uraziłem ale nie trafiłem na takiego co miałby iQ na poziomie powyżej 60 icon_cry.gif



Doczytaj , Piotr .... nie dostałam ceny łącznej , poniżej masz specyfikację dotyczącą tych paneli z egger które mi się podobają. Montaż jest gratis.
Milusiem mam przewieźć prawie 40m2 paneli , do tego listwy, podkłady i akcesoria ? Jak przewieźć to matizem? Na kilka razy - to na jedno by mnie wyszło za paliwo - tu za transport i wniesienie mam tylko 115zł.
Załóżmy że kupię materiał tu taniej na miejscu - to i tak będę musiała zapłacić komuś za montaż i listwowanie - wyjdzie na to samo . Tak, wiem - poradziłabym sobie z panelami sama - ale kiedy? Będę pracować, do tego po pracy i tak będę miała co robić: wytapetować całe mieszkanie i mnóstwo różnych bzdurek zrobić , przewieźć meble i graty , poskładać nowe meble i jeszcze opróżnić i zdać nowym właścicielom dom.
Nie zapomnij, że ja zostałam sama Piotr - ja nie mam faceta ani kogokolwiek innego do pomocy - ze wszystkim zostałam sama. Mam na remont miesiąc - tylko miesiąc.
Więc weź to też pod uwagę . Za mało żeby tracić czas na coś co mogę w porównywalnej cenie zlecić komuś.
Jestem bardzo wdzięczna za rady - wszystkim. Natomiast wiele rzeczy jest dla mnie nie do przeskoczenia, sytuacja dość niekomfortowa i niestety trzeba brać pod uwagę wszystkie aspekty mojej sytuacji. Też to, że sporo rzeczy nie zdołam zrobić sama niestety z powodu braku umiejętności , doświadczenia i braku czasu - więc muszę zapłacić wykonawcom :bezradny: .



Cytat

Z reszta ponieważ jestem w trakcie "małego" remontu zauważyłem dziwną rzecz icon_eek.gif (choć mówiłem powoli i zdaniami niezłożonymi) a obsługa miała oczy jakby zaatakował je od tyłu co najmniej koń nie czekali i personel sam dzwonił po kierownika (ostatnio po kierownika mega market lereloy marlin icon_eek.gif ) i byłem obsłużony super.



Ja też będę chyba kupować sporo w Leroy Merlin - mają fajne promocje wakacyjne icon_smile.gif .
Da radę się z nimi targować przy dużych zakupach czy mają ściśle ustalone ceny?

panele.doc

panele.doc

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Doczytaj , Piotr .... nie dostałam ceny łącznej , poniżej masz specyfikację dotyczącą tych paneli z egger które mi się podobają. Montaż jest gratis.
Milusiem mam przewieźć prawie 40m2 paneli , do tego listwy, podkłady i akcesoria ? Jak przewieźć to matizem? Na kilka razy - to na jedno by mnie wyszło za paliwo - tu za transport i wniesienie mam tylko 115zł.


Daga ,a nie ma u Ciebie w pobliżu sklepu "Fachowiec" tam jak kupujesz panele też jest montaż gratis a i o transport się nie martwisz ,no i ceny maja dość dobre.
A jakiej klasy te panele clasena ?
Ja np kupowałem z krono panele AC4 8 mm 4V fuga (nazwy nie pamiętam) niecale 40 zł za m2 w tym sklepie ale wszelakie dodatki na allegro ,i tak np listwa przypodłogowa Vox kosztowała 13 zł a na allegro 7 zł ,narożniki w sklepie 3 zł sztuka a na allegro 1,4 zł .Tylko ,że ja sam zakładałem panele.
Link do komentarza
Cytat

Daga ,a nie ma u Ciebie w pobliżu sklepu "Fachowiec" tam jak kupujesz panele też jest montaż gratis a i o transport się nie martwisz ,no i ceny maja dość dobre.



Nie ma takiego sklepu. Wyceniłam w mieście w RuckZuck - to wyceniono mi na blisko 2500zł icon_eek.gif , dlatego zaczęłam szukać dalej i pozbierałam wyceny z internetu.
Raczej zdecyduję się na Eggera dąb oxford , fajne są - i klasa AC4 icon_smile.gif

Tak więc ostatnie godziny spędziłam nad projektem łazienki , zaraz zabieram się za kuchnię.
Tak więc łazienka bedzie najprawdopodobniej wyglądać tak jak poniżej w kwestii ustawienia sanitariatów i mebli - szafka mniejsza nad wanną to junkers- niestety nie przewidziano takiego urządzenia w programie wizualizacyjnym , a jakoś trza sobie radzić icon_lol.gif .
Jednak będzie wanna a nie prysznic - bo wlazła icon_mrgreen.gif . Nie wiem jeszcze czy prostokątna czy profilowana , jak mi sie co rzuci w fajnej cenie to wezmę i już. Jesteśmy obie z córą do wanny bardziej przyzwyczajone i obie lubimy się moczyć w rozmaitych solach i innych takich icon_biggrin.gif . Wątpliwa była tylko kwestia pomieszczenia wszystkiego przy wannie - no ale udało się , więc będzie wanna icon_biggrin.gif .

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Nie ma takiego sklepu. Wyceniłam w mieście w RuckZuck - to wyceniono mi na blisko 2500zł icon_eek.gif , dlatego zaczęłam szukać dalej i pozbierałam wyceny z internetu.
Raczej zdecyduję się na Eggera dąb oxford , fajne są - i klasa AC4 icon_smile.gif


Egger to bardzo dobra firma i cenowo też icon_biggrin.gif ja też chciałem kupić panele z Eggera ale nie kupiłem bo za długo było trza czekać na te które mi się podobały. A kupiłem panele UpLine Dąb Crystal AC4 4V fuga.
We Wrocławiu w jednym sklepie moglem kupić AC5 za 30 zł m2 tylko kolor nie odpowiadał.
Co do wanny to mam ,ale z wygody używam prysznica icon_biggrin.gif
A co do tego sklepu to może gdzieś w okolicy znajdziesz.Wejdź na ich stronę to tam znajdziesz ich sklepy.
Link do komentarza
Cytat

Egger to bardzo dobra firma i cenowo też



Opinie w necie różne, ale może będzie dobrze icon_smile.gif

Cytat

A co do tego sklepu to może gdzieś w okolicy znajdziesz.Wejdź na ich stronę to tam znajdziesz ich sklepy.



Nie ma - najbliższy jest 130 km ode mnie icon_rolleyes.gif

Stworzyłam projekt kuchni . Na razie wstępnie widzę to tak jak poniżej . Zamiast obu drzwi będzie przejście , czyli pusta rama - bez drzwi. Niestety nie było takiej opcji w programie wizualizacyjnym, więc zrobiłam drzwi.
Poniżej mebelki które zamówię i projekt który wykonałam.
Kafelki i gresy nieadekwatne jak i w łazience - będę improwizować przy zakupie icon_lol.gif .

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Osobiście nie widzę.
Próbowałem zrobić Twoje mieszkanie w 3D, chyba nawet w tym samym programie, ale wymiarowanie jakie podałaś na schemacie mi się nie zgadza. Ale mniejsza z tym icon_biggrin.gif
Zastanawiałaś się może nad całkowitym odcięciem kaloryfera w kuchni?
Z doświadczenia wiem że taka kuchnia środkowa w obrębie mieszkania jest na ogół na tyle ciepła, że ogrzewanie w niej jest użytkowo zbędne.
Druga sprawa to czy masz dostęp do piwnicy pod swoim mieszkaniem, żeby ewentualnie w niej poprowadzić kanalizę dla innej lokalizacji zlewozmywaka?

Zaraz spróbuję wkleić trochę inny wariant umeblowania Twojej kuchni.
Link do komentarza
Cytat

Osobiście nie widzę.
Próbowałem zrobić Twoje mieszkanie w 3D, chyba nawet w tym samym programie, ale wymiarowanie jakie podałaś na schemacie mi się nie zgadza. Ale mniejsza z tym icon_biggrin.gif
Zastanawiałaś się może nad całkowitym odcięciem kaloryfera w kuchni?
Z doświadczenia wiem że taka kuchnia środkowa w obrębie mieszkania jest na ogół na tyle ciepła, że ogrzewanie w niej jest użytkowo zbędne.
Druga sprawa to czy masz dostęp do piwnicy pod swoim mieszkaniem, żeby ewentualnie w niej poprowadzić kanalizę dla innej lokalizacji zlewozmywaka?

Zaraz spróbuję wkleić trochę inny wariant umeblowania Twojej kuchni.



Więc tak - nie mogę odciąć kaloryfera w kuchni - to jest mieszkanie narożne niestety do tego jest okno w kuchni. Boję się, że będzie wiuchało za bardzo bez tego grzejnika. Tym bardziej, że łazienka i przedpokój też są nieogrzewane (w łazience nic nie przewidzieli grzewczego , zamontuję małą drabinkę na prąd tylko do suszenia awaryjnego ciuchów), a w przedpokoju nic kompletnie nie ma , żadnego grzejnika - a jest to mieszkanie parterowe, więc będzie "ciągło" na bank od piwnic. Piwnice są nieogrzewane - już to wiem, bo byłam i widziałam.
Co do zmiany miejsca zlewozmywaka - mam piwnicę , ale nie pod moim mieszkaniem. Wątpię , żeby spółdzielnia wyraziła zgodę na takie ekscesy - a wykonawcy boją się na własną rękę czegokolwiek ruszać z obawy o swoją doopę . To najbardziej restrykcyjna spółdzielnia w mieście niestety. Jak coś znajdą przy okazji rutynowych kontroli , to dają decyzję o nakazie przywrócenia do stanu pierwotnego - jeśli chodzi o instalacje.
Tak samo przestawienie kuchenki gazowej nie wchodzi w grę - bo do jakiegokolwiek "ruszania" rur muszę mieć srylion pozwoleń i kosztowny projekt zatwierdzony przez jakichś ważniaków ze spółdzielni i gazowni.
Dlatego niestety lokalizacja w kuchni zlewu i kuchenki musi zostać bez zmian. Podobnie w łazience junkersu.
Byłoby mi dużo łatwiej , gdybym mogła sobie pozmieniać lokalizację AGD - ale muszę niestety robić jak jest. Czas nagli , mam nieco ponad miesiąc na remont - nawet nie mam czasu czekać na jakieś pozwolenia, bo w przyszły weekend wchodzi już fachowiec. Teraz i tak nic nie mogę podziałać , bo fizycznie nie doszło jeszcze do przekazania mieszkania, dopiero w przyszły piątek (optymistyczna wersja acz niepewna jeszcze) odbieram klucze.

Cytat

Daga, pomyśl nad czymś innym, jakaś ta Twoja kuchnia dziwacznie nieustawna jest...

Ta Janiego dużo lepsza...



Jest nieustawna w cholerę . Siedzę i kombinuje od rana samego.
Link do komentarza
Dzięki Janiemu który mi rozjaśnił sytuację zdecydowałam się już na internet/tv/tel. Skorzystam z propozycji UPC:
http://promocje.upc.pl/pakiet-start
W przyszłym tygodniu załatwię sprawę icon_smile.gif

Rozmawiałam też z instalatorem moim zaprzyjaźnionym Tadziem - umówieni jesteśmy na przyszły weekend żeby do mnie zajrzał na mieszkanie - zdecydowałam się jeszcze na wymianę kaloryferów - wszak te żeliwne straszą okrutnie icon_redface.gif . Jeden kaloryfer to koszt około 200zł , na allegro znalazłam nawet po 169zł o wymiarach 500 na 1100 cm - panelowe stalowe . Potrzebuję ich tam 4 plus jeden mały w kuchni , czyli tysiak trzaśnie ,w tym najtańsze głowice termostatyczne .
Na instalacje w kosztorysie przeznaczyłam 2500zł plus na junkers 1000zł- czyli w sumie 3500zł.
Z gazu będzie tylko wymiana junkersa i przeniesienie jednej rurki na drugą stronę junkersa, z CO będzie wymiana grzejników , z prądu będzie dorobienie kilku gniazdek i wymiana włączników i gniazdek na nowe .
Mam nadzieję, że potraktuje mnie ulgowo i się wyrobię z kosztami.

Instalację wodną - w sensie np. pociągnięcie dojścia i odpływu wody do zmywarki , czy do zlewu w łazience , przerobienie kranu z takiego wystającego ze ściany na taki stojący na zlewie - mam nadzieję, że zrobi wykonawca który będzie mi remontował mieszkanie w tym kafelkował kuchnie i łazienkę. Standardowo wiem, że takie rzeczy wykonawcy robią przy okazji i nie trzeba mieć na to żadnych pozwoleń.

Uffff ... zaczynam powoli się organizować - czas już zamówić meble kuchenne , rogówkę do salonu , łóżko Kasi i wszystko na co czeka się kilka tygodni ... wszak już jest polowa lipca a ja muszę max. do 25 sierpnia się przeprowadzić. Pozostałe 5 dni sierpnia jest na ogarnięcie, posprzątanie , opróżnienie i oddanie domu kupcom.

A , no i czas zamawiać panele .
Kurcze , muszę założyć sobie nowy terminarz bo w pracowym już się moje prywatne rzeczy nie mieszczą, tyle tego mam icon_lol.gif .
Link do komentarza
Proszę o konsultację junkersa do łazienki - czy ten się nada? cena korzystna i firma znana i szanowna... tylko czy model sie nada do bloków? nie znam się...

http://allegro.pl/opalia-c11e-najnowszy-mo...3386081325.html

I jeszcze sprawa grzejników - mam cztery pomieszczenia:
pokoje o wymiarach:
290/340 , 290/220, 580/340
i kuchnia o wymiarach 290/230.
Wszystkie pomieszczenia z oknami.
Chcę zanabyć grzejniki stalowe panelowe - jakiej wielkości powinnam kupić ? Kurcze , w liczeniu zapotrzebowania energetycznego to ja jestem noga - i n ie zamierzam nikogo tym obarczać ... może ktoś ma w mieszkaniu takie , pokoje podobne metrażowo i mógłby mi napisać jakiej wielkości grzejniki wystarczyły?
Bede wdzięczna.
Link do komentarza
Idąc na skróty, to przyjmij moc jednego żeberka żeliwnego na ~120W x ilość żeberek i będziesz wiedziała co spółdzielnia Ci założyła, znaczy grzejniki o jakiej mocy przewidzieli do poszczególnych pomieszczeń.
Iloczyn jest mocą zamiennika, ale pewnie wystarczy mniej, bo od czasu jak je instalowali zdążyli ocieplić blok.

Ale jak chcesz być dokładniejsza, to ustal w administracji średnią temperaturę zasilana w sezonie grzewczym.
Skorzystaj z tej tabelki



Plus do tego lekturka tego"

http://books.google.pl/books?id=8RqdO4Lkuc...yki&f=false

http://www.iko.pwr.wroc.pl/dopobrania/OGRZEWNICTWOca3zao.pdf

icon_lol.gif
Link do komentarza
A wiecie co chłopaki? Niech instalator kupi po taniości 8% ... w dodatku wymienia nagminnie w blokach więc będzie wiedział icon_biggrin.gif . I jeden problem z głowy .
A ten junkers z linka jak Wam się widzi? W leroy merlin jest po 715zeta ... i tak będę tam na dniach na zakupach , więc mogłabym go kupić przy okazji... Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A wiecie co chłopaki? Niech instalator kupi po taniości 8% ... w dodatku wymienia nagminnie w blokach więc będzie wiedział . I jeden problem z głowy .
A ten junkers z linka jak Wam się widzi? W leroy merlin jest po 715zeta ... i tak będę tam na dniach na zakupach , więc mogłabym go kupić przy okazji...


Masz tam podzielniki , indywidualny ciepłomierz,czy płacić bedziesz od m2 Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Masz tam podzielniki , indywidualny ciepłomierz,czy płacić bedziesz od m2



ryczałt jest , nie ma podzielników ...
łaziłam właśnie po stronie leroy merlin - coś mi się zdo, że sporo tam kupię - od sanitariatów i materiałów grzewczych (junkers, grzejniki) , poprzez glazurę na meblach łazienkowych kończąc ...
będę musiała kilka popołudni w przyszłym tygodniu sobie zarezerwować i pojechać zamówić towar z dostawą ...


Cytat

Nie znam się aż tak, ale napisz do 1950
Adres posyłam Ci na priv.

Nie wiem czy ten zapłon elektroniczny na baterię R20 nie będzie stanowił problemu, poprostu nie wiem czy te baterie są zawsze i wszędzie dostępne i jak długo jeszcze będą.



dzięki bardzo , Jani .... zaraz skrobnę jak tylko mi adresik dostarczysz.... icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A wiecie co chłopaki? Niech instalator kupi po taniości 8% ... w dodatku wymienia nagminnie w blokach więc będzie wiedział icon_biggrin.gif . I jeden problem z głowy .
A ten junkers z linka jak Wam się widzi? W leroy merlin jest po 715zeta ... i tak będę tam na dniach na zakupach , więc mogłabym go kupić przy okazji...



Szkoda że wczesniej nie wiedziałem. Mam Junkersa, prawie nowy... leży w szopie.
Link do komentarza
Cytat

ryczałt jest , nie ma podzielników ...

ryczałt czyli za m2 ,a spółdzielnia nalicza opłatę tylko dla konkretnego bloku,czy całego osiedla.Spółdzielnie mają obowiązek ustalać stawki ryczałtowe w odniesieniu do konkretnego budynku, a nie spółdzielni jako całości.Budynek po termomodernizacji?Znacząca cześć ciepła dociera do mieszkań poza grzejnikami -przegrody ,ty od dołu nie masz lokatora.

Jak lubisz ciepło to załóż takie grzejniki jakie wlezą pod okna .


Link do komentarza
Cytat

ryczałt czyli za m2 ,a spółdzielnia nalicza opłatę tylko dla konkretnego bloku,czy całego osiedla.Spółdzielnie mają obowiązek ustalać stawki ryczałtowe w odniesieniu do konkretnego budynku, a nie spółdzielni jako całości.Budynek po termomodernizacji?Znacząca cześć ciepła dociera do mieszkań poza grzejnikami -przegrody ,ty od dołu nie masz lokatora.

Jak lubisz ciepło to załóż takie grzejniki jakie wlezą pod okna .



No właśnie - niby budynek tuż po zrobieniu ocieplenia i elewacji ( oczywiście musieli za to doliczyć do czynszu lokatorom icon_evil.gif ) , ale od spodu mam nieogrzewane piwnice. Aczkolwiek poprzedni lokatorzy mówią z ręką na sercu, że nie ciągło a zimą grzejniki zakręcali taki chyc ... się okaże icon_rolleyes.gif .
Ja z przewymiarowaniem mam zjechane fabrycznie - w domu też przewymiarowałam i nie narzekam ... więc pewnie wezmę ciut większe , pogadam z Tadziem, niech doradza.
Link do komentarza
Cytat

Nie znam się aż tak, ale napisz do 1950
Adres posyłam Ci na priv.

Nie wiem czy ten zapłon elektroniczny na baterię R20 nie będzie stanowił problemu, poprostu nie wiem czy te baterie są zawsze i wszędzie dostępne i jak długo jeszcze będą.


Kiedyś w Casto kupiłem Junkersa z promocji.
Kilka dni później nawalił sterownik - zapłon - czy cuś - na baterię R20.

Serwisant sumienny szybko przybył. Zamiennika przy sobie nie miał. Pojechał. Wrócił tego samego dnia. Bez słowa wymienił. Od tamtej pory przez dwa lata nic się nie działo. Dalej nie wiem, wyprowadziłem się.
Wg mnie ONI, !%@%, wiedzą, że fabryczny sterownik jest felerny.
Ale poza tym - wsio git.
Link do komentarza
Cytat

No właśnie - niby budynek tuż po zrobieniu ocieplenia i elewacji ( oczywiście musieli za to doliczyć do czynszu lokatorom ) , ale od spodu mam nieogrzewane piwnice. Aczkolwiek poprzedni lokatorzy mówią z ręką na sercu, że nie ciągło a zimą grzejniki zakręcali taki chyc ... się okaże
Ja z przewymiarowaniem mam zjechane fabrycznie - w domu też przewymiarowałam i nie narzekam ... więc pewnie wezmę ciut większe , pogadam z Tadziem, niech doradza.

Jakbyś kiedyś weszła w podzielniki kosztów to też opłaci się mieć większe grzejniki .
Podzielniki kosztów ogrzewania nie są przyrządami pomiarowymi gdyż nie mierzą żadnej wielkości fizycznej (także ciepła) - najczęściej przyrost ich wskazań zależy od temperatury powierzchni grzejnika w miejscu instalacji podzielnika i czasu oddawania ciepła przez grzejnik. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Kiedyś w Casto kupiłem Junkersa z promocji.
Kilka dni później nawalił sterownik - zapłon - czy cuś - na baterię R20.

Serwisant sumienny szybko przybył. Zamiennika przy sobie nie miał. Pojechał. Wrócił tego samego dnia. Bez słowa wymienił. Od tamtej pory przez dwa lata nic się nie działo. Dalej nie wiem, wyprowadziłem się.
Wg mnie ONI, !%@%, wiedzą, że fabryczny sterownik jest felerny.
Ale poza tym - wsio git.



Jak przybędą i wymienią na swój koszt , to może się psuć icon_lol.gif

Siedzę w internetowym sklepie Leroy Merlin już całe popołudnie - coś mi się zdo, że zrobię wiele zakupów bez wychodzenia z domu icon_mrgreen.gif .
Normalnie ta strona to był chyba ich najlepszy pomysł - strona sklepu zrobiona rewelacyjnie , wiele filtrów wyboru , możliwość sprawdzenia dostępności w najbliższym sklepie , schowki, koszyki, cała pełna oferta towarów z uwzględnieniem aktualnej promocji z gazetki ... jestem pod ogromnym wrażeniem , pozytywnym oczywiście icon_smile.gif
Może nie będę musiała spędzić wiele popołudni jadąc 20 km do Żor , tylko wybiorę przez internet a pojadę tylko "pomacać" i zatwierdzić icon_wink.gif icon_biggrin.gif .


Cytat

Jakbyś kiedyś weszła w podzielniki kosztów to też opłaci się mieć większe grzejniki .
Podzielniki kosztów ogrzewania nie są przyrządami pomiarowymi gdyż nie mierzą żadnej wielkości fizycznej (także ciepła) - najczęściej przyrost ich wskazań zależy od temperatury powierzchni grzejnika w miejscu instalacji podzielnika i czasu oddawania ciepła przez grzejnik.



jeeezzzu ... animus , a nie dało się : "weź babo ciut większe bo wyjdzie ci to na dobre"? jeno musisz mi tu po chińsku się wywnętrzać? icon_rolleyes.gif icon_lol.gif icon_razz.gif
Link do komentarza
Leroy? Tak. Daga, oni mają taką opcję stałęgo klienta - zielona karta czy cuś. Ja to wziąłem, bo przy pierwszych zakupach z kartą masz 5% rabatu. Kupiłem rury taniej niż na allegro, bez kosztów przesyłki i jeszcze z rabatem. Ale jak wszędzie, i u nich trza porównywać. Ale sklep jest super.
Link do komentarza
Jadę dziś po pracy do Leroya .... wypatrzyłam glazurę do kuchni i do łazienki na ściany ... jest w promocji, promocja kończy sie jutro .
I tak nawiązując do niedawnego wpisu Demo o wielkości płytek ściennych - niestety nie mogę mieć takich jakie mi się marzą - czyli wielkich prostokątnych z jednego prozaicznego powodu : łazienka jest maleńka . Największe kafelki jakie mogę mieć położone w poziomie na ścianie żeby to jakoś wyglądało to 25/40cm - na dłuższą ścianę wyjdzie 5 w rzędzie , na krótszą wyjdą 4.
Wymysliłam sobie w łazience ściany w kremie i jeden rządek kafelek na wysokości 3/4 ściany w ciemnym brązie i ciemnobrązową podłogę pod kolor ciemnego paska ...
Hersa z Cersanitu - takie mi się spodobały , wielkość 25/40cm. Podłogi nie mają z tej serii , ale dobiorę na pewno coś pod kolor - mają duży wybór.



Kuchnia - ściany też w poziomie , podłoga w caro ... tapety jasne w kremie albo beżu (pod kolor kafelek, bede latać z płytką i dobierać) , pasek kafelek jasnych pomiędzy meblami (fartuch) i za kuchenką , komin na ciemno , podloga jeszcze nie wiem ale najpewniej pod kolor komina, czyli ciemna ...takie wypatrzyłam też w promocji- Desa z Opoczna 25/35cm ... ale to akurat może się jeszcze zmienić jak coć mi się na miejscu bardziej spodoba:



Co myślicie?
Link do komentarza
No niestety , Ewuś ... życie :bezradny: .

Więc tak - zamówiłam meble kuchenne i za nie zapłaciłam , dostawę chcę w połowie sierpnia - mam nadzieję, że wyrobimy się do tego czasu z remontem kuchni.
Zamówiłam i zaliczkowałam panele - montaż 13 sierpnia - patrz jak wyżej - mam nadzieję, że wyrobimy się ze wszystkim do tego czasu icon_lol.gif .
Dopłaciłam druga transzę za okna - montaż kole 23 lipca.
O 17 zbieram doope , córę starszą po drodze i jedziemy do Leroya wybierać kafelki , sanitariaty i inne takie tam . Może wysępię nową gazetkę która będzie obowiązywać już od środy 18 lipca - to zobaczę co warto teraz kupić a na co warto poczekać.

Dostałam informacje od "1950" , iż junkers jest ok - więc też zakupię. Co do grzejników - niby te z Leroya wytrzymają lat klika - ale jednak zostawię to instalatorowi, niech kupuje po taniości 8% jakieś w miarę ok.

Myślałam o kolejności prac wykonawcy - i wymyśliłam taką kolejność :
- wybicie otworu z kuchni do salonu
- demontaż ościeżnic i obrobienie otworów pod nowe
- w międzyczasie przyjdzie firma wymienić okna i instalator podziała z instalacjami prądu i gazu
- położenie gładzi na sufitach
I tu kończą się najbrudniejsze w sensie najbardziej kurzące się prace , potem już tylko zrobienie kuchni i łazienki i takie tam inne mniej brudne prace wykończeniowe.
Muszę jeszcze pomyśleć o stolarzu który obuduje mi licznik w przedpokoju szafką.
Pewnie jeszcze o wielu rzeczach przyjdzie mi pomyśleć.
Dlatego piszę tu wszystko dokładnie , bo ciężko ogarnąć całokształt , zapominam o wielu sprawach pomimo prowadzenia terminarza . W pracy też mam sajgon - jutro mi się szykuje całodniowy wyjazd służbowy .

Ech , czas odpoczynku już był - teraz trzeba spiąć poślady i naginać icon_rolleyes.gif .

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...