Skocz do zawartości

mieszkanie do kapitalnego remontu


Recommended Posts

Cytat

kupie taki sprzęt tanio w jakimś markecie?
U nas na zadupiu nie ma takich wypożyczalni tak drobnego sprzętu.


takie coś?
http://allegro.pl/dedra-szlifierka-do-scia...3391493643.html

znalazłam jednak wypożyczalnię , to drugie-lżejsze może być? przecież mi ręce odpadną przy tym cięższym
http://protech.rybnik.pl/Do+%C5%9Bcian+%28.../produkt_0.html

tak patrze teraz - Rybnik .... hm , mogę sie poświęcić i podjechać w sumie te 30 kilosów.

a gdybym normalnie pacą z papierem ściernym jechała to się zajadę?


Dokładnie pacą z papierem ściernym to w tydzień 5 ludzi .

Może być tarcza na rzep na papier i druga z jakimś frezem widiowym bo jest szybciej i się papier ścierny szybko zaszlichci.



Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Już nie pamiętam gdzie zasłyszałam, albo doczytałam o takich packach z siatką jakąś zamiast papieru ściernego. Są ponoć wytrzymalsze i skuteczniejsze.
Zrobię tak: zaszpachluję dziury, poczekam aż wyschnie i przejadę ściany ta packą z siatką , potem zagruntuję i na to przyjdą tapety na flizelinie. Wiem, że packa nie usunie wszystkiego tylko zmatowi i zrówna trochę przeskoki farba/tynk, oczywiście nie będzie idealnie i pozostawi wiele do życzenia , ale tapety są grubsze - na flizelinie , do tego każda ma jakiś wypukły wzór albo mazaje wiec może nie będzie najgorzej. Wiem, że będzie widać - trudno, muszę się pogodzić z tym że nie będzie idealnie.
Żeby było idealnie musiałabym walnąć wszędzie gładź, a jeszcze wcześniej zrównać ściany płytami kg bo krzywizny dochodzą do kilku centów na ścianie - ani toto pionu, ani poziomu nie trzyma , no cóż - bloki. Współczuję chłopakom co będą łazienkę i kuchnie kafelkować - jak przystawili łatę do ściany i sufitu to mi szczęka opadła , włos się zjeżył.
Dostali prikaz: ma być wizualnie jakotako ok - z poziomicą i centymetrem latać nie będę.

Musze zmienić tok myślenia - w domku miałam równiusio , z poziomicą nie było się do czego przyczepić bo było dopilnowane i budowane od podstaw. Tutaj tak nie ma i nie będzie.
Więc część spraw usze odpuścić ze względu na bardzo ograniczony czas i koszty.
Odpuścić - trza się naumieć to robić icon_lol.gif .
Link do komentarza
Cytat

Ożeszty... ale Ty aligancka wew tem bajzlu jezdeś... CAŁY NA BIAŁO icon_mrgreen.gif

A tak poważnie to nie zazdroszczę...
Kciuki trzymie icon_smile.gif



ino włos różowy może by się ostał... icon_wink.gif

Daga - też trzymam kciuki, naprawdę bardzo mocno :hug:
i z jednej strony myślę, że ten wysiłek fizyczny i zajęcie myśli remontem ma też swoje plusy...


Link do komentarza
Cytat

i z jednej strony myślę, że ten wysiłek fizyczny i zajęcie myśli remontem ma też swoje plusy...



masz rację, Elu icon_wink.gif
teraz nie jest dobrze, bo za dużo na głowie - ale dopiero we wrześniu się zacznie "złe" - jak już usiądę na tyłku w tym nowym miejscu ... icon_rolleyes.gif
chciałoby się rzec : "odwagi" icon_wink.gif icon_rolleyes.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

No to odwagi. icon_smile.gif
Na razie głowa do góry, ale we wrześniu...






we wrześniu to głowa do góry, a cycki do przodu icon_cool.gif



Niepoprawny optymista icon_lol.gif


Cytat

Po to są "grube" tapety aby (między innymi) "wyrównać" ścianę.

Jak nie będzie "ostrych uskoków", to powierzchnia tapety będzie równiuteńka jak blat stołu do bilarda. icon_biggrin.gif



Miód na moje serce lejesz, Rysiu :hug:
Dziś zdarłam ostatnią ścianę w przedpokoju. Córcia z koleżanką pozdzierały ostatnio wierzchnią gumową warstwę - pozostał mocno przytwierdzony gruby papier , który po wielkich bojach usunęłam na mokro. Koniec zdzierania :yahoo: .
Jutro mogę zacząć szpachlować ubytki , a jak wyschnie to od pojutrza mogę naginac packą z siatką i równac jak to ujął Rysio- uskoki icon_wink.gif .

Chłopaki ostatnio "popchnęli" roboty. Zabudowali mi w kartongipsach rurska w pokojach i kuchni- super bedzie wyglądało na gotowo icon_smile.gif . W salonie na miejscu rur wyszedł słupek z podświetlanymi półkami icon_mrgreen.gif . Zaczęli montować też ościeżnice , położyli pierwszą warstwę gładzi na suficie w łazience , zamurowali co mieli zamurować.
Dziś też zapakowaliśmy gruz i wsjo co niepotrzebne do podstawionego gruzownika.
Idzie ku dobremu , w domyśle "czystszemu" icon_wink.gif .

Jeszcze dużo pracy , ale idzie do przodu - to najważniejsze. Widać postępy icon_smile.gif .
Fotek dziś nie bedzie, ponieważ gwiazda nie naładowałam telefonu - jutro kilka trzasnę.

Link do komentarza
Cytat

idzie wszystko jak akcja "Burza"
idzie super do przodu - wyprzedza harmonogram.
Pełen podziwu jestem



Idzie fajnie icon_smile.gif .
Chłopakom zostało :
położyć gładzie na sufitach , ale jest gładź wiaderkowa, więc perszingiem to pójdzie,
z zabudów kg- jedynie w łazience zabudowa rur - półka wyjdzie , super icon_smile.gif
skończyć obsadzać drzwi - chwila, bo większość dziś wykonali icon_smile.gif
no i można się brać już wtedy za kafelkowanie , a potem montaż sanitariatów icon_smile.gif

Jutro przyjdzie hydraulik wykonać jeszcze dwa podejścia : pod umywalkę , zlew w kuchni i zmywarkę , oraz od razu wymieniał będzie grzejniki jutro.
Elektrykowi zostało po tapetowaniu położyć nowe gniazdka i kontakty - i finito.
We wtorek przychodzi Pan z UPC podłączyć mi tv , telefon i internet icon_mrgreen.gif .

Wszystko idzie dobrze - mam nadzieję, że się nic nie spieprzy tfu tfu tfu ... icon_biggrin.gif



no i oczywiście zostaje tapetowanie pokoi i holu - ale to już moja brocha ... może będę miała pomoc w postaci taty przyjaciółki córy mojej starszej , to szybciej pójdzie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Niepoprawny optymista icon_lol.gif



Wy patrzycie na świat uszami, to może tak:

Cytat

Nigdy nie stawaj gdy idziesz przez piekło,
choć ciężko jest wtedy, choć nie jest lekko.
Zęby zaciśnij i gnaj przed siebie,
myślami bądź zawsze w błękitnym niebie.
W tak trudnych chwilach się nie oglądaj,
o wszystkim zapomnij, w przyszłość spoglądaj.

Ogromną wolę i moc masz w sobie
drzemie potężna też siła w tobie.
One pozwolą ci przetrwać złe chwile,
które kąsają tak bardzo niemile.



PS
Oczywiście to nie z pod mojego pióra wyszło icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Wy patrzycie na świat uszami, to może tak:



PS
Oczywiście to nie z pod mojego pióra wyszło icon_biggrin.gif



No piękne, piękne ... w praktyce czasem ciężko wdrożyć icon_wink.gif


Cytat

do pamiętnika Ci się wpisali w VIII klasie, prawda? icon_biggrin.gif



niemożliwy jesteś icon_biggrin.gif


Cytat

Smok, jest dobrze a będzie lepiej. Czym się icon_smile.gif



No czymam sie, czymam .... coby nie zwariować.

Sprzęt właśnie zamówiłam do chałupy hurtem u jednego sprzedawcy allegro:
zmywarkę HOTPOINT ARISTON LSF 723 X EU/HA
kuchenkę gazowo-elektryczną INDESIT KN3G650SA(X)/U SREBRNA
kuchenkę mikrofalową - AMICA AMG20E70GSV
pralkę WHIRLPOOL AWE 4519/P + kapsułki ARIEL
TV 32" - TOSHIBA 32W1333G USB/HDMI/DVB-C/T
odkurzacz - ZELMER VC 1002.0EK Dot
Z przesyłką za wsjo zabuliłam 4.230zeta icon_rolleyes.gif .

A pisałam już o meblach kuchennych?
Zamówiłam i zapłaciłam 2 tygodnie temu z adnotacją w mailu, że dostawa ma być w połowie sierpnia . A te gamonie mi to wczoraj przywieźli - w ten cały syf normalnie icon_evil.gif . Dobrze, że w paczkach do montażu - poustawiali chopaki pod ścianą i stoi na razie , trza omijać bo miejsca nie ma zbyt wiele icon_rolleyes.gif .
Boję się zamawiać pozostałych mebli, bo jak odwiną taki sam numer to się nie ogarnę jak panelować pokoje przyjdą 13-go icon_rolleyes.gif .


Link do komentarza
Dagulka czytam co to się dzieje... Co robisz z kuchnią? Bo ja to najchętniej bym zamknęła te drzwi koło łazienki i kuchnie w L dala albo i w U i masz wtedy dużo miesca na dorobienie małego wąskiego blatu pod oknem na całą dlugość. A ten otwór koło okna powiększyła ile się da.... Powodzenia dzielna babo (to ja Sylwia z muratora od słoneczka)
Link do komentarza
Cytat

Powodzenia dzielna babo (to ja Sylwia z muratora od słoneczka)



Cześć , Sylwuś ... kope lat icon_wink.gif - fajnie , że zajrzałaś do mnie icon_biggrin.gif .

Cytat

Dagulka czytam co to się dzieje... Co robisz z kuchnią? Bo ja to najchętniej bym zamknęła te drzwi koło łazienki i kuchnie w L dala albo i w U i masz wtedy dużo miesca na dorobienie małego wąskiego blatu pod oknem na całą dlugość. A ten otwór koło okna powiększyła ile się da.... Powodzenia dzielna babo (to ja Sylwia z muratora od słoneczka)



Więc tak też zrobiłam - zamurowałam wejście od strony łazienki do kuchni , wybiłam wejście od strony salonu. Niestety przejście wyszło bardzo wąskie, bo tylko 70cm. Dobre i tyle - bo wole wąskie przejście niż zadylać z zupą przez cały przedpokój icon_lol.gif . Ważne, że mi sprzęty AGD "przejdą" przez wejście , bo wszystko mam 60-tki. No i bedzie motywacja, żeby nie przytyć :hahaha2: - trza szukać plusów icon_biggrin.gif .
Zaraz kole wejścia w salonie postawię sobie stół z krzesłami i będę miała jadalnię icon_wink.gif .
Co do blatu pod oknem - jest to jakaś myśl, ale może być trochę niewygodnie , bo to "na wejściu" by było , więc tak w sam raz do zahaczenia i nabijania sobie siniaków icon_biggrin.gif . Zobaczę "po wszystkiemu" jak wyjdzie i wtedy pomyślę icon_smile.gif .
Blatów roboczych mam wystarczająco - bo 180cm . Mikrowelę kupiłam specjalnie mniejszą , żebym mogła postawić ją na zmywarce zaoszczędzając miejsce na blatach roboczych - ale zobaczę jak poustawiam - może postawię na blacie - wszystko wyjdzie w przysłowiowym praniu icon_wink.gif
Link do komentarza
Pytanie mam.
Warto przedłużać gwarancje do 5 lat za dopłatą?
Dostałam takie warunki przedłużenia gwarancji- w sumie za wszystkie sprzęty musiałabym dopłacić prawie 600zeta, doradźcie.

"Przedłużenie gwarancji w pakiecie rozszerzonym do lat 5, gdzie oprócz standardowej gwarancji producenta maja Państwo ją dodatkowo rozszerzoną o ochronę miedzy innymi od zużycia części eksploatacyjnych, przepięcia prądu, jak i mechanicznego uszkodzenia sprzętu- wartość przedłużenia tej gwarancji dla wszystkich sprzętów to 954 zł, zaś upust cenowy jaki możemy udzielić podczas rozmowy telefonicznej z nasza konsultantką wyniesie 367,04 zł, więc dopłata za przedłużoną gwarancję wyniosłaby 586,96 zł


Pralka WHIRLPOOL wartość PG 234 zł, upust cenowy 90 zł, dopłata 144 zł.

Telewizor TOSHIBA wartość PG 260 zł, upust cenowy 99,90 zł, dopłata 160,10 zł.

Kuchnia INDESIT wartość PG 220 zł, upust cenowy 84,68 zł, dopłata 135,32 zł.

HOTPOINT ARISTON Zmywarka wartość PG 240 zł, upust cenowy 92,46 zł, dopłata 147,54 zł."


Link do komentarza
Jakoś nieufny jestem - nie wiem jakie są warunki gwarancyjne - na piśmie (w kartach gwarancyjnych) :bezradny:

Trzeba by mieć ogromnego pecha, aby po "normalnej" gwarancji, wszystkie 4 urządzenia uległy awarii - a z tego już wniosek, że w zasadzie 600 zł wpłacone na lokatę, w przypadku awarii wystarczy na ewentualną naprawę któregoś z tej 4, a jak nie będzie awarii, to się ostanie i będzie na przelew. icon_cool.gif

Ale ja to całkiem normalny nie jestem, tak więc moja opinia w tym zakresie, zbyt miarodajną może nie być.



Ps. Jak znam życie, to ta dodatkowa gwarancja nie jest udzielana przez producenta, tylko przez sprzedawcę. Wynika z tego też to (może wynikać), że sprzęt jest wysokiej jakości i sprzedawca liczy na dodatkowy zysk - to po co mu nabijać kiesę ?
Link do komentarza
Cytat

Jakoś nieufny jestem - nie wiem jakie są warunki gwarancyjne - na piśmie (w kartach gwarancyjnych) :bezradny:

Trzeba by mieć ogromnego pecha, aby po "normalnej" gwarancji, wszystkie 4 urządzenia uległy awarii - a z tego już wniosek, że w zasadzie 600 zł wpłacone na lokatę, w przypadku awarii wystarczy na ewentualną naprawę któregoś z tej 4, a jak nie będzie awarii, to się ostanie i będzie na przelew. icon_cool.gif

Ale ja to całkiem normalny nie jestem, tak więc moja opinia w tym zakresie, zbyt miarodajną może nie być.



W rozmowie telefonicznej powiedziała tak:
jeśli zapłacę przedłużona gwarancje , to od momentu zakupu jeśli sama zepsuję z niewiedzy , albo jeśli bedzie jakieś przepięcie natężenia prądu tudzież pierd... piorun i sie zjara ( a to się niestety na blokach rzadko bo rzadko ale zdarza) , albo jeśli cokolwiek się stanie to jest to objęte gwarancją. Wszystkie uszkodzenia mechaniczne podlegają wtedy gwarancji , nie tylko te okrojone producenckie dwuletnie . Jeśli zepsuje się za 4 lata, to jeśli nie naprawią bo coś tam - to wymienią na nowy model w granicach cenowych za jaki kupiłam , jeśli będę chciała - mogę dopłacić do lepszego różnicę w cenie.
Tak mi wytłumaczyła icon_rolleyes.gif .
No i się zastanawiam :scratching: .
To co ... brać czy nie brać?
Może korzystał ktoś z takiej przedłużanej i sie wypowie czy w razie awarii faktycznie takie cud miód i orzeszki z wyegzekwowaniem?

Cytat

Ps. Jak znam życie, to ta dodatkowa gwarancja nie jest udzielana przez producenta, tylko przez sprzedawcę. Wynika z tego też to (może wynikać), że sprzęt jest wysokiej jakości i sprzedawca liczy na dodatkowy zysk - to po co mu nabijać kiesę ?



Nie sądzę, Rysiu żeby to była gwarancja sprzedawcy . Wykupowałam przedłużoną gwarancję ze 2 lata temu na lodówkę Beko bo się tatuś mój uparł który sponsorował i certyfikat przyszedł od producenta. Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

W rozmowie telefonicznej powiedziała tak:



Ja to kuszę, że mogę ze dwa razy po trzy razy i nad ranem jeszcze raz icon_cool.gif icon_mrgreen.gif

Ps. Ja udzielam 5 letniej gwarancji (bez dopłaty), ale nie na uszkodzenia mechaniczne.
Tak na logikę, po upływie 4,5 roku bierzesz kamol i rozwalasz telewizor i co dostaniesz nowy ?
Link do komentarza
Gość gawel
Kupowałem teraz lodówkę i mi wodę z mózgu robiono że warto i wizje czarne ze się sprzęt rozleci. Olałem szkoda kasy nie po to oszczędzasz żeby tracić te 600 zł przecież i tak masz 2 lata gwarancji standardowe. Bedziesz potrzebowała innych rzeczy i dodatków do domu wiec sobie na to przeznacz czy na jakies ładne szpilki heave metal icon_wink.gif
Link do komentarza
No dobra , chłopaki - jako bardzo upierdliwy klient - wystosowałam maila do Pani :

Witam serdecznie.
Mam jeszcze taka prośbę - czy mogłabym otrzymać ewentualnie w załączniku dokładne warunki przedłużenia tej gwarancji ? Pewnie funkcjonuje jakaś broszurka/druk od producentów z warunkami przedłużonej gwarancji. Bo zrozumiałam , że to gwarancja producenta , a nie sprzedawcy?
Nigdy nie korzystałam z takiej gwarancji, więc wolałabym wiedzieć dokładnie.
No bo tak na chłopski że się tak wyrażę kolokwialnie rozum trochę trudno mi uwierzyć, że za 4,5 roku telewizor spadnie mi ze ściany na skutek wadliwego zamocowania uchwytu i się zepsuje i za darmo mi go wtedy naprawią/wymienią. Natomiast jeśli tak jest faktycznie , to szacunek ogromny i oczywiście wtedy bardzo poważnie rozważę przedłużona gwarancję na wszystkie zakupione sprzęty icon_smile.gif .
Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Odpisali - pierwsze co mi się rzuciło w oczy- co nie nastraja optymistycznie już na wstępie ...

awarię – uważa się uniemożliwienie używania wskazanego w dokumencie
ubezpieczenia sprzętu wywołane nagłym i nieprzewidzianym zaprzestaniem
prawidłowej pracy elementu lub zespołu sprzętu, powodujące przerwanie jego
funkcji lub unieruchomienie sprzętu wynikłe z przyczyn wewnętrznych
pochodzenia: mechanicznego, elektrycznego, elektronicznego, pneumatycznego
lub hydraulicznego, które nie jest spowodowane bezpośrednim działaniem
człowieka oraz nie jest skutkiem użytkowania sprzętu w sposób niezgodny
z instrukcją obsługi,


Poniżej macie to co podesłali , nie mam czasu się teraz wgłębić ... ma ktoś chwilkę? Powiecie co z czym w skrócie?

mpow1051205.pdf

DSC01446.jpg

mpow1051205.pdf

Link do komentarza
ja tam nie dałam się skusić na tą tzw. "super ofertę", jak ma się coś zepsuć to i tak się zepsuje wtedy jak się skończy gwarancja blink.gif
to tak po pierwsze,
po drugie ceny sprzętów tak drastycznie spadają z roku na rok że chyba nie opłaca się inwestować dodatkowej kasy
a po trzecie traz masz na co wydawać więc zostaw sobie te 6 stówek np. hmm... na parapetówe icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

ja tam nie dałam się skusić na tą tzw. "super ofertę", jak ma się coś zepsuć to i tak się zepsuje wtedy jak się skończy gwarancja blink.gif
to tak po pierwsze,
po drugie ceny sprzętów tak drastycznie spadają z roku na rok że chyba nie opłaca się inwestować dodatkowej kasy
a po trzecie traz masz na co wydawać więc zostaw sobie te 6 stówek np. hmm... na parapetówe icon_mrgreen.gif



oczywiście masz rację icon_biggrin.gif
ale taki człowiek jeden z drugim , który na słowo uwierzy i zakupi tą rozszerzoną gwarancję myśli, że śpi spokojnie - po prostu zgroza jak trzeba uważać na to gdzie i za co się kasę wydaje icon_rolleyes.gif

a, to przytoczę to co dostałam na maila po grzecznej odmowie skorzystania , dosłownie przed chwilą icon_biggrin.gif

Gwarancja producenta posiada wiele wykluczeń natomiast dużo szerszy zakres zawiera ubezpieczenie o którym rozmawiamy.

Dzięki temu ma Pani możliwość zgłoszenia szkody nawet w sytuacji przypadkowych uszkodzeń z winy własnej, czy też w sytuacji przepięcia prądu na które nie mamy wpływu.

Atutem tej gwarancji jest fakt ze nie przyjeżdża rzeczoznawca który wycenia szkodę, tylko przyjeżdża autoryzowany serwis który naprawia sprzęty bądź zleca wymianę na nowy za 100% ceny zakupu.

Naprawy sprzętu odbywają się bezgotówkowo dla użytkownika, serwis autoryzowany rozlicza się bezpośrednio z firmą ubezpieczeniową.


Widać trzeba bardziej nachalnie odmawiać.
Chyba wyśle Pani link do artykułu , niech się dokształci i odczepi icon_lol.gif .
Link do komentarza
No i wysłałam icon_biggrin.gif

"Oczywiście rozumiem Pani stanowisko , natomiast po wstępnym zapoznaniu się z warunkami gwarancji , którą sporządziła firma Hestia już pierwszy wpis , czyli definicja "awarii" sugeruje, że właściwie cokolwiek się z tym sprzętem stanie - firma ubezpieczeniowa może to spokojnie podważyć, cytuję:
"za awarię – uważa się uniemożliwienie używania wskazanego w dokumencie
ubezpieczenia sprzętu wywołane nagłym i nieprzewidzianym zaprzestaniem
prawidłowej pracy elementu lub zespołu sprzętu, powodujące przerwanie jego
funkcji lub unieruchomienie sprzętu wynikłe z przyczyn wewnętrznych
pochodzenia: mechanicznego, elektrycznego, elektronicznego, pneumatycznego
lub hydraulicznego, które nie jest spowodowane bezpośrednim działaniem
człowieka oraz nie jest skutkiem użytkowania sprzętu w sposób niezgodny
z instrukcją obsługi"

Ponadto zgłębiłam troszkę temat i znalazłam bardzo ciekawy artykuł związany z takimi gwarancjami :
http://www.komputerswiat.pl/poradniki/pora...z-wiedziec.aspx

Tak, że ja podziękuję - nawet jeśli zepsuje mi się coś za 3 lata , to ceny teraz są tak atrakcyjne , że spokojnie będę mogła kupić sobie coś nowszego, może bardziej atrakcyjnego i funkcjonalnego .
Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas icon_smile.gif .
Pozdrawiam serdecznie"


No i przede wszystkim dziękuję Wam - piszącym,, że kopnęliście mnie w leniwy zadek żebym przyjrzała się sprawie , i uniknęła niepotrzebnych kosztów :hug: . Wniosek z tego taki, że warto pytać icon_wink.gif .
Link do komentarza
Cytat

Pytanie mam .
Czas jest bardzo ograniczony może się zdarzyć tak, że nie zdążą mi położyć gładzi na sufitach. Znalazłam coś takiego:
http://allegro.pl/tapeta-sufitowa-flizelin...3364307919.html
To włóknina malarska - flizelina, gładka.
Czy można to położyć na sufit i zamalować na biało ? Będzie toto jakoś wyglądało?


Będzie wyglądało nędznie .

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Będzie wyglądało nędznie .



hm .... u konkurencji jest wewontek :
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...elina-malowanie
nie ma aż tak drastycznych wypowiedzi icon_rolleyes.gif

tym bardziej za flizeliną przemawia fakt, że chciałabym zostawić biały pasek od góry jakieś 5cm i od tego miejsca położyć dopiero właściwą tapetę bo jednak te sufity jeśli chodzi o góry i doliny to też pozostawiają do życzenia .... i gdyby wykonawca chciał to gładzią równać, bo by musiał naprawdę grubo położyć ....
może nie będzie tak źle icon_smile.gif
pewnie, że gładź byłaby ładniejsza , ale jak się nie ma co się lubi.... icon_wink.gif - dlatego chyba zrobię tą flizelinę ...
wolę żeby zdążył mi kafelki położyć w łazience i kuchni , z sufitami sobie poradzę sama ....

może ktoś ma u siebie taką tapetę i mógłby coś powiedzieć z pierwszej ręki?


Cytat

Może tak, może nie, a może nie wiem.

Z doświadczenia własnego i wiedzy jak takie budynki zbudowano, raczej skłaniam się ku temu, aby ten sufit zrobić na "nowo" i porządnie.

Ps. Wcale nie musi być gładź - może być zwykły tynk.



na nowo i porządnie może nie wystarczyć czasu niestety ...
ponadto są pęknięcia na sufitach - czyli blok cały czas pracuje , flizelina się nieco rozciąga - więc nawet gdyby były jakieś nowe pęknięcia, to nie będzie widać pod flizeliną....

pęknięcia na sufitach to pikuś - musielibyście widzieć pęknięcia na podłogach jak chłopaki zdjęli gumolity - szczęka mi opadła ... icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

- dlatego chyba zrobię tą flizelinę ...
......, z sufitami sobie poradzę sama ....



Je jest to ani proste, ani łatwe - a końcowy efekt niekoniecznie satysfakcjonujący.

Na suficie bardziej widać "nierówności" i taka tapeta, musi być stosunkowo gruba i "miękka" aby je zgubić, nie wspominając już o łączeniach - łatwiej tynkiem (strukturalnym ?).
Link do komentarza
Cytat

Je jest to ani proste, ani łatwe - a końcowy efekt niekoniecznie satysfakcjonujący.

Na suficie bardziej widać "nierówności" i taka tapeta, musi być stosunkowo gruba i "miękka" aby je zgubić, nie wspominając już o łączeniach - łatwiej tynkiem (strukturalnym ?).



nie nałożę chyba sama tynku strukturalnego .... nigdy tego nie robiłam , Rysiu ... icon_redface.gif
jesli miałoby to konsystencję farby i byłoby do malowania wałkiem , to bym sobie poradziła z palcem w nosie .... natomiast jeśli jest gęste i do nakładania packą, to kurcze - nie wiem ...
packą i szpachelką to ja potrafię jeno dziury w ścianach zaklejać icon_redface.gif
idę poszukać w necie, a Ty napisz mi coś więcej w międzyczasie... i jakimś linkiem rzuć jakbyś miał chwilkę, cobym wiedziała czego w sklepach szukać...
Link do komentarza
Powiem tak - znam Cię i wiem, że już po kilku miesiącach ile razy spojrzysz na sufit, tyle razy krew Cię będzie zalewała, a po roku zaczniesz kombinować z sufitem na nowo.

Tynk i tynkarz to jeden lub dwa dni dłużej. Koszt nieco większy (albo i nie - sumarycznie) od tej tapety sufitowej - no ale przyoszczędziłaś przecież na gwarancji ( icon_mrgreen.gif ) powinno pokryć różnicę z nawiązką.

Ja wiem, że Ty wiele możesz, a jak się uprzesz to wszystko.

Ale bryt tej tapety to szerokość 1m i minimalna długość około 4m (a powinno się kłaść po długości, czyli długość min. 5m) - nasączone wodą. Zastanów się jak to przykleić i to równo i bez "bąbli" na suficie !!!!! Można też kleić na klej połozony na suficie, ale bez specjalnych narzędzi i co najmniej 2 osób - duuupa !!!!!!!!!!!!

Ciężar tapety i grawitacja - jak to "podtrzymać" aby się dobrze przykleiło ?

Kładzie się na zakładkę i przycina - a wszystko nad głową.

Musi po położeniu dobrze wyschnąć przed malowaniem (a tam podkładem jest beton). Do malowania są specjalne farby (raczej nie zwykła emulsja). Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
dobra , Rysiu ... flizelina odpada w takim razie ....

kolejna propozycja : tynk strukturalny - obejrzałam filmik instruktażowy z Leroya - i kuźwa ... nie wiem czy sobie poradzę icon_rolleyes.gif
zagruntować, nałożyć po kawałku bo szybko schnie , zrobić wzór , potem następny metr , na koniec zeszlifować i pomalować.... nie wiem czy ze wzorem sobie poradzę... hm ...

farba strukturalna - właściwie zasada taka jak tynk , tyle że cieńsza i nie ma tak spektakularnych efektów...
no i problem z wzorem - nie chcę baranka ani kornika , mogą być ewentualnie "mazaje" icon_rolleyes.gif

Jakieś inne opcje mamy jeszcze?
Bo w zaistniałej sytuacji do gładzi musiałabym szukać innego wykonawcę... teraz raczej "na szybko" nikogo nie znajdę...
Link do komentarza
Cytat

Szukajcie a znajdziecie - to idealna fucha na 2 dni roboty.




zrobiona jest gładź w kuchni , łazience i sypialni ... pozostał hol, salon i Kasi pokój - jakieś 35 metrów...
materiał jest kupiony - gotowa gładź wiaderkowa ...
nie znajdę... fachowcy których brałam pod uwagę szukając wykonawcy - mają już terminy pozajmowane i najwcześniejszy jest na październik ... czyli jestem w czarnej doopie z tymi sufitami ...
Link do komentarza
A więc tak - wróciłam , i ... TADAAAAAM .... będą gładzie na sufitach :yahoo: . Przyznaje , spanikowałam icon_lol.gif .
Chopaki powiedzieli, że po trupach -ale się wyrobią icon_mrgreen.gif .
W nagrodę posprzątałam im ładnie chałupkę, wszystko spakowałam w worki - jeno wynieść , pozamiatałam , sprzęt i przyrządy dałam w jedno miejsce ... jest git icon_biggrin.gif .

Foty mam .... duuuuuużo fot , ale dopiero wróciłam , muszę się z tym ogarnąć icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A więc tak - wróciłam , i ... TADAAAAAM .... będą gładzie na sufitach :yahoo: . Przyznaje , spanikowałam icon_lol.gif .
Chopaki powiedzieli, że po trupach -ale się wyrobią icon_mrgreen.gif .
W nagrodę posprzątałam im ładnie chałupkę, wszystko spakowałam w worki - jeno wynieść , pozamiatałam , sprzęt i przyrządy dałam w jedno miejsce ... jest git icon_biggrin.gif .

Foty mam .... duuuuuużo fot , ale dopiero wróciłam , muszę się z tym ogarnąć icon_smile.gif

Widzisz jak się Ciebie przyciśnie to dojdziesz do celu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...