Skocz do zawartości

mieszkanie do kapitalnego remontu


Recommended Posts

Jeeezzzzuuu ... moja kondycja posiada wartości ujemne icon_eek.gif
Odpoczełam, ale serce mało mi nie wyskoczyło - jestem dumna, dotrwałam do końca icon_biggrin.gif

Cytat

Dagulka naprawde musisz sie tak katowac?? icon_cry.gif



Nie muszę icon_wink.gif

Cytat

Nie musi - chce icon_lol.gif



Dokładnie. Teraz naprawdę bardzo chcę icon_smile.gif

Cytat

piszesz o pocie i kaloriach-prawda? icon_smile.gif



Tak , oczywiście icon_biggrin.gif

Cytat

No, nie wiem czy chce...
Raczej Jej się wydaje, że musi ...



Chcę, muszę .... pragnę wejść w moje ukochane jeansy w rozmiarze 38 i stanik 75F jak niespełna rok temu.
Zaraz se druknę fotę kiedy wazyłam 58 kilo i powiesze na lodówkę. Jedną na lodówkę, drugą nad łóżkiem i jeszcze przyczepię trzecią na stół kole kompa icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Zaraz se druknę fotę kiedy wazyłam 58 kilo i powiesze na lodówkę. Jedną na lodówkę, drugą nad łóżkiem i jeszcze przyczepię trzecią na stół kole kompa



Wiedziałem, że się lubisz, ale to już graniczy z narcyzmem i samouwielbieniem .
Link do komentarza
Cytat

To:

To:

I to:

jest 59 kilo...



A mnie wychodzi 177 kg... no bo 3 razy - bo przecież trzy zdjęcia - 59, to jak nic, tylko 177...

A wygląda na to, tak po temacie, wyremontowałaś kapitalnie mieszkanie i bierzesz się za AUTOREMONT...

To tak żartem, ale wiesz, że Ci dobrze życzę, a jak nie wiesz - to wiedz, że Ci dobrze życzę - więc powodzenia i wytrwałości życzę - nie musi być te 8 kg, wystarczy 7,5, no może 7 kg, ale żeby tylko nie ponad 8, bo Cię pająk za obraz wciągnie, albo zapodziejesz się między klawiszami na klawiaturze...
Link do komentarza
3mam kciuki...z jednej strony chcieć to móc, z drugiej strony uważam, że zbyt wysoko sobie poprzeczkę ustawiłaś...

i trochę mnie dziwi że bolała cię szczepionka p/żółtaczce - ja nawet nie czułem że coś dostałem(miałem standardowe 3 dawki w odstępach przed zabiegiem)...ale zdaję sobie jednocześnie sprawę że to sprawa wysoce indywidualna
Link do komentarza
Cytat

A mnie wychodzi 177 kg... no bo 3 razy - bo przecież trzy zdjęcia - 59, to jak nic, tylko 177...

A wygląda na to, tak po temacie, wyremontowałaś kapitalnie mieszkanie i bierzesz się za AUTOREMONT...

To tak żartem, ale wiesz, że Ci dobrze życzę, a jak nie wiesz - to wiedz, że Ci dobrze życzę - więc powodzenia i wytrwałości życzę - nie musi być te 8 kg, wystarczy 7,5, no może 7 kg, ale żeby tylko nie ponad 8, bo Cię pająk za obraz wciągnie, albo zapodziejesz się między klawiszami na klawiaturze...



Nie chcę przesadzać . Nie bedzie mniej na pewno niz te 59 kilo, bo jak jest mniej to mnie wciaga na ryjku i wyglądam jak szczurek icon_wink.gif


Cytat

Jak się uprzesz, to dasz radę. Jestem o tym przekonana icon_biggrin.gif .



icon_biggrin.gif


Cytat

Jani masz rację - pitolić te fragment o modzie
reszta jak najbardziej zasadna



ale że .... ke? icon_lol.gif

Cytat

3mam kciuki...z jednej strony chcieć to móc, z drugiej strony uważam, że zbyt wysoko sobie poprzeczkę ustawiłaś...



Nie ustawiałam icon_biggrin.gif
Wróciłam po prostu do zaleceń dietetyka icon_lol.gif
Ale pewnie chodzi Ci o wagę ... że te 59 to za mało, tak?
Zobaczę jak się będę czuła i co zaleci dietetyk- w którym momencie zaleci stabilizację czyli wskoczenie na normalny docelowy dzienny limit kaloryczny .
Myśli, że się poddałam i nie dałam rady ... troche się zdziwi kiedy do niego pojdę ważąc te powiedzmy 60 z zapytaniem "co robimy dalej" ? icon_lol.gif
Nie wiem, czy zdążę do operacji .... mam nadzieję icon_smile.gif
Choć na żarciu szpitalnym i z tamponami w nochalu zniechęcającymi do jedzenia przez te 5 dni też powinnam cuś zjechać icon_lol.gif

Cytat

i trochę mnie dziwi że bolała cię szczepionka p/żółtaczce - ja nawet nie czułem że coś dostałem(miałem standardowe 3 dawki w odstępach przed zabiegiem)...ale zdaję sobie jednocześnie sprawę że to sprawa wysoce indywidualna



Sam zastrzyk jest boląco-szczypiąco-wkurwiaj....cy . Ale to tylko góra 15 sekund.
Gorzej po. Po pierwszej dawce miesiąc temu bolało mnie prawie tydzień . I to jest taki ból, że boli bardzo nawet przy delikatnym dotknięciu. Myslałam, że to przez fakt że byłam wtedy przeziębiona porządnie, ale nie miałam gorączki i lekarka zezwoliła na to szczepienie.
Teraz poszłam zdrowa jak rydz i jest to samo. Wiać taki mam organizm :bezradny:

Dziś jest 66 kilo (czyli ubył kilogram odkąd ważyłam się ostatni raz czyli od niedzieli) , kolene ważenie w sobotę icon_smile.gif Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ale pewnie chodzi Ci o wagę ... że te 59 to za mało, tak?


tak,ustaw sobie np. te 63 jako cel,ucieszysz się z osiągnięcia celu, potem ustawisz sobie następny itd. Lepiej ustawić sobie kilka puntów pośrednich do osiągnięcia i mieć dobre samopoczucie z ich osiągnięcia, niż od razu ustalić sobie bardzo wyśrubowany, ten docelowy i jak coś pójdzie nie tak, frustrować się.
Poza tym trochę cie już znam/y...jak nie idzie dobrze, to masz tendencje do zniechęcania sie i rzucania wszystkiego w diabły icon_lol.gif



Cytat

Sam zastrzyk jest boląco-szczypiąco-wkurwiaj....cy . Ale to tylko góra 15 sekund.
Gorzej po. Po pierwszej dawce miesiąc temu bolało mnie prawie tydzień . I to jest taki ból, że boli bardzo nawet przy delikatnym dotknięciu. Myslałam, że to przez fakt że byłam wtedy przeziębiona porządnie, ale nie miałam gorączki i lekarka zezwoliła na to szczepienie.
Teraz poszłam zdrowa jak rydz i jest to samo. Wiać taki mam organizm :bezradny:



no właśnie, mnie nie bolało nic, żadnych oznak poza śladem po ukłuciu, żadnych efektów ubocznych.
Link do komentarza
Cytat

czy zdążę do operacji ...



A cóż to za operacja ... To drobny zabieg... Przechodziłem go ze cztery lata temu, wprawdzie w całkowitej narkozie - nie tak jak opisywali mi ludzie, którzy mieli taki zabieg kilkanaście (czy jeszcze wcześniej) lat temu ( częściowe znieczulenie, czuli każde uderzenie dłutem, czy młotkiem , tylko głowa im podskakiwała ) - w piątek zameldowałem się w szpitalu, badania, wywiady, w sobotę koło południa zabieg, trwający razem z usypianiem może ze 40 minut, w niedzielę wymiana opatrunku i do domu .
Razem ze mną w tym dniu operowanych było z piętnaście osób, nie tylko przegrody - migdałki, i coś tam jeszcze laryngologicznego. Większość tych "przegrodowców" jeszcze w sobotę opuściło szpital.
W poniedziałek w ambulatorium ponowna wymiana opatrunku i już po tamponach . Od środy już pracowałem . Za dwa tygodnie, w przychodni pan laryngolog, który robił to wszystko poprzecinał w nosie nitki, które mocowały blaszki, usztywniające przegrodę nosową i je wyjął - bezboleśnie nawiasem mówiąc.

Tak, że nie licz na jakieś tam długie, szpitalne żarcie i uciążliwe utrudnienia tamponowe .
Link do komentarza
No tak tylko że jak masz wyjmowany " tampon" w moim przypadku, z zatoki szczękowej i nosa to ma on kształt długiego sznureczka. I wyjęcie tego sznureczka powinno się robić na sedesie bo mało sie nie zesrałem icon_eek.gif icon_evil.gif . To był jedyny nieprzyjemny akcent usuwania torbieli z zatok szczękowych.
Link do komentarza
W zasadzie jest to "operacja 1 dnia", ale z przyczyn refundacyjnych pobyt w szpitalu może trwać 3 dni.

Taki "poradnik":

Cytat

Operacyjna korekcja przegrody nosa przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Cięcia prowadzone są wewnątrz nosa i nie pozostawiają widocznych blzn. Obecnie nie zakładamy opatrunków do nosa po zabiegu. W tym czasie może występować jednak zwiększony katar oraz zaburzenia w odczuwaniu zapachów. Szwy usuwane są po 6-7 dniach. W okresie pooperacyjnym może wystąpić ból głowy oraz nosa. Wskazane jest zmniejszenie aktywności fizycznej oraz unikanie wysiłku fizycznego przez 14 dni po zabiegu. Po zabiegu nie stosuje się specjalnej diety, należy unikać alkoholu przez 14 dni ( icon_mrgreen.gif ).

Pielęgnacja po zabiegu

1. Nie wydmuchiwać nosa co najmniej tydzień od dnia operacji. Należy unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów lub wysiłku. Działania te zwiększają prawdopodobieństwo krwawienia z nosa.

2. Jeśli musisz kichnąć, zrób to z otwartymi ustami. To zapobiega nadmiernemu wzrostowi ciśnienia i krwawieniu z nosa.

3. Nie należy przyjmować aspiryny lub produktów zawierających kwas acetylosalicylowy. Aspiryna zmniejsza krzepnięcie i może powodować krwawienie.

4. Przez pięć dni po usunięciu opatrunków z nosa, lub gdy nie masz opatrunków to na drugi dzień, należy użyć Oxalin lub Nasivin lub Afrin 0,05% (lub ogólnie oksymetazolinę 0,05%), dwa do trzech razy na dobę, do obu nozdrzy. Po pięciu dniach płukać nos Ringosolem lub wodą morską w sprayu 6 do 8 razy dziennie, aby utrzymywać wysoką wilgotność błony śluzowej i pomóc rozluźnić wydzielinę. Można także płukać nos i zatoki preparatem SINU RINSE 1-2 x dziennie.

5. Jeżeli występuje nadmierne krwawienie, spróbuj zakroplić do nosa spray Oksymetazolin 0,05% w celu zwężenia naczyń.

Połóż zimny okład lub ręcznik na czoło i na kark.

(Dr n.med. Krzysztof Dalke)

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No bo Ty miałeś najwyraźniej więcej grzebania w tych jamach, ale zwykłe prostowanie przegrody naprawdę nie jest takie straszne.

Nawiasem mówiąc razem ze mną był taki ze 25 lat, którego "operator" znał dokładnie, bo spotkali się już piąty raz, po jakiejś kolejnej zabawie w remizie - taki awanturny był pacjent - i nawet nie obiecywał, że to już przedostatni raz .

Rozumiem, że ta roześmiana mordka przy alkoholu to Twój osobisty dopisek icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

tak,ustaw sobie np. te 63 jako cel,ucieszysz się z osiągnięcia celu, potem ustawisz sobie następny itd. Lepiej ustawić sobie kilka puntów pośrednich do osiągnięcia i mieć dobre samopoczucie z ich osiągnięcia, niż od razu ustalić sobie bardzo wyśrubowany, ten docelowy i jak coś pójdzie nie tak, frustrować się.
Poza tym trochę cie już znam/y...jak nie idzie dobrze, to masz tendencje do zniechęcania sie i rzucania wszystkiego w diabły icon_lol.gif



Tak tak, wiem .... szybko się zniechęcam icon_redface.gif .
Masz rację - to zrobię tak, że póki co celem jest te 62 kilo , ktore jest u mnie "do przyjęcia" ... a potem się zobaczy icon_smile.gif
Po tych 62 pójdę do dietetyka na kontrolę icon_smile.gif

Cytat

A cóż to za operacja ... To drobny zabieg... Przechodziłem go ze cztery lata temu, wprawdzie w całkowitej narkozie



Też mam mieć w narkozie icon_smile.gif - zbyt duży ze mnie tchórz na miejsscowe icon_wink.gif

Cytat

Tak, że nie licz na jakieś tam długie, szpitalne żarcie i uciążliwe utrudnienia tamponowe .



Konsultował mnie ordynator i powiedział, że to nie jest tylko prostowanie, bo muszą coś tam wyciąć - chyba tą chrzęść co mi sie odłupala i wystaje, smiał się że to pod plastykę podchodzi icon_biggrin.gif . Powiedział, że będzie to tak że przyjęcie i badania w poniedziałek, zabieg we wtorek, wypis w czwartek albo piatek - nie wcześniej.

Cytat

No tak tylko że jak masz wyjmowany " tampon" w moim przypadku, z zatoki szczękowej i nosa to ma on kształt długiego sznureczka. I wyjęcie tego sznureczka powinno się robić na sedesie bo mało sie nie zesrałem icon_eek.gif icon_evil.gif . To był jedyny nieprzyjemny akcent usuwania torbieli z zatok szczękowych.



Aż mnie zmroziło na sama mysl .... współczuję icon_eek.gif


Cytat

W zasadzie jest to "operacja 1 dnia", ale z przyczyn refundacyjnych pobyt w szpitalu może trwać 3 dni.

Taki "poradnik":



Niestety to stara szkoła i stary szpital - tampony a'la mors w nosie będą , opisał mi to dokładnie bo pytałam icon_cry.gif

Cytat

Rozumiem, że ta roześmiana mordka przy alkoholu to Twój osobisty dopisek icon_lol.gif



Oj tam, teraz przy diecie też mam alkohol tylko w soboty icon_lol.gif ... przezyję icon_biggrin.gif Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Daga ja Cię ostrzegam
co prawda doświadczenia na tym polu nie mam żadnego
ale połowica moja zawsze powtarza że jak tyje to najpierw D
a jak chudną to najpierw cycki

się normalnie zastanów bo po co kolejny wieszak ?? nie dość ich w "modowym" świecie ?



Tak, tak ... wiem, mam tez tak zawsze .... niestety coś za coś :bezradny: icon_lol.gif


Cytat

Dołączam do ostrzeżeń. Z wielu względów. A tak z innej beczki, choć w temacie. Ile masz wzrostu?



165 icon_rolleyes.gif


Link do komentarza
Cytat

Bosszszszzzzz ... faceci icon_rolleyes.gif icon_razz.gif
Przecież nie chudnę do rozmiaru płaskiej 36-tki , tylko do rozmiaru 38 dół i 40/42 góra . Nie popadajmy w paranoje icon_smile.gif icon_biggrin.gif


faceci zaraz faceci
kurna toz to głównie kobity na cycki patrzą i w kompleksy popadają
jakby było inaczej to medycyna plastyczna do dnia dzisiejszego by w kamieniołomach leżała.
faceci tylko nie boją się o cyckach mówić głośno
czego najlepsza psiapsiółka z całą pewnością nie zrobi icon_smile.gif

Cytat

To chyba przesadzasz.
Nie żebym Ci chciała w metrykę zaglądać, ale...weź pod uwagę wszystko, wiek też .

Przypomniała mi się pewna anegdota, którą onegdaj w Piwnicy pod Baranami opowiadał A. Awdiejew, ale nie wiem, czy mogę przytoczyć icon_biggrin.gif .




możesz już prawie 22
Link do komentarza
Cytat

To chyba przesadzasz.
Nie żebym Ci chciała w metrykę zaglądać, ale...weź pod uwagę wszystko, wiek też .



Tego akurat nie biorę .... to ostatnia rzecz którą biore pod uwagę icon_razz.gif icon_lol.gif

Cytat

Przypomniała mi się pewna anegdota, którą onegdaj w Piwnicy pod Baranami opowiadał A. Awdiejew, ale nie wiem, czy mogę przytoczyć icon_biggrin.gif .



dajesz icon_biggrin.gif

Cytat

faceci zaraz faceci
kurna toz to głównie kobity na cycki patrzą i w kompleksy popadają


tragedii nie bedzie icon_lol.gif Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

dajesz icon_biggrin.gif


Skoro nalegasz icon_biggrin.gif :
Pewien mistrz słynął z tego, że skutecznie odchudzał panie. Pewnego dnia przyszła jedna i płacząc, że jest gruba, brzydka itp. poprosiła o pomoc. Mistrz chwilę popatrzył, po czym rzekł:-Ja mogę spowodować, że pani schudnie, ale pani musi wiedzieć, że chuda krowa, to jeszcze nie sarenka icon_mrgreen.gif .
Link do komentarza
Cytat

Skoro nalegasz icon_biggrin.gif :
Pewien mistrz słynął z tego, że skutecznie odchudzał panie. Pewnego dnia przyszła jedna i płacząc, że jest gruba, brzydka itp. poprosiła o pomoc. Mistrz chwilę popatrzył, po czym rzekł:-Ja mogę spowodować, że pani schudnie, ale pani musi wiedzieć, że chuda krowa, to jeszcze nie sarenka icon_mrgreen.gif .


Dobre i szczere reasumując: nie pomogą szczere chęci z gówna bata nie ukręcisz icon_confused.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem tylko, czy się Dadze podoba. Dyplomatycznie milczy icon_biggrin.gif .



Bom dopiero niedawno z Krakowskich wojaży wróciła padnięta na pysk niemalże icon_lol.gif
żeby było o co to bym się może obraziła ... ale tak bez powodu icon_rolleyes.gif .... pffff .... icon_lol.gif


Cytat

Sarenki to przeżytek - łanie są topowe.



a poda definicje? bo nie wiem jaki to przedział icon_lol.gif

Cytat

Kamień z serca icon_biggrin.gif .



:hug:

Dziś na wadze było 65,5 icon_mrgreen.gif
Wskazówka idzie w dół jak szczała icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...