Skocz do zawartości

mieszkanie do kapitalnego remontu


Recommended Posts

Cytat

Pamiętam, Smithka ;) . Ty jesteś dużo młodsza, całe życie przed Tobą - bardzo się cieszę, że Ci się udało poukładać swoje sprawy. Mnie jest trudniej w tym wieku zaczynać od nowa ;) . Mam wrażenie, że wszystko już za mną. No ale przecież nie położę się i nie będę umierać icon_lol.gif , trza pchać do przodu icon_rolleyes.gif .



Takie samo wrażenie miałam jak ty, że już wszystko za mną.. Że już co mogłam to zrobiłam, a i tak wszystko.. diabli wzięli.. A potem powoluśku.. lata poleciały.. i poczułam się młodsza niż 5 lat wcześniej..

Pięknie sobie to mieszkanko zrobiłaś! Dużo ciekawych pomysłów, no i jak już Ci tu pisali, nie do wiary że z tego co na początku było wyszło to co pokazałaś na ostatnich zdjęciach! Gratuluję.. A teraz to potrzeba trochę na to, żeby odpocząć, przyzwyczaić się do nowego miejsca..reszta sama przyjdzie..jak będziesz gotowa. Teraz to siedź na laurach i kontempluj swoją zaradność!
Link do komentarza
Myślę że i połowę tego, bo...
500W dla pomieszczenia 3m2 to marychę możesz tam uprawiać icon_lol.gif
Do dosuszania ręczników OK, ale dogrzewania to albo skręcisz jeszcze bardziej termostat, albo zainwestuj dodatkowo w prosty timer gniazdkowy (tylko taki co udźwignie 1000W) i niech grzeje łazienkę w określonych porach, np. przed i po ablucji icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Przyjechały ostatnie meble - komoda do salonu z witrynką wiszącą przeszkloną , z systemu Kaspjan BRW - pozostałe meble w salonie też mam z tego systemu .
I rolety też przyjechały , narrrreszcie - trza zamontować i spokojnie będę mogła śmigać zumbę w domu nie obawiając się, iż sąsiedzi zejdą pod oknami ze śmiechu icon_lol.gif .
Dziś może wpadnie tatuś i złożymy , zamontujemy icon_smile.gif .
Link do komentarza
System Kaspjan wygląda tak jak poniżej . Mam już szafke rtv i komodę z szufladami . Teraz domówiłam wysoka komodę z 4 drzwiami i wiszącą przeszkloną witrynkę . Więcej mebli w salonie nie planuję. Jak poskładam , to cyknę kilka fotek icon_smile.gif



Hol też zyskał szafkę na buty jakiś czas temu icon_smile.gif. Musiałam się nieźle nakombinować bo w końcu stolarz który miał robić zabudowę licznika mnie że tak się wyrażę kolokwialnie - olał . Znalazłam w jysku szafkę na buty w wenge - fajna , kupiłam, na licznik zamontowałam welurową kotarkę która jest spięta i idzie bokiem szafki zasłaniając też rurę od gazu która idzie od licznika pionowo w dół- myślę, że fajnie wyszło. Fotki niebawem.


Cytat

wow czxyli kiedy parapetówka?



Misiek - ciężko będzie bo patrzyłam ostatnio w grafik i klęłam na czym świat stoi - w każdy weekend mam szkołę ... jestem na dwóch kierunkach : dekoracja wnętrz i informatyka , więc zasadniczo w każdy weekend w tym semestrze od rańca do wieczora kwitnę w szkole icon_cry.gif . Ale jak się coś zmieni w międzyczasie to dam znać i coś się sklei naprędce ... takie imprezy najlepsze ;) .
Link do komentarza
Cytat

Tak patrząc na fotki - na tej dekoracji wnętrz, to wykładasz ?



Łoszalał chopak icon_eek.gif .... ale dziękuję bardzo za (chyba icon_lol.gif ) uznanie :hug: .

Na dekoracji uczę się w bieżącym semestrze teorii : dokumentacja projektowa, projektowanie architektoniczne ... rysunki, rzuty i inne cholerstwa ... icon_eek.gif .... a mówiłam już że nie cierpię matematyki? a to na tym się opiera - informatyka na liczeniu , dekoracja wnętrz na geometrii - diabli mnie ponieśli chyba tym razem nie tam gdzie trzeba icon_confused.gif icon_rolleyes.gif

Link do komentarza
Cytat

łosz kurna chata ja to pamiętam jak to był jeden wielki burdel brzydko mówiąc a tu taka miła niespodzianka icon_smile.gif

Daga podziwiam



Ja też pamiętam ten pył, kurz, demolkę .... masssssakra była icon_biggrin.gif icon_wink.gif


Cytat

Super mieszkanie icon_smile.gif
Genialna metamorfoza!



Dziękuję bardzo , to dobre słowo - metamorfoza icon_wink.gif icon_biggrin.gif


Cytat

efekt naprawdę super :icon_biggrin2:



Dzięki Adiq , te turkusowe dodatki trochę ożywiły i nadały charakteru, bez nich było monotonnie icon_smile.gif .
Z tymi kwadratowymi wazonami w witrynce , to niezłą akcję zapodałam Pani sprzedawczyni.
Byłam po coś w galerii , i tak - z nudów wlazłam do kwiaciarni - i te wazony normalnie się na mnie rzuciły - stanęłam jak wryta , oczami wyobraźni widziałam je w tym właśnie miejscu gdzie teraz stoją. Z wrażenia jak wryta stałam przed półką z 5 minut tylko sie gapiąc . Po czym zapytałam o cenę i .... wyszłam. Poszłam sie poszwendać i przemyśleć walcząc z myślami, że to taka kasa duża a ja jeszcze muszę zapłacić za to, tamto i jeszcze szkołę. I mówię : no nie , podaruję sobie. No ale wróciłam jeszcze popatrzeć i myślę : nie no, może jednak się poświęcę - takie extra są . Nastąpiła ogromna walka sama z sobą i .... wyszłam. Pani już dziwnie się na mnie patrzyła - z pewnym takim niepokojem. Wyszłam z galerii , ide w stronę Milusia .... i se myślę : no jasna cholera , nie odpuszczę , trudno - bedę kombinować z finansami i coś wykombinuję. Lecę do tej kwiaciarni , staję przed Panią sprzedawczynią po raz trzeci z szaleństwem w oczach , ta sie już bardzo podejrzliwie na mnie gapi ... po czym wydukałam " Pani daje te wazony tylko szybko bo sie rozmyśle" :hahaha2: . Mina Pani - bezcenna , śśśśśssssie uwijała , a co sie ze mnie uśmiała icon_biggrin.gif .
No i kupiłam .... rewelacyjne są icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Echch.... się nadziwić nie mogę i podziwiam ludzi, którzy ciemne meble kupują... ten każdy pyłek kurzu na nich... icon_smile.gif

Żeby nie było - sama mam w salonie wenge, ale ja ich nie wybierałam i w życiu bym nie wybrała po tym, jak miałam kiedyś w pokoju czarno-szarą meblościankę.. Co się nazbluzgam przy sprzątaniu to moje.. Trzeba chyba niedługo zamknąć kota i psa w pokoju icon_twisted.gif

Ale abstrahując od tego.. Daga, nie spróbowałabyś tej wyższej komody zamienić z niższą? No i wg mnie, powinnaś coś wymyślić jeszcze w to puste miejsce między kanapą, a stołem, żeby wyrównać proporcje pokoju, bo teraz tak wygląda, jakby za przeproszeniem "naćkane" było w jednym miejscu, na dodatek w wejściu, a tam koło stołu pusto.. Jesli nie jedna z komód tam, to lampa, albo wazon wysoki stojący na podłodze..
No, ale może ja się czepiam, może to tylko tak na zdjęciach wygląda..

Dodatki super! cool.gif

Link do komentarza
Cytat

Echch.... się nadziwić nie mogę i podziwiam ludzi, którzy ciemne meble kupują... ten każdy pyłek kurzu na nich... icon_smile.gif

Żeby nie było - sama mam w salonie wenge, ale ja ich nie wybierałam i w życiu bym nie wybrała po tym, jak miałam kiedyś w pokoju czarno-szarą meblościankę.. Co się nazbluzgam przy sprzątaniu to moje.. Trzeba chyba niedługo zamknąć kota i psa w pokoju icon_twisted.gif



Tak, widać każdy pyłek - raz dziennie przy zwierzakach i fruwającej sierści muszę kurze w salonie przejechać i nie ma że boli icon_wink.gif
Być może kupiłabym inne gdybym urządzała od zera , ale miałam już z poprzedniego domu jedną komodę i szafkę rtv , więc siłą rzeczy musiałam kontynuować meblowanie w tym systemie - kasy nie miałam, żeby kupować od zera.

Cytat

Ale abstrahując od tego.. Daga, nie spróbowałabyś tej wyższej komody zamienić z niższą?



A wiesz .... pomyślę, może byłoby lepiej faktycznie icon_smile.gif . Wykorzystam do tego celu kolegę szkolnego który mi korepetycji udziela z informatyki icon_lol.gif ... sama nie dałabym rady , z ojcem też nie - kręgosłup ma w opłakanym stanie, nie może nic dźwigać.

Cytat

No i wg mnie, powinnaś coś wymyślić jeszcze w to puste miejsce między kanapą, a stołem, żeby wyrównać proporcje pokoju, bo teraz tak wygląda, jakby za przeproszeniem "naćkane" było w jednym miejscu, na dodatek w wejściu, a tam koło stołu pusto.. Jesli nie jedna z komód tam, to lampa, albo wazon wysoki stojący na podłodze..



Ustawienie , takie "napaćkane" w jednej części pokoju wynika z tego, że w tej drugiej części wskazane jest żeby było "puściej" dlatego, że moja Kasica tańczy , często ćwiczy przy laptopie - wtedy tylko przesuwamy ławę i miejsca do tańca jest pod dostatkiem . Czyli kierowały ustawieniem względy praktyczne niestety icon_wink.gif . Natomiast w ten róg faktycznie jakieś fajne "coś" by się przydało.
Właśnie - wiem, że tam łysiutko , ostatnio rozmyślałam co by tam postawić. Niestety w lokalnych sklepach nic się na mnie nie rzuciło .... w połowie listopada będę w Krakowie , potem w Londynie ... może gdzieś coś wyhaczę icon_wink.gif .


Cytat

No, ale może ja się czepiam, może to tylko tak na zdjęciach wygląda..



A czepiaj sie do woli , ja tam lubię Twoje rady i spostrzeżenia , zawsze są trafione icon_biggrin.gif

Cytat

Dodatki super! cool.gif



Dzięki icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

A jeszcze widzę, że piękna zasłonka przysłania licznik. Fajnie to wymyślone. No i szafka na buty podobna do mojej



Tak , musiałam poczarować bo mnie stolarz olał .... ale fajnie wyszło - od góry szeroko , przelotki zaczepione na haczykach których nie widać icon_smile.gif .

Cytat

Kurde muszę otworzyć temat z moimi remontami w blokach bo chętnie też zasięgnę opinii specjalistów



Chętnie bym pooglądała jak to tam działacie sobie z Beatką.... zakładaj i foty zapodaj icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Wykorzystam do tego celu kolegę szkolnego który mi korepetycji udziela z informatyki icon_lol.gif



Kolega, który daje się wykorzystywać, to skarb icon_biggrin.gif

Cytat

Właśnie - wiem, że tam łysiutko , ostatnio rozmyślałam co by tam postawić. Niestety w lokalnych sklepach nic się na mnie nie rzuciło



może wystarczy te lampę stojącą tam przy kanapie postawić. miejsca to Kasi nie zabrałoby chyba zbyt icon_smile.gif


Cytat

potem w Londynie ...



czerwoną budkę telefoniczną icon_mrgreen.gif


a jak tam Rudzielcowe drapanie tapet? ostatnio widziałam patent płaskiego drapaka z sizalu, przymocowanego do ściany. jak znajdę, to Ci tu wrzucę pomysł.

o coś w tym stylu Edytowano przez molytek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Kolega, który daje się wykorzystywać, to skarb icon_biggrin.gif



icon_lol.gif

Cytat

może wystarczy te lampę stojącą tam przy kanapie postawić. miejsca to Kasi nie zabrałoby chyba zbyt icon_smile.gif



nie da rady , bo wtedy w tej części pokoju nie miałabym światła zbyt wiele ;)

Cytat

czerwoną budkę telefoniczną icon_mrgreen.gif



obawiam się , iż linie lotnicze nie zabrałyby takiego bagażu icon_lol.gif

Cytat

a jak tam Rudzielcowe drapanie tapet? ostatnio widziałam patent płaskiego drapaka z sizalu, przymocowanego do ściany. jak znajdę, to Ci tu wrzucę pomysł.



wrzucaj, bo nadal skubaniec drapie ....


Cytat


rewela, poszukam na allegro ... dzięki icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

znalazłam chwilę, foty zapodam ze stanu obecnego faktycznego .... icon_smile.gif
I tyle zmian ...


no super naprawdę....ja też jak urządzałam salon to wybierałam serię taką do której po czasie będę mogła dokupić....pewności nigdy nie ma, zwłaszcza że mieszkamy trzy lata i tylko stół z krzesłami póki co.....ale też już myślę o witrynce czy komodzie....
Link do komentarza
Cytat

no super naprawdę....ja też jak urządzałam salon to wybierałam serię taką do której po czasie będę mogła dokupić....pewności nigdy nie ma, zwłaszcza że mieszkamy trzy lata i tylko stół z krzesłami póki co.....ale też już myślę o witrynce czy komodzie....



Dokładnie . Lepiej żeby wszystkie meble w jednym pomieszczeniu były z jednego systemu , po prostu fajnie to wygląda wtedy icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Daga też jestem z tobą i też wróciłem na bloki ;) widmo tego wisi nademną


Daga i ja też - tzn ja nawet nie zamieszkałam w domu a juz kupuje bloki - mieszkanie juz wybrane - teraz śledze twojego bloga i szukam inspiracji - narazie wynajmujemy to mieszkanie któe w styczniu najpóżniej lutym mam nadzieje stanie się nasze
A powód no cóż ten sam co u Ciebie icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

Daga i ja też - tzn ja nawet nie zamieszkałam w domu a juz kupuje bloki - mieszkanie juz wybrane - teraz śledze twojego bloga i szukam inspiracji - narazie wynajmujemy to mieszkanie któe w styczniu najpóżniej lutym mam nadzieje stanie się nasze
A powód no cóż ten sam co u Ciebie icon_cool.gif


W razie czego pomożemy, pisz śmiało icon_biggrin.gif
A z drugiej strony to ....
Link do komentarza
Cytat

Daga i ja też - tzn ja nawet nie zamieszkałam w domu a juz kupuje bloki - mieszkanie juz wybrane - teraz śledze twojego bloga i szukam inspiracji - narazie wynajmujemy to mieszkanie któe w styczniu najpóżniej lutym mam nadzieje stanie się nasze
A powód no cóż ten sam co u Ciebie icon_cool.gif


icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

dzięki Heniu icon_biggrin.gif narazie trzymajcie kciuki żeby sprzedająca nie wycofała się i mieszkanko nam sprzedała icon_biggrin.gif


Trzeba być dobrej myśli, wtedy łatwiej się żyje . To łatwiej to można powiedzieć w " " , bo ciężko pokazywać uśmiech na twarzy jak serce zranione i boli.
Trzymam kciuki icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Daga i ja też - tzn ja nawet nie zamieszkałam w domu a juz kupuje bloki - mieszkanie juz wybrane - teraz śledze twojego bloga i szukam inspiracji - narazie wynajmujemy to mieszkanie któe w styczniu najpóżniej lutym mam nadzieje stanie się nasze
A powód no cóż ten sam co u Ciebie icon_cool.gif




jednak się przełamałaś. Pierwszy krok już postawiony Asia. Teraz drugi (wiesz jaki) i się widzimy w Lutym na Kulce. Bierz Domina i troszkę odreagujesz to wszystko. A remont pójdzie jak z płatka ;) Trzymam kciuki

Link do komentarza
Cytat

Daga i ja też - tzn ja nawet nie zamieszkałam w domu a juz kupuje bloki - mieszkanie juz wybrane - teraz śledze twojego bloga i szukam inspiracji - narazie wynajmujemy to mieszkanie któe w styczniu najpóżniej lutym mam nadzieje stanie się nasze
A powód no cóż ten sam co u Ciebie icon_cool.gif



Bardzo współczuję, kochana. No cóż - trza przyjąć na klatę i iść do przodu ... życzę jak najwięcej pozytywów mimo wszystko ....


Cytat

Daga[/b] super mieszkanko - bardzo ładnie je urządziłaś - uwielbiam turkus i na pewno coś sobie strzele w tym kolorku - naprawdę super urządziłaś icon_biggrin.gif



Bardzo wielkie dzięki icon_smile.gif

Trochę się zmieniło ... "doszły" jakieś bibeloty .... jest bardziej "ciepło" icon_biggrin.gif icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

jednak się przełamałaś. Pierwszy krok już postawiony Asia. Teraz drugi (wiesz jaki) i się widzimy w Lutym na Kulce. Bierz Domina i troszkę odreagujesz to wszystko. A remont pójdzie jak z płatka ;) Trzymam kciuki



No powiem tak jak kupimy mieszkanko będziemy na bank icon_biggrin.gif narazie kalkulujemy koszty icon_smile.gif

Daga to kurcze zdjątka poprosze - strasznie mi sie podoba twój salon - ja niestety mam meble juz i raczej w brązach bedzie mój ale sypialnia w turkusie musowo icon_biggrin.gif

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Zapomniałam się pochwalić , iż od Świąt mamy nowych domowników icon_wink.gif .
Przedstawiam Wam Cat i Lucy - dwie szczurzyce Kasicy icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



Ponieważ urosną spore - jak to szczury icon_wink.gif , Kasica rozmyśla nad zmianą klatki - właśnie toczymy boje , znaczy negocjacje dotyczące wymiarów icon_rolleyes.gif . Mamy tylko mieszkanie a nie willę więc ja chcę mniejszą, ona większą - w Kasicy pokoju szału jeśli chodzi o wolne miejsce nie ma a ona uparta jak osioł , więc negocjacje są trudne icon_rolleyes.gif . Chyba pójdę na pewien kompromis , czyli zgodze się na większą (48/80/118) w zamian za dożywotnie utrzymywanie porządku w pokoju icon_wink.gif icon_biggrin.gif .

Pozostała część inwentarza bez zmian icon_smile.gif

Jaga ... aktualnie na fotce zawiesiła się icon_biggrin.gif




Rudy z cyklu "kto źle poskładał kota?" - najlepiej się czuje w moim łóżku icon_lol.gif







Bo szczęśliwy kot to usmiechnięty kot icon_wink.gif



I kilka fotek salonu .... o zgrozo, przybyło durnostojek do odkurzania icon_rolleyes.gif
Ustawień mebli nie zmieniałam , jest "dziura" w postaci nadmiaru miejsca przy stole , ale tam gramy na kinekcie - jestem za leniwa, żeby za każdym razem przesuwać meble tudzież coś przestawiać więc tak zostało icon_wink.gif
Jak nam się kinekt znudzi to pomyślę icon_biggrin.gif .

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Bo szczęśliwy kot to usmiechnięty kot icon_wink.gif



I kilka fotek salonu .... o zgrozo, przybyło durnostojek do odkurzania icon_rolleyes.gif
Ustawień mebli nie zmieniałam , jest "dziura" w postaci nadmiaru miejsca przy stole , ale tam gramy na kinekcie - jestem za leniwa, żeby za każdym razem przesuwać meble tudzież coś przestawiać więc tak zostało icon_wink.gif
Jak nam się kinekt znudzi to pomyślę icon_biggrin.gif .


[attachment=18579:3bd.JPG]

[attachment=18580:5bd.JPG]


Co do kotka , to gdzie mu będzie lepiej? dostanie jedzonka, zostanie pogłaskany, wypieszczony, wykąpany tylko się cieszyć icon_biggrin.gif
A co do mieszkanka to intryguje mnie to coś co jest pod ławą icon_biggrin.gif . To jakaś podkładka przeźroczysta?
A tak to spoko, ogarnęłaś nieźle chałupę, teraz gości już możesz przyjmować na audiencje icon_smile.gif

Cytat

Tak- był temat poruszany i zgadzam sie z tą opcją ..... ale niestety nadal nie mam silnych męskich ramion w zasięgu które mogłyby mi te komody przenieść :bezradny: icon_lol.gif


Ja mam silną wole icon_biggrin.gif To może telepatycznie przesunę tego mebelka icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Co do kotka , to gdzie mu będzie lepiej? dostanie jedzonka, zostanie pogłaskany, wypieszczony, wykąpany tylko się cieszyć icon_biggrin.gif



Ruda Łajza nie da się wykąpać ... pewnie zawitałabym po usiłowaniu na pogotowiu z licznymi ranami ciętymi icon_lol.gif

Cytat

A co do mieszkanka to intryguje mnie to coś co jest pod ławą icon_biggrin.gif . To jakaś podkładka przeźroczysta?



Heniu .... to cień pada ze szklanego blatu icon_biggrin.gif

Cytat

A tak to spoko, ogarnęłaś nieźle chałupę, teraz gości już możesz przyjmować na audiencje icon_smile.gif



a dzięki, dzięki icon_smile.gif

Cytat

Ja mam silną wole icon_biggrin.gif To może telepatycznie przesunę tego mebelka icon_mrgreen.gif



próbuj , jak będa efekty - poinformuję icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...