Skocz do zawartości

mieszkanie do kapitalnego remontu


Recommended Posts

Cytat

Rudy jak przystało na kota ma pomysły nie do przewidzenia icon_lol.gif

Widzę na piątym zdjęciu że nawet zasilanie do lapka przewidziałaś w obudowie rurzanej icon_biggrin.gif



a i owszem , trza zadbać o swoje potrzeby icon_lol.gif


Cytat

a ja się będę upierać aby w koło tego napisu dać jednak kilka zdjęć, ot taka mała galeria i ściana będzie się prezentować jeszcze lepiej ( no oczywiście to tylko takie moje zdanie, a zrobisz co zechcesz icon_razz.gif )




rozważę icon_wink.gif


Cytat

a i jeszcze co do rudego to mój odkąd wszedł na drzewo i o mało nie spadł już nie śpi na górze z wystającą ze schodów głową. Dziwne a mówią że koty nie mają lęku wysokości icon_question.gif może odziedziczył go po właścicielce tongue.gif



mój po właścicielce nie odziedziczył ... nagina po szafach górnych i lodówce z taką łatwością, jakby wskakiwał na kanapę icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

naklejkę przysłali



Dagaaa... czy mnie się wydaje, czy folii transportowej, tej wierzchniej, z tej naklejki nie zdjęłaś? powinny zostać same litery..

Cytat

a ja się będę upierać aby w koło tego napisu dać jednak kilka zdjęć, ot taka mała galeria i ściana będzie się prezentować jeszcze lepiej



tez jestem tego zdania, by tam dołożyć małą galerię, ale nie wkoło tego napisu, tylko na wysokości stołu, tudzież nad komodą icon_smile.gif Edytowano przez molytek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dagaaa... czy mnie się wydaje, czy folii transportowej, tej wierzchniej, z tej naklejki nie zdjęłaś? powinny zostać same litery..



pisało w instrukcji , że z folią sie przykleja , to przykleiłam icon_eek.gif


Cytat

tez jestem tego zdania, by tam dołożyć małą galerię, ale nie wkoło tego napisu, tylko na wysokości stołu, tudzież nad komodą icon_smile.gif



Z dodatkowym wystrojem poczekam rok ... właśnie zaczynam się kształcić w kierunku dekoracji wnętrz icon_mrgreen.gif .
Odebrałam przed chwilą dyplom (administracja) , egzamin zdany teoria na 82 i 75% , praktyka zdania na 92% - hm ... mogło być lepiej icon_rolleyes.gif , no cóż - widać administracja nie jest moją najmocniejszą stroną icon_lol.gif .
Link do komentarza
Cytat

Odebrałam przed chwilą dyplom (administracja) , egzamin zdany teoria na 82 i 75% , praktyka zdania na 92% - hm ... mogło być lepiej icon_rolleyes.gif , no cóż - widać administracja nie jest moją najmocniejszą stroną icon_lol.gif .



własnie miałam pytac o wyniki icon_biggrin.gif gratulejszyn! i już nie przesadzaj - to jest super wynik! icon_biggrin.gif

Cytat

aaaa, taki suprajs ... spróbuję jak wrócę do domu icon_lol.gif



masz tu instrukcję z ich strony http://akatja.pl/pages/instrukcja-naklejania.html
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Przecież Dagga kupiła sobie komorę kriogeniczną
leczenie zimnem, zyskuje coraz większą popularność................
następuje zwężenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie przepływu krwi i obniżenie metabolizmu potem organizm, broniąc się przed zimnem, rozszerza naczynia krwionośne,czujemy się jak nowo narodzeni. icon_lol.gif Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

ojtam ojtam, ale właścicielka HOT icon_mrgreen.gif



taaaa ... ale tylko jak sie wq...rwi icon_razz.gif icon_lol.gif


Cytat

Przecież Dagga kupiła sobie komorę kriogeniczną
leczenie zimnem, zyskuje coraz większą popularność................
następuje zwężenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie przepływu krwi i obniżenie metabolizmu potem organizm, broniąc się przed zimnem, rozszerza naczynia krwionośne,czujemy się jak nowo narodzeni. icon_lol.gif



żeś wymyślił .... niedługo zaczną grzać to będzie lepiej , na razie sie farelką wspomagam icon_biggrin.gif

Cytat

na razie jej nie pytajcie - przecież poleciała i zostawiła na pastwę losu icon_smile.gif



aj tam od razu zostawiła na pastwę.... odpocząć musiała icon_mrgreen.gif
to co ... fotorelacja? icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Moje ulubione z tym zielonym. Też bym chciała.



wyobrażałam sobie zielone jakieś takie .... mniejsze icon_biggrin.gif


Cytat

z pamięci - było przy wejściu - chcesz robić zdjęcia - muss jednorazowy aparat foto za 5-10 funtów (nie pamietam dokładnie) musisz kupić u nas!
Spróbujesz zaprzeczyć? icon_smile.gif albo nie czytałaś informacji szczególnie przy wejściu - przyznaj się! icon_smile.gif



powiem szczerze , że nigdzie nie widziałam takiej informacji - ale tez nie łaziłam od ściany do ściany i nie czytałam wszystkiego przy wejściu icon_rolleyes.gif
w każdym razie każdy odwiedzający raczej miał swój icon_lol.gif


Cytat

A ja myślałem że Leoś znacznie niższy jest icon_biggrin.gif



ja też icon_biggrin.gif


Cytat

Leoś tak udany jak woskowa Daga co obok stoi.Wcale a wcale niepodobni w realu icon_smile.gif



ale że jak niepodobna? wypraszam sobie icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

powiem szczerze , że nigdzie nie widziałam takiej informacji - ale tez nie łaziłam od ściany do ściany i nie czytałam wszystkiego przy wejściu icon_rolleyes.gif
w każdym razie każdy odwiedzający raczej miał swój icon_lol.gif



jak wszyscy z Polski
tam tylko angole dokładnie czytali, hamerykańce i zarabiający w Ojro...
Czesi też słabo czytali
Cały nasz blok wschodni - "ne razbiram pa Bulharski" gadał do obsługi icon_smile.gif


Cytat

ale że jak niepodobna? wypraszam sobie icon_razz.gif



no taka niewymalowana że....o to mi chodzi...i włosy nienaturalne, nie rózowe...... icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

w kontekście mieszkania w bloku - Daga!
w razie problemów - widzę Cię tak samo....



rację mam?



myślisz, że będę aż tak zołzowata?



masz rację icon_twisted.gif


Cytat

Oj Daga-też zastanowiłam się po pierwszym "rzucie oka"- czy to Ty czy Twoja córa... icon_biggrin.gif
Wyglądasz jak nastolatka-serio-super!!!
Nie wiem co zmieniłaś oprócz koloru,ale rewelacja!!!



ojjjj , aleś mi posłodziła icon_redface.gif icon_rolleyes.gif icon_biggrin.gif
p.s. niestety z bliska czar pryska :hahaha2:
Link do komentarza
Cytat

Oj Daga-też zastanowiłam się po pierwszym "rzucie oka"- czy to Ty czy Twoja córa... icon_biggrin.gif
Wyglądasz jak nastolatka-serio-super!!!
Nie wiem co zmieniłaś oprócz koloru,ale rewelacja!!!


a może to miłość? rolleyes.gif

Daga - wyglądasz naprawdę kwitnąco icon_biggrin.gif
- aż dziwne icon_wink.gif po tym, co niedawno przeszłaś... silna kobita jesteś icon_smile.gif
Link do komentarza
Kilka dni wcześniej.
Dialog:
- Ja: Panie Zdzisiu , bo napisali na klatce że 13-go mają puszczać wodę do grzejników, niech Pan podjedzie w przyszłym tygodniu jak Pan będzie miał chwilkę poodkręcać grzejniki po wymianie i zobaczyć czy wszystko jest ok.
Przyjechał.
Dialog:
- Pan Zdziś: no ale , Pani droga - w tych grzejnikach nie ma wody
- Ja : no ja to nie ma , przecież pisali że puszczać będą 13-go , powinna być , moment , zadzwonię do administracji.

Dzwonię do administracji . Dialog:
- Ja: mam pytanko takie jedno- czy puszczaliście wodę do grzejników przy ulicy ....... ?
- Pani: nie , nie puszczaliśmy
- Ja: to co sobie z ludzi jaja robicie , przecież pisało na klatce że puszczacie 13-go
- Pani: bo puszczaliśmy , ale do instalacji zewnętrznej a nie do bloków
- Ja: co mnie obchodzi instalacja zewnętrzna , mnie obchodzi moja instalacja w mieszkaniu .... proszę o informację kiedy puszczacie wodę w moim bloku
- Pani: niestety nie wiem
- Ja : a kto wie?
- Pani: nikt nie wie , będzie wiadomo za kilka dni, proszę zadzwonić za kilka dni
- Ja: wie Pani co? ja muszę wzywać po raz kolejny hydraulika bo nie wiem czy mi się grzejniki nie rozciekną po wymianie , nie wiem na kiedy mam go wezwać , a kto mi pokryje koszty jak zaleje mi mieszkanie?
- Pani: ja teraz nie wiem kiedy , nie mogę Pani powiedzieć.
- Ja: ok, dziękuję.
Rozłączyłam się - siedzimy z Panem Zdzichem i myślimy, , mijają dwie minuty .
Dzwoni mi telefon - numer nieznany , nie znam człowieka, ale ok - se myślę: odbiorę, jak ktoś z pracy to opierd.... że mi doope zawraca na prywatną komórę. Ale odzywa się niespodziewanie Pani z administracji .
Dialog:
- Pani: to ja , z administracji - dowiedziałam się, będą puszczać wodę w środę.
- Ja: dziękuję Pani bardzo.

P.S. Nikt nigdy ze spółdzielni ani administracji sam z siebie nie ma w zwyczaju oddzwaniać do ludzi , jak żyję nie słyszałam o takim przypadku ani u rodziców , ani z autopsji nie znam. Zdziwienie moje było ogromne icon_eek.gif .


Z Panem Zdzisiem ustaliliśmy, że jak już puszczą tą wodę to się do niego odezwę i podjedzie do tych grzejników , po czym sprawdził jeszcze czy wszystkie są podokręcane , żeby nie było niespodzianek. Sprawdził, pojechał.

Dziś.
Godzina 19.00 , właśnie skończyłam załatwiać sprawy służbowe w Katowicach (60km. od mieszkania swojego osobistego) i zbieram się w drogę powrotną , dzwoni telefon. Kasica. Spanikowana.
Dialog:
- K: mamo , bo z rurek przy kaloryferach tryska woda
- Ja: jak to tryska woda?!
- K: no tryska , leje sie jak szalona u mnie w pokoju i w sypialni
- Ja: sama jesteś?
- K: nie , z koleżankami dwiema
- Ja: wszystkie biegną natychmiast do szafy , wyjąć wszystkie ręczniki i tamować, wykręcać , tamować, wykręcać.... dzwoń do dziadka żeby wziął narzędzia i przyjechał najszybciej jak może

W tym momencie dzwonie do Pana Zdzisia spanikowana , opowiadam co się dzieje i że małoletnia sama w domu , a mnie chałupę zalewa - mówi, że już się zbiera i jedzie . Mówie, że dojadę najszybciej jak będę mogła.
No to jadę ..... wlekę się .... czołgam ..... pieszo bym kurrrrr*^%$#&* zaszła szybciej .... korek icon_evil.gif .
Jechałam 1,30 - żesz kuźwa , masakra jakaś .
Dojechałam , dziadek znerwicowany , Kasica w ciężkim szoku , wszystkie ręczniki w domu mokre i do prania , Pana Zdzisia już nie było ale sytuacja była już opanowana.

Taki miałam dzień.
Jutro wyjazd do Krakowa całodniowy ..... ciekawe co zastanę w domu po powrocie icon_confused.gif icon_rolleyes.gif icon_lol.gif .

Link do komentarza
Cytat

Wyprane , wyprasowane i zlozone w kostke reczniki...


A swoja droga co bylo nie halo z grzejnikami ze tryskala woda... odpowietrzenie bylo pootwierane?



Najprawdopodobniej TAK

Daga wiesz co było przyczyną? Może grzejniki były dziurawe ;)



A tak swoją droga wymieniłem drzwi w bloku wewnętrzne sztuk 4 made in OBI icon_biggrin.gif Tak to robi ;) Po przycięciu tektura w środku icon_smile.gif ale kolor i fajne i się cieszę :P
Link do komentarza
Cytat

Wyprane , wyprasowane i zlozone w kostke reczniki...


A swoja droga co bylo nie halo z grzejnikami ze tryskala woda... odpowietrzenie bylo pootwierane?



sama nie wiem na pewno bo mnie przy tym nie było- ale Pan Zdzisiek powiedział, że ciekło przy termostatach - czyli chyba źle dokręcone były rurki po wymianie grzejników , i że dwie uszczelki przy korku grzejnika była nieszczelne :scratching:


Cytat

Najprawdopodobniej TAK

Daga wiesz co było przyczyną? Może grzejniki były dziurawe ;)



A tak swoją droga wymieniłem drzwi w bloku wewnętrzne sztuk 4 made in OBI icon_biggrin.gif Tak to robi ;) Po przycięciu tektura w środku icon_smile.gif ale kolor i fajne i się cieszę :P



o pacz - ale widzisz, wprawę w cięciu takich tekturowych już miałeś przynajmniej icon_lol.gif icon_wink.gif
Link do komentarza
Dobry Wieczór
Przeczytałam. Widzę,że jesteś w miejscu w którym ja byłam trzy lata temu.
Napisałaś mi wtedy, że wszystko będzie dobrze, że samej ci kiedyś było źle, ale wszystko udaje się z czasem wyprostować. Rzeczywiście tak się stało.
Dziś Ty świetnie sobie radzisz i będziesz miała jeszcze dużo szczęścia. Tak jak i mnie udało się wyjść na prostą.
Powodzenia.
Link do komentarza
Cytat

sama nie wiem na pewno bo mnie przy tym nie było- ale Pan Zdzisiek powiedział, że ciekło przy termostatach - czyli chyba źle dokręcone były rurki po wymianie grzejników , i że dwie uszczelki przy korku grzejnika była nieszczelne :scratching:




o pacz - ale widzisz, wprawę w cięciu takich tekturowych już miałeś przynajmniej icon_lol.gif icon_wink.gif




ale beczułki od zawiasów też muszę przyciąć bo za chiny te drzwi tak jak fabryka dała nie pasują ;)
Link do komentarza
Cytat

Dobry Wieczór
Przeczytałam. Widzę,że jesteś w miejscu w którym ja byłam trzy lata temu.
Napisałaś mi wtedy, że wszystko będzie dobrze, że samej ci kiedyś było źle, ale wszystko udaje się z czasem wyprostować. Rzeczywiście tak się stało.
Dziś Ty świetnie sobie radzisz i będziesz miała jeszcze dużo szczęścia. Tak jak i mnie udało się wyjść na prostą.
Powodzenia.



Pamiętam, Smithka ;) . Ty jesteś dużo młodsza, całe życie przed Tobą - bardzo się cieszę, że Ci się udało poukładać swoje sprawy. Mnie jest trudniej w tym wieku zaczynać od nowa ;) . Mam wrażenie, że wszystko już za mną. No ale przecież nie położę się i nie będę umierać icon_lol.gif , trza pchać do przodu icon_rolleyes.gif .


Cytat

ale beczułki od zawiasów też muszę przyciąć bo za chiny te drzwi tak jak fabryka dała nie pasują ;)



Czyli replay , Misiek ;) .
Link do komentarza
Porady mi trza.
Chcę (muszę) zakupić suszarkę łazienkową na prąd. Cuś w ten deseń, jeno większa.



Odwiedziłam w tym celu mój ulubiony market, czyli OBI icon_lol.gif .
Pan doradca (kolejny) nie zabłysnął wiedzą, powinnam się już przyzwyczaić w sumie icon_rolleyes.gif icon_lol.gif , więc Was pytam.
Łazienkę mam maleńką - 2m2 na 1,5m2.
Suszarki były dwie o tej samej wielkości , tej samej budowie, ten sam producent. Różnią się tylko tym, że przy białej pisało 110W , przy chromowanej 45W . Chromowana jest jakieś 100zł droższa od białej.
Więc - na chłopski rozum chromowana pomimo tego, że droższa w użytkowaniu będzie tańsza , tak?
Czy ja coś źle rozumiem icon_rolleyes.gif . Z czym to się jeszcze wiąże?

Suszarka ma służyć jak sama nazwa wskazuje do suszenia okazyjnego rzeczy , tudzież dogrzania chłodnej łazienki . Widzę to tak, że będzie włączona cały czas na min. moc , bo chyba można sobie ustawić - z tego co widziałam jest przy niej termostat.
Pomóżcie wybrać właściwą, bo nie wiem. Jak myślicie ? Przy w/w założeniach pójdę z torbami za prąd? icon_lol.gif
Link do komentarza
O widzicie , chłopaki w jakim błędzie byłam icon_redface.gif , dzięki wielkie icon_smile.gif .
Wezmę tą o większej mocy.
No i pytanko kolejne - o jakiego rzędu mniej więcej (na oko) kwoty rozbija się sprawa grzania tym cudem zakładając na ten przykład pół gwizdka non stop? nie wiem ... 50zł miesięcznie , 100zł miesięcznie , 150zł miesięcznie? icon_rolleyes.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...