Skocz do zawartości

mieszkanie do kapitalnego remontu


Recommended Posts

Psy tak jak i ludzie po jakimś czasie przyzwyczajają się do nowej sytuacji.U nas kiedy zdechł jeden z trzech psów -pozostałe dwa które się przy nim wychowały mocno to odczuły-cały czas szukały, węszyły....były po prostu smutne.Ale jakoś przyzwyczaiły się.Da radę psina icon_wink.gif
No chyba że Ty będziesz tęsknić albo dojdziecie do wniosku że lepiej im razem...Jadze został kot, Laki może nie czuć sie dobrze sam jako zwierzak...
Link do komentarza
Cytat

Wiem...też Grubego kocham...
Wczoraj nieco się zestresowałam ale pies żyje , ja też , więc wsio OK icon_smile.gif
TRZYM SIĘ :hug:



A co to sie podziało ? icon_eek.gif


Cytat

Psy tak jak i ludzie po jakimś czasie przyzwyczajają się do nowej sytuacji.U nas kiedy zdechł jeden z trzech psów -pozostałe dwa które się przy nim wychowały mocno to odczuły-cały czas szukały, węszyły....były po prostu smutne.Ale jakoś przyzwyczaiły się.Da radę psina icon_wink.gif
No chyba że Ty będziesz tęsknić albo dojdziecie do wniosku że lepiej im razem...Jadze został kot, Laki może nie czuć sie dobrze sam jako zwierzak...



Już w domu Jaga Lakiego nie szuka - ale na spacerach widać, że tak - chodzi tymi samymi ścieżkami, wącha , rozgląda się.

Dziś widziałam się z T. - pytałam o Lakiego - to pies tchórz , więc zachowania bojaźliwe ma po prostu w krwi, ale ponoć trzyma się nie najgorzej icon_rolleyes.gif .
Jaga właśnie wraz z Rudym okupują moje łóżko - jadła dziś, może będzie dobrze.
Dziś T. pomógł przewieźć mi akwarium z rybkami Kasi , czyli cały docelowy zwierzyniec już w domu.

Dziś córa z kolegą rozpakowali do końca rzeczy Kasi i poukładali . Pomyli mi też okna , zawiesiłam przed chwilą firanki - już jest bardziej domowo icon_smile.gif .
Jutro przychodzi Pan z UPC podłączyć mi dekoder i TV - na którym polegliśmy z tatusiem icon_lol.gif .
W piątek mają przywieźć pozostałe meble: narożnik do salonu i ławę oraz tapczanik Kasi icon_smile.gif .
Jutro przyjdzie Pan stolarz złożyć mi tą nieszczęsną szafę , w przyszłym tygodniu zrobi mi w holu zabudowę licznika gazu i szafkę na buty w jednym .

Pozostaną listwy styropianowe do przyklejenia pod sufitami - ale nie wiem kiedy się za to zabiorę - może jutro uda się zacząć, coś czuję że będę przy tym klęła jak szewc icon_rolleyes.gif .
Ma zajrzeć też Tadek elektryk skończyć mi instalację - zostało kilka rzeczy do skończenia.

Czyli cały czas coś - ale mam nadzieję, że do końca tygodnia się ze wszystkim wyrobię, w niedzielę wraca Kasia icon_smile.gif .

I tyle z newsów icon_biggrin.gif .

Link do komentarza
Mówiłam, że będzie dobrze icon_smile.gif



Grubego osy (chyba) pożarły w pysk i gardło... prowadziłam go szybko do domu, bo się zaczął kłaść w lesie co chwilę... w domu ciężko dychał i zasypiał...Dałam zastrzyk ( mój własny na czarną godzinę trzymany ), poprawiło się i zaczęła wychodzić opuchlizna, bo wcześniej wcale nie wiedzieliśmy co jest grane...
Nie dowiozłabym do weta ( niedzirela i pogotowie to 40 minut minimum)...
Jest OK icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Mówiłam, że będzie dobrze icon_smile.gif



Grubego osy (chyba) pożarły w pysk i gardło... prowadziłam go szybko do domu, bo się zaczął kłaść w lesie co chwilę... w domu ciężko dychał i zasypiał...Dałam zastrzyk ( mój własny na czarną godzinę trzymany ), poprawiło się i zaczęła wychodzić opuchlizna, bo wcześniej wcale nie wiedzieliśmy co jest grane...
Nie dowiozłabym do weta ( niedzirela i pogotowie to 40 minut minimum)...
Jest OK icon_smile.gif



ożesz kurcze - szacun za zachowanie zimnej krwi , chwała że się udało :hug:


Cytat

dobrze, że już jest dobrze...

to chyba jakieś pechowe wakacje. Ja niestety z moim Rudzikiem nie dojechałam do weta. Zmarł na rękach u męża icon_cry.gif



ech , współczuję...
się człowiek przywiązuje o kocha te swoje sierściuchy ... żałobę trza odbębnić i dać dom i serce kolejnemu - dla mnie dom bez futrzaków jest niepełny, niekompletny ... musi być coś do głaskania i kochania , nie poradzę icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

ech , współczuję...
się człowiek przywiązuje o kocha te swoje sierściuchy ... żałobę trza odbębnić i dać dom i serce kolejnemu - dla mnie dom bez futrzaków jest niepełny, niekompletny ... musi być coś do głaskania i kochania , nie poradzę icon_wink.gif


kocha, kocha. tym bardziej boli, że Rudzik nie miał jeszcze 4 lat, co innego gdyby był stary i schorowany...

ja też nie umiem żyć bez futra, dlatego wystąpiłam do fundacji o przyznanie psiaka. kurcze proces równie trudny, co adopcja dziecka. byłam długo i skrupulatnie inwigilowana, zanim zaakceptowano moją prośbę. rozumiem to i szanuję ludzi, że tak im zależy na dobru podopiecznych.
Link do komentarza
Cytat

kocha, kocha. tym bardziej boli, że Rudzik nie miał jeszcze 4 lat, co innego gdyby był stary i schorowany...



Ja musiałam pożegnać 3 lata wstecz Luśke vel Zołze - kotkę, która miała Felv (kocia białaczka) - Zolza miała 2 lata - zdecydowaliśmy skrócić jej męki , była w bardzo złym stanie pomimo tego że walczyliśmy jak lwy nie szczędząc troski i kasy .... umierała na moich rękach - wyłam kilka dni , nie potrafiłam się ogarnąć ....
został Rudy , który też ma Felv (to zakaźne) - ale był zdiagnozowany prawidłowo wczesniej i dbam o niego bardzo , jest na specjalistycznej karmie , leczony po wykrywaniu pierwszych symptomów niepokojących ... mam nadzieję, że zostanie z nami jeszcze jakiś czas , kochamy go bardzo , to kot Kasi - i Kasia może z nim robić wszystko ...
cieszymy się z każdego dnia kiedy jest z nami icon_smile.gif

Cytat

ja też nie umiem żyć bez futra, dlatego wystąpiłam do fundacji o przyznanie psiaka. kurcze proces równie trudny, co adopcja dziecka. byłam długo i skrupulatnie inwigilowana, zanim zaakceptowano moją prośbę. rozumiem to i szanuję ludzi, że tak im zależy na dobru podopiecznych.



bierz i kochaj .... zwierzaki dają bezinteresowną miłość , jeno czerpać pełnymi garściami icon_wink.gif


Cytat

Zimna krew... coś Ty... po prostu zrobiłam to co zrobiłabym sobie (zastrzyk, wapno, tabletka, zastrzyk, wapno) i na pewno o siebie bym się tak nie bała icon_lol.gif



ja też mam zastrzyk w domu - dla Kasicy , lekarz mnie szkolił - ale gdybym miała użyć to bym chyba na zawał zeszła z nadmiaru stresów icon_redface.gif Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

jak tu żyć w tej ciasnocie z moimi bliskimi ?



Nie jest tak źle.
Salon spory - tutaj jest dużo miejsca , wielkość porównywalna z tym w moim budowanym domu.
Kuchnia - też po przebudowie nie jest tak ciasno.
Kasi pokój - jest sporo mniejszy niż ten jej dotychczasowy , ale jakoś sobie poradziliśmy , też nie jest najgorzej.
Najgorzej sypialnia - no ale jak sama nazwa mówi - tutaj tylko śpię i mam szafę ubraniową , więc przeżyję.
No i ta nieszczęsna łazienka - malutka, faktycznie jest motywacja żeby nie przytyć icon_lol.gif .
Hol spory.

Po remoncie mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że udało mi się tak zaplanować i urządzić, że jestem zadowolona.
51 metrów dla mnie , córki , psa , kota i rybek to nie jest koniec świata icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Cytat

Nie jest tak źle.
Salon spory - tutaj jest dużo miejsca , wielkość porównywalna z tym w moim budowanym domu.
Kuchnia - też po przebudowie nie jest tak ciasno.
Kasi pokój - jest sporo mniejszy niż ten jej dotychczasowy , ale jakoś sobie poradziliśmy , też nie jest najgorzej.
Najgorzej sypialnia - no ale jak sama nazwa mówi - tutaj tylko śpię i mam szafę ubraniową , więc przeżyję.
No i ta nieszczęsna łazienka - malutka, faktycznie jest motywacja żeby nie przytyć icon_lol.gif .
Hol spory.

Po remoncie mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że udało mi się tak zaplanować i urządzić, że jestem zadowolona.
51 metrów dla mnie , córki , psa , kota i rybek to nie jest koniec świata icon_biggrin.gif .


Dagga spytaj sąsiada czy możesz do niego drzwi przebić w ścianie od sypialni icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

To będziesz marzła w nogi jak drzwi nie zamkną icon_razz.gif



No wiem ... uroki mieszkania na parterze . Poczaruję z uszczelkami pod drzwiami - nie mam innej opcji.


Z newsów: był Pan z UPC - wszystko funguje, łącznie z telefonem i telewizorami wszystkimi trzema icon_mrgreen.gif .

Jest właśnie elektryk - kończy instalację icon_smile.gif .
O 12.30 przyjedzie stolarz , będzie mi składał szafę ubraniową.
Po południu zacznę samodzielnie montować listwy podsufitowe styropianowe ... to dopiero będzie - sąsiedzi pewnie jeszcze nie słyszeli takiej łaciny icon_rolleyes.gif icon_lol.gif .
Link do komentarza
Cytat

nie schronisko, fundacja- Warta Goldena (www.wartagoldena.org.pl)

przepraszam Smoku za off icon_redface.gif




No coś Ty ... nic nie szkodzi icon_smile.gif


A ja siedzę i rozkminiam oświetlenie podszafkowe.
Elektryk Tadziu pokazał jak ma być i kombinuję , nie miał już czasu zamontować - montuję sama .
Połaczyłam wszelakie przewody z tym małym białym czymś prostokątnym , poizolowałam skatem coby coś kiedyś przypadkiem sie nie stykło ... podłączyłam wszystko, działa o dziwo icon_lol.gif , czas przykleić gadzinę - w sensie listwę ledową icon_biggrin.gif . Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No coś Ty ... nic nie szkodzi icon_smile.gif


A ja siedzę i rozkminiam oświetlenie podszafkowe.
Elektryk Tadziu pokazał jak ma być i kombinuję , nie miał już czasu zamontować - montuję sama .
Połaczyłam wszelakie przewody z tym małym białym czymś prostokątnym , poizolowałam skatem coby coś kiedyś przypadkiem sie nie stykło ... podłączyłam wszystko, działa o dziwo icon_lol.gif , czas przykleić gadzinę - w sensie listwę ledową icon_biggrin.gif .




Czego Tadzio nie zrobi-baba dokończy icon_biggrin.gif Nie ma jak multifach w ręku icon_biggrin.gif wrzuć potem fotke;-)
Link do komentarza
Cytat

Czego Tadzio nie zrobi-baba dokończy icon_biggrin.gif Nie ma jak multifach w ręku icon_biggrin.gif wrzuć potem fotke;-)



TADAAAAAM

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



Właśnie Pan stolarz montuje mi szafę - ufffff , będę mogła rozpakować pozostałe 4 worki ubrań icon_mrgreen.gif , tym samym wszystkie już wory zostaną rozpakowane icon_biggrin.gif

Dziś po południu będę brać się za listwy podsufitowe , ciekawe jak mi pójdzie icon_rolleyes.gif .
Link do komentarza
Cytat

Daga pięknie to wygląda icon_smile.gif



Też mi się podoba - zastanawiałam się, czy do końca mebli jej nie pociągnąć , ale stwierdziłam, że nie bo coś tam ciepła jednak dają te światełka, a ja nie wiem docelowo co będę na tej mikroweli stawiać, może owoce albo słodycze - i byłaby kicha zdeczka jakby mi się zaczęła czekolada znienacka topić icon_lol.gif


Cytat

Nieeee nooo SUPER!!!!!Zdolna bestia icon_biggrin.gif



Dziękuję icon_redface.gif icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Cytat

Też mi się podoba - zastanawiałam się, czy do końca mebli jej nie pociągnąć , ale stwierdziłam, że nie bo coś tam ciepła jednak dają te światełka, a ja nie wiem docelowo co będę na tej mikroweli stawiać, może owoce albo słodycze - i byłaby kicha zdeczka jakby mi się zaczęła czekolada znienacka topić icon_lol.gif

(...)



Raczej chyba nie dają takiego ciepła-nie wiem może się mylę,ale one nie powinny grzać...

Dałabym do końca!
Link do komentarza
No więc tak - za listwy się nie wzięłam, przyszedł tatuś i powiesiliśmy co było do powieszenia icon_biggrin.gif .
Będą foty - co prawda mieszkanie niekompletne o między innymi listwy podsufitowe, ale proszę się nie przejmować icon_lol.gif .

Hol ... nie ma jeszcze szafki na buty w zabudowie licznika, będzie w przyszłym tygodniu icon_smile.gif .

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



Salon - niekompletny o narożnik w salonie i ławę , za to mam podłączony TV (w każdym pokoju icon_mrgreen.gif ).

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



Łazienka dziś otrzymała suszarkę podsufitową-mała rzecz a cieszy icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg



W sypialni zamontowaliśmy kinkiet - mogę czytać przed snem i wyłączyć światło nie podnosząc leniwego tyłka z łóżka icon_mrgreen.gif

DSC01446.jpg



No i na koniec - sesja zwierzyńca icon_wink.gif

DSC01446.jpg



I tyle na dziś .



Link do komentarza
zgadzam się z przedmówcami szacun :ih:
piknie, przed terminem, czego więcej chcieć icon_smile.gif, a że pusto jeszcze zdążysz "zagracić".
ja mieszkam ponad rok i dalej mam żarówki w sypialni zamiast lamp (czyt. dizajnerskie oświetlenie heheh), prawie żadnych mebli, w jadalni stare krzesła po babci (brak funduszy) i jakoś żyje, da się icon_wink.gif

a i zapomniałam o najważniejszy masz takiego samego rudego sierściucha jak ja i też taki wypłoch icon_biggrin.gif , a myślałam że tylko mój taki chudy icon_razz.gif Edytowano przez tosia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...