Skocz do zawartości

mieszkanie do kapitalnego remontu


Recommended Posts

Cytat

Świetne zdjęcie.

Malarstwo ścienne w drugiej dekadzie XXI wieku zaowocowało przemianami nie tylko w wykorzystaniu nowych technik.
Zmianie uległa również społeczna percepcja roli twórcy. W wyniku przemian gospodarczych i światopoglądowych wyrównanie szans mężczyzn i kobiet oraz powszechny dostęp do edukacji i informacji sprawiły, że fizyczny akt metafizycznego przeżycia przestał być domeną mężczyzn.
Jedną z najsłynniejszych twórczyń tego okresu była działająca w obszarze Europy Środkowo Wschodniej artystka specjalizująca się we freskach - Daggula. Efekty jej działań, często wykraczających poza i tak wówczas pozbawiony ostrych granic kanon sztuki ozdobnej, odcisnęły swe piętno na kolejnych pokoleniach siłą przekazu i nieporównanym wdziękiem, z jakim twórczyni potrafiła łączyć przeróżne techniki zdobień. Bogata ornamentyka, tak tutaj charakterystyczna, stylistycznie spięła tradycje malarskie od starożytnego Bizancjum, przez ornamentykę sakralną Uralu aż po XXI-wieczny postmodernistyczny funkcjonalizm.
Niektóre z prac Dagguli można oglądać w rejonie Górnego Ślaska.


czytając blog PeZeta wiedziałam, że pięknie pisze, ale tym razem przeszedł sam siebie icon_biggrin.gif, ten tekst powalił mnie na kolana :ih:, naprawdę pomyśl nad pisaniem książek ja będę Twoją wierną czytelniczką icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Michał wycinał dziś otwory - w drzwiach icon_biggrin.gif



Mam nadzieję, ze te (takie) kratki mają jeszcze któreś drzwi od sypialni.

Ten "piecyk" w łazience potrzebuje dość dużo powietrza (a wejście do kuchni zamurowano), to zmienił się jego (powietrza) obieg. W którejś sypialni musza być nawiewniki i podobna "kratka" - w zadnym przypadku drzwi od sypialń nie mogą być szczelne - to samo dotyczy okien.
Link do komentarza
Kochani .... żyję , ale co to za życie?
Zakwasy żyć nie dają icon_lol.gif , już jak się budzę to wszystko mnie napiernicza icon_rolleyes.gif
No nic, już niedługo koniec takiej orki a później , sami wiecie icon_wink.gif

Więc tak ... foty jakieś robiłam, ale robiłam po ciemku i wyszły niewyraźne ... więc dziś zrobię foty bo się kuchnia skończy , to bedzie co oglądać.
Jutro wchodzi stolarz składać mi mebelki do kuchni icon_smile.gif , sprzęt AGD już mam więc spokojnie kwestia chwil kiedy bedzie na gotowo icon_smile.gif
Łazienka się kończy , drzwi zamontowane , gładzie porobione.
Fachowcy się uwijają jak normalnie nie powiem co - szybki chopak z tego T icon_biggrin.gif , Misiek też zresztą ślicznie naginał icon_wink.gif .

Z moich prac - od 2 dni mam do pomocy koleżankę z pracy i niejakiego Krzysia , kolegę koleżanki.
Właściwie to w sypialni , Kasi pokoju i holu sufity są pomalowane , ściany przygotowane pod tapetowanie- zaszpachlowane na ile się dało, wyszlifowane i zagruntowane. Zostało tam tapetować, co niniejszym zaczniemy robić dziś icon_smile.gif .
Zostały nieruszony tylko salon - w sensie sufit do pomalowania , ściany do szlifowania i zagruntowania. To zostawiam na koniec , bo w salonie jest całe graciarstwo- więc nie można się tam ruszyć na razie , a dopiero co robić cokolwiek.

We wtorek przychodzą panelować - jak się wyrobię z tapetowaniem, to będzie cud nad wisłą icon_redface.gif - chodzi mi glównie o salon. No ale można zrobić tak, że polożą panele , a potem listwy odkręcę , wytapetuję i przykręcę ponownie. Jest to opcja lepsza niż brak opcji icon_lol.gif .

Muszę dziś zamówić Kasi tapczanik i mój narożnik do salonu , lustro do łazienki , karnisze , roletki i tyle chyba icon_smile.gif .

Koniec widać, kochani ... koniec widać icon_biggrin.gif Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Kuchnia mi się montuje właśnie :yahoo: .
No i piszę ze swojego mieszkanka ... interneta mam icon_mrgreen.gif



Cytat

no pięknie icon_biggrin.gif
a tempo rzeczywiście zabójcze -



Pan T - robi od rana do wieczora, Misiek był i pomagał za co jestem Mu dozgonnie wdzięczna :hug: , i Beatce że pozwoliła kosztem swojego życia rodzinnego na ekscesy budowlane w mojej chacie icon_biggrin.gif

Cytat

powinnaś po tym wszystkim o jakimś urlopie pomyśleć, koniecznie...



jak przeżyję, Elcia ... jak przeżyję icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
No tak, Misiek ... co prawda to prawda.

A ja mam kolejny problem - zlew w kuchni jest nakładany - nie da się go w żaden sposób przytwierdzić do szafki , muszę go chyba przytwierdzić do ściany od strony przylegającej. I jak kuźwa zrobić otwór w zlewie z nierdzewki pod baterię? icon_eek.gif Macie jakąs koncepcję rozwiązania moich problemów?
Link do komentarza
Cytat

ja robiłem kiedyś. Otwornicą. Nie rozumię co znaczy - nakładany i nie da sie przytwierdzić. Syfonem zawsze dociągałem w dół do szafki



otwornicy nie posiadam icon_cry.gif , trza gdzieś szukać pomocy ... natomiast zlew jak nic trza przytwierdzić do ściany , bo do szafki naprawdę nijak się nie da icon_confused.gif
nakładany , to taki co se go stawiasz na szafce - w sensie nie wpuszczany , nie w zabudowie ...

mam kuchnię z postawionym na razie nie przymocowanym zlewem icon_rolleyes.gif


więc tak wygląda ciąg z blatami , będzie listwa ledowa jako podświetlenie - już kupiłam , jeno trza mi jakiego mężczyznę coby mi zamontował, bo tam jest jeszcze osprzęt i kable w których się gubię icon_rolleyes.gif

DSC01446.jpg




a tutaj - obok zlewu będzie stała zmywara i lodówka , a potem zaczyna się na ścianie prostopadłej ciąg powyższy - w ten sposób zrobi mi się zasłonięty lodówą i szafkami wolny róg kuchni - i schowam sobie tam odkurzacz i mopa , nie będzie widać i jednocześnie nie będzie mi graciarstwo się po pokojach i łazience się pałętać icon_smile.gif

DSC01446.jpg




Link do komentarza
Cytat

dalej nie jarzę. No na zdjęciu jest wpuszczony w szafce.
Co.Nie ma tak być?
kurde
jojechyba gupi



nie jest wpuszczony - on stoi dokładnie na szafce , jest postawiony ...
wiesz jak mają profile do kartongipsów? on ma tak zakończone spody - że mogłam go postawić na szafce, ale przytwierdzić go do szafki ni hu hu , chyba że na klej montażowy ...
Link do komentarza
Cytat

dalej nie jarzę. No na zdjęciu jest wpuszczony w szafce.
Co.Nie ma tak być?
kurde
jojechyba gupi


ja też głupia- miałam taki w 2 mieszkaniach- niczym nie przytwierdzałam syfon dociągał... otwornicą się otwór na kran robiło- może w najbliższym sklepie by zrobili? Do żadnej ściany nie montowałam...
Link do komentarza
Cytat

znaczy jak ją mam ustawić?



1. Jak bez zlewu szafka się giba, to "wypoziomuj (klinikami) szafkę.
2. Jak szafka jest stabilna, to "wypoziomuj" zlew na szafce.
3. Po "wypoziomowaniu" zlewu, weź silikon, nałóż na zlew na styku ze ścianą, oraz dla pewności, po wewnętrznych "rantach" zlewozmywaka. Oprócz stabilności, nie będzie podciekała woda pod zlew.
Link do komentarza
Cytat

1. Jak bez zlewu szafka się giba, to "wypoziomuj (klinikami) szafkę.
2. Jak szafka jest stabilna, to "wypoziomuj" zlew na szafce.
3. Po "wypoziomowaniu" zlewu, weź silikon, nałóż na zlew na styku ze ścianą, oraz dla pewności, po wewnętrznych "rantach" zlewozmywaka. Oprócz stabilności, nie będzie podciekała woda pod zlew.



Rysiu ... dziękuję Ci bardzo icon_smile.gif


Cytat

Oj chyba jutro muszę przyjechać i ci to zrobić.



nie obiecuj bo se nadziei narobię icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Dziś srana , czyli lada moment mnie czeka wycieczka do Leroya w Żorach oddać materiał który mi został i zajmuje miejsce, czas wywieźć i zrobić porządek przed jutrzejszym tapetowaniem...
Z rzeczy "przed tapetowaniem" zostało mi zagruntować salon (ściany i sufit) , pomalować sufit ... i posprzątać ten syf.
Zostało jeszcze kilka drobiazgów z którymi sama sobie nie poradzę i musze kogoś znaleźć do pomocy : jak zamontowanie szafek w łazience na ścianie , zamontowanie oświetlenia ledowego pod szafkami w kuchni , zamontowanie baterii do zlewów i wanny , zawieszenie lamp (poproszę Tadzia elektryka , może pomoże) ... pewnie kolejne rzeczy będą wyłazić w przysłowiowym praniu ...
We wtorek kładą panele, musze już ustalać termin przeprowadzki powoli. Nie mam silnych rąk do pomocy , więc pewnie wynajmę firmę przeprowadzkową i wyskoczę z tysiaka icon_confused.gif .
Link do komentarza
Jestem z siebie dumna - WC-et już nie cieknie , a bateria i odpływ w umywalce łazienkowej zamontowałam.
Zlew w kuchni będzie miał otworek pod baterię w poniedziałek, znalazłam sklep w którym wywiercą mi go za dwa dychacze, w poniedziałek zamontuję też w nim baterię i odpływ z korkiem.
Jutro wpadnie Xawieer , wywierci mi dziurki i powiesi szafki łazienkowe, zrobi kołki pod lampy dwie sufitowe, przytwierdzi do ściany szafkę umywalkową i zlew kuchenny.

Zabieram się za sprzątanie i może uda mi się dziś po południu zacząć tapetować pokoje. Zostałam sama na placu boju.
Link do komentarza
Kolejny dzień za mną.
Mieszkanie wysprzątane , wyniosłam chyba z tonę gruzu, kartonów, śmieci. Jest czyściutko ... i zadziwiająco pusto icon_lol.gif . Pomyłam tez pierwszy raz podłogi , nie ma dziwne że wyschły na biało - pyłu było multum , kolejny raz będzie lepszy , a we wtorek panele i tak wszystko przykryją.
Potem wpadła stara córka, i zagruntowałyśmy salon , jutro też wpadnie , i jej kolega - będzie urządzał malowanki sufitowe.
Zasadniczo mieszkanie jest przygotowane do tapetowania, zaczynamy jutro. Jutro bedzie u mnie fajna ekipa , robota pójdzie prędziutko icon_smile.gif
Zostało tapetowanie, panele i trochę duperelek do dopracowania - ale to już szczegół, można robić później.


Chciałam bardzo, ale to bardzo podziękować Coolibrowi za ogromną pomoc wszechstronną - dziękuję, Misiek - bardzo dziękuję - jesteś prawdziwym przyjacielem jakich mało :hug: .
Chciałabym też podziękować mojej przyjaciółce pracowej za pomoc , współdziałanie i podnoszenie na duchu kiedy miałam ochotę skrócić sobie męki icon_lol.gif .

Widać koniec, kochani.

Link do komentarza
Uwaga ... foty bendom icon_biggrin.gif

Łazienka - wpadł Xawieer i pozamiatał - w godzinę wywiercił, powiesił wszystko łącznie z dzwonkiem do drzwi i szafkami łazienkowymi ... jestem Mu bardzo dźwięczna ... tym samym łazienka jest zdatna do użytku icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Kasi pokój - wytapetowany , z położona fototapetą... zostały wycinanki kaszubskie naokoło okna i wokół fototapety , ale zasadniczo można uznać , że jeden pokój jest zrobiony icon_smile.gif

DSC01446.jpg



Jutro dalsza walka icon_wink.gif
Link do komentarza
Nie mnie oceniać, ale czy aby nie masz zbyt małej odległości (długości) spirali? Jak dla mnie łazienka O.K. ale przyczepiłbym się do kibelka bo można kupić narożny np: http://www.skapiec.pl/site/cat/359/comp/404963
A co do spirali to póki co przepisy jedno a życie drugie. Czyli co roku wizyta kominiarzy którzy każą Ci zmienić a Ty powiesz O.K. i tyle. I oby tak jak najdłużej icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

heheh aż tak? Dziękuję. Co mogłem to pomogłem ;)



już nie bądź taki skromny icon_wink.gif

Cytat

Podziękowania również dla Was za pomoc ( w ciągłej jeździe do OBI) ;)



Kochany - same plusy , ponieważ jeździłam tam kilka razy dziennie jak wiesz w różnym stanie wizualnym od normalnego schludnego wyglądu poprzez tylko kropki z farby na facjacie kończąc na upierniczonych ciuchach roboczych i włosach posklejanych klejem i innym badziewiem - zapamiętano mnie i zaprzyjaźniłam się z dwiema osobami w OBI.

Osoba pierwsza to ochroniarz , który wita mnie już słowami : "dzień dobry , witam serdecznie dziś po raz pierwszy, drugi, trzeci, piąty" (niepotrzebne skreślić), a żegna "do zobaczenia , dziś mamy czynne do 21 , będę na panią czekał" :hahaha2: .

Osoba druga to jeden z doradców, człowiek który wyznaje zasadę "miej wyje...ane a będzie ci dane" - pamiętasz jak Ci o nim opowiadałam, prawda? Posiada zachowanie i wzrok osoby , której każdy kto podchodzi burzy misterny plan egzystencji . Otóż wczoraj miałam przyjemność natknąć się na niego jeszcze raz , przytocze przebieg rozmowy:
Ja - ooo, witam Pana ponownie - chcialam haki ósemki na osiem centów długie
On- nie ma
Ja- niech sobie pan nie żartuje, muszę być
On - no dobra , ależ pani nahalna , idziemy na dział
Ja- bardzo dziękuję

W międzyczasie zaczepia go mężczyzna , klient trzymając coś w dłoni i pyta czy takie coś dostanie , na co doradca mało nie zabija go wzrokiem i oczywiście odpowiada, że nie ma zbytnio sie temu czemuś nie przyglądając icon_lol.gif .

Ja - a coś jest w ogóle w tym sklepie?
On - Ja jestem , nie wystarczy Pani ?
Ja - hm , wie pan , zależy
On - nie lubi pani szczerych mężczyzn?
Ja - lubię, ale za chiny nie podchodzą mi pana odpowiedzi
On - ładne ma pani dziś buty
Ja - och , dziękuję , takie jak nigdy nie-robocze, prawda?
On - poradzili sobie ostatnio z tymi śrubami?
Ja - nie mogło się udać- technicznie nie do zrobienia , nie sprawdziło się pana doradztwo w tym temacie


Wzięłam od niego haki i poszłam icon_biggrin.gif . W tym swoim lenistwie i olewaniu był takim perfekcjonistą, ze podejrzewam że gdyby był konkurs na pracownika OBI - zająłby ostatnie miejsce icon_biggrin.gif

Dobra, koniec pierdół - jadę do mieszkania , zawiozę zlew do zrobienia otworka, potem wpadnę na chwilę do pracy i zabieram sie za tapetowanie.
Miłego dnia wszystkim icon_biggrin.gif .




Link do komentarza
Cytat

10 min drapała ścianę, 5 min wpatrywała się w pędzel ;) i się bardzo zmęczyła tak przez tydzień icon_smile.gif



Cooli, nie masz pojęcia, jak bardzo mi pomogłeś!! Obawiałem się, że muszę to leczyć, u siebie,
ale skoro jest ktoś jeszcze, co tak ma/miał/Daga, to kamień mi z serca zdjąłeś.
Serio, dzięki.

Ile ja się nagapiłem na taczkę, kielnię, młotek, ścianę, na wszystko się, ..., tak nagapiłem, że jak bym te godziny zsumował, to by kilka lat wyszło. I nigdy, ale to nigdy, choćbym nie wiem jak się gapił, samo się nie chciało zrobić.

Daggulka, mocna jesteś.

Link do komentarza
Cytat

nie sądzę ;) 10 min drapała ścianę, 5 min wpatrywała się w pędzel ;) i się bardzo zmęczyła tak przez tydzień icon_smile.gif



A co miałam robić jak syf tak nieziemski wszędzie że nie było czego sie chycić , jeno drapać tapety icon_razz.gif . Z moją częścią roboty musiałam poczekać aż Was spławię bezczelnie ... jak wyjechaliście , to dopiero zaczęło sie "moje" icon_wink.gif .


W ogóle to dzięki wszystkim za dobre słowo.
Od piątku zapierdzielam jak mały samochodzik ... wytapetowałam dziś z pomocą córy i jej kolegi duży pokój , fot nie ma , bendom jutro icon_biggrin.gif .
Pomalowałam też sufit w łazience , pomalowałam obudowę z kartongips w salonie , uskuteczniałam wycinanki kaszubskie okołookienne u Kasi w pokoju.
Posprzątałam na koniec - jutro wchodzą kłaść panele od rana .

Nie zdążyłam niestety wytapetować sypialni i holu icon_cry.gif . W środę wytapetuję sypialnię, w czwartek hol , w międzyczasie zawołam elektryka - niech podłącza żyrandole i montuje gniazdka i włączniki.
W piątek pakowanie gratów od rana w domu , w sobotę przeprowadzka .
Taki mam plan.

Niestety nie mam nikogo do pomocy przy przeprowadzce - muszę wynająć ekipę przeprowadzkową.

Padnięta jestem że masakra, pomyśle o tym jutro.
Link do komentarza
No daga wypowiedz się wreszcie na temat pędzlów i wałków icon_smile.gif

Czyli wychodzi na to że 3 tyg blokowaliśmy twoje mieszkanie i dlatego nie kładłaś tapet... ;)

Czekamy na fotki tapetowania salonu. Ciekaw jestem jak to wyszło bo przez tyle czasu był tam pokój do wszystkiego ;) spania, cięcia, piłowania, mieszania... no i biuro też było nie?

Link do komentarza
Cytat

No daga wypowiedz się wreszcie na temat pędzlów i wałków icon_smile.gif



nie powiem nic bez swojego adwokata icon_razz.gif icon_biggrin.gif

Cytat

Czyli wychodzi na to że 3 tyg blokowaliśmy twoje mieszkanie i dlatego nie kładłaś tapet... ;)



nie blokowaliście , tylko taka kolej rzeczy że co mogłam to mogłam zrobić w tym bajzlu , a z resztą musiałam się uzbroić w cierpliwość icon_wink.gif

Cytat

Czekamy na fotki tapetowania salonu. Ciekaw jestem jak to wyszło bo przez tyle czasu był tam pokój do wszystkiego ;) spania, cięcia, piłowania, mieszania... no i biuro też było nie?



wszystko tam było .... WSZYSTKO ... to był salon wielofunkcyjny icon_lol.gif icon_wink.gif
pusto tu teraz strasznie ... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...