Skocz do zawartości

Kominek z płszczem wod. + ogrzewanie podłogowe


Piciu

Recommended Posts

Witam
Zamierzam podłączyć kominek z płszczem wodnym do ogrzewania podłogowego. Dom ma 180 m. Z ogrzewania podłogowego ogrzewany będzie parter. Piętro chciałem podłączyć poprzez wymiennik płytowy również do kominka. Ale mam problem z ustaleniem mocy kominka. Czy ktoś stosował już podobny układ i jaką dobrał moc kominka?
Wszelkie uwagi miło widziane
Pozdrawiam
icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam
Zamierzam podłączyć kominek z płszczem wodnym do ogrzewania podłogowego. Dom ma 180 m. Z ogrzewania podłogowego ogrzewany będzie parter. Piętro chciałem podłączyć poprzez wymiennik płytowy również do kominka. Ale mam problem z ustaleniem mocy kominka. Czy ktoś stosował już podobny układ i jaką dobrał moc kominka?
Wszelkie uwagi miło widziane
Pozdrawiam
8)



"TakT" Technika Ogrzewania wykonuje tego typu instalacje na terenie kotliny jeleniogorskiej , Wroclawia i Opola. Stosujemy Turbokominki bo sa sterowane komputerem i zabezpieczone przed zagotowaniem instalacji, co jak wiadomo grozi wybuchem kotla. Kominki z plaszczem wodnym nie maja mozliwosci kontrolowania w pelni temperatur. Jezeli jest Pan z terenow wymienionych przeze mnie, mozemy wykonac taka instalacje laczac turbokominek z kotlem gazowym i zasobnikiem cieplej wody w jedna instalacje c.o. + cieplej wody uzytkowej. Tel. 07575 33 6 33 w godz 10 - 16 . Mozna mnie osiagnac pod adresem taktt@interia.pl. Poniewaz jestem poza Polska nie mam mozliwosci pisania z polskimi literami.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Zamierzam podłączyć kominek z płszczem wodnym do ogrzewania podłogowego. Dom ma 180 m. Z ogrzewania podłogowego ogrzewany będzie parter. Piętro chciałem podłączyć poprzez wymiennik płytowy również do kominka. Ale mam problem z ustaleniem mocy kominka. Czy ktoś stosował już podobny układ i jaką dobrał moc kominka?
Wszelkie uwagi miło widziane
Pozdrawiam
icon_cool.gif



Przepraszam zapomnialem sie przedstawic

inz. Tadeusz Tomalak
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Gość Gość
Cytat

Witam
Zamierzam podłączyć kominek z płszczem wodnym do ogrzewania podłogowego. Dom ma 180 m. Z ogrzewania podłogowego ogrzewany będzie parter. Piętro chciałem podłączyć poprzez wymiennik płytowy również do kominka. Ale mam problem z ustaleniem mocy kominka. Czy ktoś stosował już podobny układ i jaką dobrał moc kominka?
Wszelkie uwagi miło widziane
Pozdrawiam
icon_cool.gif



Witam!
Mam zainstalowany kominek z płaszczem wodnym i całe ogrzewanie do niego podpięte. Działa rewelacyjnie: dom ma 130m2 w tym podłogówka ma ponad 40m2. nigdzie nie mam wymiennika płytowego zrobione jest to prosto ale z głową. Kominek firmy CTM najmniejszy 18 kW ma ogromny zapas mocy muszę uważać, żeby nie zagotować wody, ponieważ jego parametry to 110 - 220m2. jestem w dolnej granicy; poprostu rewelacja. wybrałem tą firmę, ponieważ jako jedyni produkują piec z podłączeniem powietrza z zewnątrz od dołu. wszyscy inni proponują doprowadzenie powietrza pod kominek, ale tylko po to aby zrekompensować ilość powietrza w domu, którą pociągnie kominek. Ja mam szczelnie podpięty kominek do rury i wentylacja mi się "nie odwraca". Proponuję poczytać na ten temat. W przyszłości mam zamiar zagospodarować poddasze dojdzie mi 100m2 i myślę, że kominek doskonale sobie poradzi. moja rada nie więcej jak 18 kW.
Link do komentarza
Witam.
Interesuje mnie sprawa palenia w takim kominku.
Jak jest z nocA? Czy załadowanie całego wkładu wystarczy na całą noc palenia?
Czy niestety rano znowu trzeba rozpalać.
Prosiłbym o kontakt "gościa", bo chciałbym sie dowiedziec czegoś więcej o rozwiazaniach technicznych od kogoś, kto już w taki sposób ogrzewa dom. sydominik@wp.pl pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...