Skocz do zawartości

Jaki komin do kuchni?


Recommended Posts

Przymierzam się do kupna kominów. W domu będą 2, jeden do CO będzie to system kominowy, jeszcze nie wiem jakiej firmy , znalazłem u siebie za 2500zł 8m firmy bodajże ekokomin , może być?
Problem w tym , że nie wiem co z kominem do kuchni , w projekcie jest jako komin dymowy i są trzy kanały wentylacyjne, ale dlatego że jest kominek. My kominku nie będziemy robili czy w takiej sytuacji można zrobić tylko komin z pustaków wentylacyjnych czy mimo to , że będzie to w kuchni trzeba dawać jakiś wkład kominowy? W domu będzie gaz z sieci ale nie do ogrzewania tylko gotowania , ktoś mi mówił , że jeżeli nie będzie wkładu,rury kwasowej czy coś w tym stylu to będą problemy potem z odbiorem do użytku.
Link do komentarza
Cytat

Komin dla pieca co, kominka. Jeśli kominka nie będzie drugi komin jest zbędny i nie powinno być żadnych problemów przy odbiorze... ale na wszelki wypadek można zmienić w tym zakresie projekt.


Zmieniać projekt to chyba nie taka prosta rzecz teraz. Czyli nie ma żadnych przepisów , ze w kuchni gdzie jest gaz z sieci trzeba mieć wkład kominowy czy rure kwasowa? Wystarczy wentylacyjny sam?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Zmieniać projekt to chyba nie taka prosta rzecz teraz. Czyli nie ma żadnych przepisów , ze w kuchni gdzie jest gaz z sieci trzeba mieć wkład kominowy czy rure kwasowa? Wystarczy wentylacyjny sam?


A po co zmieniać projekt? Nie robisz kominka i finito. Wkład kominowy jest potrzebny tylko do pieca .W Twoim przypadku tylko wentylacyjny jest Ci potrzebny.
A co to za ten komin (ekokomin) ,jeszcze o takim kominie nie słyszałem,jeżeli możesz to sprawdź dokładnie jak się on nazywa.
Link do komentarza
Cytat

Zmieniać projekt to chyba nie taka prosta rzecz teraz. Czyli nie ma żadnych przepisów , ze w kuchni gdzie jest gaz z sieci trzeba mieć wkład kominowy czy rure kwasowa? Wystarczy wentylacyjny sam?

Ja już różne "cuda" widziałem na odbiorach, a jeśli komin jest w projekcie, to odbiór może go wymagać, pomimo fizycznego braku kominka w dniu odbioru... Zmiana w projekcie w tym zakresie to formalność, a załatwia sprawę definitywnie. Dla kuchni wyposażonej w gazówkę nie wymaga się komina z kwasówki.
Link do komentarza
Czyli nie trzeba żadnego komina do kuchni ani żadnej rury czy wkładu tylko wystarczy z czegoś takiego
http://www.google.pl/url?sa=i&source=i...368976938155589

Jeżeli dla świętego spokoju chciałbym zmienić projekt to gdzie i jak jak jest już zaadaptowany?

Druga sprawa , jak to jest , jak się kupuje system kominowy do kotłowni i w projekcie jest też obok dymowego jeden wentylacyjny to jego w tym systemie kominowym nie ma? trzeba obok tego komina z takich pustaków jak wyżej zrobić?
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli dla świętego spokoju chciałbym zmienić projekt to gdzie i jak jak jest już zaadaptowany?


Architekt który Ci adaptował projekt może dokonać i tej poprawki.

Cytat

Druga sprawa , jak to jest , jak się kupuje system kominowy do kotłowni i w projekcie jest też obok dymowego jeden wentylacyjny to jego w tym systemie kominowym nie ma? trzeba obok tego komina z takich pustaków jak wyżej zrobić


To zależy od projektu. Nowoczesne kotły gazowe wyrzucają spaliny i zasysają powietrze do spalania jednym kominem tzw. dualnym: jest to rura w rurze.

Jeśli budujesz dom według współczesnych (energooszczędnych) technologii, to raczej zrezygnowałbym z wentylacji grawitacyjnej, na rzecz wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła...
Link do komentarza
Cytat

Architekt który Ci adaptował projekt może dokonać i tej poprawki.


To zależy od projektu. Nowoczesne kotły gazowe wyrzucają spaliny i zasysają powietrze do spalania jednym kominem tzw. dualnym: jest to rura w rurze.

Jeśli budujesz dom według współczesnych (energooszczędnych) technologii, to raczej zrezygnowałbym z wentylacji grawitacyjnej, na rzecz wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła...



Mało rozumiem co napisałeś icon_smile.gif Na projekcie jest narysowany komin wraz z jednym kanałem wentylacyjnym( prostokąt przekreślony na ukos ) , w kuchni jest tak samo oznaczone ( ale nie będzie kominka więc zrezygnujemy z niego ) i trzy kanały wentylacyjne ( 3 takie prostokąty )
Nie wiem jak sprawdzić inaczej
Jest to ten projekt
http://extradom.pl/projekt-domu-ewa-ii-pal...o-stale-WRD1562

A komin do kotłowni co pisałem wcześniej to firma ICOPAL, może być?
Link do komentarza
Przepraszam - trochę namieszałem, bo wydawało mi się, że będziesz ogrzewał gazem.
Dla pieca stałopalnego musisz mieć w pomieszczeniu kotłowni kanał wentylacji, a Icopal będzie dobry jako komin dla stałopalnego - a dokładnie Icopal Ci-Eko z wentylacją, chyba, że wentylację poprowadzisz oddzielnie. W zasadzie powinieneś też pomyśleć o doprowadzeniu do pomieszczenia kotłowni powietrza umożliwiającego właściwe funkcjonowanie kotła.
Link do komentarza
Cytat

Przepraszam - trochę namieszałem, bo wydawało mi się, że będziesz ogrzewał gazem.
Dla pieca stałopalnego musisz mieć w pomieszczeniu kotłowni kanał wentylacji, a Icopal będzie dobry jako komin dla stałopalnego - a dokładnie Icopal Ci-Eko z wentylacją, chyba, że wentylację poprowadzisz oddzielnie. W zasadzie powinieneś też pomyśleć o doprowadzeniu do pomieszczenia kotłowni powietrza umożliwiającego właściwe funkcjonowanie kotła.


Jeżeli oddzielnie bo nie wiem czy tam co mi mówili z tym kominem mają taki z wentylacją , to trzeba zrobić ją z takiego pustaka jak wrzuciłem linka? W kuchni wentylację też?
O co chodzi dokładnie -doprowadzeniu do pomieszczenia kotłowni powietrza umożliwiającego właściwe funkcjonowanie kotła.
To nie jest już w projekcie zaplanowane?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Czyli nie trzeba żadnego komina do kuchni ani żadnej rury czy wkładu tylko wystarczy z czegoś takiego
http://www.google.pl/url?sa=i&source=i...368976938155589

Jeżeli dla świętego spokoju chciałbym zmienić projekt to gdzie i jak jak jest już zaadaptowany?

Druga sprawa , jak to jest , jak się kupuje system kominowy do kotłowni i w projekcie jest też obok dymowego jeden wentylacyjny to jego w tym systemie kominowym nie ma? trzeba obok tego komina z takich pustaków jak wyżej zrobić?


To do czego dałeś linka nadaje się do wentylacji w kuchni jak również i w kotłowni.
Do kotłowni możesz kupić sam komin bez wentylacji (jest tańszy aniżeli z wentylacją),a do wentylacji spokojnie możesz dokupić pustak wentylacyjny podwójny albo nawet potrójny i będziesz miał załatwioną wentylację w garażu jak i na klatce schodowej (razem z salonem). Musisz tylko zwróci uwagę przy zakupie aby pustak wentylacyjny licował z obudowa komina abyś miał równa ścianę po doklejeniu pustaka wentylacyjnego do komina.
Co do adaptacji to na każdym etapie budowy możesz dokonywać pewnych zmian (jakich to nie będę tu opisywał) po zgłoszeniu tego faktu architektowi czy projektantowi.


Cytat

W kuchni wentylację też?
O co chodzi dokładnie -doprowadzeniu do pomieszczenia kotłowni powietrza umożliwiającego właściwe funkcjonowanie kotła.
To nie jest już w projekcie zaplanowane?


W kuchni też ,co najmniej podwójny,jeden kanał do wyciągu ,drugi do całości.
Natomiast jeżeli chodzi o doprowadzenie powietrza to nie wiem czy masz w projekcie to ujęte,ale musi być nawiew i wywiew z czego nie może to być mechaniczny tylko grawitacyjny.
Link do komentarza
Podałem Ci model Icopala z wentylacją! Jeśli lokalny dystrybutor nie ma takowych na stanie, to albo poczekaj aż sprowadzi (wygodniejsze wykonanie i wykończenie ponad dachem) albo wykonaj z pustaków do których linka podałeś lub też z pustaka wentylacyjnego ceramicznego.

Nie wiem co jest w Twoim projekcie :-)
Jeśli będzie w miarę szczelne pomieszczenie kotłowni to przy rozpalaniu w piecu zadymienie kotłowni gwarantowane, zaś już podczas palenia w piecu będzie występowało zjawisko zasysania powietrza przez kanał wentylacyjny, a nie do tego on służy.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Podałem Ci model Icopala z wentylacją! Jeśli lokalny dystrybutor nie ma takowych na stanie, to albo poczekaj aż sprowadzi (wygodniejsze wykonanie i wykończenie ponad dachem) albo wykonaj z pustaków do których linka podałeś lub też z pustaka wentylacyjnego ceramicznego.


Wykończenie ponad dachem jest wygodniejsze pod warunkiem ,że jest sam komin ,ewentualnie z komin wentylacją a w przypadku dodania dwu lub trzy kanałowego pustaka wentylacyjnego to i tak musi go wykończyć indywidualnie np. cegłą klinkierową.
Co do komina to nie ma znaczenia jaka firma,znaczenie ma aby był on tzw uniwersalny na paliwo stałe do kotłów niskotemperaturowych ze skraplaczem kondensatu.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Powiem Ci tak ,nie jestem projektantem ale w tym projekcie to dziwnie umieścili te kominy.Dobrze,że nie masz kominka bo największym nieporozumieniem jest właśnie umiejscowienie komina do kominka ,który to kominek miałby być podłączony jakąś rura poprzez ścianę do komina i druga sprawa,nie wiem po co zaprojektowali komin z kanałem wentylacyjnym jak i tak jest dołożone dwa pustaki wentylacyjne podwójne. Druga sprawa to kanał wentylacyjny w kuchni,kanał wentylacyjny powinien być tam gdzie kuchenka albo kuchenka powinna być tam gdzie kanał went icon_biggrin.gif
A o wentylacji garażu to projektant już całkowicie zapomniał.Po mojemu to musiałbyś w kotłowni dołożyć pustak wentylacyjny podwójny tak abyś miał wentylację w kotłowni i w garażu.
A z racji tego,że w salonie zrezygnowałeś z kominka to zarazem i z wentylacji,więc dobrze by było jakbyś dołożył jeszcze jeden kanał wentylacyjny w kotłowni i zarazem miałbyś wentylacje w salonie poprzez klatkę schodową.
Na pewno zauważyłeś po naszych uwagach,że w projekcie nawiew do kotłowni jest.

Cytat

Jak pisałem wyżej: systemowy komin plus jeden podwójny pustak z tyłu (uwzględniając dodatkowy przewód dla garażu - odpada jakaś kombinacja z wywietrznikiem i jego opierzeniem). Brak kominka dałbym z przodu czyli 3 pustaki podwójne (można dodatkowo zwentylować salon).


Salon z racji tego,że nie będzie kominka to i nie będzie wentylacji więc albo tak jak piszesz dołożyć jeszcze jeden pustak podwójny w kuchni albo uważam ,że tak ja pisałem dołożyć w kotłowni jeden kanał (w sumie w kotłowni będzie trzy kanałowy zamiast dwu pustak wentylacyjny) a kratka wentylacyjna wypadła by na skraju klatki schodowe a korytarza co by w pewien sposób nie było widoczne i nie szpeciło by salonu.
Link do komentarza
Cytat

Powiem Ci tak ,nie jestem projektantem ale w tym projekcie to dziwnie umieścili te kominy.


Uwierz mi - całkiem przyzwoite rozwiązanie w porównaniu do tego co miałem okazję ostatnio oglądać!

Cytat

nie wiem po co zaprojektowali komin z kanałem wentylacyjnym jak i tak jest dołożone dwa pustaki wentylacyjne podwójne.


- wentylacja spiżarni, dwa kanały na kuchnię, kanał dla łazienki


Cytat

- kanał wentylacyjny w kuchni, powinien być tam gdzie kuchenka albo kuchenka powinna być tam gdzie kanał went icon_biggrin.gif


To można załatwić poprowadzeniem kanału w podwieszanym suficie...
ale odbiegając od wentylacji - kuchenka gazowa nie może stać przy oknie - odległość 0,5m (chyba, że jest to płyta elektryczna)!!!

Cytat

A o wentylacji garażu to projektant już całkowicie zapomniał.Po mojemu to musiałbyś w kotłowni dołożyć pustak wentylacyjny podwójny tak abyś miał wentylację w kotłowni i w garażu.


W garażu jest wentylacja niezależna, ale podobnie jak Mhtyl radziłbym z niej zrezygnować na rzecz drugiego kanału w kotłowni, którym można zwentylować garaż.

Cytat

A z racji tego,że w salonie zrezygnowałeś z kominka to zarazem i z wentylacji,więc dobrze by było jakbyś dołożył jeszcze jeden kanał wentylacyjny w kotłowni i miałbyś wentylacje w salonie poprzez klatkę schodową.


To wyszło by jednak na systemowy z wentylacją plus podwójny wentylacyjny: kotłownia, salon (przez klatkę schodową), garaż.

Link do komentarza
Proszę o zrozumienie bo mało czaję icon_smile.gif

Z tego co wywnioskowałem to w kuchni wywalić komin z wentylacją i zrobić wentylację jak na projekcie aby było 4 kanały czyli 2 pustaki po 2 dziury co są.
W kotłowni tak jak jest tylko przy wentylacji przy kominie zamiast jednego kanału dołożyć pustak ten wentylacyjny z 2 dziurami aby było 2 kanały wentylacyjne ?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Uwierz mi - całkiem przyzwoite rozwiązanie w porównaniu do tego co miałem okazję ostatnio oglądać!


Ale zawsze może być lepiej albo gorzej icon_biggrin.gif
Cytat

- wentylacja spiżarni, dwa kanały na kuchnię, kanał dla łazienki


Jak już to jeden kanał na kuchnię,bynajmniej ja tak to widzę z rysunku. I tak po kolei went schowka,kuchni,wc na parterze oraz wen łazienki na poddaszu.
Cytat

To można załatwić poprowadzeniem kanału w podwieszanym suficie...
ale odbiegając od wentylacji - kuchenka gazowa nie może stać przy oknie - odległość 0,5m (chyba, że jest to płyta elektryczna)!!!


Ale po co sobie utrudniać życie jakimiś dodatkowymi rurami ,rozumiem jeżeli byłby to stary dom i to nie takiego manewru bo s a jakieś tam ograniczenia,ale w nowym? jakieś rury,podwieszanie ,zabudowa?po co?
I tak jeszcze patrząc pod katem logistyki to kuchenka nie powinno być obok zlewozmywaka.

Cytat

Proszę o zrozumienie bo mało czaję icon_smile.gif

Z tego co wywnioskowałem to w kuchni wywalić komin z wentylacją i zrobić wentylację jak na projekcie aby było 4 kanały czyli 2 pustaki po 2 dziury co są.
W kotłowni tak jak jest tylko przy wentylacji przy kominie zamiast jednego kanału dołożyć pustak ten wentylacyjny z 2 dziurami aby było 2 kanały wentylacyjne ?


W kuchni wywalisz komin wraz z wentylacją bo nie robisz kominka,a on jest tylko potrzebny do kominka.
Je żeli wywalisz komin to automatycznie pozbywasz się wentylacji w salonie bo ten komin mial kanał wentylacyjny do wentylacji salonu.
I teraz są dwie opcje albo tak jak pisze Irbis dokładasz podwójny pustak wen do kuchni albo taj jak ja to widzę ,dokładasz jeden kalan do kotłowni ,resztę rozwiązanie nie będą się powtarzał przeczytasz wyżej.
I tak w kotlowni dasz tak jak piszesz (jeżeli dołożysz w kuchni wen dla salonu) pustak podwójny wentylacyjny ,jeżeli zrezygnujesz z dołożenia pustaka w kuchni do wentylacji salonu to w kotłowni powięzienie buc potrójny pustak kanałowy.
Link do komentarza
Uporządkujmy, bo sam się już gubię icon_wink.gif
Brak projektu poddasza, stąd w tym co pisałem dziś wcześniej nie uwzględniałem łazienki i ewentualnie innych kanałów na poddaszu!
Na parterze mamy:
komin 1: komin systemowy dla kotła, plus jeden pustak - dwa przewody wentylacyjne (garaż i kotłownia)
komin 2: trzy pustaki wentylacyjne po 2 przewody (dwa kanały kuchnia, spiżarnia, WC, salon, łazienka na poddaszu
Teraz chyba mamy wsystko (jeden kanał wolny improwizując przydzielam do salonu).
Link do komentarza
Cytat

Uporządkujmy, bo sam się już gubię icon_wink.gif
Brak projektu poddasza, stąd w tym co pisałem dziś wcześniej nie uwzględniałem łazienki i ewentualnie innych kanałów na poddaszu!
Na parterze mamy:
komin 1: komin systemowy dla kotła, plus jeden pustak - dwa przewody wentylacyjne (garaż i kotłownia)
komin 2: trzy pustaki wentylacyjne po 2 przewody (dwa kanały kuchnia, spiżarnia, WC, salon, łazienka na poddaszu
Teraz chyba mamy wsystko (jeden kanał wolny improwizując przydzielam do salonu).


Czyli zrobić tak jak napisałeś?
to jest poddasze
Link do komentarza
Okazuje się, że w projekcie łazienka na poddaszu jest wentylowana podobnie jak garaż - przez wywietrzak.
Zrezygnowałbym z niego i pozostał przy tym co napisałem wyżej: komin systemowy plus podwójny wentylacyjny i trzy podwójne wentylacyjne z wykorzystaniem wolnego kanału do wentylacji salonu.

Jak na taki mały domek to sporo dziur którymi będziesz wyrzucał ciepło na zewnątrz.
Nie zastanawiałeś się nad wentylacją mechaniczną z odzyskiem?
Odchodzi wtedy jeden komin ponad dachem (wentylacyjny)...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Czyli zrobić tak jak napisałeś?
to jest poddasze


Tak jak wspomniałem wyżej,ta wentylacja to najlepiej nie jest zrobiona.Po co jakiś wywietrzak w łazience na poddaszu jak w ścianie można puścić kanał went,tym bardziej ze na tej ścianie idą zgrupowane kanały went.
Co Ci mogę doradzić to abyś zasiadł do lektury o wentylacji i to zarówno grawitacyjnej jak mechanicznej aż po reku,wtedy będziesz miał lepsze rozeznanie w temacie bo jak na razie to opierasz się na naszych opiniach,a z kąt wiesz że są dobre to rady? icon_razz.gif
Na Twoim miejscu udał bym się do projektanta który robił Ci adaptacje i przedstaw mu nasze przemyślenia ,niech się chłopina wypowie ,w końcu to on będzie za to odpowiedzialny.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

2. Jeśli garaż nie będzie ogrzewany, nie ma potrzeby komina wentylacyjnego - wietrzak wystarczy, co więcej jest uzasadniony, a przepisy dopuszczają takie rozwiązanie.


Z tego co wiem ,to garaż czy jest ogrzewany czy nie powinien posiadać wentylację.Tym bardziej,że ten garaż jest w bryle domu.
Link do komentarza
Cytat

1. Wietrzak, to nie wentylacja - nie może być zastosowany w łazience - przepisy i logika.


Patrz rzut poddasza- od razu widzę te mućki na Evereście i stwierdzenie: jak się chce to wszystko można icon_wink.gif

Cytat

2. Jeśli garaż nie będzie ogrzewany, nie ma potrzeby komina wentylacyjnego - wietrzak wystarczy, co więcej jest uzasadniony, a przepisy dopuszczają takie rozwiązanie.


Upierałbym się przy swojej wersji - to skrzywienie zawodowe, nakazujące unikać zbędnych przepustów przez dach.
Skoro można spokojnie puścić wentylację przewodem w kominie, to po co wywietrzak?
Można też wietrzyć taki garaż otworami w ścianach czy drzwiach, ale jeśli jest on w bryle budynku, więc mniemam, że będzie choćby mimowolnie ogrzewany i stąd sugestia aby wykorzystać do tego kanał wentylacyjny, co nie sprawia żadnego problemu.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Proszę bardzo icon_smile.gif



Taka lokalizacja komina spalinowego zaprojektowanego do kominka jest bardzo dziwna .
Przemyśl inna lokalizację bliżej miejsca kominkowego .
Zastanów się czy jesteś na 100% pewien że nie chcesz i nie będziesz chciał w przyszłości jednak wybudować kominka, dostawianie komina w istniejącym domu to spore koszty i ogromne zamieszanie .
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witam!
Podłączam się do tematu bo mam pytanie w podobnej kwestii. Kupiłem nowe mieszkanie, deweloper zapewnił że w aneksie kuchennym (kuchnia ma swoje okno) zamontuje kocioł dwu funkcyjny. W kuchni mam 2 kominy wentylacyjne i jeden spalinowy (pustak ceramiczny).
Przy montażu okazało się że komin spalinowy będzie transportował jedynie spaliny a powietrze do kotła będzie pobierane z jednego z dwóch kominów wentylacyjnych, drugi mam przeznaczony pod okap kuchenny.
Czy w takiej sytuacji pozbawienie się komina wentylacyjnego do swobodnej wentylacji jest dobrym pomysłem a także czy sprawność kotła nie spadnie poprzez doprowadzenie nieogrzanego powietrza do komory spalania?

Proszę o podpowiedzi.
Link do komentarza
Cytat

Jaki to będzie kocioł, do którego powietrze nie będzie doprowadzone przewodem współosiowym...?

Kocioł to Ariston Clas 24

Może wystarczy wstawić w ceramikę przewód spalinowy i konektor pobierający powietrze do spalania z ceramiki ...
Warto porozmawiać z monterem który zainstaluje kocioł - jak on to widzi.



Monterzy, którzy przyjeżdżają spóźnieni na budowę rozpoczynający swoją pracę od tekstu "no dziś jest zimno to trzeba jednak popracować aby nie zmarznąć" nie są moimi faworytami do obiektywnego wyrobienia zdania. Dzisiaj mówili że dla nich to żaden problem aby podłączyć spaliny do komina spalinowego a powietrze wziąć z komina wentylacyjnego. Tylko tyle.

Także nie wiem wciąż czy takie rozwiązanie nie spowoduje zbyt małej ilości powietrza w kuchni i w salonie w zimnych miesiącach przy często zamkniętych oknach.
Link do komentarza
Rozumiem że kanały masz indywidualnie podłączone do swojego lokalu.
Dla okapu można zainstalować specjalna kratkę współdzieloną z okapem wyposażoną w przepustnicę zwrotną.
Jak okap nie pracuje wentylacja działa normalnie, ale podczas pracy okapu wywiew się uszczelnia i wyrzut powietrza odbywa się tylko przez dmuchawę okapu.
Co się tyczy kotła...tu istotnym problemem może być wychładzanie ściany, a tym samym jej zawilgacanie podczas pracy kotła.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Liczyć na "niezniszczalność" paneli winylowych mógł tylko ktoś, kto nigdy nie miał gramofonu i nie słuchał płyt. Winylowych przecież. Byle czym się przecież rysują, nie tylko szafirową (bardzo twardy materiał) igłą.   Natomiast zupełnie innym materiałem jest laminat. I swoją opinie napisałem znając ten materiał. Kiedyś kuchenne meble były wykończane laminatem. Można też było kupować płyty laminowane, bez podkładu. Czyli tę wierzchnią strukturę, z której niektórzy robili nawet boazerię. Kawałki takiej płyty mam do dzisiaj, przydają się w domowym warsztacie. Jeśli nie będziesz sypał piasku pod nogi, to niełatwo je zarysować na podłodze.     To oczywiste, bo ich powierzchnia wody nie przepuści nawet przez tydzień, ale diabeł leży w szczegółach, czyli krawędziach, jak wcześniej wspominałem. Niby są zabezpieczane, ale nigdy nie wiemy czy nie ma tam jakichś nieciągłości i/lub mikrouszkodzeń Lepiej więc nie przekonywać się, że jednak są.  A woda wejdzie w najmniejszą mikro dziurkę, ale wyjść nią później nie chce. Takie wychodzenie pod postacią pary trwa później miesiące i lata. 
    • Tak tak wodę zbierać od razu bo jak będzie stała to wiadomo że żaden panel nie wytrzyma. Ja się jednak decyduje na panele.  
    • Prawda jest taka, że natychmiast po zalaniu trzeba brać za ścierki, ręczniki, czy też odkurzacz przemysłowy i zbierać wodę i maksymalnie wysuszać...
    • Wiem że jest opis ale co innego opis a co innego praktyka. Znajomy położył winyle w przedpokoju i się zdarły po niecalych 2 latach i też pisało że są niezniszczalne :-)   
    • No to masz przecież charakterystykę techniczną.   Panele podłogowe Dąb Wolta o klasie ścieralności AC5 wyróżniają się odpornością na stojącą wodę przez 24 godziny. Wygląd o strukturze synchronicznej, charakteryzuje się wyczuwalnym i widocznym układem słojów jak w prawdziwej desce. Zastosowanie v-fugi sprawia wrażenie osobnych desek i znakomicie odzwierciedla naturalną drewnianą podłogę. Dodatkową zaletą są krawędzie zaimpregnowane wodoodpornym lakierem chroniącym przed wnikaniem wody i zapobiegającym ich pęcznieniu. Do wykończenia górnej warstwy paneli została użyta technologia LLT anti scratch zapewniająca niezwykłą odporność na zużycie i mikrozarysowania, dzięki czemu stopień połysku lub matu, w zależności wykończenia pozostaje taki sam przez cały okres. Panele zostały pokryte specjalną warstwą antystatyczną zapobiegającą powstawaniu ładunków elektrycznych, odpowiedzialnych za elektryzowanie podłóg i tym samym gromadzenie kurzu. Podłogę z paneli Dąb Wolta można układać na powierzchni z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Gwarancja wodoodporności przez 24 godziny   3 Myślę, że spokojnie spełnią Twoje potrzeby.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...