Skocz do zawartości

Szerszenie w ogrodzie


Recommended Posts

.. z daleka wyglądają groźnie, bliżej nie podchodziłam, ale wyczytałam gdzieś, że mają słabszy jad niż pszczoły czy osy,
pszczoły używają jadu do odganiania ssaków (tj. borsuki i niedźwiedzie) od zapasów miodu zgromadzonych w ulu, a szerszenie używają jadu do polowania na owady.
... ale i tak ukąszenie jest bardziej bolesne bo mają większe żądło icon_smile.gif niż np. osy.

A są dostępne jakieś środki szerszeniobójcze?


Pozdrawiam,
eko-m2
Link do komentarza
Pomocna porada.
Dezodorant (ja tak robiłem)
Dezodorant trujący.
Podleciałem szybko po cichu.
zAPSIKAŁEM!!!!!!!!!!

Gniazdo

Uciekałem szybko
Wylatywały sztuki pojedyncze.
Bałamątne
Szczezł i zczerniał kokon z całą zawartością.
Posprzątane i spokój.
Trzeba porządnego spraya im zapodać długiego - i uciekać.
Zanim sie połapali - to w domku pozdychali.

Polecam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam,

Jak skutecznie pozbyć się szerszeni z ogrodu?
Nie podobają mnie sie

Pozdrawiam,
eko-m2

Jeżeli w bezpiecznej odległości od domu i nie ma domowników uczulonych na ukąszenia ,to warto przemyśleć,że szerszeń żywiąc się innymi owadami zwłaszcza muchówkami może pełnić pożyteczną rolę, gdy zjada owady natrętne dla człowieka.
Szerszenie są mniej agresywne od os i trudniej je sprowokować do ataku. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
ostatnio muchozolem potraktowałem gniazdo os
nie padły od razu nawet wyleciały sobie ze swojego domku
tyle że były tak otumanione , że nie chciało im się nawet atakować.
do domku już nie wróciły
znaczy muchozol na osy działa.
na 100% na szerszenie działają osy bo przy gnieździe jeden padnięty i kilka os w pajęczynie zalegały ,
nie lubią się te dwa gatunku zdecydowanie
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
5 godzin temu, Irene napisał:

Podobno najskuteczniejszy jest czarny Raid, ale i tak najlepiej jest zadzwonić po straż pożarną. Szerszenie stanowią poważne zagrożenie dla życia człowieka i nie powinno się z nimi walczyć samodzielnie.

 

1 godzinę temu, zebra pasiasta napisał:

Podobno można wezwać straż pożarną i zlikwidują problem. Podkreślam podobno, sama nie miałam z czymś podobnym do czynienia

 

Nie podobno i nie najlepiej zadzwonić po straż pożarną bo straż nie przyjedzie. Nie pamiętam ale od jakiegoś czasu straż pożarną państwowa czy społeczną uwolniono od takiego obowiązku. Przyjeżdżają do usuwania w sporadycznych przypadkach ale to podyktowane jest innym tokiem procedur aniżeli osobistym zgłoszeniem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...