Skocz do zawartości

piecyk gazowy do mieszkania


Recommended Posts

Witam bardzo serdecznie,
razem z mamą chcemy wymienić nasz stary junkers na nowy.
nasze mieszkanko ma pow. ok. 50m2 , mieści się w starym bloku, ale budynek jest ocieplony. [nie wiem czy są to jakieś ważne informacje]
z mieszkania korzystają dwie osoby,

czy ktoś mógłby nam doradzić jaki piecyk gazowy wybrać?
naprawdę nie mamy zielonego pojęcia na ten temat, a musimy zakupić nowy sprzęt już do soboty.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam, proszę o informacje, czy kocioł ma zapewniać jedynie ogrzewanie, czy również ciepłą wodę użytkową. Ważną informacją jest także rodzaj ogrzewania. Bardzo dobrym kotłem gazowym jest kocioł kondensacyjny o bardzo wysokiej sprawności. Sprawdza się bardzo dobrze, zarówno w przypadku ogrzewań nisko jak i wysokociśnieniowych, z możliwością wytwarzania c.w.u. W przypadku Państwa mieszkania wystarczającym kotłem będzie kocioł kondensacyjny Cerapur ACU z wbudowanym zasobnikiem c.w.u, jeżeli kocioł ma zapewniać jedynie centralne ogrzewanie, wystarczy jednofunkcyjny kocioł Cerapur Smart ZSB 14-3C. Jako tańszą alternatywę proponuję kocioł dwufunkcyjny Ceraclass ZW 14-2 DV KE, który równie dobrze zaspokoi Państwa potrzeby dotyczące ogrzewania i uzyskiwania ciepłej wody użytkowej, jego odpowiednikiem jednofunkcyjnym (c.o.) jest kocioł Ceraclass ZS 14-2 DV KE.

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,

Rafał Cichocki
________________________________
Konsultant Junkers
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam, kotły dwufunkcyjne polecane Pani w poprzednim poście to: kocioł kondensacyjny Cerapur ACU, którego cena wynosi 9999,00 PLN+VAT oraz kocioł konwencjonalny Ceraclass ZW 14-2 DV KE, którego cena wynosi 2699,00 PLN+VAT. Są to ceny samych kotłów, a całkowite koszty zależą od wyposażenia dodatkowego, jakie należy wybrać, w zależności od kotła, na który się Pani zdecyduje. W celu konkretnego doboru wyposażenia zapraszam Panią do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers, który po ocenie sytuacji montażowej określi, jakie elementy są niezbędne do prawidłowego montażu kotła i jakie będą koszty wykonania takiej usługi. Kontakt znajdzie Pani na stronie internetowej www.junkers.pl.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,

Rafał Cichocki

________________________________
Konsultant Junkers
Link do komentarza
Witam,

kocioł, któy zamierza Pan kupić jest kotłem z zamkniętą komorą spalania, może go Pan bez problemu zamontować w kuchni, gdyż pracuje niezależnie od powietrza w pomieszczeniu i od ciągu kominowego. Ma zasobnik warstwowy, zapewniający wysoki komfort korzystania z c.w.u.. Dzięki regulacji mocy na potrzeby co w zakresie 6,6-21,6 kW dostosowuje się do chwilowego zapotrzebowania na ciepło. Nie wspomniał Pan o ociepleniu domu. W przypadku ocieplonego mieszkania zapotrzebowanie na ciepło określa się na poziomie 60-100 W/m2, natomiast w przypadku nieocieplonego mieszkania wskaźnik ten wynosi 100-150 kW/m2. Proponuję Panu kontakt z autoryzowanym Instalatorem marki Junkers, który po ocenie sytuacji pomoże wybrać odpowiedni model, jak i elementy niezbędne do prawidłowego montażu kotła. Kontakt do autoryzowanego Instalatora znajdzie Pan na stronie internetowej www.junkers.pl.



Rafał Cichocki

________________________________

Konsultant Junkers
Link do komentarza
Witam
Dom mam z porotherm 44Si na zaprawie ciepłochronnej, okna vetrex V90+ dachowe fakro FTP V U5. Chcę ocieplić dodatkowo mimo iż to jest ściana 1 warstwowa 5 cm wełny. 70 m2 podłogówka reszta grzejniki. W projekcie mam piec o mocy 24kW. Moje pytanie do Pana czy mogę dla tego pieca (junkers cerapur modul 22) wyprowadzić spaliny przez ścianę? Edytowano przez prezes413 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam, Przy wyrzucie spalin przez ścianę zewnętrzną w budynkach jednorodzinnych wolnostojących można montować kotły tylko do mocy nominalnej 21 kW, więc kocioł ten będzie miał zbyt dużą moc. Aby móc określić moc kotła, który powinien być zamontowany u Pana w domu, tak aby zapewnić jego najbardziej ekonomiczną pracę należy wykonać obliczenia projektowanego obciążenia cieplnego budynku uwzględniając wszystkie elementy mające wpływ na ograniczenie strat ciepła budynku, takie jak, rodzaj materiału z jakiego został wybudowany, grubość izolacji termicznej, współczynniki przenikania stolarki otworowej oraz sposób jej osadzenia, rodzaj wentylacji i inne jak np. strefę klimatyczną, w której realizuje Pan swoją inwestycję. Inne parametry należy przyjąć dla Wrocławia a inne dla Olsztyna. W projektach gotowych obliczenia dokonywane są często w oparciu o maksymalne dopuszczalne normowo współczynniki przenikania, gdyż projektant nie wie, z jakich materiałów budynek zostanie wybudowany. Z naszych doświadczeń wynika, że obecnie budowane domy wykonywane są z materiałów o lepszych parametrach niż założył to projektant, a w związku z tym mogą być zastosowane w nich kotły mniejszej mocy. Dlatego, aby prawidłowo dobrać kocioł należy dokonać stosownych obliczeń, uwzględniającą specyfikę danego obiektu. Wykonanie takich obliczeń pozwoli prawidłowo dobrać kocioł, ale również grzejniki czy system ogrzewania podłogowego i może spowodować, że wydatki, jakie zostaną poniesione na wykonanie instalacji, będą niższe, a eksploatacja bardziej ekonomiczna. Instalację w budynku wykonuje się na wiele lat, a jej modernizowanie w trakcie eksploatacji może być bardzo kosztowne. Dlatego warto więc już na etapie realizacji budynku dokonać prawidłowych wyborów.



Pozdrawiam
Rafał Cichocki
________________________________

Konsultant Junkers
Link do komentarza
Cytat

Witam
Dom mam z porotherm 44Si na zaprawie ciepłochronnej, okna vetrex V90+ dachowe fakro FTP V U5. Chcę ocieplić dodatkowo mimo iż to jest ściana 1 warstwowa 5 cm wełny. 70 m2 podłogówka reszta grzejniki. W projekcie mam piec o mocy 24kW. Moje pytanie do Pana czy mogę dla tego pieca (junkers cerapur modul 22) wyprowadzić spaliny przez ścianę?



dlaczego nie kominem?
nie było w projekcie?
Porotherm 44 + ciepła zaprawa to technologia w miarę świeża.
Nie projektowano dla takiego budowania komina?????

śmierdzi...
Prezes i Junkers piszą sami do siebie.......

śmierdzi tym
no...

spamem Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...