Skocz do zawartości

Projekt z płaskim dachem kreoDOM


Recommended Posts

Jestem nowa na forum więc witam serdecznie icon_smile.gif

Chciałabym prosić o opinie na temat projektu:
http://www.kreodom.pl/portal/projekt/Cork-..._30_6719_4.html
Jest on kompromisem między mną a moim mężem icon_smile.gif Mnie się podoba strasznie układ pomieszczeń on natomiast uwielbia domy z płaskim dachem.
Czytałam jednak że płaski dach przepuszcza ciepło i lepszy jest spadowy czy to prawda?

Kosztorys stan surowego zamkniętego to: 263 900 zł stan z IV kwartału 2011r. Wydaje mi się że realne koszty to ok 300tyś stan surowy zamknięty i ok 150 tyś wykończenie. Może ktoś budował ten dom lub podobny i podzieli się opinią na temat realnego kosztorysu? Zmianami które chcę wprowadzić to na piętrze z 2 łazienek zrobić jedną dużą z wanną oraz sauną, oraz powiększyć garaż o 1 stanowisko (czyli garaż 2stanowiskowy)
Wprowadzić wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, ogrzewanie wodne podłogowe z pompą ciepła oraz dodatkowo wspomagana kominkiem oraz dodatkowo do ogrzewania wody kolektory słoneczne. Jednym słowem ma to być dom bardzo energooszczędny, aby jak najmniej płacić za ogrzewanie oraz ciepłą wodę. Myślicie że takie inwestycje się opłacają? Korzysta ktoś z podobnych rozwiązań?
Jedynym mankamentem całego projektu jest fakt iż minimalna szerokość działki wynosi 21,5m a jeszcze dodając 1 stanowisko w garażu myślę że tak do 25m by się powiększyła minimalna szerokość, a ciężko o taką szeroką działkę z dobrym położeniem w Krakowie.
Może ma ktoś wybudowany podobny dom albo widział projekt/ma na oku domu z podobnym układem pomieszczeń ale nieco węższym?

Z góry dziękuję za przeczytanie postu oraz odpowiedzi:)
Link do komentarza
Cytat

Czytałam jednak że płaski dach przepuszcza ciepło i lepszy jest spadowy czy to prawda?



nie. zależy jak i czym ocieplisz.

Cytat

Zmianami które chcę wprowadzić to na piętrze z 2 łazienek zrobić jedną dużą z wanną oraz sauną, oraz powiększyć garaż o 1 stanowisko (czyli garaż 2stanowiskowy)



według mnie powiększenie garażu za bardzo zaburzy proporcje domu. wyjdzie "straszydełko", no ale to rzecz gustu.

Cytat

Wprowadzić wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, ogrzewanie wodne podłogowe z pompą ciepła oraz dodatkowo wspomagana kominkiem oraz dodatkowo do ogrzewania wody kolektory słoneczne.



ale sobie nawymyślałaś icon_rolleyes.gif medal fachowcom, którzy to ogarną i dobrze wykonają. a już łączenie pompy ciepła z solarami to przedziwny pomysł.


Cytat

Jedynym mankamentem całego projektu jest fakt iż minimalna szerokość działki wynosi 21,5m a jeszcze dodając 1 stanowisko w garażu myślę że tak do 25m by się powiększyła minimalna szerokość, a ciężko o taką szeroką działkę z dobrym położeniem w Krakowie.



czyli zaczynacie od doopy strony. szerokość działki to nie wszystko, liczy się miejscowy plan zagospodarowania lub (jeśli nie ma) warunki zabudowy. nie wszędzie będziesz mogła postawić dom z płaskim dachem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...