Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Witajcie,

Jestem w trakcie poszukiwania hydraulika i w związku z tym mam prośbę, czy możecie powiedzieć ile wyniósł was koszt instalacji wod-kan i c.o. (piec na eko-groszek)? Ile robocizna a ile materiały, w tym ile orientacyjnie kosztowały grzejniki.
Dostaję tak różne kalkulacje, że nie bardzo wiem jakie kwoty są realne.
Link do komentarza
Cytat

Mamy kominy schiedla, stojąc przodem do kominka po lewej stronie idzie podwójna wentylacja, a po prawej przewód kominowy. Przebijając ścianę w przedpokoju wkuliśmy się wprost do przewodu kominowego. Nie pamiętam jak jest w projekcie, gdyż wiele zmian wprowadzliśmy w trakcie budowy.
Pozdrawiam



Witam
Jestem nowym użutkownikiem forum i zamierzam budowac Agatkę.
Mam pytanie w związku z kominami.
Zamierzam zamknąć przejście pomiędzy kuchnią a przedpokojem,
i wtym miejscu zrobić kotłownie na piec gazowy kondensacyjny, a w miejscu kotłowni
pralnie i gospodarczy.
W grę wchodzi rozbudowa komina o dwa dodatkowe ciągi dla potrzeb pieca oraz likwidacja
komina w łazience.
Pytanie moje czy jest to do zrealizowania , a może ktoś zrobił coś takiego lub podobnego ???
Co sądzicie o takim rozwiązaniu ????
Link do komentarza
Witaj breeesk,
zanim podejmiesz decyzję o likwidacj przejścia z przedpokoju do kuchni przemyśl to dobrze, czy na pewno będzie Ci wygodnie nosić wszystkie zakupy przez salon.
Jeżeli chodzi o rozbudowę komina to pewnie jest to do zrobienia ale robi się problem z podłączeniem kuchni do kanału wentylacyjnego (a każde kolano to gorszy ciąg).
Ja mam do komina dostawione dwa dodatkowe kanały wentylacyjne ale dopiero od poziomu stropu.
Ja kotłownię umiejscowiłam na tyłach garażu i tam dostawiłam komin.
Link do komentarza
Cytat

Witaj breeesk,
zanim podejmiesz decyzję o likwidacj przejścia z przedpokoju do kuchni przemyśl to dobrze, czy na pewno będzie Ci wygodnie nosić wszystkie zakupy przez salon.
Jeżeli chodzi o rozbudowę komina to pewnie jest to do zrobienia ale robi się problem z podłączeniem kuchni do kanału wentylacyjnego (a każde kolano to gorszy ciąg).
Ja mam do komina dostawione dwa dodatkowe kanały wentylacyjne ale dopiero od poziomu stropu.
Ja kotłownię umiejscowiłam na tyłach garażu i tam dostawiłam komin.



Dzięki Dori DJC za oodpowiedż.
Ja buduję Agatkę w wersji podstawowej bez garażu taka podoba mi się najbardziej.
Dlatego pozostaje mi kotłownia w/g projektu lub własnie jakaś przeróbka.
Zauważyłem że niektórzy mają kominy postawione równolegle do grzbietu dachu,
więc rozbudowa komina nie powinna być problemem.
Wczoraj wymyśliłem że piec i przyłącza można można powiesić na tylnej scianie komina i
wszystko potem zamknąć lub zabudować w formie szafy, a do tego nie rezygnować z przejścia.
Problemem może być jedynie szerokość tego wejścia w/g planu jest to około 135 cm, robiąc szafę na 60 cm zostaje
jeszcze 75 cm .
Można też spłycić spiżarnię o 10cm i 85cm na przejscie powinno spokojnie wystarczyć.
Dzięki za wszelkie sugestie pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.
Link do komentarza
Mam problem z aranżacją łazienki na dole. Opcja przedstawiona w projekcie nie bardzo mi odpowiada. Będę pomniejszała szerokość okna do 65 cm i wstawię kabinę 90cm. Jednak przy drzwiach przesuniętych w lewo -cała lewa ściana jest bezużyteczna-nie bardzo widzę jak ją dobrze zagospodarować.Owszem drzwi otwierają się na komunikację przy schodach-i tak jest wygodniej.Wpadłam na pomysł przesunięcia drzwi w prawo-ale w związku z tym mam pytanie;czy taki układ drzwi nie kolidowałby ze ścianą w korytarzu?Przedstawiam rzut mojego projektu:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witajcie,

Jestem w trakcie poszukiwania hydraulika i w związku z tym mam prośbę, czy możecie powiedzieć ile wyniósł was koszt instalacji wod-kan i c.o. (piec na eko-groszek)? Ile robocizna a ile materiały, w tym ile orientacyjnie kosztowały grzejniki.
Dostaję tak różne kalkulacje, że nie bardzo wiem jakie kwoty są realne.




Cytat

Podpinam się pod pytanie icon_wink.gif !!!




Ja też !
Link do komentarza

Mam problem z aranżacją łazienki na dole. Opcja przedstawiona w projekcie nie bardzo mi odpowiada. Będę pomniejszała szerokość okna do 65 cm i wstawię kabinę 90cm. Jednak przy drzwiach przesuniętych w lewo -cała lewa ściana jest bezużyteczna-nie bardzo widzę jak ją dobrze zagospodarować.Owszem drzwi otwierają się na komunikację przy schodach-i tak jest wygodniej.Wpadłam na pomysł przesunięcia drzwi w prawo-ale w związku z tym mam pytanie;czy taki układ drzwi nie kolidowałby ze ścianą w korytarzu?Przedstawiam rzut mojego projektu:


My też
Link do komentarza
Buduję Agatkę w woj. wielkopolskim.
Jeśli chodzi o instalację wod-kan wewnątrz domu całkowity koszt jaki poniosłam to około 2tys. zł (koszt ten obejmuje wszystkie materiały i robociznę).
Jeśli chodzi o koszty ogrzewania domu piecem na eko-groszek to niestety nie pomogę. Jestem na etapie tynków wewnętrznych i cała instalacja c.o. przede mną.

Łazienka w projekcie jest bardzo nieustawna. Na szczęscie w porę zorientowałam się, iż zlew pod oknem (tak jak to zaprojentował sam projektant) nie jest najlepszym rozwiązaniem...
Więc musiałam usytuować zlew na innej ścianie. Efekt też super. W końcu zlew pod oknem... a lustro gdzie??

Pozdrawiam wszystkich Agatkowiczów
Link do komentarza
Cytat

Buduję Agatkę w woj. wielkopolskim.
Jeśli chodzi o instalację wod-kan wewnątrz domu całkowity koszt jaki poniosłam to około 2tys. zł (koszt ten obejmuje wszystkie materiały i robociznę).
Jeśli chodzi o koszty ogrzewania domu piecem na eko-groszek to niestety nie pomogę. Jestem na etapie tynków wewnętrznych i cała instalacja c.o. przede mną.

Łazienka w projekcie jest bardzo nieustawna. Na szczęscie w porę zorientowałam się, iż zlew pod oknem (tak jak to zaprojentował sam projektant) nie jest najlepszym rozwiązaniem...
Więc musiałam usytuować zlew na innej ścianie. Efekt też super. W końcu zlew pod oknem... a lustro gdzie??

Pozdrawiam wszystkich Agatkowiczów



Nad tym samym zastanawiamy sie,zlew bez lustra to raczej nie ma takiej opcji.Myslimy przeniesc umywalke na sciane kotlowni tylko trochu blizej wejscia.Mozesz dokladniej opisac jak rozmiesciliscie lazienke u siebie,pozdrawiam
Link do komentarza
Witam

Otóż prysznic i wc zostawiłam tak jak to przewidział w projekcie projektant.
Natomiast umywalkę umiejscowiłam idealnie na środku ściany, na której znajduje się komin.
No i oczywiście drobna zmiana drzwi wewnątrznych. Zarówno drzwi od łazienki, od kotłowni a także od małego pokoju zrobiłam otwierane na zewnątrz tych pomieszczeń.
Zmiana sposobu otwierania drzwi sprawiła, że w ten sposób zyskałam ładną przestrzenną łazienkę.
Oj wiele zastanawiałam się nad tą łazienką.
Różne wersje brałam pod uwagę. Teraz mogę już powiedzieć, że jestem zadowolona.
Ba... no i będzie piękne duże lustro na ścianie nad zlewem... To podstawa...
Pozdrowionka

Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie Agatkowiczów
oto moja ,,Agatka" już z oknami
pozdrawiam wszystkich serdecznie


Śliczna ta Wasza "Agatka". Gratuluje postępu prac. Właśnie takie okna mi się marzą tylko w kolorze. Cały czas zastanawiałam się nad szprosami, ale teraz już jestem pewna na 100%, że szprosy będą. Czy możesz powiedzieć ile zapłaciliście za wszystkie okna?
Link do komentarza
Dziękuję bardzo
za okna zapłaciliśmy 12tyś
długo zastanawiałam się nad tymi szprosami ale zdecydowałam się i jestem bardzo zadowolona
na początku chcieliśmy złoty dąb ale zadecydowały o tym 2 rzeczy
1 to chyba wiadomo pieniądze w złotym dębie obustronnym to różnica w cenie około 8tyś a 2 rzecz to bardzo chciałabym aby mój domek był w dworkowym stylu, biały i z okiennicami ale nie mogę przekonać męża do tych okiennic...
zobacz zdjęcia u goliaty on ma kolor i szprosy
pozdrawiam
myślę i myślę nad podłogami...
nad kuchnią...
polecam wam wątek na forum muratora ,,Czego w urządzaniu domu nie zrobilibyście ponownie?"
fajny i bardzo pomocny
link:http://forum.muratordom.pl/czego-w-urzadzaniu-domu-nie-zrobilibyscie-ponownie,t25348.htm?highlight=dom%20rododendronach
Link do komentarza
Cytat

Witam

Otóż prysznic i wc zostawiłam tak jak to przewidział w projekcie projektant.
Natomiast umywalkę umiejscowiłam idealnie na środku ściany, na której znajduje się komin.
No i oczywiście drobna zmiana drzwi wewnątrznych. Zarówno drzwi od łazienki, od kotłowni a także od małego pokoju zrobiłam otwierane na zewnątrz tych pomieszczeń.
Zmiana sposobu otwierania drzwi sprawiła, że w ten sposób zyskałam ładną przestrzenną łazienkę.
Oj wiele zastanawiałam się nad tą łazienką.
Różne wersje brałam pod uwagę. Teraz mogę już powiedzieć, że jestem zadowolona.
Ba... no i będzie piękne duże lustro na ścianie nad zlewem... To podstawa...
Pozdrowionka



Hmn...w projekcie wszystkie drzwi od tych pomieszczeń otwierają się na zewnątrz,prawda?Co więc zmieniłaś-może położenie ich w łazience??A czy ten zlew na tej ścianie nie koliduje jakoś z drzwiami-bedzie on znajdował się na linii drzwi-na wprost.jak to wygląda w praktyce??Bo ja właśnie chciałam tak jak Ty przenieść zlew, wc pod okno,ale za to przesunąć drzwi,zeby nie otwierały się na tę przestzreń ze zlewem..Sorry za tyle pytań icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję bardzo
za okna zapłaciliśmy 12tyś
długo zastanawiałam się nad tymi szprosami ale zdecydowałam się i jestem bardzo zadowolona
na początku chcieliśmy złoty dąb ale zadecydowały o tym 2 rzeczy
1 to chyba wiadomo pieniądze w złotym dębie obustronnym to różnica w cenie około 8tyś a 2 rzecz to bardzo chciałabym aby mój domek był w dworkowym stylu, biały i z okiennicami ale nie mogę przekonać męża do tych okiennic...
zobacz zdjęcia u goliaty on ma kolor i szprosy
pozdrawiam
myślę i myślę nad podłogami...
nad kuchnią...
polecam wam wątek na forum muratora ,,Czego w urządzaniu domu nie zrobilibyście ponownie?"
fajny i bardzo pomocny
link:http://forum.muratordom.pl/czego-w-urzadzaniu-domu-nie-zrobilibyscie-ponownie,t25348.htm?highlight=dom%20rododendronach


dzięki wielkie
mi wycenili okna na 15,2tyś z tym, że u mnie tych okien jest trochę więcej bo po wprowadzeniu kilku przeróbek zrobiło się ich aż 11 + tarasowe, które ma aż 3,6m do tego dochodzi jeszcze kolor obustronnie i jeszcze jakaś nowa technologia thermo line, nie wiem czy to dużo czy mało tym bardziej, że cena nie obejmuje okien dachowych.
Link do komentarza
Cytat

dzięki wielkie
mi wycenili okna na 15,2tyś z tym, że u mnie tych okien jest trochę więcej bo po wprowadzeniu kilku przeróbek zrobiło się ich aż 11 + tarasowe, które ma aż 3,6m do tego dochodzi jeszcze kolor obustronnie i jeszcze jakaś nowa technologia thermo line, nie wiem czy to dużo czy mało tym bardziej, że cena nie obejmuje okien dachowych.




Witam
to bardzo ładnie Ci wycenili
Link do komentarza
Witam
Drzwi od łazienki otwierają się na zewnątrz, tj. na korytarz.
Zatem w łazience jest dużo miejsca.
Sądzę, że zlew na środku ściany z kominem to fantastyczne roziązanie.
W ten sposób mam też wolną przestrzeń pod oknem.
Naprawdę polecam taką zmianę.
Zlew pod oknem naprawdę nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wc zresztą też....
W projekcie drzwi od łazienki otwierane są na zewnątrz. Ale niestety drzwi od kotłowni i od małego pokoju są otwierane do wewnątrz tych pomieszczeń. Ze względu na estetykę, no i oczywiście na miejsce zamierzam to zmienić.
A na jakim Ty jesteś etapie budowy?
Pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza
Witajcie,
przymierzam się również do budowy agatki, z tym, że bez balkonu. Przeglądałam niedawno ten temat i gdzieś mignęło mi zdjęcie takiej właśnie agatki bez balkonu. Niestety dziś szukałam i nie mogłam znaleźć - czy ktoś z Was może pamięta na której stronie było to zdjęcie? Pamiętam, że dach był ciemny...
Link do komentarza
Cytat

Witam
Drzwi od łazienki otwierają się na zewnątrz, tj. na korytarz.
Zatem w łazience jest dużo miejsca.
Sądzę, że zlew na środku ściany z kominem to fantastyczne roziązanie.
W ten sposób mam też wolną przestrzeń pod oknem.
Naprawdę polecam taką zmianę.
Zlew pod oknem naprawdę nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wc zresztą też....
W projekcie drzwi od łazienki otwierane są na zewnątrz. Ale niestety drzwi od kotłowni i od małego pokoju są otwierane do wewnątrz tych pomieszczeń. Ze względu na estetykę, no i oczywiście na miejsce zamierzam to zmienić.
A na jakim Ty jesteś etapie budowy?
Pozdrawiam serdecznie.


Dzięki....ja jestem na samiutkim początku,ale juz wiemy że domek który będziemy budować to właśnie Agatka!Dlatego analizujemy wszystkie ew. zmiany w środku i w szczególności mam na uwadze zdanie tych ,którzy już pobudowali icon_smile.gif Zazdroszę Wam domku-bo prezentuje się ślicznie!Jak pójdzie wszystko po naszej myśli-zaczynamy "przygodę z Agatką" od tej wiosny icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam

Producent płytek to ceramika paradyż a model to emma beige.




tak tez myślałam
ostatnimi czasy nastała moda na Paradyż
tylko ceny chyba są dość wysokie
a może się mylę?
podasz w przybliżeniu (jeżeli oczywiście możesz) jaki jest koszt tych płytek w kuchni?
mam jeszcze takie pytanie czy zlikwidowałeś całkowicie spiżarkę czy ją pomniejszyłeś?
Link do komentarza
Cytat

Witamy wszystkich Agatkowiczów icon_smile.gif

Z przyjemnością dołączamy do Waszego grona:). Budujemy w Mławie.

Poniżej link do zdjęć z aktualnego stanu naszej Agatki.

http://krzy-mar.fotosik.pl/albumy/727303-8.html

Pozdrawiamy

Ania i Krzysiek


witam
czy możecie tak pokrótce napisać jakie zmiany wprowadziliście w Waszej "Agatce", jak zagospodarowaliście pomieszczenie nad garażem oraz jak rozwiązaliście problem z przejściem do tego pomieszczenia? Z góry dzięki wielkie icon_smile.gif
Link do komentarza
Krzymar bardzo podoba mi się wnętrze Waszej Agatki icon_biggrin.gif .Czy dokonaliście jakiś istotnych zmian w projekcie??Z tego co zauważyłam zrezygnowaliście z jednego okna w jadalni,prawda?Ściana kolankowa jest jak się domyślam też nie podniesiona-w związku z tym jak czujecie się w pomieszczeniach na poddaszu?Nie przeszkadza taka wysokość?Ja osobiście wolałabym nie zmieniać jej wysokości,ale każdy doradza podnieść o jeden pustak i wyciągnąć dla wyrównania trochę dach.Generalnie Wasze zdjęcia świetnie pokazały wnętrze domku i do końca mnie przekonały o trafności wyboru Agatki icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam icon_smile.gif

Do Katekkarla: Za 1 m2 płytek do kuchni płaciłem 56zł a metrów wyszło około 5. Biorąc pod uwagę koszty całego domu to płytki do kuchni to tylko kropla w morzu icon_wink.gif.


Jeśli chodzi o zmiany jakich dokonalismy w projekcie to są one następujące:
Parter
1) Likwidacja spiżarni na rzecz większej kuchni
2) Likwidacja okna w jadalni
3) Delikatne wydłużenie okien frontowych (120 cm --> chyba 133 cm icon_smile.gif )

Piętro
1) Przejście do pokoju nad garażem z korytarza a co za tym idzie zwężenie pokoju z dwoma oknami dachowymi. Po zwężeniu pokój ten wyszedł troche kiszkowaty ale nam w sumie to nie przeszkadza bo chcemy w nim zrobić garderobę.
2) Pomieszczenie nad garażem zostało zagospodarowane na pokój, który wyszedł całkiem fajny


Jeśli chodzi o ściankę kolankową to wysokość jest taka jak w projekcie. Na początku mieliśmy ją podnieść o jeden pustak ale ostatecznie zostało tak jak jest icon_smile.gif. Pierwsze wrażenia są pozytywne i nie wydaje nam się żeby jej wysokość w czymś nam przeszkadzała.
Wszysko zalezy od tego jak chcielibyście zagospodarować pomieszczenia na górze. Według mnie podniesienie ścianki o np.: jeden pustak nie spowodowałoby drastycznego powiększenia przestrzeni pod skosami. Umieszczenie np. wanny w łazience na górze tak jak jest pokazane w projekcie (pod skosem) nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jak wysoka musiałaby byc scianka zeby nie uderzać głową w skos podczas wychodzenia icon_wink.gif.
Ale to są jedynie moje odczucia i mogę się mylić icon_smile.gif Decyzję musicie podjąć sami icon_smile.gif.


Jeśli chodzi o łazienkę to jest taka jak w projekcie. Nie zmniejszaliśmy jej. Nam osobiście wydaje się że wyszła całkiem duża icon_smile.gif


To tyle na dziśicon_smile.gif

W razie pytań służę pomocą i oczywiście dziękuję za pozytywne opinie na temat naszej Agatki icon_smile.gif

Pozdrawiam


krzymar
Link do komentarza
Cytat

podpisuje sie pod komentarzami,super zdjecia.Nasza Agatka tez bedzie miala w ten sam sposob zrobiona gore,chodzi o przejscie na strychZastanawia mnie tylko tak jak innych wysokosc,czy nie jest za nisko bez podnoszenia?


Dokładnie!W sumie nie zależy mi aby góra była superprzestronna-bo to przecież część bardziej sypialna.Takie skosy można fajnie zagospodarować,tylko że akurat w pokoju z lukarną pod skosem planowałam łożko i nie wiem czy z tak niską ścianą będzie to wygodne?Czy czasem z rana nie waliłoby się w głowkę przy wstawaniu??
Link do komentarza
dzięki za odpowiedz krzymar
ja się cały czas zastanawiam czy aby zrobić przejście do pomieszczenia nad garażem zlikwidować tak jak Ty pokój nr 5 czy zlikwidować łazienkę. W pierwszym przypadku z pomieszczenia nad garażem powstałby pokój w drugim przypadku łazienka. Żeby lepiej zobrazować zmiany jakie chcę wprowadzić jak tylko dostanę się do skanera wrzucę zdjęcia. Mam nadzieje, że mi pomożecie zdecydować która wersja jest lepsza.
Link do komentarza
Witam Agatkowicze

Rzeczywiście podniesienie ścianki kolankowej to bardzo mądra decyzja i nie żałuje tej decyzji.
Ja osobiście podniosłam tą ściankę o jeden siporeks. I całe szczęscie!
Nie zdawałam sobie sprawy z tego jak bardzo ten jeden siporeks powiększy optymalnie pomieszczenia... Niesamowite !
Naprawdę polecam taką zmianę.

Co do zmiany układu pomieszczeń na poddaszu.
Pokoój nad garażem to całkiem duże piękne pomieszczenie. Aż żal byłoby tam zrobić garderobę lub szuszarnię...
Takie jest moje osobiste zdanie.
Ja dość mocno przerobiłam układ pomieszczeń na poddaszu. W projekcie wydawał mi się mało praktyczny.
Nie wyobrażam sobie bowiem domu bez suszarni do prania icon_smile.gif
Na przeciw łazienki zrobiłam sobie suszarnię-pralnię, którą wydziliłam kosztem oczywiście jednego z pokoi a do pokoju nad garażem wejście zrobiłam oczywiście z klatki schodowej.
Super rozwiązanie, polecam wszystkim icon_smile.gif
Link do komentarza
witam,
zgodnie z ostatnim postem wrzucam moje pomysły na aranżacje pomieszczeń na górze. Proszę tylko o wyrozumiałość bo nie są to zmiany wprowadzone przez projektanta tylko taka moja robota na brudno. Proszę również o opinie, która wersja wydaje Wam się najlepsza, być może macie inne pomysły. Czekam na sugestie z Waszej strony.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

witam,
zgodnie z ostatnim postem wrzucam moje pomysły na aranżacje pomieszczeń na górze. Proszę tylko o wyrozumiałość bo nie są to zmiany wprowadzone przez projektanta tylko taka moja robota na brudno. Proszę również o opinie, która wersja wydaje Wam się najlepsza, być może macie inne pomysły. Czekam na sugestie z Waszej strony.



Witam.
Uważam, że w wariancie nr II drzwi przesuwane się nie zmieszczą - chyba, że będą bardzo wąskie i dość niskie (tam jest duży skos). A samo umiejscowienie wanny pod ścianką kolankową jest złym pomysłem - jak do niej wejść???? nie mówiąc już o tym, żeby stanąć.... Nawet podnosząc ściankę o jeden pustak ten problem nadal pozostaje - jest za nisko.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...